dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 37
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 733
  1. #101

    Domyślnie

    Przede wszystkim trzeba sprawdzić na mapie geodezyjnej czy drzewa są na niej naniesione (symbol : zniekształcone lub rysowane linią przerywaną kółko z kropką w środku).
    Drzewo nie pokazane na mapie, jakby nie istnieje w ewidencji, co nie oznacza że nie grozi kara za jego wycięcie.
    Dowodem, że istniało może być wcześniejsze zdjęcie fotograficzne, lub pień pozostały w ziemi.

  2. #102

    Domyślnie problem z drzewami

    cały pic jest w tym że geodeci jak kroili działki ustawili granicę idealnie na środku drzew, nawet 2 kamienie są wkopane przy samym pniu. Wiec pół drzewa jest na mojej działce a drugie pół a terenie gminy.
    Lucky-Bydgoszcz

  3. #103

    Domyślnie

    Możesz jeszcze drzewo "otruć". Jestem przciwnikiem topoli przy domu. Kiedyś chciała mnie taka jędza zamordować W czasie wiatru (wcale nie jakiegoś super silnego) spadła metr ode mnie gałąź grubości nogi.
    Wierci się w pniu głęboką dziurkę pod kątem w dół i wstrzykuje strzykawką roundap (nie wiem czy tak to się pisze?) Jak drzewo jest uschnięte to piszesz do gminy, że jest suche i stanowi zagrożenie, i dają pozwolenie.

  4. #104
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szpulka
    Możesz jeszcze drzewo "otruć". Jestem przciwnikiem topoli przy domu. Kiedyś chciała mnie taka jędza zamordować W czasie wiatru (wcale nie jakiegoś super silnego) spadła metr ode mnie gałąź grubości nogi.
    Wierci się w pniu głęboką dziurkę pod kątem w dół i wstrzykuje strzykawką roundap (nie wiem czy tak to się pisze?) Jak drzewo jest uschnięte to piszesz do gminy, że jest suche i stanowi zagrożenie, i dają pozwolenie.
    morderca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. #105

    Domyślnie czy moge wyciąć brzozy samosiejki o średnicy pnia do 8 cm be

    mam na działce mnóstwo brzóz samosiejek, czy mogę je wyciąc bez zezwolenia

  6. #106

    Domyślnie Re: czy moge wyciąć brzozy samosiejki o średnicy pnia do 8 c

    Cytat Napisał jarekc
    mam na działce mnóstwo brzóz samosiejek, czy mogę je wyciąc bez zezwolenia
    A po co wycinac. Sa to jedne z piekniejszycg drzew. Zaadoptowac. Ja latam po okolicy i przesadzam na moja dzialke brzozy a Ty je chcesz wycinac. Masz bogactwo na dzialce i wykorzystaj je.

    Pozdrowienia

    Karol N

  7. #107

    Domyślnie

    No ale za gęsto to nie powinny rosnąć. Przeszkodzą sobie nawzajem dlatego że intensywnie pobierają składniki odżywcze z ziemi.

    Nie jestem ogrodnikiem, ale podejrzewam że przy dużej gęstości drzewek skończy się tak że wyrosną długie badyle zamiast grubych pni.

  8. #108

    Domyślnie

    Nie wiem czy czegoś nie mylę, ale kiedyś było, że wolno wycinać do 10cm średnicy pnia na wysokości 1m. Chyba jednak coś ostatnio zmieniano w przepisach i teraz jest zależnie wieku drzewa. Jednak zawsze można zrobić wycinkę pielęgnacyjną albo prześwietlenie (chociaż na to chyba tez trzeba pozwolenia?)

  9. #109

    Domyślnie

    http://www.city.poznan.pl/mim/strony/wos/index.html

    i dalej: Ochrona środowiska w świetle przepisów
    i głębiej: Ochrona zieleni

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Fizycznie możesz, prawnie nie.
    Najpierw zgoda Wydz. Och. Śr.
    A potem:
    Średni 8 cm, promień 4 cm, obwód na wysokości chyba 1 m 2*pi*r to około 24 cm.
    Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Min. nie możesz bez opłaty wyciąć takiego drzewa.

    http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/r...3.99.906.shtml

    Lp. 3 stąd 71,56 PLN za każdy centymetr obwodu daje 1717,44 PLN.
    Jeżeli obwód na wysokości jest większy niż 25 cm to za każdy centymetr *2.

    Jeżeli wytniesz Ciebie nie złapią to nie ma problema.
    Jeżeli wytniesz i Ciebie złapią to stawka *2.

    Wyjątek, wycinka pod bud. mieszkalne czy jakoś tak, było w Muratorze.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Można to wszystko bardzo brzydko obejść.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  12. #112
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie Wycinka Topoli - czy aby na pewno mam rację ?

    Czy coś zmieniło się w przepisach prawnych dotyczących wycinki drzew??

    Cytuję :

    Nowe przepisy określają rodzaje i gatunki drzew lub krzewów, za których usunięcie pobierana jest opłata oraz jednostkowe stawki tych opłat. Opłata za usunięcie krzewów wynosi 129,9 zł za 1 mkw. powierzchni pokrytej krzewami. Drzewa podzielono natomiast na cztery grupy. Stawki obliczane są za 1 cm obwodu pnia drzewa na wysokości 1,3 m. Najwyższe stawki – za usunięcie jodły czy miłorzębu – wynoszą odpowiednio 375 zł (przy obwodzie do 25 cm) i 1496,3 zł (powyżej 200 cm obwodu).

    10 proc. opłaty wniesiemy za wycinkę rozpowszechnionego w Polsce i często zdziczałego klonu jesionolistnego, a także popularnych gatunków topól – mieszańców euroamerykańskich.


    Rozumiem z tego, ze za nielegalna wycinkę topoli (obwód 130cm)zapłacimy odpowiednio : 97 zl(stawka za obwod do 200cm) x 130 cm = 12 610 zł pomnożyć x 0.1 (10 % opłaty) = 1261 zł kary ???

    Zgodnie z cennikiem ustawy wchodzacej w zycie 1 lipca 2003 roku za LEGALNĄ wycinkę tej samej topoli zapłacimy :
    47 zł (stawka za cm) x 130 cm = 6110 zł x 0.1 (znizka dla osoby fizycznej nie prowadzącej działalności na terenie wycinki) - 611 zł ??

    Czy gdzieś robię błąd w wyliczeniach??

  13. #113

    Domyślnie

    a gdzie masz do wycinki te drewa?? Jak mieszkasz gdzieś na uboczu ja bym nie zgłaszał, szkoda szmalu... W kiejsce tego wyciętofo wsadź pare nowych lub z innej strony działki. Powdzenia...
    PS. Jak chcesz, moge ci pomóc przy wycince
    wieczór

  14. #114

    Domyślnie

    jezeli to nie żaden pomnik przyrody,a sasiedzi tez ludzie to wycinaj, wykarczyj i było sobie drzewko, w ramach zadość uczynienia zasadź nowe i po kłopocie

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Wieczór, jak ciebie kochani sąsiedzi zgłoszą to nałożą tobie karę opłatax2. Ciekawe co wtedy będziesz pisał, bo to ordynacją podatkową ściągane.
    M@riusz tego dopisku o 10% w Rozporządzeni Rady Ministrów nie widziałem, ale zaraz po ukazaniu się w roku 2003 w Muratorze pisali, że pod budownictwo mieszkalne jest zwolnienie z opłat.
    Popostuj z RYDZEM on wycinał u siebie całą jungle z działki i okolicy i skończył na nasadzeniu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Jesli chcesz wyciać jako osoba prywatna, a nie jako firma to zaplacisz tylko koszty administracyjne, ja placilem 76zl..
    pozdrawiam

  17. #117

    Domyślnie

    To link do rozporządzenia o opłatach
    http://bap-psp.lex.pl/cgi-bin/demo.c...ver=-1&jedn=-1

    A to link do rozporządzenia o karach:
    http://bap-psp.lex.pl/cgi-bin/demo.c...ver=-1&jedn=-1

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mnie przeszkadzał caly pas wrednych na wpol pousychanych gigantycznych topoli wzdluz drogi powiatowej do ktorej przylega moja dzialka, napisalam do wydzialu drog ze maja je wyciac, bo sa pozasychane, groza zawaleniem, przy wietrze rzucaja galezie na moja dzialke itd, podzialalo! Byla wizja lokalna, o dziwo sie ze mna zgodzili (troche przepychanek slownych bylo) i na ich koszt polecialo ok. 8 sztuk (juz nie pamietam dokladnie ile), z calym problemem uporalam sie w ok. 3 miesiace, moze tak sprobuj? Nie dosc ze usuneli, to na ich koszt.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  19. #119

    Domyślnie

    My wycinaliśmy w firmie topole kilka lat temu i nie trzeba było żadnych pozwoleń.Topola jest lub była traktowana jako "chwast" i zagrożenie ze względu na łamliwość i kruchość.

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie wycinka drzew kto o tym decyduje?

    mam trzy drzewa przed działką , topole , i chciałbym je wyciąć , bo beda przeszkadzać w planowanym wjeździe na działkę, czy żeby uzyskać zgode trzeba spełnić jakieś określone warunki ? czy może się tak zdażyć ze nie pozwolą mi wyciąć ? to są dwie małe topole i jedna większa , w zasadzie pół topoli bo koronę już ktoś załatwił. I jaki organ administracji zajmuje się tymi rzeczami ( drzewa są przy drodze powiatowej )

Strona 6 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony