dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Przyznaję - nie wiem.
    Spadek ciśnienia gazu poniżej wartości na reduktorze w ulicy, a tym samym skład mieszanki gaz- powietrze w palniku mało prawdopodobny. Zresztą przestałby pracować kocioł kondensacyjny.
    Może spec od kuchenek gazowych coś pomoże.
    Dawniej płomień był ok, błękitny. Po za tym płytę gazową zmieniłem na ten sam model ponieważ się potrzaskała. Z piecem kondensacyjnym nie mam żadnych problemów, spalanie też jest ok. Zastanawia mnie jednak co może być przyczyną złego spalania gazu
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  2. #42

    Domyślnie

    W zeszłym roku na początku sezonu grzewczego nawet w radiu informowali, że dodają coś żeby łatwo było wyczuć zapach ulatniającego się gazu. W tym roku nie słyszałem.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ilość nawaniacza /THT/ nie ma wpływu na proces spalania.
    U meczesiu kolor płomienia różni się w zależności od pory dnia, co eliminuje podejrzenie zmian składu gazu.
    Chyba jednak coś z powietrzem. Jonizator włączany po południu?

  4. #44

    Domyślnie

    W mojej starej i wiernej Amice jest zawsze niebieski.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Zapytałem znajomego instalatora i z tego co mówi, to pomarańczowy płomień powodują zabrudzenia dyszy,palnika, brak tlenu i czasami remonty sieci. Tutaj jest to w określonych porach, więc jak pisze greengaz, może być spowodowane jonizatorami, inhalatorami itp. Przy WM dochodzi wydajność w momencie gotowania i większej ilości domowników w jednym pomieszczeniu, ale skoro okno było otwierane, to chyba odpada.
    Ja bym zaczął od sprawdzenia dysz.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Przeniesione z innego wątku
    Cytat Napisał Pablocas Zobacz post
    ....jednak jakoś jednostki mi nie grały i doszedłem dlaczego. Wszystkie emisje dotyczące gazu podawane są w odniesieniu do naturalnej jednostki - czyli metra sześciennego gazu. A i tak samo jest w przypadku drewna - też metr sześcienny!!! Z węglem - to już przegięcie - tony i kamiennego i brunatnego!!!
    Problem w tym, że wartość kaloryczna metra sześciennego gazu to 5 J - metra sześciennego drewna....13,5 tys. J! Tony węgla kamiennego to ok. 65 tys. J...
    Dlatego nie ma się co dziwić, że gaz ma tak niskie emisje. Dodatkowo jeszcze jest kilka zmiennych. Kotły gazowe po okresie gwarancji nie są już serwisowane - przynajmniej nie znam nikogo ze znajomych kto by się tego podejmował - oczywiście poza jakimiś awariami, gdzie wizyta serwisanta jest niezbędna. Palniki jak każdy kto użytkował doskonale wie - zachodzą syfem i nie mając żadnej dodatkowej regulacji - nie podają informacji o niepełnym spalaniu, a to już znacząco zmienia czystość spalania gazu. Poza tym - jakoś dostarczanego gazu....to już temat rzeka i chociaż ostatnimi laty widać nieco poprawę - przynajmniej na Śląsku - to widać dokładnie na kuchence gazowej...
    Wpienia mnie takie peudo ekologiczne pitolenie, bo akurat mam kierunkowe wykształcenie w kwestii spalania i w przeciwieństwie do kolesia który tu szuka dilera - nie pomogę, bo to nie moje klimaty!......
    .
    1. Czyli wyrobiłeś sobie opinię patrząc na tabelki i nie zwracając uwagi na jednostki? Gaz niesie male zanieczyszczenia bo jest liczony w m3, a drewno duże bo podawany jest w tonach drewna? Śmieszne.
    2. Wartość kaloryczna to 5 J, czyli czego 5? Co to jest wartość kaloryczna paliw stałych?
    3. Skąd czerpiesz wiedzę o powszechnym nieserwisowaniu kotłów gazowych po gwarancji?
    4. Jakość gazu oceniasz po kolorze płomienia w kuchence gazowej? Podaj proszę chociaż jeden przykład udowodnienia PGNiG oszustwa w jakości gazu.
    5. Zdradź jakież to jest 'kierunkowe wykształcenie w kierunku spalania'.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 01-03-2019 o 13:24

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    1.
    5. Zdradź jakież to jest 'kierunkowe wykształcenie w kierunku spalania'.
    Palacz CO ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post

    4. Jakość gazu oceniasz po kolorze płomienia w kuchence gazowej? Podaj proszę chociaż jeden przykład udowodnienia PGNiG oszustwa w jakości gazu.
    .

    Tutaj to kolega "pojechał" , aby to zrobić trzeba mieć całkiem niezły sprzęt a do tego włączony w momencie gdy ten gaz jest podawany. Nie dziwne że nikt nie udowodnił i nie dlatego że jakosc gazu jest swietna tylko badania sa wykonywane PO fakcie (czyli po złożeniu reklamacji) i to przez sprawce czyli PGNiG, widziałeś grabie które grabią od siebie ?

    A skargi ? oj było ich wiele ..... ale faktycznie PGNIG nigdy sie nie przyznało będąc sędzią we własnej sprawie
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Tutaj to kolega "pojechał" , aby to zrobić trzeba mieć całkiem niezły sprzęt a do tego włączony w momencie gdy ten gaz jest podawany. Nie dziwne że nikt nie udowodnił i nie dlatego że jakosc gazu jest swietna tylko badania sa wykonywane PO fakcie (czyli po złożeniu reklamacji) i to przez sprawce czyli PGNiG, widziałeś grabie które grabią od siebie ?

    A skargi ? oj było ich wiele ..... ale faktycznie PGNIG nigdy sie nie przyznało będąc sędzią we własnej sprawie
    Są niezależne laboratoria.
    Koszt do 1 000 zł za badanie i pobranie próbek.
    Na cenę badania patrzysz z perspektywy użytkownika kuchenki gazowej pobierającego miesięcznie kilka m3.
    Jakość gazu w sieci może się zmieniać z godziny na godzinę?
    Jak musi się zmienić skład gazu /kWh?/, aby można było to zaobserwować po kolorze płomienia w kuchence do gotowania lub czasie gotowania 1 l wody.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Są niezależne laboratoria.
    Koszt do 1 000 zł za badanie i pobranie próbek.
    Na cenę badania patrzysz z perspektywy użytkownika kuchenki gazowej pobierającego miesięcznie kilka m3.
    Jakość gazu w sieci może się zmieniać z godziny na godzinę?
    Jak musi się zmienić skład gazu /kWh?/, aby można było to zaobserwować po kolorze płomienia w kuchence do gotowania lub czasie gotowania 1 l wody.
    Naprawdę wierzysz w to co napisałeś? Kto wyda 1000 zł na walkę z PGNiG z badaniami które nie zostaną uwzględnione? Ile się czeka na takie badania? Jesteś w błędzie....

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Nie mam żadnego interesu w bronieniu PGNiG, zalecam natomiast logikę w myśleniu.
    1. Na jakiej podstawie twierdzisz, że PGNiG oszukuje odbiorców? Proszę o dowody.
    2. Czy kolor płomienia w w kuchence gazowej jest dostatecznym dowodem do takiego twierdzenia?
    3. Powtórzę. Patrzysz na temat przyjmując ocenę użytkownika kuchenki gazowej, a nie odbiorcy np. kilkunastu, kilkuset m3 dziennie - kurniki, suszarnie, nie wspominając o zakładach przemysłowych. Dostawa o 1 kWh na m3 mniej powoduje widoczne straty. Dla nich koszt badania jest pomijalny, a do wygrania miliony złotych. Gazociągi /węzły/ te same.
    4. Co ma do rzeczy czas trwania badania - oczekiwania na wyniki?
    5. Są laboratoria niezależne od PGNiG, zresztą jakość dostarczanego przez nich gazu również takie badają.
    6. Z Twoich wątpliwości można wysnuć wniosek, że kant na jakości gazu jest powszechny, a dostawca może przesyłać co popadnie, bo szkoda wydać kilkaset złotych i nie warto kopać się z koniem.
    7. Sądzisz, że przez lata nikt nie wpadł na pomysł sprawdzenia dostarczanego gazu i gdyby coś było nie tak.wystąpić o odszkodowania? Google milczy na ten temat.
    Chcesz kontynuować temat to założę nowy wątek lub posty przeniosę do istniejącego, np. https://forum.muratordom.pl/showthre...%9B%C4%87+gazu

  12. #52

    Domyślnie

    Nie dajcie się zwariować tłumaczeniem o zabrudzonych dyszach itp byle by zrzucić winą na użytkownika. Każdy użytkownik widzi jak z dnia na dzień kolor płomienia się zmienia by po pewnym czasie zmienić się na poprzedni. Każdy użytkownik sam zauważa, że zapalanie płomienia w palniku nagle jest utrudnione. Sam zauważa, że gotując taką samą ilość wody czas się nagle wydłuża. Sam widzi rachunek za np. miesiąc grudzień 2x wyższy od październikowego przy identycznych czynnościach czyli, że użytkownik nie zwiększył zużycia bo i w październiku i w grudniu żył tak samo.
    Nie zaczął się nagle kąpać 2x częściej, nie podwyższał temperatury co, nie grzał się 2x dłużej pod prysznicem, a zużycie dziwnie wzrosło, a w styczniu i lutym dziwnie spadło w porównaniu do grudnia.
    Z paliwem jest podobnie, to kierujący chrzci benzynę, by oszczędzić jej zużycie.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Nie mam żadnego interesu w bronieniu PGNiG, zalecam natomiast logikę w myśleniu.
    1. Na jakiej podstawie twierdzisz, że PGNiG oszukuje odbiorców? Proszę o dowody.]

    Jeśli nie masz w tym interesu, to nie zabieraj głosu w nieswojej sprawie. Nie jesteś kompetentny w temacie w którym się wymądrzasz.

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał dolby Zobacz post
    Jeśli nie masz w tym interesu, to nie zabieraj głosu w nieswojej sprawie. Nie jesteś kompetentny w temacie w którym się wymądrzasz.
    Brak odpowiedzi = brak argumentów.
    c.b.d.o.

    Koniec

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony