dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 37
Pokaż wyniki od 721 do 733 z 733
  1. #721
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Jedyne co mi się nie podoba, to to, że piła dostanie w kośc. Szarpnąłem się kiedyś na pocięcie korzenia i zajechałem kilka razy łańcuch. Poza tym idea słuszna - karczowanie to taka sobie robota, bez ciężkiego sprzętu to praca za "karę"
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  2. #722

    Domyślnie

    Cytat Napisał rübezahl Zobacz post
    Jedyne co mi się nie podoba, to to, że piła dostanie w kośc. Szarpnąłem się kiedyś na pocięcie korzenia i zajechałem kilka razy łańcuch. Poza tym idea słuszna - karczowanie to taka sobie robota, bez ciężkiego sprzętu to praca za "karę"
    korzenie będę siekał siekierą - szkoda piły i łańcucha. piłą jedynie będę ciął zwalone drzewo na mniejsze kawałki.
    co do ręcznego karczowania to nie ma znowu takiej tragedii. dawno temu wycinałem podobne drzewa w następujący sposób - ścięcie na wysokości ok. 0,5 mkw, obcięcie gałęzi siekierą i pocięcie pnia na kawałki, okopanie pozostałego pnia i obcięcie głównych korzeni, a potem zwiesia, liny stalowe i ręczna wyciągarka... jakoś to szło. miałem za mało miejsca na wejście ciężkiego sprzętu (dosyć gęste zadrzewienie) i musiałem się tak bawić. na początku może i było ciężko, ale jak już wyrobiłem odpowiednią technikę to takie drzewo znikało w ciągu 25-30 minut!

  3. #723
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rübezahl

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Karpacz
    Kod pocztowy
    58-540
    Posty
    756

    Domyślnie

    Ja wyciąłem w sumie ok 45 szt., ale takich 60-80 letnich. bez koparki to walczyłbym w korzeniami wieki. Po "przeróbce" 1 sztuki miałem dośc i reszta, razem z gałąźmi, została wywieziona z działki, pozostała jedynie dłużyca do pociącia
    Dom ok.340m2 (grzane ok. 200), ocieplenie średnie/dobre. Ogrzewanie ekogroszkiem - SKAM 17kW + SPP v2 we współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym Lechma 24kW. Grzanie głównie grzejnikowe
    http://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

  4. #724

    Domyślnie

    w poniedziałek - 20 lipca - Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy samorządzie gminnym i innych ustaw, która zmienia również ustawę o ochronie przyrody.
    teraz nie trzeba będzie się zastanawiać czy drzewo ma 10 czy 11 lat - ustawa precyzyjnie określa jaki ma mieć obwód - 25 lub 35 cm (w zależności od gatunku) na wysokości 5 cm.
    ustawa wchodzi w życie 30 dni od dnia podpisania.

  5. #725

    Domyślnie

    mam pytanie za 100 punktów w kwestii formalnej...
    za trzy tygodnie wchodzi w życie nowelizcja ustway i urząd - przy zaleceniu nasadzenia zastępczego - będzie mógł wskazać miejsce sadzenia drzew, ich gatunek i minimalny obwód. jednoczesnie urząd ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o wycinkę. czy jak złożę wniosek przed wejściem w życie nowelizacji, a urząd będzie czekał do 30 dnia, to czy będzie miał prawo rozpatrzyć mój wniosek wg nowych przepisów. czy może, mimo wejścia w życie nowelizacji w momencie wydawania zezwolenia, będzie musiał mnie traktować 'po staremu', bo wniosek był zlozony jak obowiązywały 'sare' zasady?
    wniosek tak czy inaczej złożę przed wejściem w życie nowych przepisów, chciałbym jednak wiedzieć co może z tego wyniknąć.

  6. #726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wg. starych.

  7. #727

    Domyślnie

    a jak ma się nowa ustawa co do przycinania drzew. Mam taką sytuację, że chcę przyciąć kilka sosen i świerków. Mają około 15-20 metrów wysokości i nigdy nie były przycinane. Chcę przyciąć po 3 metry by nie rosły dalej. Dzwoniłem dziś do Referatu Ochrony Przyrody i miła Pani powiedziała mi tak że praktycznie nie wolno nic robić w obrębie korny, bo to drzewa stare ale niby można. Taka enigmatyczna odpowiedź. Na przepisach się nie znam. Najgorsze jest to że nikt w urzędzie nie sprawdzi mi czy moje przycięcie jest zgodne z prawem. Ale gdy ja się pomylę to pewnie będę miał kłopoty. Ja chciałem uzyskać krótką odpowiedź mająca poparcie w przepisach: można przyciąć 20 metrowy świerk do 17 metrów wysokości? Proszę o kilka zdań, może ktoś się z tym już uporał.

  8. #728
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przepis jest, że nie wolno. Natomiast brak przepisów wykonawczych z karami jakie za to grożą. Więc jakby ktoś nakablował na ciebie, to będzie precedensowy proces

  9. #729

    Domyślnie

    sam nie wiem co zrobić. Nie chcę być tym pierwszym, szczególnie że mam sąsiada któremu wszystko przeszkadza i wszędzie węszy i pewnie tylko czyha na moje potknięcia.

  10. #730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tnij. Wszystkie firmy ogrodnicze tną drzewa w ogrodach, bo przecież nie zawsze jest miejsce na wzrost.
    Przepis został stworzony po to by gminy nie robiły czegoś takiego:


  11. #731
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Pytanie za 100pkt. Czy jeśli planowana jest wycinka na 400m2 z 2000m2 to inwentaryzacja zieleni i projekt wycinki musi być na calosc czy na obszer podlegajacy pracom?

  12. #732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na to, co podlega wycince.

  13. #733
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    natka24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo.

Strona 37 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony