dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 58
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1159
  1. #521
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zaki

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uciu, a jak szybko ten klej do marmuru wysycha?

  2. #522
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zaki
    Uciu, a jak szybko ten klej do marmuru wysycha?
    po nałożeniu czekałem około 10-20 min i odciskałem wzór.
    Sam klej nie wiem ile schnął - gruntowałem następnego dnia.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #523
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olamar

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    rewelacja !!!

  4. #524
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pandaci

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    No Super Efekt. Gratulacje uciu.

    Czy jest problem z dostaniem takiego kleju do marmuru??

    Czego innego można użyć zamiast tego??

  5. #525
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandaci
    No Super Efekt. Gratulacje uciu.

    Czy jest problem z dostaniem takiego kleju do marmuru??

    Czego innego można użyć zamiast tego??
    dzieki, kelj jest w każdym markecie (49zł chyba ) - opisano w tym wątku już jego zalety.
    Według mnie może to tez być zwykły klej do płytek jednak plusem tego do marmuru jest jego biały kolor. Klej i tak potem malujesz - pewnie zależy na jaki kolor i czy ten biały klej ma jakoś prześwitywać przez przecierki.
    Może to być również gips jednak on jest miekki i można go łatwo zarysować dlatego zastosowałem klej - u mnie sciana jest zrobiona w ciągu komunikacyjnym i narażona na uszkodzenia.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  6. #526

    Domyślnie

    a oto mój tynk - wszystko robione zgodnie z waszymi radami


  7. #527

    Domyślnie

    Jak dla mnie - bomba!

  8. #528

    Domyślnie

    a powiedz mi jeżeli mogę zapytać - ta podłoga - to klepka czy panele? Bo bardzo mi się spodobała.

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichoo
    a powiedz mi jeżeli mogę zapytać - ta podłoga - to klepka czy panele? Bo bardzo mi się spodobała.
    jak na moje oko to chyba płytki

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichoo
    a powiedz mi jeżeli mogę zapytać - ta podłoga - to klepka czy panele? Bo bardzo mi się spodobała.
    gres - PARADYŻ Woodentic, niestety fuga jest jeszcze raz do położenia, bo była czekolada ale uległa zabrudzeniu pyłem z gładzi.

  11. #531

    Domyślnie

    Jacek_m, superowo! Jak to zrobiłeś, że tak równiutko wyszły paseczki?

  12. #532

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Jacek_m, superowo! Jak to zrobiłeś, że tak równiutko wyszły paseczki?
    Zrobiłem to przy pomocy pacy z zębami 10x10. Trochę to trwało bo po położeniu jednego paska trzeba było czekać aż wyschnie i dopiero według niego robić kolejny. Oczywiście pomagał mi mój syn Kacper

  13. #533

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem, wydaje mi się, że na tak "długiej" powierzchni na pewno ręka by mi się omsknęła

  14. #534

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie.
    Na mój przecudny kominek położyliśmy tynk strukturalny Fox-a piaskowiec. Pomalowaliśmy na szaro. Miało być ładnie, a wyszło jak zwykle...
    Ale o co mi chodzi - jak zerwać to cholerstwo z kominka? Twarde to jak diabli... Obudowa jest z g-k i boję się, że jak zaczniemy to usuwać to zniszczymy ją.
    A poza tym wydaje mi się, że tynk strukturalny na kominku jest niepraktyczny, bo w tych nierównościach bedzie się osadzał kurz i brud z kominka i całego salonu.
    Co z tym zrobić?


  15. #535

    Domyślnie

    bardzo fajny efekt, a mam pytanie czy stary tynk skuwam do betonu czy tynk zaciągam na stary ?

  16. #536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Judka masz dwa wyjścia:
    1. Zagruntować i połozyć na to gładki tynk czyli starać się uzyskać jednolity efekt jaki daje zabudowa z kg
    2. skuć to co jest ale łatwo nie będzie. napewno uszkodzicie kg pod tynkiem i trzbe bedzie szpachlować i kłaść gładź


    kagar1989 to zależy jaki masz ten stary tynk. Jesli taki że stukniesz i odpada płatami i musisz usunąć. jesli natomiast mocno trzyma sie ściany to jak najbardziej strukturę robisz na tym tynku. Zagruntujesz stary tynk i mozesz kłaść nowy.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #537

    Domyślnie

    czy ten tynk Knaufa którym mayland robiła będzie dobry pod ten wałek z wzorkami ??

    Pozdrawiam

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nada się. Tak naprawdę to większość efektów zalezy od tego czy odpowiednia konsystencje zrobimy tynku czy kleju niż od tego z czego to bedziemy robić. Na efekt w duzej mierze ma etap wykończeniowy czyli farby, przecierki, umiejętne wykończenie powierzchni. [/quote]
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #539

    Domyślnie

    niestety wałka takiego z wzorkami nie było, naścinanie były pokazane różne efekty różnymi narzędziami dekoracyjnymi najbardziej spodobał mi się efekt robiony tamponem więc go kupiłem,

    do tego gruntowania to raczej coś w butelce czy biła farba rozcieńczona z wodą ?

  20. #540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Gruntuje sie gruntem. Ja unikam Unigruntu. Poza tym inne jak najbardziej
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 27 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony