dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie mikro ogódek i spadek terenu

    cześć, może ktoś ma podobną sytuację albo lepszą wyobraźnie i podpowie co z moim mikroogródkiem?
    Cała działka ma 230 m, dom będzie dobudowany do istniejącej połówki bliźniaka, od której chciałabym się jakoś delikatnie odizolować (co gorsza jest w niej balkon i idealnie byłoby wymyślić przesłone na nim żeby mnie na moim mikrotarasie nikt nie podglądał, ale to rzecz na później.
    Problemów mam kilka. Poziom zero podniesiony o 20 cm względem planowanego, co robi mi z tarasu prawie balkon
    (nie sądzę żebym mogłą na całości dosypać 20 cm ziemi bo wtedy woda będzie spływać na sąsiednią działkę..- ale może się mylę?)
    drugi problem to nasadzenia w zamian za 13 wyciętych tui
    może ktoś poratuje pomysłami? jaka zieleń i jaki taras?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	View 0_10.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	356841 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zagospodarowanie.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	102,9 KB
ID:	356842
    Ostatnio edytowane przez mahogany6 ; 26-05-2016 o 19:31 Powód: dodanie zdjęcia

  2. #2

    Domyślnie

    Na ściankę od sąsiada kokornak , szybko rośnie ale wymaga mocnej konstrukcji nośnej.
    Co do płotu od ulicy to przez kilka lat czekamy na pokaźne tuje , chyba że szarpniemy się finansowo na duuże sadzonki, Prościej ozdobne trawy typu miskant czy nawet bambusy Na początek może pnącza jednoroczne

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jaki tam jest widok na wprost domu?

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie doczytałam, że to mają być albo iglaki o wys. 100 cm albo liściaste o pniach minimum 10-14 cm. Wolałabym liściaste żeby sobie nie zaciemniać okien, ale obawiam się że nie ma takich małych drzew ozdobnych, żeby się aż tyle zmieściło. nasadzenia muszą być od strony tarasu, bo od ulicy za mało miejsca

  5. #5

    Domyślnie

    widok z balkonu sąsiadów na przedwiośniu, i teraz z budowy. Za płotem jest droga i potem taki zagajnik rosną tam brzozy i jakieś inne liściaste.
    Na wyżej wstawionej wizualizacji jest widok spod płotu na tył domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160313_140153297_HDR.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	356847Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160524_180340754_HDR.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	356848
    Ostatnio edytowane przez mahogany6 ; 26-05-2016 o 22:36

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. jak często jest użytkowana droga?
    2. jaka jest szansa na zabudowanie domami tego zagajnika?

    13 drzew spokojnie się zmieści Ale żywotniki też mogą być. Tylko trzeba ciąć.

    i gdzie ten spadek jest? Macie dom posadowiony niecały metr od granicy sąsiedniej?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-05-2016 o 22:58

  7. #7

    Domyślnie

    od ulicy gdzie jest dojazd mamy 6-4 m (tam jest skos), do granicy dłuższej ściany 1,5 m, a od zachodu czyli tam gdzie taras i gdzie ma być "ogródek" jest z 5,5 m do płotu. ta droga od zachodu na chwilę obecną jest rzadko uczęszczana bez samochodów, ale liczymy się z tym, że kiedyś w przyszłości działka gdzie jest zagajnik może być sprzedana pod zabudowę i droga będzie dojazdem do domków.
    z tym spadkiem to miałam na myśli ogólnie nisko w stosunku do poziomu posadzki w domu i tym samym w stosunku do tarasu. na chwilę obecną wychodzi, że taras wyjdzie koło 40 cm nad poziomem pozostałej ziemi (o ile dobrze zrozumiałam kierownika)
    Ostatnio edytowane przez mahogany6 ; 26-05-2016 o 23:30

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tej sytuacji nie warto robić tarasu na poziomie domu tylko na poziomie działki.

    Ja bym zrobiła od strony dróżki pełen płot drewniany lub mur i puściła na niego pnącze (np. bluszcz). Wzdłuż płotu można posadzić co ok. 1,6-2 m wąskokolumnowe graby - póki działka z brzózkami jest niezabudowana, strzyc je na ok. 2,5-3 m, a jeśli kiedyś tam zbudują dom, to pozwolić im rosnąc w górę.

    można je nawet strzyc tak:

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-05-2016 o 01:02

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć, witam po duuużej przerwie. dom już stoi i prace w mini ogródku są tuż przed rozpoczęciem. chciałabym się poradzić co do obecnego drzewa. na stanie mam starą wiśnię sięgającą do 2 piętra. w planach była wycinka i posadzenie w wierzb hakuro w otoczeniu hortensji, 2 rododendronów i niższych roślin jak tawułka liliowce i takie tam. troche mi żal tej wiśni i nie wiem co robić. https://1drv.ms/u/s!AnA3kWlnIp2SgcI_hvgkXfdYDFM4_A

    https://1drv.ms/u/s!AnA3kWlnIp2SgcJAu6QQo_xPIx1DkQ
    Ostatnio edytowane przez mahogany6 ; 29-05-2018 o 23:48 Powód: nie umiem wstawić zdjęcia :/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony