dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 58
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 1159
  1. #661
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2
    A tak wyszło w moim wykonaniu.
    [img][/img]
    Kamykkamyk - co to za farba / pigment? Chciałabym uzyskać taką właśnie ciepłą zieleń.

  2. #662
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

    Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.
    Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?

  3. #663

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Właśnie jestem w trakcie gruntownego remontu kupionego domu.Etap:klatka schodowa i wiatrołap.Do tej pory planowałam tapetę natryskową,ale przypadkiem na ten wątek i zakochałam się w Waszych tynkach.Tylko,że ja z gruntu praktyczna jestem i stąd moje pytanie:jak z cechami użytkowymi tych piękności?Co z ewentualnymi zabrudzeniami?Czy te tynki są na tyle szorstkie,że w "przypadku upadku" (np.dzieci) można się skaleczyć?
    Mam nadzieję,że nie uraziłam wszystkich "strukturalnych artystów" swoim pragmatyzmem.
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.

  4. #664

    Domyślnie

    A zabiłabym za coś takiego na mojej ścianie

    Czy ktoś wie przypadkiem jak się zwie to cudo i mógłby mnie oświecić?Błagam.....

  5. #665

    Domyślnie

    masie!, ale cudo wkleiłaś!!! Bardzo Ci dziękuję, bo na pewno będzie to inspieracją do mojego drugiego przedpokoju... Nie robiłam go do tej pory i tak sobie czekał na jakieś natchnienie
    Myślę, że ten śliczny kwiatuszek jest zrobiony za pomocą umiejętnego manewrowania małą szpachelką albo jakąś małą packą japońską. No a potem jeszcze artystyczne maluny.

    Jeśli chodzi o ewentualne zabrudzenia, to u mnie schodzą dosyć łatwo bo bejca jest jakby "śliska", więc brud nie wchodzi głęboko.
    Co do ewentualnego skaleczenia to wydaje mi się, że to zależy od rodzaju struktury. Wszystkie które mam wewnątrz domu są zupełnie bezpieczne. Jedynie na zewnątrz na elewacji ewentualnie można by sobie zetrzeć skórę jakby się postarać

  6. #666
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Halo Leo . Zajrzyj, please, na poprzednią stronę na dole i wspomóż mnie w moich rozterkach . Z góry dzięki !

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

    Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.
    Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?
    Ella, to zależy z jakiego kleju będzie strukturka. Jeśli ze zwykłego do glazury (szarego), to worek 25 kg kosztuje jakieś 20 zł, cena metra struktury to jakieś totalne grosze
    Cena worka kleju białego do kamienia to ok. 60 zł za m2, trzeba więc te grosze pomnożyć razy trzy.
    Ale niestety, dokładnych kosztów Ci nie podam bo nie mam pojęcia.
    Ale zaczekaj chwilkę, może TZ będzie się orientował, spytam.

  8. #668

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    masie!, ale cudo wkleiłaś!!! Bardzo Ci dziękuję, bo na pewno będzie to inspieracją do mojego drugiego przedpokoju... Nie robiłam go do tej pory i tak sobie czekał na jakieś natchnienie
    Prawda,że pięęękne?...Cieszę się,że na coś się przydałam
    Dziękuję,za odpowiedż.Rozwiałaś moje obawy,więc zabieram się za planowanie i szukanie wykonawców,bo moja ściana nad schodami i dość wysoka,a ja i rusztowanie to duża sprzeczność

  9. #669
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    przegladam ten temat i jestem pelen podziwu dla wykonanych prac. wiem, ze sporo czasu i nerwow one zabieraja
    co prawda nie zawsze wybierany jest wlasciwy material, niemniej osiagane efekty zewnetrzne sa imponujace.

  10. #670

    Domyślnie

    witam Wszystkich uzdolnionych tynkarzy
    po dokładnym przeczytaniu calego wątku dotyczącego oczywiście tynku strukturalnego jestem pod ogromnym ogromnym wrażeniem Waszych prac .Zainspirowana tymi cudami sama postanowiłam zrobić choć w połowie coś podobnego ale na suficie i tu zaczyna sie problem .Czy Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z sufitem bo osobiście bardzo się boję że coś mi odpadnie a nigdzie nie znalazłam rad dotyczących paćkania nad głową
    sufit juz wyskrobany zagruntowany czeka .Dodam że idąc śladem Waszych rad zakupiłam gipsową zaprawę tynkową ( knaufa) wałek to struktury farbe lazure nie mam pojęcia co mi z tego wyjdzie i czy wogóle wyjdzie ale jestem dobrej myśli

    i jeszcze jedna prosba
    proszę o sprecyzowanie bejcy i werniksu co do czego i jaki efekt tym się uzyskuje
    matko bejce znam tylko do drewna

  11. #671

    Domyślnie

    Dobrze jeśli kupiłaś Knauf Rotband bo właśnie jego stosuje się na sufity, ale podejrzewam, że i z Goldbandem nie byłoby problemu Jeśli sufit jest wyskrobany i zagruntowany, to nie ma się czego bać że coś odpadnie, tylko zabierać się do pracy

    Najkrócej rzecz ujmując bejca pozwala uzyskać efekt "przecierki", czyli po przetarciu ściany kolor jest intensywniejszy w zagłębieniach, a mniej intensywny..nazwijmy to..na wzniesieniach
    Werniks natomiast daje powierzchni metaliczny odcień.

  12. #672

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz własnie takiego Knaufa kupiłam bo powiedzieli mi w sklepie że jest lżejszy i wolniej wysycha więc dla takiego amatora jak ja
    sufit mam zamiar pomalowac farbą lateksową podobno tez nadaje się do przecierki a wykonczyc lakierem z dodatkiem brokatu
    Mam jeszcze watpliwości co do łączenia wzoru na tynku bo nie wiem czy dam rade nałozyc wszystko jednego dnia choć oczywiście zatrudnię do pomocy męską niezastąpioną dłoń męża

  13. #673
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    masie! to jest przepiekne co wkleiłaś, ja poszperała i takie cuda znalazłam.
    Duzo tego będzie









  14. #674
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał Ella
    Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

    Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.
    Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?
    Ella, to zależy z jakiego kleju będzie strukturka. Jeśli ze zwykłego do glazury (szarego), to worek 25 kg kosztuje jakieś 20 zł, cena metra struktury to jakieś totalne grosze
    Cena worka kleju białego do kamienia to ok. 60 zł za m2, trzeba więc te grosze pomnożyć razy trzy.
    Ale niestety, dokładnych kosztów Ci nie podam bo nie mam pojęcia.
    Ale zaczekaj chwilkę, może TZ będzie się orientował, spytam.
    Dzięki Leo .

    Jeszcze jedno pytanie co do kleju i przerw technologicznych.
    Na bejcach, farbach, itd. primacolu i foxa napisane jest, że tynki cementowo-wapienne wymagają 4 tygodni schnięcia przed malowaniem/bejcowaniem. Sprzedawca wytłumaczył mi, że to dlatego, że wapno może dawać wykwity na warstwy pomalowane.
    A co z klejem? Na kleju do kamienia cekol C-14 ( http://www.cekol.pl/article/3013_CEKOL_C-14.htm ) napisane jest, że to mieszanka "białego cementu, białych wypełniaczy mineralnych oraz środków modyfikujących" . Czy coś w tym składzie może dawać wykwity i ile czasu trzeba czekać przed malowaniem /bejcowaniem, żeby było bezpiecznie?

  15. #675
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    30Agulka wszystkie piękne.
    Ciekawe jak to się robi?

  16. #676

    Domyślnie

    Dobre pytanie.Ja też bym chciała wiedzieć.Bo jestem tak oczarowana tymi tynkami,że już nic innego nie jest w stanie mnie zadowolić. Tylko gdzie ja mam tego szukać i ile to kosztuje?Może ktoś się już orientował w tym temacie?

  17. #677
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Sama perłowa bejca z odrobiną pigmentu kremowego.



    Tu juz z werniksem miedzianym w świetle dziennym ( nie do końca taki kolor )



    Romantycznie przy blasku świec......

  18. #678

    Domyślnie

    Ale cuda ludziska powrzucaliście
    Para z parasolką i przyległościami jest po prostu bombowa!

  19. #679

    Domyślnie

    Chciałam się pochwalić moim pierwszym dziełem które zrobiłam właśnie dzięki tej stronie i Waszym radom.Wszystkim bardzo dziekuje









    a tynk jeszcze mokry więc nie zrażac się plamami ")

  20. #680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Still niezła robota. Zdradź jeszcze czym robiłeś i jak.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 34 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony