dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 37
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 733
  1. #421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qwejt
    Czeka mnie teraz chodzenie, pewnie jakieś opłaty administracyjne...
    Byłem w urzędzie tylko raz, aby złożyć wniosek. Potem reszta załatwiana na telefon - trzeba było kilka razy zadzwonić, coby leśnik się wybrał i sprawdził co ja chcę wyciąć. Potem pocztą przyszła decyzja. I jest to gratis.

  2. #422

    Domyślnie

    to nie jest "polska formalnośc", bo w niemczech za wycięcie samowolne drzewa płaci się karę idącą w tysiące euro.

    dużych drzew nie można wycinac, bodajże za wyjątkiem owocowych
    rano, wieczór, we dnie, w nocy - będę zawsze ku pomocy

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał hybris
    dużych drzew nie można wycinac, bodajże za wyjątkiem owocowych
    Bez zezwolenia na własnej posesji można wyciąć drzewa owocowe w każdym wieku, oraz inne, których wiek nie przekroczył 5 lat.
    Co grozi za wycięcie drzew bez zezwolenia? Oto przykład:
    http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35...iete_lipy.html

    Tak więc warto się udać do gminy po zezwolenie, gdy się je dobrze umotywuje (drzewa chore lub stwarzające zagrożenie, czy też drzewa które przeszkadzają w prawidłowym rozwoju bardziej wartościowym nasadzeniom) to jest to formalność, za którą się nawet nie płaci, tylko poczekać trzeba koło miesiąca.
    Tylko przemyśl dobrze, czy warto, lipę nawet starą można przyciąć nawet bardzo mocno, a potem ładnie formować.

  4. #424
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Jeżeli faktycznie Ci przeszkadzają to zetnij i się nikomu nie chwal. Wiem że pozwolenie jest potrzebne, ale nie przesadzajmy i nie biegajmy ze wszystki po urzędach, bo co do kompetencji naszych urzędników to chyba mam większe wątpliwości niż do tego czy przepis jest słuszny czy nie.

  5. #425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Jeżeli faktycznie Ci przeszkadzają to zetnij i się nikomu nie chwal. Wiem że pozwolenie jest potrzebne, ale nie przesadzajmy i nie biegajmy ze wszystki po urzędach, bo co do kompetencji naszych urzędników to chyba mam większe wątpliwości niż do tego czy przepis jest słuszny czy nie.

    Jasne.... A jak go ktoś "życzliwy" podkabluje to będzie płacić karę...

  6. #426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Robicie z igły widły. Co za problem wysłać pismo? Dobijaja was koszty znaczka pocztowego? Urząd odpowiada w ciągu 30 dni, zgodnie z Kodeksem Administracyjnym.

  7. #427
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Cytat Napisał CoolaTT
    Jeżeli faktycznie Ci przeszkadzają to zetnij i się nikomu nie chwal. Wiem że pozwolenie jest potrzebne, ale nie przesadzajmy i nie biegajmy ze wszystki po urzędach, bo co do kompetencji naszych urzędników to chyba mam większe wątpliwości niż do tego czy przepis jest słuszny czy nie.

    Jasne.... A jak go ktoś "życzliwy" podkabluje to będzie płacić karę...
    Dokładnie - a potem pojawi się na forum wątek: "Ratujcie. Wyciąłem drzewo a ten suk...yn sąsiad mnie podkablował."

  8. #428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie wycięcie drzewa - pozwolenie

    Muszę wyciąć drzewo, które koliduje z planowanym domem.Jakie formalności i gdzie muszę załawić? Czy porzebuję do tego jakichś dokumentów?


    sure
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  9. #429
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: wycięcie drzewa - pozwolenie

    Cytat Napisał sure
    Muszę wyciąć drzewo, które koliduje z planowanym domem.Jakie formalności i gdzie muszę załawić? Czy porzebuję do tego jakichś dokumentów?
    Po pierwsze radzę zaznajomić się z archiwum. Temat nawet w ostatnim tygodniu był.

    Po drugie - udać się do odpowiedniego organu o zgodę na wycinkę.

    Po trzecie - sprecyzować co to za drzewo, bo może punkt 2 nie będzie potrzebny

  10. #430
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie Re: wycięcie drzewa - pozwolenie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał sure
    Muszę wyciąć drzewo, które koliduje z planowanym domem.Jakie formalności i gdzie muszę załawić? Czy porzebuję do tego jakichś dokumentów?
    Po pierwsze radzę zaznajomić się z archiwum. Temat nawet w ostatnim tygodniu był.

    Po drugie - udać się do odpowiedniego organu o zgodę na wycinkę.

    Po trzecie - sprecyzować co to za drzewo, bo może punkt 2 nie będzie potrzebny
    Tak, było, ale o odlesieniu. Dzięki za odpowiedź, tymczasem udało mi się dodzwonić do UM, dowiedziałam się, że trzeba podać ilość, średnicę, gatunek i przyczynę wycięcia, zaznaczyć na mapce działki, dołączyć pozwolenie, tytuł własności, złożyć pismo... .i czekać, pani nie wiedziała, jak długo...

    Drzewo/drzewa niestety nie są owocowe...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  11. #431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Sure - czyli widzę, że punkt 1 i 2 odrobiłeś. Jeszcze jakbyś napisał jakie to drzewa, bo może nie doczytałeś że do 5 lat nie jest wymagane zezwolenie, więc może Ci się upiecze.

    A co do czasu oczekiwania - to zależy od dobrej woli urzędników. U mnie musiałem kilka razy dzwonić do leśniczego w któego gestii było zaopiniowanie wycinki. Zjawił się dopiero jak mu przy okazji powiedziałem ,że ktoś w pobliskim lasku wycina drzewa chyba na dziko.

  12. #432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Sure - czyli widzę, że punkt 1 i 2 odrobiłeś. Jeszcze jakbyś napisał jakie to drzewa, bo może nie doczytałeś że do 5 lat nie jest wymagane zezwolenie, więc może Ci się upiecze.

    A co do czasu oczekiwania - to zależy od dobrej woli urzędników. U mnie musiałem kilka razy dzwonić do leśniczego w któego gestii było zaopiniowanie wycinki. Zjawił się dopiero jak mu przy okazji powiedziałem ,że ktoś w pobliskim lasku wycina drzewa chyba na dziko.
    Trociu, temat wieku drzew pominęłam, bo nie wiem, ile mają lat. Ale na pewno więcej, niż 5, sa duże. Bez pozwolenia się nie obejdzie. Swoją drogą, nie jestem pewna, z jaką dokładnością te drzewa trzeba było zaznaczyć na mapce. Mam nadzieję, że nikt się nie przyczepi...
    Jutro pewno zadzwonię do urzedu i zapytam, na jakim etapie decyzja...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  13. #433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    Trociu, temat wieku drzew pominęłam, bo nie wiem, ile mają lat. Ale na pewno więcej, niż 5, sa duże. Bez pozwolenia się nie obejdzie. Swoją drogą, nie jestem pewna, z jaką dokładnością te drzewa trzeba było zaznaczyć na mapce. Mam nadzieję, że nikt się nie przyczepi...
    Jutro pewno zadzwonię do urzedu i zapytam, na jakim etapie decyzja...
    Ok - czyli już wniosek poszedł. A co do dokładności - to ja składając wniosek nawet nie oznaczałem gdzie one są, tylko jakie drzewa chcę wyciąć. Potem z urzędu dostałem mapkę, na której było naznaczone wszystko, co mogę wyciąć (nawet więcej aniżeli chciałem)

  14. #434

    Domyślnie

    A ile kosztuje taka przyjemnosc za sztuke , ktos sie orientuje ?

  15. #435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jeśli jest pozwolenie na wycinkę, a wycina osoba fizyczna (nie w ramach działalnosci gospodarczej) - nie ma opłat.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #436

    Domyślnie

    ale mogą nakazać nasadzenia gdzieś indziej takiej samej ilości. a to kosztuje (szczególnie, że się musi utrzymać).

  17. #437

    Domyślnie

    Miałam podobną sytuację...jakieś 30 drzew kilkunastoletnich...wystąpiłam z wnioskiem o wycinkę do Gminy.
    Tak jak napisałaś..kazano mi pomierzyć średnice..policzyć...umotywować wniosek..
    Po kilku dniach przyjechał Pan z Gminy..sprawdził .
    Po tygodniu zadzwonił i poinformował o pozytywnym rozpatrzeniu.
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  18. #438

    Domyślnie

    Jesli jest to drzewo na terenie gminy nie zawsze gmina wyraża zgodę na wycięcie...
    Później mamy takie "kwiatki"...


  19. #439

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    ...Później mamy takie "kwiatki"...

    "U Maxima w Gdyni" kiedyś drzewo rosło w barze, wielgachne, był otwór w stropie, ale to było celowo i fajnie. Daawno nie byłem

  20. #440

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Jesli jest to drzewo na terenie gminy nie zawsze gmina wyraża zgodę na wycięcie...
    Później mamy takie "kwiatki"...

    Akurat gmina sobie nie wydaje decyzji na wycięcie drzew. Po takie decyzje musi się udać do starostwa.
    A poza tym skąd wiadomo, że rzeczona droga jest gminną? Może ta akurat ma status drogi powiatowej albo wojewódzkiej (bo na krajową nie wygląda...)

Strona 22 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony