dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie SZAMBO BETONOWE 12m3

    U kogo lepiej kupić - BETONEX/k Radomia czy JESBET/k Radomia?
    Może już ktoś kupował i ma jakieś doświadczenie i godnych polecenia producentów. Tylkoooo nie krzyczcie, że jest wyszukiwarka
    Ewentualnie szukam osoby z okolic Warszawy (Białołęka, Marki, Wołomin, Kobyłka lub okolice) która byłaby też zainteresowana zakupem - będzie wtedy tańszy transport.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Ja kupowałem tutaj : http://probud.pl/ - ale to chyba troche daleko od Ciebie
    --
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za chęć pomocy Znalazłam tego producenta w wyszukiwarce..ale to niestety bardzo daleko
    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    ja mam szamboSTĄD polecam

  5. #5

    Domyślnie

    Sylvia1 dzięki za odpowiedź, zaraz porównam ich ofertę.
    Mam jeszcze jedno pytanie..
    Czy na szambo 12m3 trzeba mieć specjalne zezwolenie i od czego to zależy?
    Czekam na Waszą pomoc...ale sama też zaraz zadzwonię i wypytam o wszystko.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Popieram sylvie1 - bardzo fajna firma i nienaganny kontakt. Zdaje się że powyżej 10m3 musisz mieć już jakieś zezwolenia, ale głowy nie dam, dawno szambo mam za sobą

  7. #7

    Domyślnie

    Carpedijem dzięki za odpowiedź


    Czy ktoś wie jak faktycznie jest z tym zezwoleniem na szambo 12m3? Dziś dzwoniłam w trzy miejsca - do dwóch producentów pojemników i do Referatu Zagospodarowania Przestrzennego i Budownictwa w moim mieście i ....niestety nikt nic nie wie o zezwoleniach
    Gdzie trzeba zadzwonić aby uzyskać informację?
    A może gdzieś można poczytać na ten temat?
    Dziś "przeczesałam" forum, znalazłam kilka informacji ale z 2002 i 2004 i 2006 roku. Niestety była tam także dyskusja o tym nieszczęsnym zezwoleniu, ale nie znalazłam "konkretów" i właściwie nikt nic dokładnie nie wie

    Kurczę...a ja tak uparłam się na to 12m3..
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Już wiem - nie chodzi o zezwolenie tylko o zachowanie odległości od budynku i sąsiednich działek. Szambo ponad 10m3 musi być dalej usytuawane. Poczytaj tu:



    Zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe



    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury

    z dnia 12 kwietnia 2002 r.

    (Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.



    § 34. Zbiorniki na nieczystości ciekłe mogą być stosowane tylko na działkach budowlanych niemających możliwości przyłączenia do sieci kanalizacyjnej, przy czym nie dopuszcza się ich stosowania na obszarach podlegających szczególnej ochronie środowiska i narażonych na powodzie oraz zalewanie wodami opadowymi.



    § 35. Zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe, doły ustępów nieskanalizowanych oraz urządzenia kanalizacyjne i zbiorniki do usuwania i gromadzenia wydalin pochodzenia zwierzęcego powinny mieć dno i ściany nieprzepuszczalne, szczelne przekrycie z zamykanym otworem do usuwania nieczystości i odpowietrzenie wyprowadzone co najmniej 0,5 m ponad poziom terenu.

    § 36. 1. Odległość pokryw i wylotów wentylacji ze zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe, dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc nie większej niż 4 i podobnych urządzeń sanitarno-gospodarczych o pojemności do 10 m3 powinna wynosić co najmniej:

    1. od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi oraz do magazynów produktów spożywczych - 15 m,

    2. od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 7,5 m.

    2. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej odległości urządzeń sanitarno-gospodarczych, o których mowa w ust. 1, powinny wynosić co najmniej:

    1. od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi - 5 m, przy czym nie dotyczy to dołów ustępowych w zabudowie jednorodzinnej,

    2. od granicy działki sąsiedniej, drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 2 m.

    3. Odległości pokryw i wylotów wentylacji z dołów ustępów nieskanalizowanych o liczbie miejsc większej niż 4 oraz zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe i kompostowników o pojemności powyżej 10 m3 do 50 m3 powinny wynosić co najmniej:

    1. od okien i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń wymienionych w ust. 1 pkt 1 - 30 m,

    2. od granicy działki sąsiedniej - 7,5 m,

    3. od linii rozgraniczającej drogi (ulicy) lub ciągu pieszego - 10 m.

    4. Właściwy organ w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, w

    porozumieniu z państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym, może ustalić dla działek budowlanych położonych przy zabudowanych działkach sąsiednich odległości mniejsze niż określone w ust. 1 i 2.

    5. Kryte zbiorniki bezodpływowe na nieczystości ciekłe oraz doły ustępowe mogą być sytuowane w odległości mniejszej niż 2 m od granicy, w tym także przy granicy działek, jeżeli sąsiadują z podobnymi urządzeniami na działce sąsiedniej, pod warunkiem zachowania odległości określonych w § 31 i § 36.

    6. Odległości zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe i kompostowników o pojemności powyżej 50 m3 od budynków przeznaczonych na pobyt ludzi należy przyjmować zgodnie ze wskazaniem ekspertyzy technicznej, przyjętej przez państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

    § 37. Przepływowe, szczelne osadniki podziemne, stanowiące część przydomowej oczyszczalni ścieków gospodarczo-bytowych, służące do wstępnego ich oczyszczania, mogą być sytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynków jednorodzinnych, pod warunkiem wyprowadzenia ich odpowietrzenia przez instalację kanalizacyjną co najmniej 0,6 m powyżej górnej krawędzi okien i drzwi zewnętrznych w tych budynkach.



    § 38. Odległość osadników błota, łapaczy olejów mineralnych i tłuszczu, neutralizatorów ścieków i innych podobnych zbiorników od okien otwieralnych i drzwi zewnętrznych do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi powinna wynosić co najmniej 5 m, jeżeli przepisy odrębne nie stanowią inaczej.

  9. #9

    Domyślnie

    Odpowiem na zadane pytanie:
    Wybrał bym BetoneX -
    + Gotowy otwór na rurę ściekową
    + 5 lat gwarancji na piśmie

    Jesbet na pewno nie robi otworów a co do gwarancji to nie pamiętam jak tam dokładnie jest...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek z ABC Zobacz post
    Odpowiem na zadane pytanie:
    Z robót ziemnych widzę, że oprócz szamb zajmujesz się archeologią (?)

    Wykopał temat sprzed ośmiu lat. Myślę, że topicstarter będzie wniebowzięty, że po tym czasie otrzymał odpowiedź także w aspekcie archeologicznym.

    Ja ze swojej strony polecam wspomnianą wcześniej (8 lat temu) firmę PROBUD - www.probud.pl . Dlaczego?

    Powód jest prosty- bo niektóre firmy radomskie podszywają się pod nich (Mirek z ABC dokładnie wie, o czym piszę).

    Na pewno warto wystrzegać się firm komórkowych (nie podających nawet adresu, tylko sam tel. komórkowy). A jeśli mamy już adres- to są narzędzia aby sprawdzić co taka firma sobą reprezentuje- wchodzimy na google earth albo google streets i widzimy czy w ogóle istnieje, jak wygląda zakład produkcyjny (w sensie- czy jest na tyle rozbudowany, że można liczyć na gwarancję jego istnienia do końca okresu gwarancji)
    Ostatnio edytowane przez erniej ; 01-04-2015 o 08:46
    zobaczymy ile zbędnych kabli i niepotrzebnych kombinacji można zrobić w domu....
    http://dom.vi.pl/ budowa. Komentarze: http://forum.muratordom.pl/post4128956.htm#4128956

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Basia EXPERT
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Jastrzębia
    Kod pocztowy
    26-631
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cześć!
    Szambo betonowe o pojemności 12m3 w naszej firmie w roku 2019 kosztuje 2400 zł plus koszty transportu plus ewentualne opcjonalne rozszerzenia. Jesteśmy producentem szamb betonowych i z chęcią pomożemy w wybraniu właściwego zbiornika dla Waszych inwestycji. Przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalny kalkulator ceny szamba który szacuje również koszty transportu do konkretnej miejscowości (możliwość wyboru transportu łączonego lub expresowego).
    Zapraszam do kontaktu!
    Jestem Basia. Masz pytanie o szambo - zapytaj mnie.
    Producent Betonowych Szamb IRPOL

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony