dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 125
  1. #41

    Domyślnie

    Chyba zamówić u stolarza.
    Wiem, że to głupie pytanie, ale czemu to ma być drewniany blat? W kontekście pchania się oczywiście w kłopoty z "pracą" drewna...

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Ja bym nie dawala drewnianego pod umywalke , bo na bank spuchnie

  3. #43

  4. #44

    Domyślnie

    myciek naprzyklad dlatego
    Chyba mój umysł jest zbytnio spowolniony upałami - znaczy: dlaczego? (blaty z drewnianą fakturą zauważyłem).

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    np. dlatego , ze Ci taki blat spuchnie

  6. #46

    Domyślnie

    ale czemu to ma być drewniany blat?
    dlatego ze takie drewniane blaty sa cacy czy to nie jest drewniany blat ???

  7. #47

    Domyślnie

    rrmi, Elito Forum: moje "dlaczego" cały czas dotyczy sensu montowania bardzo grubego, DREWNIANEGO blatu.
    Mohag - j.w. U siebie mam 4 cm blat z płyty jakiejśtam sztucznej (z całym szacunkiem dla stolarzy oczywiście, to "jakiejśtam" to efekt mojego zapominalstwa a nie lekceważenia tematu...) obłogowanej 3mm drewna, zabezpieczonego bardzo dobrym lakierem. Przy swoich 270cm długości blat ten nie wygina się ani o ułamek milimetra, a dzięki grubej obłodze (dzięki temu ma ładne wyoblenie przy umywalce) wygląda ładnie i solidnie a nie "okleinowato". A jednak nie jest "drewniany"!
    Jeśli pierwsze pytanie od ~witka dotyczyło blatu, ktory ma WYGLĄDAĆ jak drewniany, to powtarzam: najlepiej udać się do stolarza, który oklei odpowiednio grubą płytę odpowiednią okleiną i ew. zabejcuje i polakieruje. Może też do cienkiej płyty (np 3-4 cm) dokleić front i wszystko okleinować. Takie "udawane" są bardzo często "grube" półki kamienne lub drewniane w obudowach kominków.

  8. #48

    Domyślnie

    aha to teraz wiem o co chodzilo

    takie udawanie grubosci ma IKEA opanowane w serii LACK

    a jeszcze chcialam zapytac, ten Twoj blat przy takiej dlugosci jest na "podporach" czy wisi wolno na scianie. Jezeli tak, to jak to jest powieszone ???

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    ja nie rozmiem dlaczego ktos mysli o montazu drewnianego blatu pod umywalka
    oferty sklepu IKEA nie znam , moze dlatego nie zaskoczylam , przepraszam

  10. #50

  11. #51

    Domyślnie

    a jeszcze chcialam zapytac, ten Twoj blat przy takiej dlugosci jest na "podporach" czy wisi wolno na scianie. Jezeli tak, to jak to jest powieszone ???
    Podpierany jest i to solidnie. Owe 270 cm to długość ściany, więc na obydwu końcach podparty jest kątownikami do ścian poprzecznych a dodatkowo w dwóch miejscach są zrobione nogi z płyty laminowanej (ktora dzieli przestrzeń pod blatem i służy mocowaniu szuflad pod blatem). Znaczy możnaby na nim skakać - byle nie na wysokich obcasach...

  12. #52

    Domyślnie

    dzieki to juz wiem....... czyli moj musialby byc na nogach z dwoch stron, bo z jednej jest kabina a z drugiej drzwi

    ale na obcasach ladniej optycznie

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    ~witka[/b] dotyczyło blatu, ktory ma WYGLĄDAĆ jak drewniany, to powtarzam: najlepiej udać się do stolarza, który oklei odpowiednio grubą płytę odpowiednią okleiną i ew. zabejcuje i polakieruje.



    Myciek dzięki za dorade ,chyba kupie cienki blat i dokleje front, a jesli chodzi o tą okleine którą można zabejcować i polakierować to jest jakaś specyjalna ,czy każdą można malować.

  15. #55

    Domyślnie

    Myciek dzięki za dorade ,chyba kupie cienki blat i dokleje front, a jesli chodzi o tą okleine którą można zabejcować i polakierować to jest jakaś specyjalna ,czy każdą można malować.
    No, chyba każda drewniana () przyklejona do podłoża odpowiednim klejem (żeby nie przebarwiał bejcy). Ale drewno okleiny to też temat do zastanowienia, bo różnią się wzorem i fakturą. Np. te z grubymi porami będą trudniejsze do dobrego zabezpieczenie od wody.
    Generalnie, choć zdarzyło mi się w poprzednim domu zrobić meble do kuchni z szufladkami włącznie, to w przypadku akurat oklejania takiego blaciku nie podjąłbym się tego i u mnie robił to stolarz. On też sugerował odpowiednią okleinę dla uzyskania odpowiedniego efektu. Poza tym trzeba mieć prasę itd.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Będzie umywalka firmy Hatria - You @Me, też bardzo ładna i nie stwarzająca problemów
    I jak tam Hatria? Nam też się podoba ta zabawna linia. Czy oni mają powłokę przeciwko brudzeniu tak jak Reflex-Koło i inne?

    PS. Temat może i stary, ale szukam sobie po archiwum i czasem warto wrócić.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frankai
    Cytat Napisał Sonika
    Będzie umywalka firmy Hatria - You @Me, też bardzo ładna i nie stwarzająca problemów
    I jak tam Hatria? Nam też się podoba ta zabawna linia. Czy oni mają powłokę przeciwko brudzeniu tak jak Reflex-Koło i inne?

    PS. Temat może i stary, ale szukam sobie po archiwum i czasem warto wrócić.

    Hatria???
    Nadal ładna - polecam .

    P. S. A czy ma powłokę to nie wiem. Pewnie trzeba myć jak i inne .

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Hatria???
    Nadal ładna - polecam .

    P. S. A czy ma powłokę to nie wiem. Pewnie trzeba myć jak i inne .
    Jak nie wiesz, to znaczy, że nie ma. Ci co mają to się chwalą. Inna sprawa, że ta powłoka może służyć tylko ... wyciąganiu pieniędzy Mało to jest rzeczy za które się płaci, a które nic nie robią

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem, bo jeszcze jej nie używam, ale pewnie nie ma, bo sprzedawca nie eksponował tej zalety .
    Mogę się tylko pochwalić, że zakupiłam taką umywalkę .

  20. #60

    Domyślnie

    No mnie właśnie poniosło i zrobiłam sobie taką szafeczkę pod wpuszczaną umywalkę ( wzór Koło - taki klocuszek prostokątny ).
    Stolarzowi tak pięknie poszło z drzwiami że się skusiłam i na szafkę ...
    NIestety żałuję
    Czekam tylko kiedy się rozpadnie i juz obmyśłam wzór nowej ....
    Blat pękł po pół roku użytkowania.
    Na blacie zostają ślady z mydła i pasty - na szczęście po kilku godzinach nikną ale jak to piewszy raz zobaczyłam to myślałam że padnę na zawał

    Dobrze że drzwi się trzymają i są nadal piękne

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony