dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 58
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1159
  1. #281

  2. #282

    Domyślnie

    Następne ściany za które się wzięliśmy


    bardzo bliskie zbliżenie




    lekko w oddali




    Strukturę robiłam tym wałkiem:



    Leo prawda, ze u mnie wyszło inaczej???

  3. #283

    Domyślnie

    Podoba mie się taka ściana:


    Cytat Napisał LeoAureus

    Leo chcę zrobic gdzieniegdzie takie pojedyńcze listki z szablonu FOXa i nie wiem jak się do tego zabrac.
    Czy w tych miejscach gdzie bym chciała miec te listki to trzeba mocno zeszlifowac ścianę?

    Jak to dokładnie zrobic?

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Leo prawda, ze u mnie wyszło inaczej???
    Ano inaczej, już w którymś wątku doszliśmy do wniosku, że jak się dużo towaru (tynku, kleju itp.) naniesie na ścianę, to jakim by się wałkiem nie robiło, wyjdzie jak u Ciebie Ja mam taką elewację

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Leo chcę zrobic gdzieniegdzie takie pojedyńcze listki z szablonu FOXa i nie wiem jak się do tego zabrac.
    Czy w tych miejscach gdzie bym chciała miec te listki to trzeba mocno zeszlifowac ścianę?
    Jak to dokładnie zrobic?
    Aga, przepraszam, że tak późno, ale nie mam neta i dzisiaj się tylko dorwałam, tak więc już piszę!
    Ja w ogóle nie szlifowałam ściany, poczekałam aż struktura wyschnie, następnie przyłożyłam szablon i nałożyłam kleju na grubość tak mniej więcej 2-3 milimetry. Od razu zdjęłam szablon i zostawiłam do wyschnięcia. Jak już wyschło to krawędzie listków zeszlifowałam aby je zaokrąglić, bo były takie nieładne, "kwadratowe"
    No i pomalowałam.
    Mam nadzieję, że pomogłam

  6. #286

  7. #287
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    dziewczyny jestescie niesamowite!!

    ogladajac Wasze piekne tynki postanowilam sama cs takiego zrobic u nas w domku!!!

    jak juz bedzie ogrzewanie oto zdecydowanie sie za to zabiore

  8. #288
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadzioduch

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam szanowne muratorko-dekoratorki!
    Od jakiegos czasu obserwuje ten watek i powoli zbieram sie do przeprowadzenia malego upiekszenia naszego przedpokoju. Bardzo spodobaly mi się Wasze pomysły (zwłaszcza szeroki „sztruksik” w lazience mayland) i zapal z jakim podchodzicie do remontow, zarażacie tym! – naprawde super
    Chciałbym prosić o porade. Planuje czesc sciany (2/3) w przedpokoju ubrac w szeroka strukture pasiasta (lazienka Maryland), druga (1/3) pozostawic gladka. Całość będzie pokryta kolorem bordowym. Na początku myślałem o przecierce na strukturze, ale nie jestem pewien czy na pasiakach ladnie to zagra. Werniks (jeśli dobrze kojarze to efekt zlocenia?) tez nie za bardzo mi tam pasuje. Czy macie jakies ciekawe pomysły jak delikatnie „odznaczyc” strukture od gładkiej czesci sciany?
    Z gory dziekuje za ewentualne porady.
    Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje projektow i realizacji!
    a kuku panie Kruku!

  9. #289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Czemu nie chcesz przecierki? Możesz ją zrobić ale delikatnie. Może pobawic się i palcem owinietym w szmatkę nanieść jasniejszy lub ciemniejszy kolor w głębszych rowkach?

    Z drugiej znów strony uważam, ze samo już wyróżnienie ściany grubą strukturą uczyni ją inną. Nie musi się różnić kolorem. Różnica w fakturze ściany bedzie uważam widoczna wystarczająco i nie będzie zbyt agresywnym dodatkiem we wnętrzu. Moja propozycja jest taka: zrób wszystko w jednym kolorze. Jak będziesz uważał, że czegoś tam brakuje to zawsze możesz dodać lekką przecierkę innym kolorem.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #290
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadzioduch

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    dziekuje za blyskawiczna odpowiedz! moze i racja.. najpierw zajme sie pasiakami a pozniej sie zobaczy. znajac zycie zajmie mi to cale wieki, ale postaram sie podzielic efektami. pozdrawiam serdecznie.
    a kuku panie Kruku!

  11. #291

    Domyślnie

    Następny etap za nami. Zrobiliśmy następną ścianę.
    Hm wyszła inaczej niż pierwsza, ale też ładnie.
    Inny wałek, inny kolor farby lateksowej. Jaśniejszy a przez to musiałam znacznie więcej dola do bejcy pigmentu.

    Zdjęcia będą, ale za jakiś czas.

  12. #292
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadzioduch

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    a co byscie powiedzieli/powiedzialy na .. zaprawe tynkowa (zwykla zamiast gipsowej) polozona na zagruntowana sciane, "wystrukturyzowana" odrobine - nie odpadnie to to? czy po zagruntowaniu takiego tynku farba ladnie pokryje? nie pytajcie czemu pytam
    murator-kompletny amator z gory dziekuje za pomoc.
    a kuku panie Kruku!

  13. #293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jaka zwykła? Cementowo wapienna? Jeśli gipsowo nie odpada to cementowa tym bardziej nie odpadnie
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #294
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadzioduch

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    no.. taka cementowa. nie wiem czemu sobie ubzduralem ze o takiej caly czas mowa w Twoim watku. tak czy inaczej umordowalem sie pol soboty z jednym m2 i passuje tzn wyszlo.. na razie trzyma, ale mam jeszcze pare metrow do pokrycia i to sie chyba mija z celem - sprobuje zerwac. a poza tym nie jestem pewien czy jak reszte zrobie zaprawa gipsowa, czy nie bedzie roznicy w kolorze na jednym i drugim rodzaju. slowem, czy sie nie bedzie odznaczac.
    no dobrze, chyba dosyc mam tynkow i struktur w niedzielny wieczor. pozdrawiam
    a kuku panie Kruku!

  15. #295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Jeśli pomalujesz czymś półtransparentnym to może być różnica w kolorze. Farba pokryłaby i nie byloby widać różnicy.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #296

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzioduch
    no.. taka cementowa.
    Ja mam jedną całą wielką ścianę zrobioną właśnie zaprawą cementową. Sama tego nie robiłam, ale panowie po dobudowaniu tej ściany dostali prykaz, żeby przy wyrównywaniu włożyć nieco drobnych kamieni do zaprawy i szorować pacą No i dzięki temu mam strukturę za darmo Jak zrobię zdjęcia to pokażę, zupełnie zapomniałam o tej ścianie w kontekście struktur, chyba dlatego, że własnoręcznie nie robiłam

  17. #297
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadzioduch

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jak zrobię zdjęcia to pokażę, zupełnie zapomniałam o tej ścianie w kontekście struktur, chyba dlatego, że własnoręcznie nie robiłam
    bede czekal na twoje fotki bom strasznie ciekawy jak wyszedl ten prykaz
    ja niebawem tez moje wypociny wrzuce. jest o wiele "biedniejsza" wersja niz poczatkowo planowalem, bo nie chce przedobrzyc. jutro gruncik, pojutrze kolor i.. chyba przedpokoj gotowy.Pozdrawiam i dobranoc.
    PS. nie polecam nikomu zwyklej zaprawy to co wymeczylem przez pol ostatniej soboty, gipsem tynkowym machnalem w 40min.
    a kuku panie Kruku!

  18. #298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie


    Chyba bardziej plastyczny jest
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #299

    Domyślnie

    Witam.
    Przypadkiem odkryłem tę stronę i jestem oczarowany waszymi tynkami. Na pewno wykorzystam mur z powstańczą wyrwą . Już zrobiłem kilka ścianek własnego pomysłu i najprostszymi środkami.

  20. #300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia72

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    usuncie mój post
    rzeczy niemożliwe można załatwić od ręki,na cuda trzeba troszkę poczekać

Strona 15 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony