dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 37
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 733
  1. #161

    Domyślnie

    Dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej nie ma to znaczenia - i tak są zwolnione z opłat
    Slaw

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw
    Dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej nie ma to znaczenia - i tak są zwolnione z opłat
    U mnie też tak było - ale powiedzieli wprost że dadzą mi zgodę bez opłat,
    ale jak "się zgodzę" podadzić krzewy dla miasta.
    Tak wyglądało wycinanie bez opłat w moim przypadku.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  3. #163

    Domyślnie wycinka

    witam!
    czeka mnie wycinka drzewek samosiejek na mojej dzialce takie brzozki okolo 2 -3 metrow i sosenek samosiejek okolo 1m czy trzeba na to miec jakies zezwolenia?
    kupilem juz taka dzialke ....

  4. #164

    Domyślnie Re: wycinka

    Cytat Napisał jawrob
    witam!
    czeka mnie wycinka drzewek samosiejek na mojej dzialce takie brzozki okolo 2 -3 metrow i sosenek samosiejek okolo 1m czy trzeba na to miec jakies zezwolenia?
    kupilem juz taka dzialke ....
    Spokojnie wycinaj - drzewa do 5 lat można ciąć bez zezwoleń.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  5. #165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Nie do lat tylko do chyba 150 mm w obwodzie mierzonym na wysokości około 1,3 m.
    Gorzej z krzakami bo tam tylko od m2, a nie od obwodu pnia.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #166

    Domyślnie

    O wymiarach nie ma ani słowa:

    http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/0880.htm

    Art. 83. 1. Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości może nastąpić, z zastrzeżeniem ust. 2, po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez wójta, burmistrza albo prezydenta miasta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nieruchomości nie jest właścicielem - do wniosku dołącza się zgodę jej właściciela.
    [...]
    6. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się do drzew lub krzewów:
    [...]
    4) których wiek nie przekracza 5 lat;
    Slaw

  7. #167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    No to i ja linkiem:

    http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/r...3.99.906.shtml

    Ale przyznaję rację Ustawa jest aktem nadrzędnym ,tylko jak w przypadku krzaków udowodnić, że miały 5 lat, a nie 6.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    No to i ja linkiem:

    http://www.mos.gov.pl/1akty_prawne/r...3.99.906.shtml

    Ale przyznaję rację Ustawa jest aktem nadrzędnym ,tylko jak w przypadku krzaków udowodnić, że miały 5 lat, a nie 6.
    Nie przejmujcie się tak wiekiem. Dla ludzi, którzy będą oceniać liczy się obmiar. Mają przyjęte pewne przybliżone wielkości dla określonego wieku danego gatunku. Np. klon jesionolistny do 5 lat nie powinien mieć więcej niż 25-26 cm w obwodzie (na wys. 130 cm), ale jak będzie miał 28 to się nic nie stanie - raczej przymkną oko, szczególnie w przypadku samosiejki.
    Przepis przeznaczony jest bardziej dla developerów i drzew sadzonych przez Urząd Miasta - wtedy znana jest konkretna data i obwód nie ma znaczenia. Nasze inwestycje to raczej takie papiery "pro forma".
    Tak jest w większości gmin - nawet w mojej, która z wredoty w całej Polsce słynie!

  9. #169

    Domyślnie

    Ja na trzy topole za pozwolenie zapłaciłem w sumie 25 zł.
    Czyli koszt nie wielki.
    czekam, aż spadną liście i ciach...
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  10. #170

    Domyślnie

    A jaki obwod pnia powinna miec 5-letnia brzoza ?
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  11. #171
    Guest

    Domyślnie

    No dobra, a jak ja mam kilkusetletniego dęba (na oko 150-200 lat) i ten olifant stoi na planie przyszłego budynku to moge sie spodziewać jakiś kłopotów? Jakieś ekologi mi zblokują wycinkę albo co?
    Miał kto doświadczenia?

  12. #172

    Domyślnie Re: Wycinanie drzew - przegapiona zmiana w ustawie

    Cytat Napisał slaw
    Dzisiaj zauważyłem mały drobiazg w zaktualizowanej ustawie o ochronie przyrody:

    Art. 86. 1. Nie pobiera się opłat za usunięcie drzew:
    7) które posadzono lub wyrosły na nieruchomości po zakwalifikowaniu jej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na cele budowlane;


    Małe a cieszy...
    ...
    motorniczy tramwaju linia 6

  13. #173

    Domyślnie

    A czy ktoś wie jak ocenić wiek drzewa ? Skąd mam wiedzieć czy ma już 5 lat czy nie ?
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiszonek
    A czy ktoś wie jak ocenić wiek drzewa ? Skąd mam wiedzieć czy ma już 5 lat czy nie ?
    Jak już je zerżniesz, to policz słoje w przekroju pnia. Jeden słój = jeden rok
    Przed zerżnięciem niestety jest trudno, bo nawet tego samego gatunku drzewa w różnyc miejscach mogą róznie rosnąć, trzeba do tego specjalisty. Samemu "na łoko" najlepiej poszukać w pobliżyu pnia po ściętym drzewie podobnej średnicy i też policzyć słoje.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #175

    Domyślnie

    no to ustawodawcy należy pogratulowac zapisu ze do 5 lat bez zezwolenia. Jak pomyslisz ze drzewo nie ma 5 lat i nie napiszesz podania do gminy a potem zetniesz drzewko i bedzie mialo 6 sloi to bulisz karę
    Kto wiec decyduje czy pisac podanie czy nie ?
    A moze urzednicy sa fachowcami i potrafia to ocenic ? Czy tylko potrafia liczyc sloje po scietych drzewach ?
    Wybudowac dom i nie kipnąc z głodu to dopiero sztuka

  16. #176

    Domyślnie Drzewa przy drodze

    Witam,
    mam problem z klonem który rośnie tuż przy zjeździe z drogi, który muszę poszerzyć żeby mieć swobodny dojazd do domu. Do kogo powinienem zrwócić się z pdodaniem o wycięcie drzewa - do gminy czy do Zarządu Dróg?
    Czy ktoś może na jakie koszty powinienem się przygotować, drzewo ma ze 50 cm obwodu.

    Pozdrawiam

  17. #177

    Domyślnie Re: Drzewa przy drodze

    Cytat Napisał radek26
    Witam,
    mam problem z klonem który rośnie tuż przy zjeździe z drogi, który muszę poszerzyć żeby mieć swobodny dojazd do domu. Do kogo powinienem zrwócić się z pdodaniem o wycięcie drzewa - do gminy czy do Zarządu Dróg?
    Czy ktoś może na jakie koszty powinienem się przygotować, drzewo ma ze 50 cm obwodu.

    Pozdrawiam
    jak rośnie na terenie Twojej działki, DECYZJĘ na wycinkę załatwiasz w Wydziale Ochrony Środowiska, a jeżeli drzewo jest
    w obrębie pasa drogowego - najpierw potrzebna jest zgoda Zarządu Dróg - możesz nawet zażądać od DRÓG usunięcia drzewa, stanowiącego utrudnienie i zagrożenie przy zjeździe z drogi publicznej.
    Gorzej z poszerzeniem drogi: najpierw zgoda Zarządu Dróg,
    a potem pozwolenie na budowę w Starostwie, albo, jeżeli droga krajowa lub wojewódzka - u Wojewody. Pozdrawiam.
    zawsze może być śmieszniej ...

  18. #178

    Domyślnie

    Dzięki
    Spróbuję zarzadać żeby je wycięli, to drzewo zasłania mi widok na drogę jak wyjeżdżam, może uda się to w ten sposób załatwić

  19. #179
    Guest

    Domyślnie

    To straszne, Topola jest cudownym drzewem
    Przestancie!!

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał damiangajda
    To straszne, Topola jest cudownym drzewem
    Przestancie!!
    Czyżby prowokacja?
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

Strona 9 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony