dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 58
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 1159
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał annavika
    Od dawna marzę o perłowej ścianie w sypialni. Na początku chciałam nałozyć lazurę Alpiny na zwykła, gładką białą ścianę (pomalowaną raz Beckersem), ale chyba nie bedzie to wygladalo ciekawie i lepiej pokusić się najpierw o jakąś strukturę. Nie mam w ogole doświadczenia. Czy mogę kupić farbę strukturalną np. też Alpina i zrobić dowolny wzór czy na niej już się nic nie rozciera tylko nakłada i musi być co jest?
    Pogubiłam sie
    niech Cie ręka Boska broni kłaść lazurę alpiny na gładką ściane!!!!!


    ona zostawia smugi, wszystkie pociągnięcia pędzla czy tam wałka będzie widać... to jest do struktur, gdzie chropowatość ściany to gubi, wiem co mówię bo mam karton k-g pomalowany na zielono Beckersem i pomalowany lazurą - kicha jakich mało !!!!

    jeśli chcesz mieć połyskującą perłową ściane to tylko ze strukturką, choćby najmniejszą, ale jednak.

    pozdraiwam

  2. #382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    aaaaaaa i jeszcze jedno

    Martom podała bardzo fajną stronkę - koniecznie tam zajrzyj....

    http://sklep.cameleo.poznan.pl/p,pl,3,anticco.html


    po lewo wybierasz sobie rodzaj struktury i niżej masz filmik pokazowy jak ja wykonać... oczywiście nie muszisz kupować tamtejszych produktów, ale chodzi o to by zobaczyc jak wogóle się zabrać do tematu machania packą....

    życzępowodzenia i dobrej zabawy


    a i jakby co to jedziesz: grunt - tynk - wzorek - grunt - farba - lazura....


  3. #383
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    annavika

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    a i jakby co to jedziesz: grunt - tynk - wzorek - grunt - farba - lazura....

    Mam scianę pomalowaną na biało i strukturę też chcę biała, na to lazura. Co musze dokładnie kupić? Jeszcze jakiś grunt?

  4. #384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    kochana

    jedziesz po całości wałkiem, pędzlem, czym bądź gruntem np .altas,
    następnego dnia jedziesz zaprawą tynkarską knaufa goldband i ciapiesz wzorek,

    tu masz opakowanie byś wiedziała co kupić

    http://www.farbykolor.pl/Knauf+GOLDB...30kg_p316.html

    następnego dnia szlifujesz zadziorki szpachelką, papierem, czym tam Ci wygodniej i jeszcze raz grunt po całości,
    następnego dnia malujesz na kolor - mówisz że biały i oki
    następnego dnia bez gruntu jedziesz alpiną

    wsio

  5. #385

    Domyślnie

    przepiękne. zakochałam się w waszych ścianach.

  6. #386

    Domyślnie tynk-strukturalny amatorski

    hej. potrzebuję pomocy, jestem amatorką w tej dziedzinie.Na ścianach była położony gładż. następnie ściany pomalowaliśmy farbą akrylową żółtą.ściany nie były gruntowane. Natomiast teraz chcemy zrobić jeden z tych ciekawych wzorów pokazanych wcześniej, typu cegiełka czy ta delikatna struktura sztruksu. Co mam zrobić w pierwszej kolejności aby był odpowiedni efekt. I mam jeszce jedną prośbę, doradźcie mi jak można ciekawie wykończyć otwory drzwiowe/zaznaczę jeszcze że to jest mieszkanie w bloku/, jeżeli w jednym są drzwi przesuwane, natomiast do kuchni i do salonu jest wejście zakończone w kształcie półkola-łuku.chciałabym aby te wykończenia były efektowne a jednocześnie zabezpieczały ścianę. Pozdrawiam.

  7. #387

    Domyślnie

    łuk ? a feeee .... zlikwiduj to, idź do stolarza niech ci ładnie obuduje krawędzie w pięknym kolorowym drewnie

  8. #388

    Domyślnie

    Ośmielony Waszymi osiągnięciami postanowiłem i ja wykonać własnoręcznie strukturę.
    Tynk goldband w sobotę był barwiony pigmentem marki colours (castorama) capucino a w niedzielę w ramach poprawek (nie wszędzie wyszedł zamierzony efekt) zdecydowaliśmy się na brązowy do betonu i tynków (mix-bud). Dzisiaj go poszlifuję i zagruntuję.

    Na fotce widać, że jeszcze nie zdążył wyschnąć:



    Sposób wykonania:
    -nałożony pacą metalową tynk o grubości ok 0,5cm
    -robienie zadziorów: niezwłocznie przykładana i odrywana paca od tynku (im grubszy tynk, tym wyższe zadziory)
    -po chwili (jakieś 2min) delikatnie szpachelką przygładzane zadziory (skośne ruchy od góry ku dołowi)
    <><><><><><><>
    C77b

  9. #389
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    decotynk1

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Tynki strukturalne - Decotynk

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Zajmuje się nakładaniem tynków dekoracyjnych,
    i jeśli stajecie przed wyborem tynku służę poradami:
    jeśli chodzi wam o tynk dekoracyjny trzeba wstępnie odpowiedzieć na pare pytań.

    jaką ma mieć fakturę,
    1 - jeśli ma być to faktura wyrazista to polecam: Retro Beckersa, Ściany w Dawnym Stylu Renoulaka, Theodor
    2 - jeśli ma być to tynk delikatniejszy to jak najbardziej: Relief FOXa, FrescoStruktura Fox, Silquette Alpiny, Tynk Bawełniany Fibre Decor
    Uwaga: im delikatniejszy tynk tym ściana powinna być bardziej wygładzona przed nałożeniem struktury,

    Jeśli chodzi o podpunkt 1, Tynk Retro jest tynkiem b. wytrzymałym i twardym zatem bardzo często zalecany do pomieszczeń typu przedpokój,
    tynk Renaulak jest tynkiem celulozowym a co za tym idzie bardziej miękki,

    Jeśli chodzi o podpunkt 2, tynki które wymieniłem są wytrzymałe porównywalnie jak Retro.

    Możecie zobaczyć też tynk BAWEŁNIANY firmy Fibre Decor, wizualnie zbliżony bardzo do tynków japońskich, tworzy powłokę bawełnianą = uwaga: nie zalecane do pomieszczeń w których się pali np. papierosy, gdyż jest możliwość ze zapach zostanie wchłonięty przez ten tynk,
    Bardzo ładne zestawienia wychodzą np. z 2 kolorami,
    Jeśli chodzi o usunięcie tego tynku w przyszłości, jest to arcy proste - namacza się ten tynk gorącą wodą i po nasiąknięciu można w prosty sposób zdjąć go i nałożyć u sąsiada
    Jeśli powierzchnie są bardzo popękane to polecam tynk Renaulak ze względu iż jest on bardzo elastyczny,

    Trzeba wziąć pod uwagę podczas doboru tynku również kolorystykę, gdyż niektóre tynki z góry mają narzucone kolory, niektóre się bejcuje, niektóre woskuje, niektóre maluje farbą a na nią nanosi lazurę typu złoto srebro brokat, na niektóre werniks np. złoto srebro miedź, niektóre dobarwia się we własnym zakresie

  10. #390
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akrynia

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    9

    Domyślnie MOJA PRACA

    Zauroczona waszymi pomysłami wzięłam się ostro do pracy i stworzyłam coś takiego

  11. #391

    Domyślnie

    Akrynia, pokaż swoje dzieło z dalszej perspektywy, co to tak błyszczy?

  12. #392

  13. #393
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    akrynia

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Akrynia, pokaż swoje dzieło z dalszej perspektywy, co to tak błyszczy?
    Na położonym Knaufie wzór zrobiłam szpachelką , do emulsji Cieszynki (taką miałam)dodałam pigmentu beżowego,na koniec to co błyszczy to jest Werniks dekoracyjny diamentino firmy Primacol.Wytworzyła się powłoka-lakier z drobinkami brokatu

  14. #394
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    silje

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie,
    jestem zauroczona Waszymi tynkami, toż to istne dzieła sztuki , a w dodatku robione w większości kobiecymi rączkami. Chylę czoła i gratuluję pomysłowości i wytrwałości.

    A teraz chciałam się Was poradzić.
    Po przestudiowaniu tego wątku (wykonanie ściany z cegieł) wpadł mi do głowy pomysł zrobienia u siebie w kuchni zamiast pasu kafelek między szafkami wiszącymi a stojącymi, kafelki z tynku.
    Nałożyłabym tynk grubości ok 0,5 mm i jakimś narzędziem wybierałabym masę tynkową, żeby w ten sposób zrobić imitację fugi.
    Nie wiem tylko jak to będzie w całości wyglądało i czy jest to wykonalne i jakich farb do malowania i cieniowania kafelek użyć.

    Poproszę o Wasze opinie i rady, bo laik ze mnie totalny (z prac budowlanych jakie wykonałam u siebie w mieszkaniu, to było położenie gładzi na ścianach w pokoju i przedpokoju i pokoju syna.

  15. #395
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    neti }i{

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem pod wielkim wrażeniem tego czego dokonaliście.. i dzięki Wam postanowiłam też pobawić się w paćkanie ścianek .. Prawde mówiąc początkowo myślałam tylko i wyłącznie o pomalowaniu ścian farba - a teraz zastanwiam się jak mogłam ograniczać się w moich zamysłach tylko do malowania.. ehh.. Ale wracając do tematu.. w zamyśle mam położyć tynk strukturalny w przedpokoju i sypialni.. Przedpokój chciałabym potraktować taką alą cegiełką (pomysł pożyczony od LeoAureus) tylko że ta moja ma imitować kamień lub piaskowiec.. generlanie wiec jasne kolorki (troche beżu, żółci, itp - nie określiłam jeszcze się dokladnie).. ale mam pytanko.. Jak wykończyć taką strukturę przy suficie, tak żeby ładnie to wyglądało? tak żeby granica między ściana a sufitem nie okazała się jakąś fuszerką.. generalnie totalny laik ze mnie w tej kwestii..
    i jesce jedno pytanko.. jaki tynk polecicie mi do przedpokoju? te cegiełki u LeoAureus były wykonane klejem.. ale czy on sprawdzi się także w ppokoju?
    pzdr
    "Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
    ~Murphy

  16. #396

    Domyślnie

    Witam,
    po przeczytaniu forum ja również sięgnęłam po pacę. Strukturka wyszła fajna, ale kolor nie.... Ściany pomalowane są jasnym beżem z dekorala i wydają się takie mdłe. Podpowiedzcie, co z nimi zrobić???
    Czy np. lepiej byłoby pociągnąć same krawędzie struktury jakimś ciemniejszym kolorkiem, czy np. całość jakąś perłową, satynową bejcą?
    POMÓŻCIE...

  17. #397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał neti }i{
    .. ale mam pytanko.. Jak wykończyć taką strukturę przy suficie, tak żeby ładnie to wyglądało? tak żeby granica między ściana a sufitem nie okazała się jakąś fuszerką.. generalnie totalny laik ze mnie w tej kwestii..
    i jesce jedno pytanko.. jaki tynk polecicie mi do przedpokoju? te cegiełki u LeoAureus były wykonane klejem.. ale czy on sprawdzi się także w ppokoju?
    pzdr

    nie wiem czy dobrze zrozumiałam... ale ...
    wykończena ściany i sufitu to robi się taśmą malarską tylko ciut szerszą...

    jeśli nie chcesz struktury do samego sufitu tylko ciut obniżyć - jak przy malowaniu - to przyklejasz taśmę.... ciapiesz tynk i jak to jest jeszcze w miare mokre odrywasz taśmę.... wtedy masz równiutko wykończony brzeg ściany....

    co do cegiełek - to myślę, że warto poczekac na głos atorki cegiełek, ale ja nie widze większych kłopotów z tym by do przedpokoju tez dac klej....

  18. #398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klesia
    Witam,
    po przeczytaniu forum ja również sięgnęłam po pacę. Strukturka wyszła fajna, ale kolor nie.... Ściany pomalowane są jasnym beżem z dekorala i wydają się takie mdłe. Podpowiedzcie, co z nimi zrobić???
    Czy np. lepiej byłoby pociągnąć same krawędzie struktury jakimś ciemniejszym kolorkiem, czy np. całość jakąś perłową, satynową bejcą?
    POMÓŻCIE...
    hm.... to zależy co chcesz osiągnąć....

    ja malowałam lazurą Alpiny.... i ona NIE zmienia kolor ściany tylko nadaje połysk .... więc jeśłi Twoja ściana wydaje Ci się mdła - to po pomaowaniu tez taka będzie tyle, że świecąca.

    Możesz teraz wziąć ciut bejcy - w pasującym Ci kolorze - na gąbkę i spróbować zacierając kółeczka nanieść ten kolor na ściane.... od tego jak to wetrzesz będzie zależał ostateczny kolor.

    Zamin polecisz po całości zrób gdzieś koniecznie próbkę tego co chcesz zrobić

  19. #399

    Domyślnie

    Dziekuję NITUBAGA
    Spróbuję z tą bejcą,
    pozdrawiam

  20. #400

Strona 20 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony