dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 58
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1159
  1. #301

  2. #302

    Domyślnie klej

    Cytat Napisał LeoAureus
    Hej, myślę, że jak użyjesz zwykłego kleju lub tynku np. Knaufa to też tak wyjdzie
    Witam, czy chodzi o taki klej jak do terakoty, płytek? I w jaki sposób zrobiłaś te gałązki z szablonu? Chodzi mi o ich grubość, bo szablony dostępne w sklepach są raczej cieniutkie?

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Latarnik
    Witam wszystkich,
    baaaaaardzo dziękuję za miłe słowa, mieliœmy nadzieję wykańczajšc nasz nasz nieduży domek, że goœcie będš się czuć swojsko i wygodnie. Nawet poskutkowało ponieważ ostatnia imprezka przecišgnęła się do rana to chyba ze względu na ciepły klimat i wygodę foteli oraz nalewki własnej roboty .
    Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i dokleić parę zdjęć.
    Na wstępie muszę dodać, że ze względu na bardzo ograniczony budżet wykończeniówkę przeprowadziliœmy własnoręcznie z żonkš. Co oczywiœcie odbiło się na jej dłoniach i paznokciach.

    Zeljka


    Latarniku, jak zrobiliscie, ze te sciany maja taki rustykalny wyglad? Czy to jest taka farba czy moze tynk?
    Sciany w salonie postarzała moja żonka (latarnikowa):

    1. biała masa szpachlowa cekol c 45
    2. paca wenecka (nieduża)
    3. farba do œcian w wybranym kolorze (najlepiej na spód dać jaœnieszy odcień) wymieszana z bejcš do œcian (satynowa lub prłowa) firmy fox decor
    5. szpachelka japonka
    6. aby œciana wyglšdała na starš i lekko zagrzybionš na koniec w œciany szmatkš został wtarty ciemniejszy barwnik, w naszym przypadku rudawy + łososiowy.

    Na tych zdjęciach będzie można coœ bliżej zobaczyć jeœli chodzi o efekt końcowy œcian


    Mi się podoba ten wystrój wnętrz. Tu jest wytłumaczone jak zrobić ładną ściane, może się przyda.

    link do domu Latarnika. http://forum.muratordom.pl/dom-latarnika,t26208-60.htm

  4. #304

    Domyślnie Re: klej

    Cytat Napisał celtus
    Witam, czy chodzi o taki klej jak do terakoty, płytek? I w jaki sposób zrobiłaś te gałązki z szablonu? Chodzi mi o ich grubość, bo szablony dostępne w sklepach są raczej cieniutkie?
    Tak, o taki klej chodzi. I jeszcze do kamienia
    Szablony są cieńkie, ale jak nałożysz szpachelką warstwę kleju tak na 2-3 mm i od razu zdejmiesz szablon, to kwiatki będą wypukłe

  5. #305

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc, klej już na ścianie, szablon też wyszedł ok, teraz zostały kolorki

  6. #306

  7. #307

    Domyślnie

    Mam problem i potrzebuje pomocy. Pomalowalam sciany farba strukturalna typu baranek (Alpina). Wyszlo super. Nastepnie polozylam na to zlota lazure (tez Alpina) za pomoca walka z krotkim wlosiem, tak jak napisali na opakowaniu. Niestety powstaly brzydkie zacieki czy raczej smugi, ktore najbardziej widac kiedy swiatlo pada pod katem. Co z tym teraz zrobic? Zastanawiam sie czy polozyc jeszcze jedna warstwe lazury tym razem walkiem o dluzszym wlosiu, zeby lepiej "weszla" w szpary. Co radzicie?

  8. #308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Lazura czy bejca ma to o siebie, że bedzie sie rozlewać i osiadać we wgłębieniach, tworząc jakby plamy.
    Obawiam się, że ponowne malowanie lazurą nie zlikwiduje tych cieni. Chciałam zamaskować kiedys mały zaciek malując ponownie ale i tak było go widać. Mniej, to prawda ale byl widoczny. Spróbuj na kawałeczku np. za szafą czy jakąś pólką, tam gdzie wiesz, ze potem coś postawisz lub powiesisz.
    Nie wiem co teraz zrobić. Wypadałoby od nowa klaść powłoki jeśli to jest na calej ścianie i bardzo Cię drażni.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Piątka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    nie wiem jakiej ona jest konsystencji, ani co to za środek,
    ale może spróbuj mgłą sprayem jeśli da się przelac i jest rzadka
    lub zrób raz przy razie tampowanie gąbką tam gdzie gorzej..
    i też najpierw gdzieś zrób próbkę..

  10. #310

    Domyślnie

    Dzwonilam na infolinie Alpiny i poradzili pomalowac wszystko farba podkladowa matowa i dopiero jeszcze raz lazura, cienka warstwa, we wszystkich kierunkach i dodatkowo rozcierac lawkowcem.
    I po co mi byla ta lazura

  11. #311
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    A my mamy takie strukturki:


    liscie sa wypukle, reszta malowana emulscja z kolornikiem foxa Jodła i potem bejca Primacol perlowa z tym samym kolornikiem i na wierzch ciemne akcenty walkiem tylko na wypukle lelmenty z weiksza iloscia tego samego kolornika


    A ten tynk pokryty bejca perlowa z kolornikiem karmel

  12. #312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Widziałam w Twoim dzienniku te strukturki. Fajnie wyszły Te listki takie dopracowane!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    kobiety mam pytanko...

    czy struktury mozna zrobić z ........... fugi do płytek? mam w kotłowni płytki na których lekko przyszalałam z kolorem fugi, i chcąc nawiązać do tego koloru chciałabym zrobić strukturę właśnie z tej fugi.... ino czy się da?

  14. #314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Dość drogo to będzie kosztowało. Chyba nawet ze drogo. Fuga twarda jest po wyschnięciu więc pewnie się da Lepiej zrobić z tynku i dobrać kolor w mieszalniku.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #315
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Dzieki mayland.
    Ja tu weszlam tez z interesem. Przed nami jeszcze najwieksza strukturka na klatce schodowej. Chcialabym polozyc na tynk strukturalny dwa kolory - oliwke i piaskowy i zastanawiam sie jakich uzyc materialow, i w jakiej kolejnosci i czym nakladac. Czy uzyc dwoch farb i nalozyc jedna pedzlem, druga walkiem i jak wyschnie czy jeszcze na mokra farbe. Czy uzywac zwyklej emulsji z kolornikiem czy kupic farbe akrylowke np duluxa. Bo na koniec bym pomalowala bejca matowa, a jak duluxem to juz nie ma co bejca. Chcialabym by te dwa kolory poglebily ta strukture, zeby w zaglebieniach byl jeden a drugi na wystajacych elementach. Czy werniks bardziej zaznaczy ta strukture? Jaka jest roznica miedzy bejca a werniksem w wygladzie?

  16. #316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Dość drogo to będzie kosztowało. Chyba nawet ze drogo. Fuga twarda jest po wyschnięciu więc pewnie się da Lepiej zrobić z tynku i dobrać kolor w mieszalniku.
    eeeeeee to akurat nie problem bo mi zostało tej fugi kilka dobre kilo.... i lepiej chyba tak niż jak ma się zmarnować, nie?

  17. #317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    dorbie to jaką farbą pomalujesz tzn emulsja czy akryl nie ma znaczenia. Obie pokryją ścianę jednolicie. Daj na tą powłokę kolor który ma przeważać. Na to bejca, kóra ładnie osiadzie w ewszelkich nierównościach na ścianie.
    Werniks nadaje tylko połysk w 3 odcieniach w zalezności jaki kupisz - srebrny, miedziany, złoty. WYdaje mi się, że bejca na duze powierzchnie będzie lepsza. Werniks raczej do podkresleń i chyba na mniejszych powierzchniach. Idealny wydaje się być do podkreślenia wszelkich wzorów jak np. liście czy kwiaty.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #318
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie






    Ten szary to probka strukturki na klatce schodowej. Jak zrobic by bylo dwukolorowe dosc intensywne z podkreslona plaskorzezba a nie gladkie?

  19. #319
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorbie
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4.018
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    dorbie to jaką farbą pomalujesz tzn emulsja czy akryl nie ma znaczenia. Obie pokryją ścianę jednolicie. Daj na tą powłokę kolor który ma przeważać. Na to bejca, kóra ładnie osiadzie w ewszelkich nierównościach na ścianie.
    Werniks nadaje tylko połysk w 3 odcieniach w zalezności jaki kupisz - srebrny, miedziany, złoty. WYdaje mi się, że bejca na duze powierzchnie będzie lepsza. Werniks raczej do podkresleń i chyba na mniejszych powierzchniach. Idealny wydaje się być do podkreślenia wszelkich wzorów jak np. liście czy kwiaty.
    Chcialam by zolcien byl ta baza, czyli tym pomalowac na gladko? Walkiem z dluzszym wlosiem? A na to bejce z kolornikiem zielonym? Czy przed bejca dac akcenty zielone gdzieniegdzie farba? takie latki?walkiem z krotkim wlosiem, wtedy nie wejdzie gleboko?

  20. #320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    dorbie może daj farbę na ścianę piaskową a na to bejcę oliwkową? Bejca położona po całości wałkiem praktycznie pokryje ten piaskowy pod spodem. Na gładkich powierzchniach będzie bardziej przeźroczysta a we wgłębieniach będzie intensywniejszy jej kolor. Mozesz też nakładać gąbką. Wtedy miejscami zostawisz kawałki ściany piaskowej.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 16 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony