dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 37
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 733
  1. #461

    Domyślnie Orzech włoski

    Elfir,widzę, że masz doświadczenie dotyczące wycinania drzew. Ja tego jeszcze "nie przerabiałam" Mam klienta, który chce wyciąć starego orzecha włoskiego. Czy orzech należy do drzew owocowych i nie trzeba na niego pozwolenia? Będę wdzięczna za informacje.

  2. #462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Orzech włoski

    Cytat Napisał dorkasz1
    Elfir,widzę, że masz doświadczenie dotyczące wycinania drzew. Ja tego jeszcze "nie przerabiałam" Mam klienta, który chce wyciąć starego orzecha włoskiego. Czy orzech należy do drzew owocowych i nie trzeba na niego pozwolenia? Będę wdzięczna za informacje.
    Hej
    Z tego co pamiętam była jakaś zmiana odnośnie orzecha. Nie pamiętam czy został włączony czy wyłączony z owocówek. Dla spokoju podjedź do UG w Czernicy (jeżeli klient też z tej okolicy). Leśnik w czwartki przyjmował. Można się spytać. Ewentualnie dla pewności złożyć wniosek i mieć spokój.

  3. #463

    Domyślnie

    Dzięki bardzo. Chyba rzeczywiście złożę wniosek.

  4. #464

    Domyślnie

    Znalazłam coś takiego
    http://www.rp.pl/artykul/56679,91559...ierz_pien.html
    Może się komuś przyda?
    Pozdrawiam

  5. #465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    orzech jest drzewem owocowym, tak samo jak podkładki pod drzewka owocowe (antypka, ałycza). Takie mam informacje od Wydziału Ochrony Środowiska Urzedu Miasta Poznania.

    W sprawie eksperta. Jezeli wlasciiel chce wycinac drzewka ponizej 5 lat bez zgody (bo nie musi takowej miec), ale ma watpliwosci czy rzeczywiscie maja one ponizej 5 lat, to moze takowego wynajac, uzyskac na pismie opinie, wyciac i jest zabezpieczony na wypadek gdyby mu sie jednak ktos doczepil do wycinki.

  6. #466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    W sprawie eksperta. Jezeli wlasciiel chce wycinac drzewka ponizej 5 lat bez zgody (bo nie musi takowej miec), ale ma watpliwosci czy rzeczywiscie maja one ponizej 5 lat, to moze takowego wynajac, uzyskac na pismie opinie, wyciac i jest zabezpieczony na wypadek gdyby mu sie jednak ktos doczepil do wycinki.
    A to nie będzie tak, że karę dostanie on i będzie musiał ją zapłacić i dopiero ewentualnie żądać zwrotu kwoty od wydającego zaświadczenie, co może potrwać.
    Nie lepiej zawnioskować o wydanie zgody i ją otrzymać, lub otrzymać info że zgoda nie jest potrzebna. Będziesz spać spokojniej i kasa za jakieś zewnętrzne zaświadczenie zostanie w kieszeni.

  7. #467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kare oczywiscie moze otrzymac wlasciciel, jezeli urzad nie zgadza sie z opinia eksperta. Ale tym przypadu mamy podstawe do wytoczenia procesu, albo bronienia sie przed procesem ze strony gminy.

    Ja nie twierdze, ze wynajmowanie eksperta jest rozsadnym wyjsciem, ale jeden forumowicz sie zalil, jak ma rozpoznac 5-letnie drzewo. To byl sposob

  8. #468

    Domyślnie

    a choinki samosiejki -sosny ? - słyszałam że można?

  9. #469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    a choinki samosiejki -sosny ? - słyszałam że można?
    Do pięciu lat i wszystko jak powyzej - tak. W zasadzie nie ma znaczenia, czy drzewo sadzone przez kogoś czy samosiejka. Liczy się, że drzewo rośnie.

  10. #470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

  11. #471

    Domyślnie

    Wycinka z załadunkiem

  12. #472

    Domyślnie

    Przymierzamy sie do zakupu działki inwestycyjno-budowlanej.Na 5 arach częsci inwestycyjnej rośnie sporo drzew sosny,brzozy i dąb wszystkie napewno starsze niż 5 lat.Zastanawiamy się co nas czeka? W planie zagospodarowania jest to teren usługowy.Pośrednik twierdzi że będzie trzeba udać sie do leśników i prosić o zgode.Czy ktoś zna może taki przypadek?

  13. #473

    Domyślnie

    Przed kupnem wybrałabym się do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy. W większości urzędów leśnicy mają tam swoje dyżury. Dobrze byłoby wziąć mapkę i spytać czy będą problemy, bo różnie to może być.

  14. #474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga&adam
    Przymierzamy sie do zakupu działki inwestycyjno-budowlanej.Na 5 arach częsci inwestycyjnej rośnie sporo drzew sosny,brzozy i dąb wszystkie napewno starsze niż 5 lat.Zastanawiamy się co nas czeka? W planie zagospodarowania jest to teren usługowy.Pośrednik twierdzi że będzie trzeba udać sie do leśników i prosić o zgode.Czy ktoś zna może taki przypadek?
    A czemu nie zostawić??

  15. #475

    Domyślnie

    Zostawić nie moge,a napewno nie wszystkie bo tam zaplanowałem budynek i nie przesune go bo działka jest za mała.Musze iść do Urzędu Miasta i popytać.Tylko zazwyczaj tak jest że jak zapytam to "nie ma problemu"a jak już kupie to sie pojawiają "schody".pozdrawiam.

  16. #476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    To niech obecny właściciel wystąpi oficjalnie o zgodę. A Ty kupisz tą działkę pod warunkiem uzyskania tejże zgody.

  17. #477

    Domyślnie Drzewa na działce do wycinki

    Witam wszystkich forumowiczów i prosze o porade. Mam (a właściwie miałem) na działce trzy drzewa : jedno owocowe a dwa pozostałe to kepy krzaków, ktore zaznaczone były na mapie jako drzewa i przy porządkowaniu działki zostały wycięte. Teraz do PNB mam przedstawic zgode na wycinke. Nie wiem jak podejsc do tego tematu , może ktoś z Was mial podobne doswiadczenia czekam na kazda informacje.Pozdrawiam i dziekuje z góry za wszystkie rady.

  18. #478

    Domyślnie

    na drzewa owocowe i krzewy zgoda nie jest wymagana,tu masz coś na ten temat:
    [url]http://www.rp.pl/artykul/56679,91559_Podaj_przyczyne_i_zmierz_pien.html

  19. #479
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Jak to masz przedstawić- ktoś doniósł że wyciąłeś?
    Na owocowe nie musisz mieć pozwolenia i tu tego się trzymaj, a kępy krzaków- to rzeczywiście były krzewy, czy jakieś młode drzewa?- wg. przepisów wycięcie bez zgody to zniszczenie, czyli powinni ocenić gatunek i rozmiary drzew ( jeśli to były drzewa) i stawkę za wycinkę mnożą x2 (bo to kara), a jeśli krzewy to liczą powierzchnię jaka zajmowały i tez stawka za wycinkę x2. Spróbuj może się dogadać z urzędnikiem, może zgodzą się na nasadzenia zastępcze ( nie musi być w tym konkretnie miejscu). A jeśli wyciąłeś drzewa w tej kępie, to może były młode- miały wiek poniżej 5 lat- może tego da się chwycić( bo tu tez można wycinać bez opłaty).
    REKLAMA

  20. #480

    Domyślnie

    Jesli juz wycielas te drzewa/krzewy to nie powinnas starac sie o zgode na wycinke. Naslesz na siebie urzednikow, ktorzy wymierza ci kare. Chyba, ze masz sasiadow ktorzy na ciebie doniesli,donosza, wtedy bedzie trzeba sie tlumaczyc. Procedura wycinki to: najpierw zglaszasz do urzedu, umawiasz sie na wizje lokalna, urzednicy przyjezdzaja na miejsce i mierza drzewa/krzewy do wycinki, nastepnie wydaja decyzje i jesli dostaniesz zgode to wtedy wycinasz i zachowujesz papierek dla potomnych.

Strona 24 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony