dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie Powrót instalacji grawitacyjnych otwartych

    Witam, wcześniejsze wpisy odlegają troche datą, ale podtrzymam dyskusje.
    Ponieważ w końcówce roku 2009 cena za CAŁOŚĆ instalacji c.o. miedzianej jest tylko delikatnie wyższa niż plastikowej to ja zdecydowałem sie na miedzianą wiec w tym przypadku grawitacyjną wiec dalej - otwartą. zalety:
    zero strachu przy braku prądu ( dodatkowo przykład zimnych domów pazdziernik2009 - atak zimy), bezpieczeństwo i niezawodność instalacji (bo ta tkwi w prostocie), bezproblemowe opróżnienie instalacji (w przypadku plastiku po podłodze wrecz niemożliwe).
    dobrze i za przystępną cenę

  2. #22

    Domyślnie

    ale dyskusji na jaki temat?

    BTW każdy nowoczesny kocioł (w tym na paliwo stałe) potrzebuje prądu...

  3. #23

    Domyślnie przewaga otwartego nad zamkniętym

    Dyskusja w temacie klimaci przewaga otwartego obiegu nad zamkniętym, cyrkulacji grawitacyjnej co.
    Moja kotłownia będzie w pełni zautomatyzowana, ale pozostawiam sobie możliwości ogrzania domu i bez pradu: instalacja grawitacyjna z takim piecem:
    http://www.defro.pl/index.php/kotly-...lux-nowa-linia
    dobrze i za przystępną cenę

  4. #24

    Domyślnie Re: przewaga otwartego nad zamkniętym

    [quote="Piotr28KR"]Dyskusja w temacie klimaci przewaga otwartego obiegu nad zamkniętym, cyrkulacji grawitacyjnej co.
    Moja kotłownia będzie w pełni zautomatyzowana, ale pozostawiam sobie możliwości ogrzania domu i bez pradu: instalacja grawitacyjna z takim piecem:
    http://www.defro.pl/index.php/kotly-...lux-nowa-linia[/quot

    Szczerze mówiąc to "dziadostwo"
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  5. #25

    Domyślnie rozwijaj rozwijaj

    jak dziadostwo to jakieś doświadczenia albo argumenty poprosze, napisałem że moja kotłownia BęDZIE wiec wszystko jest jeszcze do przestrojenia (ostatni dzwonek
    dobrze i za przystępną cenę

  6. #26

    Domyślnie

    Piotr28KR: widzę że od niedawna na forum, więc wyjaśniam że porady mariankossy możesz pomijać bo pieprzy jak mało kto.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    Piotr28KR: widzę że od niedawna na forum, więc wyjaśniam że porady mariankossy możesz pomijać bo pieprzy jak mało kto.
    To było dobre
    Pozdrawiam,
    użytkownik kotła na paliwa stałe z instalacją zamkniętą.
    Poleciałem aż do kotłowni, by wnieść coś do tematu, by nie zostać zganionym
    Na naczyniu przeponowym jest budzik- czerwona wskazówka nastawiona na 0,8 bara. Czarna wskazuje teraz przy 55 stopniach na kotle jakieś 1,5 bara.
    Jak dojdzie do czerwonej kreski na skali, to hydraulik kazał wiać z chałupy

  8. #28

    Domyślnie Re: przewaga otwartego nad zamkniętym

    Cytat Napisał Piotr28KR
    Dyskusja w temacie klimaci przewaga otwartego obiegu nad zamkniętym, cyrkulacji grawitacyjnej co.
    Moja kotłownia będzie w pełni zautomatyzowana, ale pozostawiam sobie możliwości ogrzania domu i bez pradu: instalacja grawitacyjna z takim piecem:
    http://www.defro.pl/index.php/kotly-...lux-nowa-linia
    i ten kocioł będzie naprawdę pracował grawitacyjnie? Powodzenia... Rozmawiałeś o tym z jakimś instalatorem?A możesz wyjaśnić dlaczego chcesz żeby było grawitacyjnie? Masz częste wyłączenia prądu w okolicy? czy z oszczędności?
    Prąd i tak będzie potrzebny żeby pracował podajnik i dmuchawa.
    Co do mariankossy.... faktycznie jego opinie są, delikatnie rzecz ujmując, mocno kontrowersyjne

  9. #29

    Domyślnie bez skrajności

    Defro akm jest przystosowany do palenia na dodatkowym ruszcie (załadunek reczny), ja chce mieć taką OPCJE. Automatycznie jak najbardziej, ale u nas na podchalu dość czesto jest zanik napięcia (2godz co 2miesiące, a raz na pół roku do 8 godzin - renowacja lini, wcześniej informują . W sumie o to chodzi, żeby podczas załadunku ręcznego (oszczędność- dechy pobudowlane, troche z drzewa z dużego sadu, ) i takiej awaryjnej sytuacji (brak prądu) nie trzeba było wygaszać piecyka - jako tako grawitacja powinna pociągnąć.
    p.s. pazdziernik 2009 - atak zimy - podchale marzło 2 dni bez prąd.

    Cymojcie sie ciepło!
    dobrze i za przystępną cenę

  10. #30

    Domyślnie

    Momy ciepło
    No , trochę się rozgrzałem
    pozdro dla górali
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony