dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gieniun

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    19

    Domyślnie Gumowe płyty drogowe

    Witajcie,

    od czerwca zaczynamy budowę i na chwilę obecną mam nierozwiązaną jedną kwestię: droga dojazdowa do działki. Otóż muszę utwardzić ok 70 m drogi, która w chwili obecnej jest prawie jak łąka (nawet nie ma już śladów po koleinach od kół). Ostatnio zastanawiałem się nad gumowymi matami. Czy mieliście z tym jakiekolwiek doświadczenia? Czy można polecić takie rozwiązanie?

    Nadmienię tylko, że droga ta w niedalekiej przyszłości (ale na pewno nie w okolicach mojego początku robót budowlanych) ma być w całości wyasfaltowana przez gminę i dlatego zastanawiam się, czy mam ładować własne pieniądze w jej tymczasowe utwardzanie. Ponadto w czasie budowy będzie z niej korzystał wyłącznie sprzęt budowlany. Dlatego pomysł z gumami.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Miałem do czynienia z gumowymi płytami.Dużo zależy od rodzaju zastosowane płyty (rempla, pisteco - są różne).
    Duże znaczenie ma to na czym zostaną położone. Jeżeli grunt to nie błoto lub rozjeżdżona droga z koleinami to jest dobrze.
    Dla samochodów do 3,5t nie ma żadnego problemu. Problem będzie z ciężarówkami o dużym tonażu - płyty zaczną się zapadać, wyginać itp. - możliwe, że trzeba będzie co chwilę poprawiać ich ułożenie. Tutaj dadzą jedynie radę chyba pisteco. Hexagona i remople bym odpuścił.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  3. #3

    Domyślnie

    Sądzę że grunt i tak trzeba by wymienić i utwardzić pod te płyty bo w czasie mokrzejszych dni się rozjadą. Może mógłbyś wykorytować 30-40cm i zagruzować gruzem z rozbiórek, czasami ludzie mają do oddania, a później ubić. 70m trochę dużo ale taniej wyjdzie niż kamień, a i płyty drogowe też trzeba gdzieś wypożyczyć i zapłacić za nie.

    Mi kiedyś pompa z betonem przejechała po łące i zrobiła jedynie koleiny na góra 5cm. Łąka była co roku 3 razy koszona, było sucho i korzenie traw utrzymały cały grunt. Innej opcji dojazdu nie mieli bo we wjeździe było szambo. Ale przejechali tak tylko raz więc nie rozjeździli przy większej ilości maszyn na pewno była by tragedia na łące.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony