dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 125
  1. #1

    Domyślnie BLAT ŁAZIENKA drewno drewniany

    Chciałabym w łazience mieć wpuszczoną umywalkę w drewniany blat. Nie mogę znaleźć firmy która ma w ofercie takie blaty. Czy zamawia sie takie blaty u stolarza? Jakie drewno jest odpowiednie? Na co powinnam zwrócić szczególną uwagę?
    KARO

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze się sprawdzają gatunki oleiste.

  3. #3

    Domyślnie

    ja też najprawdopodobniej będę zamawiała taką szafkę - u stolarza który się specjalizuje w meblach łazienkowych - kształt szafki chcę zrobić na wzór Koła - tylko umywalka wpuszczana w drewniany blat (kolor Venge, drewno buk), powinno być ok

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdak
    w drewniany blat (kolor Venge, drewno buk)
    Witam, bardzo mi przykro bo buk do łazienki sie nie nadaje. Bez wzgledu na to czym jest pokryty (lakier, olej czy inne). Jest to gatunek badzo wchałaniający wilgoć a co za tym idziebedzi pęczniał i się wykrzywiał.
    Jezeli dodatkowo jest umieszczony "na ścisk" pomiedzy dwoma ściankami to może ja nawet uszkodzić
    W ogóle buk nie jest też najlepszym materiałem na podłogi.

    pozdrawiam

    mj

  5. #5

    Domyślnie gatunki oleiste teak i lapacho

    Cytat Napisał martyska
    ... gatunki oleiste....
    teak i lapacho

    mj

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Umywalka nablatowa - jak mocować blat drewniany?

    Jak umocować do ściany blat drewniany pod umywalką nablatową?
    Umywalka będzie na środku ściany, a blat pod nią ma dochodzić jednym bokiem do ściany prostopadłej.
    Jak to zrobić, żeby było stabilne i wytrzymałe?

    Jak są montowane umywalki nablatowe? Czy one tylko stoją na blatach?
    Może ktoś z Was wie?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nikt nie ma w domu umywalki nablatowej?
    Pomóżcie proszę.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Umywalka nablatowa, leży po prostu swoim ciężarem na blacie.
    Tak więc drewniany blat musi być solidnie zamontowany do ściany...może na jakiś kątownikach np stalowych ozdobnych?
    Albo może jakieś nogi do tego blatu? Też coś stylowego?

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Czy ktoś z Was ma w łazience drewniany blat? Słyszałam że powstają plamy. Czy drzewo powinno być pokryte olejem czy lakierem? Jak go pielęgnować?
    KARO

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Byłam dzisiaj w sklepie gdzie sprzedają drewno egzotyczne. B. miły Pan powiedział nam że drewno zwiększa swoją objętość do 3mm przy wilgotności 15%.
    W łazience wilgotność może być dużo większa i w związku z tym może się zdarzyć, że po jakimś czasie taki blat poprostu pęknie.
    Dzisiejsza wizyta wyleczyła nas na zawsze z drewnianego blatu w łazience.

  11. #11

    Domyślnie

    Szkoda, że nie powiedział o jakim gatunku drewna myślał mówiąż, że pęcznieje o 3%. Przecież jest to instotne.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rozmawialismy o drewnie egzotycznym i nie polecił nam żadnego na blat pod umywalkę. Tzn. nie dałby gwarancji, że taki blat po jakimś czasie nie pęknie, czy byłby to Teak, Yatoba czy inny.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Ojj Sonika...no to mnie zmartwiłaś A ja tak chciałam mieć taki blat, no ale skoro jest taki niepraktyczny i nie posłuży zbyt długo..hmm...a moze ktoś ma jakiś pomysł na inny materiał by uzyskać podobny efekt?Ciemny, prosty, grubości tak na oko 10-ciu centymetrów a na nim piękna, biała umywalka Więc..jesli nie drewno to co??

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak mi przykro, że Cię zmartwiłam.
    Mnie też ta wiadomość odebrała humor, tym bardziej, że umywalkę nablatową już mam kupioną i lada dzień zaczynam wykańczanie łazienki.
    Ale doszłam do wniosku, ze lepiej zmienić plany i wymienić umywalkę niż żałować za jakiś czas.
    Takie blaty wcale nie są tanie i na wyrzucanie świadomie pieniędzy w błoto jakoś nie mam ochoty.
    Będzie umywalka firmy Hatria - You @Me, też bardzo ładna i nie stwarzająca problemów

  15. #15

    Domyślnie

    No to ja tez zrezygnuje
    A czy słyszeliście coś o meblach Plusa????
    KARO

  16. #16

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie Re: blat drewniany w łazience

    ....................

  19. #19

    Domyślnie

    modulator

    dobry głos - nawet więcej powiem bo oba ostatnie

  20. #20

    Domyślnie

    ups....a

    coś przesadziłam przy pisaniu Twojej ksywy. Mimo że to nie imię, czuje się zobligowana do przeproszenia za błąd.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony