dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jorgus1312

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    4

    Domyślnie Brakujące metry mieszkania .

    Witam .w 2016 kupiłem mieszkanie od developera dostałem od niego tylko fakturę no i oczywiście akt .okazało się że nie zgadza się metraż w akcie mam 48.59 A faktycznie jest 47.47 m gdy do tych 47.47 m dolicze wnęki okienne wychodzi 48.59 czyli tyle ile powinno być .developer nie widzi problemu twierdzi że mieści się w 2 % tolerancji i nie chce że mną rozmawiać. Poszedłem do prawnika przedstawiłem sprawę że chce zwrotu pieniędzy i zmiany aktu notarialnego na faktycznym stan metrażu. Stwierdził że nie mam szans gdyż w moim akcie niema jaką normą jest mierzone moje mieszkanie i że nadal obowiązują dwie normy . Czy mam szanse na odzyskanie pieniedzy i zmiane aktu ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zmień prawnika - głupoty mówi:
    .........Jesteśmy obligowani do korzystania z normy PN-ISO 9836:1997 jedynie w zakresie obliczania powierzchni budynków jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych
    http://www.inzynieriabezpieczenstwa.com.pl/wp-content/uploads/2016/12/6.-Zbro%C5%9B-D._Obliczanie-powierzchni-u%C5%BCytkowej-lokalu.pdf

    Tak więc jeśli Twoje wnęki mają powyżej lub poniżej 0,1m2 to się ich nie dolicza.


    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 14-03-2019 o 14:28 Powód: Poprawiono interpretację przez co wyniknął błąd
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Zmień prawnika - głupoty mówi:
    .........Jesteśmy obligowani do korzystania z normy PN-ISO 9836:1997 jedynie w zakresie obliczania powierzchni budynków jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych
    http://www.inzynieriabezpieczenstwa.com.pl/wp-content/uploads/2016/12/6.-Zbro%C5%9B-D._Obliczanie-powierzchni-u%C5%BCytkowej-lokalu.pdf

    Tak więc jeśli Twoje wnęki mają powyżej 0,1m2 to się ich nie dolicza jeśli poniżej to dolicza się do powierzchni lokalu mieszkalnego.


    może przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i to co jest napisane w przytaczanym dokumencie/normie na które sie powołujesz.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	norma.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	428056
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 14-03-2019 o 13:12


  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jorgus1312

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czyli według tabeli moje mieszkanie jest źle policzone .wnęki okienne są wliczone w powierzchnię mieszkania .mam jeszcze prośbę co z tym mogę zrobić zaznaczę że developer jest bardzo arogancki i bezczelny typ no i jak zmienić akt notarialny czy ja to muszę zmienić czy developer jeśli się okaże że brakuje metrażu ( akt muszę zmienić gdyż będę to mieszkanie zamieniła lub sprzedawał na większe rodzina )

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    Myślę , że prócz prawnika nikt się nie będzie wypowiadał w tej kwestii, teraz mam komputer i duży ekran - telefon jak widzisz jest zbyt mały aby czytać i umieszczać i można coś napsocić niż pomóc ( jeśli nie ma potrzeby nikt bardzo w prawo się nie wgłębia)
    myślę , że tutaj https://www.eporady24.pl/mniejszy_me...227,16159.html jest coś co może Ci pomóc.
    Dużo daje wizyta u prawnika - tylko odpowiedniego , bo nie wszyscy znają się na tym o co ich pytamy jw.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    ..............teraz mam komputer i duży ekran - telefon jak widzisz jest zbyt mały aby czytać i umieszczać i można coś napsocić niż pomóc ................
    Cały czas próbuję Ci to uświadomić. Nie liczy się prędkość tylko jakość. Pisałem Ci tez w innym temacie, żebyś zastanowił się po trzykroć zanim coś napiszesz.
    No, ale najważniejsze są gwiazdki, nie ważne ze porada wprowadza w błąd, najważniejsze to aby ktoś wcinał gwiazdkę, srał pies czy komuś się pomoże czy zaszkodzi, ale jaki prestiż przed znajomymi, prawda?


  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jorgus1312

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    A jeszcze jedno forumowicze o co chodzi z tą tolerancją 2% czy developer ma prawo zasłaniać się tym i nie zwracać monety za brak metrażu.a pro po prawnika gdyby było mnie stać nie pisał bym na tym forum.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Cały czas próbuję Ci to uświadomić. Nie liczy się prędkość tylko jakość. Pisałem Ci tez w innym temacie, żebyś zastanowił się po trzykroć zanim coś napiszesz.
    No, ale najważniejsze są gwiazdki, nie ważne ze porada wprowadza w błąd, najważniejsze to aby ktoś wcinał gwiazdkę, srał pies czy komuś się pomoże czy zaszkodzi, ale jaki prestiż przed znajomymi, prawda?
    To Cię to obchodzi co ktoś pisze jak nie jest do Ciebie? i nie jest związane z radą?
    Nabijasz posty?
    Nie życzę sobie, abyś piał do mnie jeśli nie dotyczy to pytania w wątku.
    Udzielaj rad takich jak potrafisz najlepiej - jak widzisz nawet ja się poprawiłem, więc Twoje wycieczki pod moim adresem są nie na miejscu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    To Cię to obchodzi co ktoś pisze jak nie jest do Ciebie? i nie jest związane z radą?
    Nabijasz posty?
    Nie życzę sobie, abyś piał do mnie jeśli nie dotyczy to pytania w wątku.
    Udzielaj rad takich jak potrafisz najlepiej - jak widzisz nawet ja się poprawiłem, więc Twoje wycieczki pod moim adresem są nie na miejscu.
    nie będę piał, jak przestaniesz bzdury wypisywać NAJSZYBSZY DORADCO NA TYM FORUM. Poza tym mam w d... twoje zyczenia, natomiast działam w imieniu czytających aby bardzo dokładnie weryfikowali twoje mundre porady.

    Ech, forum na psy spada. gdybym miał taki tytuł forumowy, to bym się wstydził być w takim gronie, na szczęście nie jestem i nigdy nie będę pretendował i nie będę.

    Są tu naprawdę fachowcy zasługujący na taki tytuł i przyjemnie się ich czyta, ale to co Ty wypisujesz, to w większości żenada.

    Co do tytułowego zagadnienia, coś tam wiem, ale nie na tyle, aby napisać i robic metlik w głowie autorowi.


    edit2:
    chociaż wiesz co, mam to gdzieś, nie moja piaskownica, pisz sobie co chcesz. Obiecuję, że już nic nie napiszę w żadnym wątku w którym Ty się udzielisz.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 14-03-2019 o 21:04


  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bogdan Wawel

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Dulowa
    Kod pocztowy
    32-545
    Posty
    11

    Domyślnie

    1 Autor nie napisał że w akcie notarialnym kupił 48,59 m2 powierzchni czy też 48,59 m2 powierzchni użytkowej a to jest różnica .

    2. Róznica wynosi 1,12 metra kwadratowego czyli nie brakuje metrów tylko jednego ... /. Czyli około 7000 zł

    3. Jeżeli to są okna balkonowe to wykonawca realnie poniósł koszty podłogi , wylewki w tej wnęce .... tynków nad oknami ....

    4. Prawnik i sąd rzeczoznawca mogą kosztować więcej ....

    I PYTANIE PODSTAWOWE CZY KUPIŁ PAN MIESZKANIE ? CZY KUPIŁ PAN METRY KWADRATOWE

    Jeżeli kupił Pan to mieszkanie to ilośc metrów kwadratowych ma drugorzedne znaczenie

    Jeżeli kupił Pan metry kwadratowe to należy zarządać wydania tych metrów kwadratowych co brakuje .

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jorgus1312 Zobacz post
    Witam .w 2016 kupiłem mieszkanie od developera dostałem od niego tylko fakturę no i oczywiście akt .okazało się że nie zgadza się metraż w akcie mam 48.59 A faktycznie jest 47.47 m gdy do tych 47.47 m dolicze wnęki okienne wychodzi 48.59 czyli tyle ile powinno być .
    Cytat Napisał Bogdan Wawel Zobacz post
    1 Autor nie napisał że w akcie notarialnym kupił 48,59 m2 powierzchni czy też 48,59 m2 powierzchni użytkowej a to jest różnica .

    2. Róznica wynosi 1,12 metra kwadratowego czyli nie brakuje metrów tylko jednego ... /. Czyli około 7000 zł


    I PYTANIE PODSTAWOWE CZY KUPIŁ PAN MIESZKANIE ? CZY KUPIŁ PAN METRY KWADRATOWE

    Jeżeli kupił Pan to mieszkanie to ilośc metrów kwadratowych ma drugorzedne znaczenie

    Jeżeli kupił Pan metry kwadratowe to należy zarządać wydania tych metrów kwadratowych co brakuje .
    Kupuje się mieszkanie a metry kwadratowe wynikają z projektu a ostatecznie z pomiarów powykonawczych.
    Może Autor zapytanie dobrze pomierzył powierzchnię mieszkania a może źle?
    Pomiary powykonawcze wskazują na 47,47m2 zamiast 48,59m2, tj. o 2,3% mniej.
    Tylko czy pomiary są dobrze wykonane i wiarygodnymi przyrzadami?
    Jak wyglądają wnęki które dają brakujące metry kwadratowe?
    Grubość płytek w łazience i w kuch są odpowiednio uwzględnione?

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jorgus1312

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    W akcie mam że kupiłem lokal nr .o powierzchni użytkowej 48.59m .mieszkanie wstępnie było mierzone miernikiem laserowym ( wiem że będę musiał mieć pomiar przez fachowca w tym zakresie geodete. ) A wnęki okienne mam 3 170/16 114/15 116/16 plus 3 sztuki drzwi wnęki okienne mam do podłogi ta największa to balkon .płytki w łazience były odliczanie po centymetr na ścianę. Przydał by się zwrot monety za brak Ale głównie mi chodzi co przy sprzedaży lub ,zamianie i to na mnie spadnie odpowiedźialność rekompensaty i zmianie aktu A to już gruba sprawa. A pro po developer wie o moich metrach jego sekretarka próbowała wciskać że moje mieszkanie mierzył jakiś starszy pan ponoć zmarł i mierzył starą metodą A w zamian założył mi rolety .tylko że jak kupowałem to one już były czyli sciema.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony