dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 37
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 733
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Widzisz jakie sprytne są .
    Ale weź pogadaj, cobyś sobie stosunków nie popsuł.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #142

    Domyślnie

    Mariusz, ja na Lubelskiej tak wycianałem drzewoa mam złośliwego sąsiada. W sobote o 20 wycinasz, zbierasz co sie da, jak nie zdążysz to kończysz w niedziele. W poniedziałek dopiero może ktoś do ciebie zawitać i sprawdzić co sie dzieje. A poza tym to nie szkoda ci pieniędzy???
    wieczór

  3. #143

    Domyślnie

    Mariuszm jeszcze jedno pytanie. Gdzie budujesz ten dom. podaj dzielnice...
    wieczór

  4. #144
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Na razie nie buduje )

    A dzielnica Borki obecnie

  5. #145

    Domyślnie

    U nas rosł sobie dorodny kasztanowiec ale też zaczynał już gubić gałezie
    I przyjechała wielkim ciagnikiem wichura i złamała pól drzewa zgłosilismy do gminy 76zł w plecy i pozwolenie w tym samym dniu(dobrze zeby na korze nie było śladów )

  6. #146

    Domyślnie stare wielkie sosny

    w rejonie, w ktorym intensywnie poszukuje dzialki, na wiekszoci z nich rosna wielkie stare sosny. z jednej strony sa one przepiekne i nadaja niesamowity klimat okolicy, ale tak sobie mysle, ze kilka takich sosen jest ok, ale co zrobic gdy jest ich wiecej?tzn. domyslam sie, ze wyciac, ale ktos mi powiedzial, ze na wyciecie kazdego takie drzewa trzeba miec pozwolenie i ze to mnostwo kosztuje no i o to wlasnie chodzi...ile to kosztuje?wyciecie i pozwolenie?

  7. #147

    Domyślnie Re: stare wielkie sosny

    Cytat Napisał asiunia
    w rejonie, w ktorym intensywnie poszukuje dzialki, na wiekszoci z nich rosna wielkie stare sosny. z jednej strony sa one przepiekne i nadaja niesamowity klimat okolicy, ale tak sobie mysle, ze kilka takich sosen jest ok, ale co zrobic gdy jest ich wiecej?tzn. domyslam sie, ze wyciac, ale ktos mi powiedzial, ze na wyciecie kazdego takie drzewa trzeba miec pozwolenie i ze to mnostwo kosztuje no i o to wlasnie chodzi...ile to kosztuje?wyciecie i pozwolenie?

    ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 2003 r. w sprawie jednostkowych stawek kar za usuwanie drzew (Dz. U. z dnia 4 czerwca 2003 r.) czytamy:
    SOSNA:
    Jednostkowe stawki w zł za 1 cm obwodu pnia drzewa mierzonego na wysokości 130 cm
    do 25 cm - 143 zl
    26-50 cm - 372 zl
    51-100 cm -750 zl
    101-200 - 1127 zl
    powyżej - 1459 zl

  8. #148

    Domyślnie

    czyli moge sobie wyciac, a potem ktos mi wlepi kare?czy musze mimo wszystko starac sie o pozowolenie?

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiunia
    czyli moge sobie wyciac, a potem ktos mi wlepi kare?czy musze mimo wszystko starac sie o pozowolenie?
    oj - dla przykladu - obwod 51 cm * 0,1 wspolczynnika za osobe fizyczna - wiec kara 3825 zl - stac cie??

    Chyba lepiej postarac sie o pozwolenie na wyciecie.

    Dz.U.02.130.1112, art.214 -> Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić za zezwoleniem wójta, burmistrza albo prezydenta miasta wydanym na wniosek władającego, z tym że organ może uzależnić udzielenie zezwolenia od przeniesienia drzew lub krzewów we wskazane przez siebie miejsce albo zastąpienia drzew lub krzewów przewidzianych do usunięcia innymi drzewami lub krzewami.

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Asiunia płacą tylko podmioty gospodarcze pod budownictwo mieszkaniowe osób fizycznych nie ma obciążeń.
    O pozwolenie musisz się postarać, bo inaczej wlepią tobię karę będącą dwukrotnością stawek.
    Stawki i jak przeliczać znajdziesz w Rozporządzeniu na www.mos.gov.pl
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #151

    Domyślnie

    nie jest tak źle...
    nie tak dawno sama na forum badalam ten temat.
    zerknij tutaj:
    http://www.murator.com.pl/forum/view...503&highlight=

    pozdrawiam

  12. #152

    Domyślnie

    czyli:jak chce cos wyciac, musze isc po pozwolenie, musze to jakos umotywowac czy po prostu chce wyciac bo mi przeszkadza i dostaje takie pozowolenie?iel sie placi za takie pozowolenie?mam na mysli nie kare, ale oplate za pozwolenie i ewentulanie wyciecie?dlugo sie czeka na takie papiery?
    jestem kompletnym laikiem w tym temacie, wiec z gory przepraszam wsyztskich zirytowanych

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    asiunia
    tak, co do zasady jesli jestes prywatnym inwestorem to po prostu w gminie dostaniesz pozwolenie, chociaz moze byc ono uzaleznione np. od posadzenia jakichs innych drzew. Nie ryzykuj wycinania na dziko, te kary to bardzo duya kasa. Ale upewnij sie najpierw, czy na tych dzialkach nie ma np. kategorii starodrzewu albo lasu ochronnego, bo wtedy chyba moze byc wiekszy problem
    A drzew szkoda...

  14. #154

    Domyślnie Wycinanie drzew - przegapiona zmiana w ustawie

    Dzisiaj zauważyłem mały drobiazg w zaktualizowanej ustawie o ochronie przyrody:

    Art. 86. 1. Nie pobiera się opłat za usunięcie drzew:
    7) które posadzono lub wyrosły na nieruchomości po zakwalifikowaniu jej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele budowlane;


    Małe a cieszy...
    Slaw

  15. #155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    slaw nie bój na wiosnę już w muratorze pisali.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #156

    Domyślnie

    Ale (przynajmniej w twoim cytacie) nie ma nic na temat zaprzestania pobierania kar za nielegalne wycinanie.

  17. #157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    remx odstąpienie od pobierania opłąt za wycinkę nie ma nic do zgody. Zgodę musisz mieć tylko nie zapłącisz opłaty za wycinanie, a wycinka bez zgody jest równa karze wg taryfikatora.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #158

    Domyślnie

    Taaaaaak?????
    Nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    slaw nie bój na wiosnę już w muratorze pisali.
    W takim razie tylko ja przegapiłem

    Pozytywnym aspektem tego przepisu jest pewna zmiana sposobu myślenia. Do tej pory firmy musiały tępić sadzenie drzew i krzewów na swoim terenie, bo później wycięcie czegoś takiego kosztuje majątek. Teraz widać już poluzowanie tej bzdurnej polityki a docelowo należałoby dążyć, żeby każdy kto posadził drzewo mógł je potem wyciąć. To pozwoli na sadzenie "tymczasowych" drzew na obszarach chwilowo nie wykorzystywanych do innych celów. Takie tymczasowe roślinki mogą potem rosnąć kilkanaście lat zanim ktoś sobie przypomni, że teren można inaczej wykorzystać.

    Przy dotychczas obowiązujących przepisach takie drzewka trzeba było tępić póki małe. Lepiej mieć gołe klepisko niż mały park a później problemy przy jego wycięciu...
    Slaw

  20. #160

    Domyślnie

    A jeśli plan wygasł, a drzewa zostały?
    Nowy plan niebawem się urodzi, ale nie wiem, czy gmina potraktuje moje chaszcze jako urosłe "po planie" (starym) czy "przed planem" (nowym)

    A w ogóle to wielkie dzięki slaw - jedni czytają muratora a inni forum

Strona 8 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony