dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125
  1. #121

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze sie wypowie na temat blatów drewnianych i ogólnie drewna/forniru w łazience? Czy sprawdzą się fornirowana szafka podumywalkowa (blat na wszelki wypadek rozważam już kamienny lub z konglomeratu), kawałek fornirowanej zabudowy (szufladki, półka)? Planuję fornir jasny dąb lub dąb bielony.
    Czy moze lepiej biały lakier zamiast forniru?
    Tylko tu i teraz.

  2. #122

    Domyślnie

    Podnoszę temat

    Czy mogłyby się wypowiedzieć osoby, które posiadają drewniany blat w łazience i napisać czy to był dobry wybór? Chętnie widziane zdjęcia.

  3. #123

    Domyślnie

    blatu drewnianego w łazience nie mam, ale drewno i owszem - od prawie 4 lat, łazienka malutka, blokowa, więc wentylacja na wiadomym poziomie - pomimo wilgoci po kąpieli nic się nie dzieje. blat w kuchni - bukowy z ikei, olejowany raz na kwartał mniej więcej, też bez problemu, a chlapiemy przy zmywaniu niemało
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.JPG
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	219843  
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Piszę tu bo nie znalazłem nowszego wątku o blatach drewnianych w łazience. JEśli jest to proszę przerzucić.
    Mam parę pytań.
    Kiedyś blaty drewniane były odradzane do łazienek (jeszcze kilka lat temu). Teraz podobno są równie popularne jak te robione z kafli. Zmieniła sie technologia zabezepieczania drzewa? Czytając ten wątek jest dużo narzekania na plamy od wody po wyschnięciu kropel. Tego najbardziej się boję. Blat ma być bezobsługowy. Mogę go conajwzej naolejować raz czy dwa w roku.
    Czy dąb się sprawdzi ? Standardowo blaty robi się na grubość około 4cm. A można cieńsze? W leroyu są teraz bardzo dobre ceny na takie blaty dębowe, ale grubość tylko 27mm. Wedłu mnie to chyba wystarczająco. Blat zamierzam podeprzeć szafką więc nie bedzie zbyt obciążony umywalką.
    Kto ma z was dębowy blat w łazience i jakie wrażania? Czym zabezpieczyliście? A może inne drzewo. Nie chciałbym zapłacić za taki blat więcej niż 600-700zl - długość 110cm.

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Od wielu lat mam blat wykonany własnoręcznie z pozostałości parkietu z merbau. Klepki przyklejone na klej do parkietu do płyty wiórowej. Zabezpieczone lakierem do podłóg, ale gdybym robił ponownie zdecydował bym się na olej do podłóg (jakiś OSMO np.) - łatwiej od czasu do czasu zregenerować. Wymiar jakieś 90x30cm, grubość 32mm płyty wiórowej + 15mm parkietu, z przodu doklejka również z merbau tak aby całość wydawał się monolityczna i gruba.

    Nic niepokojącego się nie dzieje a to jest totalna amatorka zrobiona w pół dnia w garażu.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony