dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 58
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 1159
  1. #601
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wykańczaliście tynk Fox-em Kameleon? iekawa jestem jak to wygląda u kogoś.
    Kaśka Maciej ma tym zrobione ściany. Podobaja mi sie ale jestem ciekawa też innych realizacji.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #602

    Domyślnie

    witam ponownie - tak jak wcześniej pisałem po kuchni przyszedł czas na pokój.
    dzisiaj mogę powidzieć, że zadanie wykonane.
    powierzchnia pracy ok 30m kw. czas tydzień.
    metoda podobnie jak to misało miejsce z kuchnią.
    farba dekoral lateksowy jasny beż+ bejca matowa i pigment brąz.
    jako, że miałem pomysł aby popełnić coś w stylu egipskim doszły plytki gipsowe i płaskorzeźba. nad wszystkimi drzwiami motywy z szablona.
    do tego lampa do oświetlenia płaskorzeźby. zostały jeszcze włączniki do wymiany.
    ogólnie jestem zadowolony, a najważniejsze, że żonie podoba się i robota została odebrana


    tutaj jedno ze zdjęć, resztę w albumie. jak wiadomo zdjęcie nie zawsze oddają prawdziwego koloru.
    http://psiaku.fotosik.pl/albumy/678990.html
    Człowiek uczy się całe życie.

  3. #603
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Oświadczam wszem i wobec , że w przyszłym tygodniu biorę się za moją pierwszą strukturę w sypialni.
    Tylko mam ciągle dylemat co kupić klej czy tynk


    Znalazłam producenta fajowych wałków dekoracyjnych, tylko nigdzie w necie nie mogę ich kupić.....

    http://www.korbus.pl/katalog1.htm

  4. #604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Hm. Zrobiłam pierwszą ścianę w życiu i powiem szczerze że nie jestem zadowolona. Najłatwiej mi wychodziło nanoszenie tynku na gładko. Z formowaniem struktury była tragedia. Może dlatego że sobie wybrałam taka którą się robi pacą a do tego pewnie potrzebna wprawa albo chociaż pomoc osoby która wie o co chodzi (albo krztyna talentu). Skończyło się na wzorku nanoszonym wałkiem owinietym reklamówką. Z efektów za bardzo nie jestem zadowolona ale jeszcze musze to zobaczyć jak wyschnie.

    mam jednak pytanko. robiłam na gotowym cekolu i tynk jest bardzo kruchy. czy to może być efekt dodania zbyt dużej ilości barwnika? dwie buteleczki na wiaderko?
    czy to 'minie' po zagruntowaniu?

  5. #605
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    LeoAureus , mayland i inni dekoratorzy z jakich firm kupujecie werniksy, lazury i bejce, oraz farby???????

  6. #606

  7. #607
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Moje testowe struktury ( Goldbang + pigment) , robione na kawałku ściany w komórce

    Muszę jeszcze zabejcować i weniksować .
    Byłam dziś w 4 sklepach z farbami i w ani jednym nie wiedzieli co to werniks Jutro wyruszamy do jakiegoś większego marketu.


    Powiedzcie czy ta lakierobejca dekoracyjna jest też do drewna???????????????????????????????????????????? ?????????????????????????





  8. #608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Jakim narzędziem są robione te struktury?

  9. #609
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    A tak robiąc te strukturki doszłam do wniosku, że o niebo lepiej robi mi się je z kleju do kamieni niż z Knaufa. Nie wiem na czym to polega, ale wydaje mi się, że klej jest bardziej "posłuszny"
    Pytałam już o to w innym wątku, ale tu się jeszcze przypomnę: czy te kleje można barwić w masie, tak jak tynki?

  10. #610
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Gruntuje sie gruntem. Ja unikam Unigruntu. Poza tym inne jak najbardziej
    Mayland, dlaczego unikasz Unigruntu? Jakieś konkretne złe doświadczenia?

  11. #611
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Jakim narzędziem są robione te struktury?
    Zielony robiony gąbką zwykłą kąpielową , dwustronną. Robiłam małe kółeczka tą szorstką stroną.

    Pomarańczowa ściana jest raz przeciągnięta szczotą z grubym, twardym włosem tzw. ryżową

  12. #612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ella przy Unigruncie często farby źle malują. Coś z nim jest nie tak, bo czesto inne specyfiki go nie tolerują. Dlatego kupuję inny, nawet najtańszy ale nie unigrunt.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    Pytałam już o to w innym wątku, ale tu się jeszcze przypomnę: czy te kleje można barwić w masie, tak jak tynki?
    Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie

  14. #614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    a ile może być tego pigmentu żeby klej czy gips nie stracił swoich własciwości? ja robiłam ścianę finiszem z cekolu bodajże i wlałam dwa flakony pigmentu. boję się że teraz tynk się może kruszyć.

    agulka dzięki za info. a możesz powiedziec jeszcze jak grubą warstwę tynku dawałaś żeby uzyskać taką wypukłą strukturę

  15. #615
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    agulka dzięki za info. a możesz powiedziec jeszcze jak grubą warstwę tynku dawałaś żeby uzyskać taką wypukłą strukturę
    koło 2mm , nie dawałam dużo

    wczoraj w Obi kupiłam werniks i bejcę ( tę właściwą) muszę wypróbować jak to wyjdzie już na dobre ( oczywiście na próbnej ścianie)

  16. #616
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Zdjęcia robione wieczorem, sztuczne oświetlenie, ściana ciemniejsza, tutaj mocno za ruda wyszła: (przepraszam za dużą ilość zdjęć, ale nie mogłam się zdecydować które wybrać)




    I kwiatuszek na jasnym tle (tutaj tło wyszło zbyt białe)



    Muszę jeszcze zrobić zdjęcie jak całość wygląda, ale to jak powieszę zasłonki
    Pytanko.

    Na klej kładłaś grunt?????
    Werniks tutaj to tylko przecierki na szablonowym wzorku???????

    Dziwna ta ściana mi wyszła dziś.............. może dlatego, że jest jeszcze mokra to jako tako brzydka................ a może dlatego, że nie zagruntowałam przed bejcą? Bałam się, że ten zielony kolor tynku zblednieje.
    Zobaczę jak jutr to będzie wyglądać.

  17. #617

    Domyślnie

    30Agulka, na klej zawsze daję grunt, bo wtedy ściana nie pije jak szalona
    Werniks w czystej postaci to na kwiatkach, a w nieczystej to trochę dodałam go do tej rudej ściany, ale do bejcy dodałam i zmieszałam.
    Po gruntowaniu to chyba nie powinno zblednąć

  18. #618
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    30Agulka, na klej zawsze daję grunt, bo wtedy ściana nie pije jak szalona
    Werniks w czystej postaci to na kwiatkach, a w nieczystej to trochę dodałam go do tej rudej ściany, ale do bejcy dodałam i zmieszałam.
    Po gruntowaniu to chyba nie powinno zblednąć
    chyba przerzucę się na ten klej, bo paskudnie mi ta ściana wyszła. Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee............

    Na pomarańczową ścianę dałam tą samą bejcę i werniks z drobinkami srebrnego brokatu. też nie za fajnie..................... a i jeszcze przeleciałam cieniutko pedzlem z brązowym pigmentem wzgłuż rowków .................. to nie to co chciałam osiągnąć...................

    ..................... nawet odrobinę żadna ściana sie nie świeci

    Bejcę rozcięczacie z wodą?

  19. #619

    Domyślnie

    Cytat Napisał 30Agulka
    Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee..
    Kiedyś tez spróbowałam z zielenią... miała być butelkowa Wyszło coś tak okropnego, że nawet nie umiałam sprecyzować koloru.
    Bejcę rozcięczacie z wodą?
    Nie, bejcy nie rozcieńczam, dodaję tylko do niej pigmentu i jak trzeba to werniksu.
    Jak nie świeci to może za mało werniksu?

  20. #620
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał 30Agulka
    Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee..
    Kiedyś tez spróbowałam z zielenią... miała być butelkowa Wyszło coś tak okropnego, że nawet nie umiałam sprecyzować koloru.
    Bejcę rozcięczacie z wodą?
    Nie, bejcy nie rozcieńczam, dodaję tylko do niej pigmentu i jak trzeba to werniksu.
    Jak nie świeci to może za mało werniksu?
    muszę jeszcze pokombinować, mam trochę czasu zanim podłogi wyleją

Strona 31 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony