dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Jakość gazu GZ50

    Witam. W związku z coraz częściej pojawiąjącą się informacją o zwiększonym zużyciu gazu w związku z jakością. Zaczołem liczyć i spisywać u siebie. Z obliczeń wynika ze powinno iść mniej gazu. Dlatego chciałbym się spytać jak sprawdzić jakość gazu.

  2. #2

    Domyślnie

    też mam odczucia, że ten gaz czasami jakiś taki "rozcieńczony"

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie codziennie spisuje zużycie gazu i też to zauważyłem, iż przy takich samych parametrach temperatury zewnętrznej (dzień/noc +/-1st) i wewnętrznych zużycie gazu wacha się np. jednego dnia 4m3 a już następnego 7 a nawet 9 się trafiło.

    Jest to bardzo zastanawiające tym bardziej, że naprawdę wiele osób też odnotowało zwiększone zużycie w stosunku do ubiegłego roku kiedy temperatury były jednak trochę niższe.

    Co wskazywałoby na zaniżone parametry dostarczanego paliwa w stosunku do deklaracji PGNiG.

    Moim zdaniem czas najwyższy żeby problemem zajął się ktoś z osób uprawnionych. Tym bardziej, że jedna afera "jakościowa" już była w Szczecinie.

  4. #4

    Domyślnie

    Wyciągam wątek na wierzch, bo słowo "gaz" jest dziś na ustach wszystkich (abstrahując od Strefy Gazy).

    Od wczorajszego popołudnia mam nie podejrzenie, a pewność, że kaloryczność gazu znacząco spadła. Znam i "czuję" mój kociołek, codziennie od kilku lat spisuję konsumpcję gazu. Uwzględniając warunki zewnętrzne (-5 stopni i wiatr) wyraźnie widzę, że obecnie kocioł nie wyrabia. Nie może dojść do zadanej temperatury - nie tylko w pomieszczeniach, ale i wody w systemie. Temperaturę zadaną ma 60 stopni, wyciąga ledwo 30-40. Co w tym gazie jest? Powietrze, czy azot? Czy coś jeszcze? A licznik się kręci i kręci i kręci i g.. z tego jest...

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    A wnioski z programu Janusza Weisa były takie:
    KLIENT - gazownia mnie okrada przesyłając gaz o kiepskiej jakości. Dodają azot do GZ
    GAZOWNIA - to idiotyczne. Azot jest gazem droższym od GZ. (czyli jakiś tańszy z chęcią by dodawali)
    PRACOWNIK GAZOWNI - ale gazownia otrzymuje azot za darmo od pobliskiego zakładu, dla którego to kłopotliwy odpad.

    Nie wiem czy to prawda, ale brzmi przekonywująco.

  7. #7

    Domyślnie

    Faktycznie ostatnio znowu cos w tym moze być. Ja na świeta wyjeżdżałem i ustawiem kotłownię na program urlopowy (bez grzania CWU, obniozona temp do 19st lub niżej) i mam wrażenie, że piec skotłował mi nieproporcjponalnie duzo gazu w porównaniu do wczesniejszego okresu (uwzględniajac, że wcześniej było troche cieplej). Tylko jak wykryć jednoznacznie, że to moze wynikac z kiepskiego gazu?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss
    ... Tylko jak wykryć jednoznacznie, że to moze wynikac z kiepskiego gazu?
    Hans w Tobie cała nadzieja. Musisz się dostać do siedziby PGNiG, uwieść sekretarkę Dyrektora


    i zrobić zdjęcia dokumentacji takim małym, rozsuwanym aparacikiem.
    A potem - J23 znowu nadaje

  9. #9

    Domyślnie

    Cpt_Q - sypnąłeś mnie . Przecież tylko Ciotka Zuzanna, zegarmistrz oraz Bartek z oddziału partyzanckiego wiedzą, że Hans Kloss to J-23. Gaz rozpracuję sam, ale Ciebie znajdą chłopaki z dywersji, żeby wykonać wyrok "W imieniu Rzeczpospolitej"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss
    ... Ciebie znajdą chłopaki z dywersji, żeby wykonać wyrok ...
    Nie dam się, już opracowałem drogę ucieczki...


  11. #11

    Domyślnie

    Ty masz mnie chyba za idiotę! Takie sztuczki nie ze mną Cpt_Q! Takie sfingowane planiki możesz podsyłać Brunnerowi i innym durniom z gestapo. Niebawem przyjdzie do Ciebie kontrola z... gazowni pod pozorem sprawdzenia jakości gazu

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss
    Niebawem przyjdzie do Ciebie kontrola z... gazowni
    a Pani Krystyna z gazowni też się pojawi?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    A wnioski z programu Janusza Weisa były takie:
    KLIENT - gazownia mnie okrada przesyłając gaz o kiepskiej jakości. Dodają azot do GZ
    GAZOWNIA - to idiotyczne. Azot jest gazem droższym od GZ. (czyli jakiś tańszy z chęcią by dodawali)
    Mam nadzieję że nie palnę jakiejś głupoty ale zdaje się że nasz rodzimy gaz jest właśnie zaazotowany. Jak podpisaliśmy konktrakty ze wschodem to zaczeli Poznań przestawiać na GZ50. Jak się zaczeła zadyma z dostawą tego gazu to przestali przestawiać.
    Gazownia twierdzi że przestawi resztę miasta jak postawi stację odazotawiania rodzimego gazu. Stąd moje domysły
    Nic nie muszą wpuszczać. Wymieszają importowany z lokalnym i gotowe.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkii
    ...Mam nadzieję że nie palnę jakiejś głupoty....
    a skąd, właśnie znalazłem:
    http://forum.budujemydom.pl/index.ph...54&#entry28454

    przy okazji inny ciekawy link, gospodarstwa domowe na stronie 12:
    http://emissions.ios.edu.pl/kcie/Dow...ci_opalowe.pdf

  15. #15

    Domyślnie

    GAZ ZIEMNY WYSOKOMETANOWY (GZ-50):

    * ciepło spalania - 38,147 MJ/m3
    * wartość opałowa - 34,43 MJ/m3
    * skład:

    - metan (CH4) - 98,14%,
    - etan, propan, butan - 0,91%,
    - azot (N2) - 0,84%,
    - dwutlenek węgla (CO2) - 0,11%.

    2. GAZ ZIEMNY ZAAZOTOWANY (GZ-35):

    * ciepło spalania - 26 MJ/m3
    * wartości opałowa - 25 MJ/m3
    * skład:

    - metan (CH4) - 69,4%,
    - azot (N2) - 29,21%,
    - dwutlenek węgla (CO2) i inne - 1,39%

    Można wykonać analizę.
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Jak najbardziej potwierdzam wasze podejrzenia, że coś niedobrego dzieje się z jakością gazu. Przykład

    5 stycznia noc -23stC, dzień -18stC - zużycie 11m3
    6 stycznia noc -15stC, dzień -10stC- zużycie 18m3

    Także nie tylko w polityce mamy cuda. Przy rosnącej temp. rośnie zapotrzebowanie na gaz (a dotychczas było dokładnie odwrotnie). Dodam że wszystkie inne parametry są takie same. Pogoda bezwietrzna, gaz GZ50. Zachęcam innych do obserwowania swoich gazomierzy.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał voodogt
    (...)

    Także nie tylko w polityce mamy cuda. Przy rosnącej temp. rośnie zapotrzebowanie na gaz (a dotychczas było dokładnie odwrotnie). Dodam że wszystkie inne parametry są takie same. Pogoda bezwietrzna, gaz GZ50. Zachęcam innych do obserwowania swoich gazomierzy.
    Hmmm - patrzę , patrzę w te cyferki licznika gazomierza , patrzę codziennie , liczę dobowo , tygodniowo , potem sprawdzam miesięcznie i hmmm - albo ślepy jestem , albo liczyć nie umiem , albo jestem z innej planety - u mnie chyba z gazem wszystko okay spożycie klasycznie powtarzalne , żadnych wyskoków , jak ostro mrozi spożycie większe , mniej mrozi - mniejsze ... - aż mi głupio
    Karpacki Operator Systemu Dystrybucyjnego oddział w Krakowie ...

    PS. Nie jestem pracownikiem gazowni
    --
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    ... patrzę codziennie , liczę dobowo , tygodniowo , potem sprawdzam miesięcznie...
    To ja mam jakąś obsesję - sprawdzam w kilku porach doby. Najmniejszą wydajność urządzeń gazowych obserwuję wieczorami - i to by się zgadzało. Wszyscy zmywają, kąpią dzieci, myją się sami - zużycie z pewnością kilkakrotnie większe niż o innych porach. Gazownia "nie wyrabia" z dostarczaniem, to dopompowują byle czego, aby utrzymać ciśnienie.

    A może rzeczywiście to obsesja? Czas wracać do pracy - zew morza - te rzeczy...

  19. #19

    Domyślnie

    Piec Vaillant TuroTec. Od początku października działał bez problemu. Ostatniej nocy ni z gruszki ni z pietruszki wywalił błąd F33. Po zresetowaniu zapalił i póki co pracuje ale - może to śmieszne - dźwięk pracy jest inny. Może to paranoja, zbieg okoliczności. Zobaczymy jutro.

  20. #20

    Domyślnie

    W umowie z Gazownią mam zapis, że oddają kasę za każdy udowodniony przypadek gdy gaz nie spełnia normy. Niestety nie mam pojęcia czym to rejestrować, ale po głowi i mi coś takiego chodzi.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony