dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 421

Temat: WYCINANIE DRZEW. Pozwolenie na wycinkę, które drzewa mozna wycinać bez pozwolenia.

Guest

Domyślnie WYCINANIE DRZEW. Pozwolenie na wycinkę, które drzewa mozna wycinać bez pozwolenia.

Przy drodze powiatowej w odlegośći około 4m od mojego ogrodzenia rosną uschnięte akacje szt.5. Po ostatnich wichurach stwarzają realne zagrożenie dla mnie jak równierz mojego budynku mieszkalnego. Gdyby drzewo runeło zniszczyloby dach oraz budynek
    Od grudnia 2000 nie mogę się doprosić od Starostwa Powiatowego zgody na wycinkę drzew.Czy są jakieś przepisy prawne żebym uzyskał pozwolenie ?
    Pomocy !!!!!!!!!!!(nie mam siły już walczyć z biurokracją)

Domyślnie

Napisz i poproś jeszcze raz, ale na piśmie. Gdy odpowiedzą na piśmie i decyzja będzie odmowna - zaskarż ją do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (urząd ma 30 dni na odpowiedź na pismo, wg. KPA). Najgorzej, gdy urzędnicy myślą, że im wszystko wolno - trzeba im uduwodnić, że tak nie jest.
    Jeśli drzewo jest uschnięte i zagraża bezpieczeństwu ludzi a jest na drodze powiatowej to usunąć je powinien powiat.
    z poważaniem
    Agnicha

3. Mszyce, nornice i krety w ogrodzie - kilka sposobów na pozbycie się nieproszonych gości Skarpy przy tarasie i murki oporowe. Jak zaaranżować przejście między tarasem a ogrodem? Jak zacienić taras? Markiza tarasowa lub daszek nad tarasem Budowa tarasu drewnianego. Wysoki taras na gruncie
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai

Domyślnie

Czy jasno wykazałeś im ile zabulą odszkodowania wrazieco.

Domyślnie

Z urzędasami nic na gębę.

Wyrównać ulicę - pisemko na dziennik
    Wyciąć drzewo - pisemko na dziennik
    Stłuczona lampa na ulicy - pisemko na dziennik

Urzędas jest durny. Jednym uchem mu wpada drugim wypada

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka

Domyślnie

Rafter - o jedno zdanie za dużo ....

DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

Domyślnie

W przypadku gdyby to co radzi Agnicha nie skutkowało, a drzewa zagrażają bezpieczeństwu, można zgłosić do prokuratury. Chociaż osobiście nie lubię takich donosów. Argument prokuratury może natomiast być bardzo skuteczny w korespondencji z urzędem. Wystarczy tylko o tym wspomnieć. Myślę jednak, że wystarczy posłuchać Agnichy.
    Pozdrawiam S-O

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

Domyślnie

Ty nie możesz sie doprosić o ścięcie, a moje ścieli bez pytania
    i do tego bylo zdrowe

Domyślnie

Podstawa to dobre argumenty - posłuchaj Frankai - on widzi sprawę z właściwej strony. Trzeba wykazać, że to nie my (kogo to obchodzi?) jesteśmy zagrożeni tylko urząd. I wszystko na piśmie za pokwitowaniem na kopii.

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Basta

Domyślnie

Wyciąłem ze swojej działki kilka małych drzewek i krzewów ( naprawdę niewielkie, niektóre może miały 5 lat) , bo było ich za dużo w jednym miejscu, a przy nich rosną wielkie drzewa. Gromadziły się w nich tylko komary i inne robactwo. Poza tyn jestem miłośnikiem drzew i zieleni i zrobiłem to tylko dla dobra pozostałych roślin.
    "mili" sąsiedzi doniesli o tym ochronie środowiska. Właśnie oczekuje na wezwanie w tej sprawie.
    Czy ktoś może mi poradzić jak bronić się przed urzędem ?

Domyślnie

Gdzieś już było na Forum o kryteriach wycinania drzew. Zależnie od rodzaju i wieku drzewa możesz je wyciąć bez pozwolenia. Jeśli przeraczają granice to musisz wezwać leśniczego albo uzyskać pozwolenie od gminy (nie jestem pewien).
    Poszukaj...

Domyślnie

Jezeli były naprawdę małe to nie masz się czego bać,ale przy większych to problem-mogą Ci "dowalić"za każdy cm obwodu pnia a to pienążki niemałe.Współczuje sąsiadow.Mario.P.Drzewka owocowe możesz wycinać śmiało.

Domyślnie

zależy jakie to były drzewa - jeśli owocowe - to mogą ci skoczyć - jeśli nie (np. dąb albo inne takie - to już gorzej
    z tego co wiem to na wyciecie takich trzeba mieć pozwolenie

aha - jeśli drzewo rosnie w tzw. pasie granicznym - to jest blisko granicy posesji - to powinieneś je ściąć - żeby ci sąsiad nie buczał że się boi że mu się na łeb zwali

pozdrowka
    snow

ps. sąsiadów sie ma i trudno
    s.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MariuszP

1

Domyślnie

Nurtuje mnie jedna rzecz. Tuz za granica działki przy samej drodze rośnie dzikie drzewko o wysokości ok. 2m. Drzewo to wyglada bardziej na rozlozysty krzew i wyglada paskudnie. Na mapce geodezyjnej jest zaznaczone jako kółko z kropka w środu. Jaka jest szansa na bezkonfliktowe usuniecie tego prawie suchego drzewka?

Domyślnie

Podsyp najpierw cos do korzonkow,
    A jak uschnie na 100 % to juz tak jakby go nie bylo ...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka

Domyślnie

To drzewko mo swojego własciciela, skontaktuj sie z nim.

marian1

10

Domyślnie

A nie możesz po prostu tego drzewka poddać zabiegom pielęgnacyjnym, popodcinać odrosty - może jesgo usunięcie nie jest konieczne.

Domyślnie

najlepiej przy korzeniu

Jeśli nie masz wścibskich sąsiadów to zrób tak:
    Sprzęt budowlany łamie szkaradka. Ty potem robisz zdjęcia. Wyrównujesz piłą przy korzeniu i jak się ktoś przyczepi, to przedstawiasz dokumentację foto, że tylko usunąłeś kikuty, by nie dawać porzywienia dla szkodników, a drzewo uszkodził silny podmuch (pewnie było chore), lub przejeżdzający tir (jeśli jest obok droga)
    Zastanów się jednak, bo ja to trochę urośnie, to może wiosną i jesienią ładnie wyglądać

MariuszP

1

Domyślnie

No zobacze co to bedzie na wiosne, jakie to jest drzewko i zadecyduje chyba później.

Domyślnie

On 2003-02-12 08:51, MariuszP wrote:
    No zobacze co to bedzie na wiosne, jakie to jest drzewko i zadecyduje chyba później.
    dobrze ze ono nie czyta FORUM Muratora ...

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    561

Domyślnie

Mariusz po prostu je ładnie podocinaj..bedzie wygladało duzo lepiej

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia