dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 58
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1159
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    LeoAureus dla mnie rewelacja pokazałam siostrze to nie chciała uwierzyć ,że to ''amator '' zrobił. Cudo , ''szczenia mi opadła

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Andzik ja też sie zastanawiałam za co ten dyplom Ale dziewczyny mi podpowiedziały, ze pewnie za tynki W kazdym razie to ważne wyróżnienie dla mnie.
    Zachecam do samodzielnej pracy. Jeśli tylko coś bedę mogła pomóc to podpowiem. Nie wiem wszystkiego. Wręcz przeciwnie. Wiem tylko tyle ile się dowiedziałam w praktyce czy z lektury. Ale to mnie ciekawi, interesuje. Lubię takie zajecia. Budowa mnie kręci i czuje się w tym dobrze. Nie męczą mnie godziny na budowie. tam tak wiele zawsze sie dzieje, zmienia.
    Jak zrobisz własne ściany to pokaż nam koniecznie. Napewno będą fajne.


    A ja przyznam sie Wam do czegoś. Chciałabym zrobić na ścianach klatki schodowej coś w rodzaju konstrukcji metalowej wieży Eiffla. Nie wiem tylko jak. Nie mam dokładnej koncepcji, tylko zarys. Brakuje mi dopracowania szczegołów. No i co najważniejsze to metaloplastyka. Jeszcze tego nigdy nie robiłam. Musiałabym mieć migomat. Mąż by mnie nauczyl spawać ale sama nie wiem do końca co to ma być Facet by powiedział: baba, coś chce ale nie wie co W każdym razie temat jest otwarty. Może coś wymyslę Chyba zaczne od trzepaka i skręcę go sobie sama z rur hydraulicznych To bardzo proste
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #203

    Domyślnie

    Fajnie by wyglądała konstrukcja nitowana, taka z dużych profili... Nie wiem, jaką masz koncepcję, czy to ma być wkomponowane w ścianę i prawie z niej nie wystawać, czy raczej konstrukcja stojąca przy ścianie? Jeśli ta druga opcja, to weź pod uwagę dwie rzeczy:
    1. problemy z czyszczeniem i odkurzaniem zakamarków takiej konstrukcji,
    2. nie wiem, czy masz dzieci - jeśli masz, to wyobraź sobie, jaką zabawę będą miały biegając po takiej konstrukcji

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Włodku dziękuje za cenne uwagi. Też myslałam o nitach. Mogłoby być płasko a jedynie własnie wypukłe nity Musiałabym poryć ściany ale przecież to najmniejszy problem
    Myśle dalej nad tym
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #205

    Domyślnie

    andzik.78, dziękuję. Ano amator pełną gębą

    iwo_kot, kwiatki są z szablonu, zrobione klejem, a po wyschnięciu trochę potraktowane papierem ściernym i na koniec malowane małym pędzlem.

    izat, pokaż następną ściankę Dlaczego nie radzisz sobie z szablonem? Te duże są tak trudne?

  6. #206

    Domyślnie

    A co myślicie -specjalistki o tym,by do gotowej masy szpachlowej dodać odpowiedni pigment i nakładać szpachelką tynk,potem werniks i pomalować to lakierem wodnym?Widziałam tak zrobioną ścianę,wygląda podobnie jak wasze dzieła i można to wycierać na mokro.Mnie chodzi o zrobienie czegoś na wysokiej klatce schodowej,gdzie będzie problem z częstym malowaniem-wysokość.Łtwiej będzie to przetrzeć niż malować.Na razie nie mam schodów,ale załatwiłam rusztowania Kupiłam dzisiaj materiały,ściana zagruntowana.Zabierać się za to???????

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    No jasne ze się zabierać!!!! Zobaczysz jaka to frajda i jaka satysfakcja

    Pozmysł masz dobry. Wykonalny jak najbardziej. Ja zabezpieczałam miejsca narażone na brudzenie Delfinem do fug ale lakier wydaje sie być równie dobrym rozwiazaniem. Mozę sama z niego skorzystam do wykończenia wiatrołapu bo tam mam jeszcze do skończenia rzeczy ale czekam na montaż szaf wnekowych które będą niewiadomo kiedy
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #208

    Domyślnie

    Podobno ta ma być najtańszy wodny lakier do drewna.A taką masę zakolorowaną przed pól rokiem widziałam dzisiaj i na oko jeszcze się nadawała do kładzenia.Ta gotowa gładż w wiadrach -to rozwiązuje problem z mieszaniem ,twardnięciem i wysychaniem w trakcie pracy-chyba?Mnie się wydaje,że jest to wygodniejsze,ąle nie ja jestem specjalistką.Tak sobie czytam ten wątek od dłuższego czasu,podziwiam Wasze dzieła i postanowiłam spróbować-a co?Jak wyjdzie to się pochwalę a jak nie to
    Trzymajcie za mnie kciuki.Pozdrawiam mistrzynie

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Gotowe mieszanki w wiadrach są dużo droższe niż worek tynku.

    Tak sobie myślę.... Malując kiedys ścianę lakierem wodnym zamazałam przez nieuwagę kawałek ściany. Całkiem dobrze to wyglądało i nic się nie działo. Więc pewnei na wiekszych powierzchniach (tym bardziej niejednolitych, chropowatych) powinno być dobrze
    A jeśli chodzi o tynk barwiony w masie to jeszcze raz to napiszę, to naprawdę dobra rzecz. Nie widać uszkodzeń i mniej roboty bo odchodzi malowanie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaq

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Dzień dobry :)

    Witam wszystkich i ciesze sie ze trafiłem na ten wątek. Chce choc troche zmienic wyglad ścian a jestem w tym temacie kompletnym nowicjuszem (poza malowaniem sam nie działalem nic wiecej).
    Sytuacja jest taka ze mam pokoj wymalowany matową farbą akrylową duluxa i chce zrobić cegiełkę na jedej ścianie (wg. przepisu LeoAureus
    - gratuluje ), na innej przecierki. Pomocie mi zacząc :
    1. cegiełka - rozumiem ze ściane muszę oczyścić - jak najlepiej zabrać się do usuwania duluxa ze scian ? A moze moge go zostawić ?

    2. przecierki - czy dulux moze zostac jako podkład ? jakiej farby użyc do rozmazywania ?

    3. ściana w łazience - farba już odchodzi - chce ją zdrapać i położyć jakąś fakturę - jakiej farby używac do malowania i jak ja zabezpieczyć przed wilgocią ?

    Wszystkie ściany były wcześniej gipsowane na gładko.

    I jeszcze jedno - czy ktos wie czy mozna kupic imitację drewnianych belek pod sufit ?


    pozdrawiam
    Tomeq

  11. #211

    Domyślnie Re: Dzień dobry :)

    Cytat Napisał tomaq

    I jeszcze jedno - czy ktos wie czy mozna kupic imitację drewnianych belek pod sufit ?
    Można, w każdym hipermarkecie budowlanym powinny być. Są zrobione z lekkiej pianki, z zewnątrz trudno odróżnić od prawdziwego drewna.

  12. #212

    Domyślnie Re: Dzień dobry :)

    Cytat Napisał tomaq
    chce zrobić cegiełkę na jedej ścianie (wg. przepisu LeoAureus
    - gratuluje ), na innej przecierki. Pomocie mi zacząc :
    1. cegiełka - rozumiem ze ściane muszę oczyścić - jak najlepiej zabrać się do usuwania duluxa ze scian ? A moze moge go zostawić ?
    Dziękuję za gratki Ja nie usuwałam farby ze ściany przed nakładaniem "cegiełek". Minął już prawie rok i nic nie odpada

  13. #213

    Domyślnie

    Jedna mała ścianka zrobiona.Muszę powiedzieć,że jastem zaskoczona ,bo szybko i przyjemnie się to robi.Miałam trochę problemu z wymieszaniem tynku z pigmentem,ale poszła wiertarka w ruch.Jutro będę walczyć dalej ,no i zobacze jak wyszło dzisiejsze.Obawiam się trochę koloru-chciałam jasny,ale nie wiem czy nie wyjdzie za jasny.

  14. #214

    Domyślnie

    Basia1112, pochwal się! Jesteśmy tutaj żeby podziwiać

  15. #215

    Domyślnie

    No to jedną ściankę dokończyłam-na gotowo ,ale zdjeć niestety nie mam ,może jutro.Jak wyschło,okazało sie,że za jasne.Pomalowałam całośc ciemniejszą farbą-bałam się jak cholera-potem mokra gąbka i zrobiła się przecierka.Jak wyschło pomalowałam tym lakierem wodnym.Wydaje się byc ok,zobaczę jutro w świetle dziennym.Zabawa jest super i to najważniejsze,chociaż moje chłopaki patrzyły trochę dziwnie,szczególnie jak mieszałam pigmenty.Obecny na budowie elektryk pochwalił efekt końcowy.Pozdrawiam

  16. #216

  17. #217

    Domyślnie Re: Dzień dobry :)

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał tomaq
    chce zrobić cegiełkę na jedej ścianie (wg. przepisu LeoAureus
    - gratuluje ), na innej przecierki. Pomocie mi zacząc :
    1. cegiełka - rozumiem ze ściane muszę oczyścić - jak najlepiej zabrać się do usuwania duluxa ze scian ? A moze moge go zostawić ?
    Dziękuję za gratki Ja nie usuwałam farby ze ściany przed nakładaniem "cegiełek". Minął już prawie rok i nic nie odpada
    ja mam podobne pytanie co tomaq mam zacieki na ścianie po pomalowaniu sufitu (f.akrylową), szczególnie w narożnikach sufit/ściana, po wałku. Czym tę farbę zmyć, zeskrobać?
    Planuję położyć trawertyn magnata (a może są tańsze? obliczono mi materiały na 600zł przy ok 15m2). Wiem jeszcze o FOX'e

  18. #218

    Domyślnie Re: Dzień dobry :)

    Cytat Napisał emild
    Planuję położyć trawertyn magnata (a może są tańsze? obliczono mi materiały na 600zł przy ok 15m2). Wiem jeszcze o FOX'e
    Zawsze możesz spróbować sam zrobić, wtedy wyjdzie Cię jakieś 60 zł

  19. #219

    Domyślnie Re: Dzień dobry :)

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał emild
    Planuję położyć trawertyn magnata (a może są tańsze? obliczono mi materiały na 600zł przy ok 15m2). Wiem jeszcze o FOX'e
    Zawsze możesz spróbować sam zrobić, wtedy wyjdzie Cię jakieś 60 zł
    jak to sam mogę zrobić materiały??? grunt, tynk, lakier rustrykalny, pigment i co tam jeszcze...60zł? to byłoby zbyt piękne...help
    chodzi mi o uzyskanie takiego efektu:

    zdjęcie ze strony http://sklep.cameleo.poznan.pl/arrange.php?lang=pl

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Zdjęcia robione wieczorem, sztuczne oświetlenie, ściana ciemniejsza, tutaj mocno za ruda wyszła: (przepraszam za dużą ilość zdjęć, ale nie mogłam się zdecydować które wybrać)





    Ściana jaśniejsza:



    I robione w świetle dziennym, ale też nie do końca oddające rzeczywistość, czego żałuję.
    Ściana ciemniejsza:





    Chyba najbardziej zbliżony kolor:





    I kwiatuszek na jasnym tle (tutaj tło wyszło zbyt białe)



    Muszę jeszcze zrobić zdjęcie jak całość wygląda, ale to jak powieszę zasłonki
    Przepraszam, że powtarzam zdjęcia To jest po prostu piękne, cudowne. Ja też tak chcę ... ale się boję

Strona 11 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony