dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 58
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1159
  1. #361
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    I fajnie Widze, ze ładnie zadziorki doczyściłaś
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #362

  3. #363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    wielkie dzięki...

    mam małe pytanko - czym nakładacie alpinę? pędzlem?

    chodzi mi o te zacieki z którymi walczył ktoś kiedyś i pisał tu o tym...

  4. #364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja nie nakładałam akurat Alpiny ale lazura jest też wodnista. Robiłam to pedzlem ale trzeba uważnie rozprowadzać i zacierać.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #365
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Ja nie nakładałam akurat Alpiny ale lazura jest też wodnista. Robiłam to pedzlem ale trzeba uważnie rozprowadzać i zacierać.

    tak właśnie myślałam, że to może być problematyczne... no ale może dam rade...

    ale między alpinę a kolor - już jest bez gruntu, nie?

  6. #366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Lazura na farbę bez gruntu.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #367
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    no i żeby już zakończyć temat ślimoków to mam już gotowe zdjęcia z malowania i tuz po malowaniu alpiną ....

    wszystko jest jeszcze ciut mokre, ale bardzo ładnie wychodzi...

    zatem na początku powiem, że to złotko wygląda tak...




    potem juz tylko pędzel i każdego ślimaczka z osobna malujemy.... bardzo mi się podobało to, że alpina na strukturze osiadała nierówno... tzn w dołkach, gdzie zbierało się jej więcej odcień złota był mocniejszy, niż na wypukłościach. Skutek jest tego taki, że cały wzorek jest bardziej widoczny, bardziej wyrazisty.





    tutaj już zdjęcia całości....








    no i cóż.....

    wnioski jakie mam to....

    Po pierwsze koszt jaki poniosłam na ścianę o tych wymiarach 2,6 * 3,5 m to ok. 50 zł - oczywiście nie liczę tu pełnych opakowań tylko tego co zużyłam... tak na oko.

    Koszt pełnych opakowań to
    - grunt Atlas 12 zł za 5l poszło 3/4 opakowania, bo malowałam dwa razy: ścianę przed ślimakami i ślimaki przed farbą...
    - zaprawa tynkarska Knauf 30 zł za 20 kg poszło jakieś 10 kg
    - farba dulux 2,5 l 38 zł poszło ok. 1l
    - alpina 70 zł za 2,5 l poszło z 0,5 l

    Po drugie jest to fajna zabawa na zasadzie: a co będzie jak zrobię tak... daje dużo satysfakcji, a nade wszystko daje mi poczucie, że ten dom jest naprawdę mój, robię co chcę, sama za to odpowiadam i jak wyjdzie kicha to sama se z tym będę musiała żyć.... lub ostro zadziałać szpachelką... ale jak wyjdzie fajosko to radochy po pachy.... i nos zadarty wysoko do góry, że to JA SIAMA

    Po trzecie - nie dajcie się zwariować i płacić chore pieniądze za coś co można zrobić samemu !!!! nie warto.... to jest jak ciapanie się masą solną na stolnicy.... spokojnie się da radę...

  8. #368

    Domyślnie Moje dzieła tynk,farba,bejca





    To zdjęcia prac, które robiłem pierwszy raz. Polecam wykonanie samemu. Fajna zabawa

  9. #369

    Domyślnie

    Natchnięta (dzięki Ci volder1 ) relaksowałam się w weekend maziając swoje cegiełki, które czekały prawie rok No i w końcu mam swoją powstańczą wyrwę

    Kupiłam barwnik czerwony i dwa kolory brązowego oraz czarny. Do tego bejca satynowa i perłowa.
    Najpierw mazałam gąbką gdzie popadło różnymi kolorami i ich natężeniem.





    Potem przeleciałam całą pomazaną powierzchnię podstawowym kolorem brązowym z bejcą satynową.







    Było trochę blado, więc niektóre cegiełki potraktowałam brązem ze sporym dodatkiem czarnego, tak jak to jest w prawdziwym klinkierze u mnie.
    Następnie wymieszałam bejcę perłową z jakimiś resztkami białej farby i dodałam kropelkę czarnego barwnika, coby fugę zrobić
    Na koniec ową fugę poleciałam jeszcze złotym werniksem i porobiłam owym złote smugi na cegiełkach.








  10. #370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Calkiem fajnie wyszlo choc mi sie bardziej podobalo jak bylo biale

  11. #371

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem. Pięknie komponuje się z oryginałem.
    Z daleka dzięki prześwitom czarnych cegiełek i złotych plam werniksu wygląda jeszcze ładniej od oryginału. I ta biel cegiełek. Masz wspaniałe poczucie kolorystyki.
    To wnętrze ma charakter. Moje klimaty.

  12. #372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Leo ale pracy wykonałaś I dekoracje masz świateczne
    Mi się podoba i biała i kolorowa sciana cegiełek. W zależnosci do wnetrza można sobie wybierać


    Kochani, wesołych Świąt Wam życzę Niech goście docenią Wasze zdolności
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #373

    Domyślnie

    Cytat Napisał volder1
    Jestem pod wrażeniem. Pięknie komponuje się z oryginałem.
    Z daleka dzięki prześwitom czarnych cegiełek i złotych plam werniksu wygląda jeszcze ładniej od oryginału. I ta biel cegiełek. Masz wspaniałe poczucie kolorystyki.
    A dziękuję bardzo Tak trochę żartując to właśnie zastanawiałam się, po co płaciłam jakieś koszmarne pieniądze za klinkier A na serio to wolałabym jednak zamiast malunów te cegiełki prawdziwe, ale jak to mówią: jak się nie ma... itd. No i zawsze to satysfakcja, zaoszczędzona kaska i niespodzianka bo nigdy nie wiadomo co wyjdzie Nie mówiąc o odstresowaniu się przy pracy
    To wnętrze ma charakter. Moje klimaty.
    Tyż lubię takie klimaty, cegła, drewno i kamień...

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Leo ale pracy wykonałaś I dekoracje masz świateczne
    Ależ mistrzyni, to było malutko pracy, sama przyjemność, naprawdę A dekoracje takie na razie mierne, mały zryw był ale potem oklapł, mam czas
    Mi się podoba i biała i kolorowa sciana cegiełek. W zależnosci do wnetrza można sobie wybierać
    Mi też, to mam dwie, ach ten brak zdecydowania
    Kochani, wesołych Świąt Wam życzę Niech goście docenią Wasze zdolności
    I Tobie też Wesołych!!!

  15. #375
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    no to wszystkim zosiom samosiom - szczęścia i wszelkiego dobra życzy Nitka


  16. #376
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seba30

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie


    niech ktos dokładnie napisze jak to zrobic od poczatku po koncowe uzyskanie kolorów ...

  17. #377

  18. #378

    Domyślnie



    Instrukcja.
    Na zagruntowaną ścianę nakładasz tynk dekoracyjny zwykłą pacą metalową. Ten tynk można kupić w castoramie. Pamiętaj żeby dobrze go wymieszać.
    Po nałożeniu cienkiej warstwy kładziesz pacę płasko na ścianę i od góry przeciągasz w dół formując wzór. Najlepiej spróbój gdzieś na małym odcinku ściany i ustal wzór przed zaciągnięciem całej.
    po wyschnięciu tynku malujesz to specjalną farbą do tynków tu bazą był kolor żółty. Po wyschnięciu bazowego koloru malujesz bejcą. Bejce nakładasz pędzlem lub wałkiem , czekasz chwilę i mokrą przecierasz gąbką. Najlepiej używać takiej gąbki do fugowania.Wycierając ustalasz odcień ściany. Jeśli nie będziesz dociskał mocno gąbki więcej bejcy zostanie w rowkach i zagłębieniach więc cały wzór i odcień ustalisz sobie do własnych potrzeb.
    Dla oka polecam http://sklep.cameleo.poznan.pl/p,pl,3,anticco.html

  19. #379
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Bardzo podobają mi się takie przecierane ściany.Pięknie wyglądają.

  20. #380
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annavika

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Od dawna marzę o perłowej ścianie w sypialni. Na początku chciałam nałozyć lazurę Alpiny na zwykła, gładką białą ścianę (pomalowaną raz Beckersem), ale chyba nie bedzie to wygladalo ciekawie i lepiej pokusić się najpierw o jakąś strukturę. Nie mam w ogole doświadczenia. Czy mogę kupić farbę strukturalną np. też Alpina i zrobić dowolny wzór czy na niej już się nic nie rozciera tylko nakłada i musi być co jest?
    Pogubiłam sie

Strona 19 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony