dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 320

Temat: WYCINANIE DRZEW. Pozwolenie na wycinkę, które drzewa mozna wycinać bez pozwolenia.

Domyślnie

Jedyny sposób walki z urzędnikami to pisać, pisać i jeszcze raz pisać i to za pokwitowaniem na kopii pisma. Mimo że często pisma są odmowne, to w dalszym ciagu postepowania mogą okazać się argumentem nie do zbicia, ale tylko te na któruch jest pieczęć pt. wpłynęło dnia ... itd.
    Wiem że procedury są długie i męczące, bo sam walczę o kilka rzeczy ze swoją gminą to czasami dla świętego spokoju i po długich bojach robią to co ty chcesz, Wszystko przetrenowałem na własnej skórze.

Wytrwałości w w walce. Powodzenia !!!

Domyślnie czy moge wyciąć brzozy samosiejki o średnicy pnia do 8 cm be

mam na działce mnóstwo brzóz samosiejek, czy mogę je wyciąc bez zezwolenia

3. Przepis na kamienny grill Te prace ogrodowe musisz zrobić wiosną, aby mieć piękny ogród Rośliny cebulowe: kiedy sadzić cebule tulipanów, narcyzów, hiacyntów... Podgrzewanie wody w odkrytym basenie. Jak wykorzystać do tego celu energię słoneczną?

Domyślnie Re: czy moge wyciąć brzozy samosiejki o średnicy pnia do 8 c

Cytat Napisał jarekc
    mam na działce mnóstwo brzóz samosiejek, czy mogę je wyciąc bez zezwolenia
    A po co wycinac. Sa to jedne z piekniejszycg drzew. Zaadoptowac. Ja latam po okolicy i przesadzam na moja dzialke brzozy a Ty je chcesz wycinac. Masz bogactwo na dzialce i wykorzystaj je.

Pozdrowienia

Karol N

Domyślnie

No ale za gęsto to nie powinny rosnąć. Przeszkodzą sobie nawzajem dlatego że intensywnie pobierają składniki odżywcze z ziemi.

Nie jestem ogrodnikiem, ale podejrzewam że przy dużej gęstości drzewek skończy się tak że wyrosną długie badyle zamiast grubych pni.

Domyślnie

Nie wiem czy czegoś nie mylę, ale kiedyś było, że wolno wycinać do 10cm średnicy pnia na wysokości 1m. Chyba jednak coś ostatnio zmieniano w przepisach i teraz jest zależnie wieku drzewa. Jednak zawsze można zrobić wycinkę pielęgnacyjną albo prześwietlenie (chociaż na to chyba tez trzeba pozwolenia?)

Domyślnie

http://www.city.poznan.pl/mim/strony/wos/index.html

i dalej: Ochrona środowiska w świetle przepisów
    i głębiej: Ochrona zieleni

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

Domyślnie

Fizycznie możesz, prawnie nie.
    Najpierw zgoda Wydz. Och. Śr.
    A potem:
    Średni 8 cm, promień 4 cm, obwód na wysokości chyba 1 m 2*pi*r to około 24 cm.
    Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Min. nie możesz bez opłaty wyciąć takiego drzewa.

http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/r...3.99.906.shtml

Lp. 3 stąd 71,56 PLN za każdy centymetr obwodu daje 1717,44 PLN.
    Jeżeli obwód na wysokości jest większy niż 25 cm to za każdy centymetr *2.

Jeżeli wytniesz Ciebie nie złapią to nie ma problema.
    Jeżeli wytniesz i Ciebie złapią to stawka *2.

Wyjątek, wycinka pod bud. mieszkalne czy jakoś tak, było w Muratorze.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

kroyena

84

Domyślnie

Można to wszystko bardzo brzydko obejść.
    legendus
    legendus komentarium

Domyślnie stare wielkie sosny

w rejonie, w ktorym intensywnie poszukuje dzialki, na wiekszoci z nich rosna wielkie stare sosny. z jednej strony sa one przepiekne i nadaja niesamowity klimat okolicy, ale tak sobie mysle, ze kilka takich sosen jest ok, ale co zrobic gdy jest ich wiecej?tzn. domyslam sie, ze wyciac, ale ktos mi powiedzial, ze na wyciecie kazdego takie drzewa trzeba miec pozwolenie i ze to mnostwo kosztuje no i o to wlasnie chodzi...ile to kosztuje?wyciecie i pozwolenie?

Domyślnie Re: stare wielkie sosny

Cytat Napisał asiunia
    w rejonie, w ktorym intensywnie poszukuje dzialki, na wiekszoci z nich rosna wielkie stare sosny. z jednej strony sa one przepiekne i nadaja niesamowity klimat okolicy, ale tak sobie mysle, ze kilka takich sosen jest ok, ale co zrobic gdy jest ich wiecej?tzn. domyslam sie, ze wyciac, ale ktos mi powiedzial, ze na wyciecie kazdego takie drzewa trzeba miec pozwolenie i ze to mnostwo kosztuje no i o to wlasnie chodzi...ile to kosztuje?wyciecie i pozwolenie?

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 2003 r. w sprawie jednostkowych stawek kar za usuwanie drzew (Dz. U. z dnia 4 czerwca 2003 r.) czytamy:
    SOSNA:
    Jednostkowe stawki w zł za 1 cm obwodu pnia drzewa mierzonego na wysokości 130 cm
    do 25 cm - 143 zl
    26-50 cm - 372 zl
    51-100 cm -750 zl
    101-200 - 1127 zl
    powyżej - 1459 zl

Domyślnie

czyli moge sobie wyciac, a potem ktos mi wlepi kare?czy musze mimo wszystko starac sie o pozowolenie?

Domyślnie

Cytat Napisał asiunia
    czyli moge sobie wyciac, a potem ktos mi wlepi kare?czy musze mimo wszystko starac sie o pozowolenie?
    oj - dla przykladu - obwod 51 cm * 0,1 wspolczynnika za osobe fizyczna - wiec kara 3825 zl - stac cie??

Chyba lepiej postarac sie o pozwolenie na wyciecie.

Dz.U.02.130.1112, art.214 -> Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić za zezwoleniem wójta, burmistrza albo prezydenta miasta wydanym na wniosek władającego, z tym że organ może uzależnić udzielenie zezwolenia od przeniesienia drzew lub krzewów we wskazane przez siebie miejsce albo zastąpienia drzew lub krzewów przewidzianych do usunięcia innymi drzewami lub krzewami.

kroyena

84

Domyślnie

Asiunia płacą tylko podmioty gospodarcze pod budownictwo mieszkaniowe osób fizycznych nie ma obciążeń.
    O pozwolenie musisz się postarać, bo inaczej wlepią tobię karę będącą dwukrotnością stawek.
    Stawki i jak przeliczać znajdziesz w Rozporządzeniu na www.mos.gov.pl
    legendus
    legendus komentarium

Domyślnie

nie jest tak źle...
    nie tak dawno sama na forum badalam ten temat.
    zerknij tutaj:
    http://www.murator.com.pl/forum/view...503&highlight=

pozdrawiam

Domyślnie

czyli:jak chce cos wyciac, musze isc po pozwolenie, musze to jakos umotywowac czy po prostu chce wyciac bo mi przeszkadza i dostaje takie pozowolenie?iel sie placi za takie pozowolenie?mam na mysli nie kare, ale oplate za pozwolenie i ewentulanie wyciecie?dlugo sie czeka na takie papiery?
    jestem kompletnym laikiem w tym temacie, wiec z gory przepraszam wsyztskich zirytowanych

ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

58

Domyślnie

asiunia
    tak, co do zasady jesli jestes prywatnym inwestorem to po prostu w gminie dostaniesz pozwolenie, chociaz moze byc ono uzaleznione np. od posadzenia jakichs innych drzew. Nie ryzykuj wycinania na dziko, te kary to bardzo duya kasa. Ale upewnij sie najpierw, czy na tych dzialkach nie ma np. kategorii starodrzewu albo lasu ochronnego, bo wtedy chyba moze byc wiekszy problem
    A drzew szkoda...

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

Domyślnie wycinka drzew - sosny i brzozy

witam,
    Mam działkę leśną (jeszcze nie budowlaną) i chciałbym na poczet przyszłego domu zrobić tam porządek z drzewami. Właściwie chciałbym wyciąć z tej działki pewne sosny i brzozy które są kiepskiej jakości aby nie przeszkadzały tym ładniejszym. Jeszcze nie wiem gdzie będzie stał dom.
    I teraz mam problem bo nie wiem jak się do tego zabrać. Czy na każde wycięcie drzewa nawet kiepskiej jakości muszę mieć zezwolenie?
    Jeżeli muszę mieć zezwolenie to od urzędu miasta/gminy czy od leśniczego? Jakie są opłaty bo słyszałem, że nawet kilkaset złotych za sosnę? Kto decyduje jakie drzewa mogę wyciąć a które nie? Do jakiej średnicy pnia określa się, że sosnę(brzozę) bez zezwolenia mogę wyciąć?

W jaki sposób pielęgnować sosny aby były ładne i miały ładne zielone igły? Zapewne dużo muszą mieć wody ale co poza tym? Może jakieś nawozy stosujecie?
    Pozdr,
    Piotrek.

DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

Domyślnie

znalazłem odpowiedzi do większości moich pytań na
    http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/u....99.1079.shtml
    art. 83,86.

Pozostaje jeszcze temat jak te drzewa dobrze pielęgnować.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    20

Domyślnie

Jeżeli masz w papierach, że jest to działka leśna to nic prostszego.
    Udaj się do najbliższego Nadleśnictwa, weź akt własności. Tam dowiedz sie o leśniczego od lasów prywatnych (tzw. chłopskich). Jeżeli jest takowy, to piszesz podanie o mozliwość wycięcia drzew. U nas nie ma opłaty w chwili obecnej, podejrzewam, że tak jest wszedzi. Leśniczy ten ma obowiązek przyjść do Ciebie do lasu i wyznaczyć Ci drzewa do wycięcia - zrobi to profesjonalnie. I będzie to z korzyścią dla lasu i Ciebie.

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojnicz

Domyślnie Które drzewa można wyciąć

Mam mnóstwo drzew iglastych, które zajmują pół działki, którą kupiłam, chcę je wyciąć, dać trochę słonca trawie.

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia