dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie halogeny przy stopniach schodow

    pomocy oświeccie mnie bo szukam i szukam i nie znajduję
    musze podac elaktrykowi na jakiej wysokości nad stopniem maja znajdowac sie moje halogenki...i moze mi troche podpowiecie ....jakie macie te światełka

  2. #2

    Domyślnie

    Halogeny mocno się nagrzewają, do oświetlenia stopni schodów mam LED-y

  3. #3

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz ..a na jakej wysokosci...elektryk troszke mi je odradzal ale uparlam sie podobaja mi sie tyle ze niewiele mam o nich pojecia

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    25-30cm w zależności od rodzaju oprawy.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie Halogeny

    Ja też w tym temacie.Czy halogeny macie umieszczone w ścianie-nad schodami czy w drewnie (cokołach przy schodach)?
    Bogusia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    25-30cm w zależności od rodzaju oprawy.
    hmm... no tak ale ja jeszcze nie mam oprawy.. czyli juz musze wiedziec....mam nadzieje ze nie musi to byc jakas specjalna oprawa

  7. #7

    Domyślnie

    na etapie robienia elektryki proponuję zostawić same kabelki bez puszkowania
    i tak zapewne trzeba będzie je lekko przesuwać, więc po co kuć ....
    poza tym jak nie wiesz jakie będą oprawy to nie wiadomo jakie puszki i czy w ogóle będą potrzebne
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Dobrze byloby wiedzieć, bo opraw "schodowych" jest ho,ho,ho... albo i więcej.
    Oprawa na 12 czy 230V ? Za szkłem czy źródłem w niszy ? Wbudowana, czy nabudowana? Jaka wielkość oprawy ?
    Mieć oprawy nie musisz, dobrze wiedzieć jaki typ,
    Troche pytań jest

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Jestem za wyciągnięciem kabelków bez kucia puszek.
    Poza tym sporo zależy od wykończenia schodów - czy dasz listwy ozdobne czy nie. U mnie mąż przesuwał i montował kompletnie inne nowe puszki do prostokątnych Ledów o ok. 15 cm w bok i ok. 5 w górę.
    Teraz światełka ją ok. 20cm od wylanych schodów.

  10. #10

    Domyślnie

    Niech ci wyciągnie 2 kable (na górze i dole schodów ). W skrzynce zamontuje transformator ( może teraz, może też później). Jak stolarz będzie montował schody to pod stopniami poprowadzisz kable od tego wypuszczonego do poszczególnych ledów. Są takie, które nie potrzebują nawet puszek (jeżeli je wolisz). Czyli wykujesz tylko delikatny rowek na cienki dwużyłowy kabelek od stopnia do miejsca gdzie wywiercisz miejsce na puszkę lub przykleisz leda. Ja mam przyklejane a kabelki ciągnięte do każdego oddzielnie (będę wiedział, który się przepali).

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareks
    Niech ci wyciągnie 2 kable (na górze i dole schodów ). W skrzynce zamontuje transformator ( może teraz, może też później). Jak stolarz będzie montował schody to pod stopniami poprowadzisz kable od tego wypuszczonego do poszczególnych ledów. Są takie, które nie potrzebują nawet puszek (jeżeli je wolisz). Czyli wykujesz tylko delikatny rowek na cienki dwużyłowy kabelek od stopnia do miejsca gdzie wywiercisz miejsce na puszkę lub przykleisz leda. Ja mam przyklejane a kabelki ciągnięte do każdego oddzielnie (będę wiedział, który się przepali).
    A mozesz umieścić jakieś zdjęcie? widzialam tylko schody z halogenkami a tez czytalam że LED byłyby lepsze, nie wiem tylko czy wizualnie efekt ten sam

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie wygląda to tak:


    Ten czarny kabelek ma być właśnie do oświetlenia, ale nie mam pewności czy tak będzie dobrze. Wytłumaczyłam elektrykowi o co mi chodzi i ma być dobrze ale coraz więcej sceptycyzmu mam do roboty "fachowców".

  13. #13

    Domyślnie

    no tak pomału mi śie rozjaśnia....a może podpowiecie jakie światełka schodowe są w miarę dobre może jakieś zdjątka

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gamiga
    U mnie wygląda to tak:


    Ten czarny kabelek ma być właśnie do oświetlenia, ale nie mam pewności czy tak będzie dobrze. Wytłumaczyłam elektrykowi o co mi chodzi i ma być dobrze ale coraz więcej sceptycyzmu mam do roboty "fachowców".
    Ładnie wylane schody. Gratuluję
    Kabelek może być pod warunkiem że halogenki będą o mocy 10W, bo sumaryczne obciążenie i tak będzie istotne dla przekroju tego kabla.
    Większa moc nie jest zalecana, bo to światełko ma być dyskretne, to nie pas startowy.

  15. #15

    Domyślnie

    U nas wysokość opraw nad stopniami wynosi ok. 25cm. Już na etapie robienia instalacji wybraliśmy żółte ledy (wśród tych na 230V nie było aż takiego wyboru wzorów) i wkuliśmy pasujące puszki w ścianę. Wydaje mi się, że modele na 230V są głębsze niż na 12V.
    Teraz dają stonowane, ciepłe światło dyskretnie oświetlając bieg schodów.
    Jedną oprawę musieliśmy zlikwidować, bo nie wzięliśmy pod uwagę, że jak się stoi na dole schodów, to oprawa nad spocznikiem jest dokładnie na wysokości wzroku - nieźle dawała po oczach!

  16. #16

    Domyślnie

    I połączenie równoległe a nie szeregowe. Przy szeregowym jeden przepalony led spowoduje, że wszystkie nie będą się świeciły ( który wymienić ? ). Przy równoległym pozostałe będą się świecić.

  17. #17

    Domyślnie

    http://www.led.skoff.com.pl/pl/0,3/p...tosowania.html



    To nie moje schody. Ja wybrałem z oferty tej firmy model stick rueda

  18. #18

    Domyślnie

    hmmmm ja jeszcze nie mam światła na klatce musze biegać ze świecą
    kotki lubią mruczeć

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareks
    http://www.led.skoff.com.pl/pl/0,3/przyklady-zastosowania.html



    To nie moje schody. Ja wybrałem z oferty tej firmy model stick rueda
    Jaki wybrałeś kolor światła?Chcielibyśmy zamontować ledy nad kominkiem-białe,ale obawiam się czy światło nie będzie za zimne?
    Bogusia

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maggie
    U nas wysokość opraw nad stopniami wynosi ok. 25cm. Już na etapie robienia instalacji wybraliśmy żółte ledy (wśród tych na 230V nie było aż takiego wyboru wzorów) i wkuliśmy pasujące puszki w ścianę. Wydaje mi się, że modele na 230V są głębsze niż na 12V.
    Teraz dają stonowane, ciepłe światło dyskretnie oświetlając bieg schodów.
    Jedną oprawę musieliśmy zlikwidować, bo nie wzięliśmy pod uwagę, że jak się stoi na dole schodów, to oprawa nad spocznikiem jest dokładnie na wysokości wzroku - nieźle dawała po oczach!
    Maggie możesz napisać gdzie dostałaś żółte LEDy też takich szukam.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony