dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 37
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 733
  1. #61

    Domyślnie

    Właśnie jestem po wycince drzew. Jak powyżej, wniosek do Urzędu gminy wydział ochrony środowiska kosztuje ok. 80 PLN. We wniosku należy podać ilość wycinanych drzew. ilość ta może być sprawdzona przez urzędników, jeżeli wytniesz więcej niż podasz we wnoisku to mogą Cię czekać dosyć słone kary. Nie wiem jak jest z sytuacją gdy chcesz wyciąć wszystkie drzewa na działce, ja wycinałem część i jako przeznaczenie podałem bieżce potrzeby gospodarcze. Sądzę, że raczej nie powinno być problemów, tym bardziej, że jest to działka budowlana.

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marian29

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    możesz mieć problem z wycinką tych drzew. dużo (baardzo dużo) zależy od dobrej woli urzędnika od ochrony środowiska w gminie. jeśli chcesz wyciąć je teraz, to sie śpiesz ze składaniem wniosku, bo wycinać żywe drzewa można tylko do końca marca. życzę powodzenia!

  3. #63

    Domyślnie

    A czy we wniosku należy podać dokładnie, które drzewa chce się wyciąć, czy wystarczy ilość.Otrzymałem właśnie decyzje o war.zabud.i tam jest napisane, że do wniosku o pozwol.na budow. należy dołączyć pozwolenie na wycinkę drzew.Nie mam jeszcze wybranego projektu, ale ktoś napisał, że wycinać można tylko do końca marca, więc zastanawiam się czy nie złożyć najpierw wniosku o wycinkę. Sęk w tym , że nie do końca wiem, które drzewa będę musiał wyciąć. Co radzicie?

  4. #64

    Domyślnie

    Wystarczy tylko ilość. Dostałem pozwolenie na wycięcie 50 drzew a wczęści dotyczcej przerzedzenia drzew została określona maksymalna srednica 20 cm wycinanych drzew. Czyli mogłem wyciąć 50 drzew o średnicy powyżej 20 cm i dowolna ilość do 20 cm. moje pozwolenie zostało wydane w lutym tego roku i jest ważne do końca tego roku.

  5. #65

    Domyślnie

    Dzięki Bart.
    Napisałeś, że pozwolenie jest ważne przez rok. A długo czekałeś na wydanie i czy jest określony termin, w którym można wycinać?

  6. #66

    Domyślnie

    Na pozwolenie czekałem kilka dni od daty złożenia wniosku. Nie ma okreslonego terminu w jakim mozna wycinać drzewa (na pewno nie ma tego w pozwoleniu). Byc może jakieś inne przepisy to regulują ale wątpie w to. Skoro jest ważne do końca roku to mogę wyciąć kiedy chcę byle w 2003. Najlepiej spytaj sie w swoim Urzędznie Gminy, nic nie kosztuje a bedziesz wiedział jakie praktyki są tam stosowane. pozdrowienia

  7. #67

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Ja dostałem w decyzji termin do kiedy mam wyciąć drzewo, a było to do 31marca2003, a co do "życzliwych" sąsiadów to też był na mnie donos, nawet policja przyjechała jak wycinałem drzewo, ale pokazałem papierek i panowie zasalutowali i pojechali sobie

  9. #69

    Domyślnie

    Maksiu
    Rozumiem, że wycianałeś przed 31 marca?

  10. #70

    Domyślnie

    Właśnie przed chwilą dzwoniłem do Wydziału Ochrony Środowiska i pani powiedziała mi , że za każde wyciętę drzewko - o ile jest żywe - (bez względu na to , że jest to działka budowlana i wycinanie jest do WZIZT) trzeba zapłacić 76 PLN. Czy to możliwe? Ja potrzebuję wyciąć sporo drzewek.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was wie coś więcej na temat tej zmiany w przepisach od 1 kwietnia? Ja dzwoniłem do gminy i do wydziału ochrony środowiska w urzędzie wojewódzkim - i nic na ten temat nie wiedzą. Czy to możliwe, żeby przepisy się zmieniły za 5 dni, a w urzędach nic o tym nie wiedzieli?

    anpi

  12. #72

    Domyślnie

    1 kwietnia to chyba prima aprilis, a magiczna kwota 76zł to opłata skarbowa za wydanie zezwolenia, a nie za drzewko.

    pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    z tym marcem to jest chyba nie tak jak mówicie - drzewa powinno się wycinać w zimie (np. do marca ) nie ze względów prawnych tylko dlatego że wtedy drzewo ścina się łątwiej - nie pociągnęło jeszcze soków zod korzenie (jest ciut przesuszone) -piła wchodzi jak w masełko... im póżniej tym drzewo riobi się mażglate - sok, żywica...
    przy wykopywaniu czy podcinaniu korzeni na pewno robi się to lepiej w zimie - w lecie przy wycince korzeni można się urobić po pachy abo jeszcze wyżej...

    co do zezwolen - nie sądzę żeby zezwolenie miało opiewać na każde drzewo z osobna - wydaje mie sie że dotyczy tego co wpiszemy do podanie (ilośc, ewentualna lokalizacja)

    przypomianm że zezwolenie na wycięcie drzew na terenie wpisanym do rejestru zabytków wydaje wojewódzki konserwator zabytków...
    - oraz to że drewa o średnicy 100 cm (mierzone 150 cm nad ziemią)są pod objętę całkowitą ochroną...

    pozdrowka
    snow

  14. #74

    Domyślnie

    a czy jesli chce sobie za przeproszeniem pierdnac na mojej wlasnej dzialce to tez musze leciec po zgode do gminy?
    Chce dopiero kupic dom i jestem niedoswiadczonym mieszczuchem wychowanym w blokowiskach i jak tak sobie czytam, ze na wlasnej dzialce nie wolno mi wyciac drzewa to mnie troche martwi. A czy krzaki moge usunac? A moze za koszenie trawy tez mi grozi grzywna ? Wszak przeciez niszcze srodowkisko kosiarka ...


  15. #75

    Domyślnie

    A skąd w Tobie tyle złości?
    Krzaki - też regulują odpowiednie przepisy.
    Co do pierdzenia - to już Twoje wychowanie i kultura osobista.
    Ania

  16. #76

    Domyślnie

    nie zartuj .. powaznie??? na krzaki tez trzeba miec zgode ? to w takim razie na trawe chyba tez ... nie ?
    nie wyobrazam sobie, zebym na wlasnej dzialce nie mogl ot tak sobie wyciac krzaka, ktory mi przeszkadza, sam zasadzilem to i sam wycinam i do tego wtedy kiedy mi sie podoba, czyz nie o to chodzi? To sie nazywa WOLNOSC.

  17. #77

    Domyślnie

    co do krzewów - nie ma ograniczeń co do pwycinania chyba że:
    masz działkę na terenie objętym ochroną konserwatora zabytków (zgoda konserwatora), krzewy zamieniły sie w drzewa (wyrosły)
    wtedy piszesz o zgodę na wycinkę do UM...
    albo lejesz na wszystko i narazasz się na zawiść sąsiadów (o co teraz nie trudno)

    jest kilka możliwości obejścia przepisów alr to już na privie...
    zapraszam
    snow




  18. #78

    Domyślnie

    aha jeszcze jedno - krzewy i drzewa modsze niż 5 lat nie są objęte wymogiem zgłoszenia chęci wycięcia do UM/G.
    podobnie krzewy owocowe (chyba że teren jest objety ochroną konserwatora zabytków)


  19. #79

    Domyślnie

    Ależ Snow... podaj to publicznie. Dlaczego na priv?
    Jest sporo osób, które są zainteresowane takim obejściem przepisów do jakiego zapraszasz..., a nie każdy ma odwagę i chęci się do tego przyznać. A tak - gotowe rozwiązanie i nie trzeba czekać na odpowiedź.
    Odwagi Snow...
    Ania


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: miła dnia 2003-04-02 06:39 ]</font>

  20. #80

    Domyślnie

    miła aniu - polecam ustawę o ochronie przyrody
    http://lkp.org.pl/prawo_html/ustawa_op_20011001.htm

    krzewy - pozwolenie wydaje sie na określoną powierzchnię krzewów
    pozdrowka snow

Strona 4 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony