dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 58
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1159
  1. #761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    I to bardzo delikatnego i z niezbyt wyrazistą przecierką.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #762

  3. #763
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    I to bardzo delikatnego i z niezbyt wyrazistą przecierką.
    oki a teraz walnijcie jakimś kolorem bo on mnie głównie męczy

  4. #764

  5. #765
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ritasalon

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam wszystkich serdecznie.
    jestem tutaj zupełnie nowa,ale tak jak i Wy fascynuje się różnymi tynkami i ozdóbkami na ścianach-oczywiście także wszystko wykonuje sama.
    pzdr.

  6. #766

  7. #767
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ritasalon

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie




    to jest ramka,która zrobilam z plytek kamiennych a w tle sciana ze struktura i werniksem




    tym obecnie sie bawie


    reszta zdjec pozniej

  8. #768
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agulinka

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Jestem Nowa

    Witam wszytskich forumowiczów.
    Na poczatku musze wyrazic mój, zachwyt, uznanie, poniekad zazdrość nad scianami!!!!!
    W ramach oszczedzania, i samozadowolenia mam zamair zabrac sie za robienie swoich scian sama.

    Choc przeczytalm cale froum od deski o deski, troche jednak mam watpliwosci czy dobzre rozumiem caly proces...

    1- gruntuje sciane
    2- wale na to tynmk np knaufa
    3- macham ile wlezie zebny osiagnac zamierzony cel struktury
    4-gruntuje tynk
    5- maluje farba ( ty mam watpliowsci co znaczy farba, bejca itd..eee.)
    6-robie pzrecierki, dodatkowo bekcuje innym kolorem , wale werniksa jak chce itd.

    Natomiast wielu z forumowiczow pisze ze robilo struktury na kleju, np jak do plytek... i tu mam zacieminie... to co, grunt, na to klej do plytek i z tego strukture?

    dodam ze sciany wszytskie absolutnie mam KG.
    niestety.
    Doemk jest Sliczny, Drewniany, Z bali, z mszeniem...ehhh., na poddaszu, ocieplenie zostalo zakryte jednka plytami KG , zeby juz nie miecie tak absolutnie wszdzie tego drewna, jakies inne kolorki, ciekawe struktury, do tego kominy oblozone ladnym kamieniem itd...
    No i przyszedl czas na sciany...
    Zatem, czy dobzre zorzumilam jak to dziala?
    Czy to wogole da sie zorbic na scianach z KG?

    Troszke sie denerwuje ze mi z tego nic nie wyjdzie... ojojojoj
    Devo Prendere in mano la mia vita e trascinarla in salvo

  9. #769
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agulinka

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    O MATKO, COS MI KLAWIATURA WARIUJE ALBO TAKA ZMECZONA JESTEM! PRZEPRASZMA BAARDZO WSZYTSKICH ZA BLEDY I LITEROWKI! TO Z PZREJECIA, BO STRASZNIE SIE NAPALILAM NA TE SCIANY!!
    Devo Prendere in mano la mia vita e trascinarla in salvo

  10. #770
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    keendr

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    a ja dzisiaj próbowałem zrobić taki sam tynk jak uciu i straciłem kilka godzin a efektu żadnego
    Użyłem tynku Knauf Goldband konsystencja ani nie rzadka ani gęsta niby w sam raz, jednak przy odciskaniu wzoru wałkiem tynk zaczynał się lepić do wałka. Tak samo spróbowałem z tynkiem który chwile był na ścianie ale wtedy trzeba użyć siły, żeby odcisnąć wzór tym wałkiem (mowa o tym samym wałku którego zdjęcie było wklejone) i tynk przyklejał się płatami do wałka.
    Ściana jest nowa GK na której jest warstwa położonego tynku MP75. Proszę o opis w jaki sposób zrobić strukturę wałkiem tak, żeby robienie tynku sprawiało przyjemność . Dodatkowo chciałbym wiedzieć czy jak ktoś robił coś podobnego to co chwile musiał myć ten wałek bo do mojego tynk się przylepiał i wszystkie wgłębienia po chwili były pozapychane.

  11. #771

    Domyślnie Re: Jestem Nowa

    agulinka

    dokładnie tak, ja wszystko robiłam białym klejem do kamienia, coś około 30 zł za worek, bodajże z Kerakolu czy coś takiego, z płyty kg mam tylko kominek i okap nad piecem kaflowym ale tego też się trzyma bez problemu.

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał keendr
    Ściana jest nowa GK na której jest warstwa położonego tynku MP75.
    Na ścianę GK kładłam tynk tylko raz i poszło OK. Nic się nie odrywało... Może powinieneś jakoś zmatowić tę ścianę (np. papierem ściernym) ku lepszej przyczepności. Albo warstwa tynku którą położyłeś była zbyt gruba? Albo ściana tłusta?
    Dodatkowo chciałbym wiedzieć czy jak ktoś robił coś podobnego to co chwile musiał myć ten wałek bo do mojego tynk się przylepiał i wszystkie wgłębienia po chwili były pozapychane.
    Tak, wałek trzeba co kilka machnięć czyścić

  13. #773

    Domyślnie

    Cytat Napisał ritasalon

    tym obecnie sie bawie
    A co to za ładne kamyczki??? Jak je przyklejasz?

  14. #774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja mam tynki na klatce schodowej na GK. Wszystko ok, nic sie nie dzieje, nie ma różnicy. Ściane wystarczyło zagruntować pod tynkiem.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #775
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    keendr

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał keendr
    Ściana jest nowa GK na której jest warstwa położonego tynku MP75.
    Na ścianę GK kładłam tynk tylko raz i poszło OK. Nic się nie odrywało... Może powinieneś jakoś zmatowić tę ścianę (np. papierem ściernym) ku lepszej przyczepności. Albo warstwa tynku którą położyłeś była zbyt gruba? Albo ściana tłusta?
    tylko ze ja nie kładę tynku na czystą płytę gk. Ściana jest zbudowana z GK na to był kładziony 2-3miesiace temu tynk MP75 i tak czekała ściana do wczoraj (jest to mieszkanie w którym aktualnie nikt nie mieszka więc remontuję je w wolnych chwilach). Goldband próbowałem nakładać na początku normalnie nie za grubo nie za cienko ale wzór mi się nie podobał i nie było takiego efektu jak uzyskał uciu (głębokie wgłębienia) ale i tak wałek ściągał mi tynk. Czy odczekujecie jakiś zanim tynk zacznie "ciągnąć" czy od razu odciskacie wzór zaraz po nałożeniu na ścianę.

  16. #776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Gruntowałeś przed położeniem tynku na tynk?
    To kiedy robię wzró zależy od jakości/wilgotności/konsystencji nakładanego tynku.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #777
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    keendr

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    nie gruntowałem ale czy to wpłynie na poprawę odciskania wzoru w sumie nie szkodzi spróbować nawet jakiś grunt mi został

  18. #778

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    próbowałam przekopać cały wątek i chyba nikt nie zadał pytania jak takie cudo jakim jest tynk strukturalny usunąć. Dlatego też zadaję takie pytanie- co zrobic aby się tego pozbyć w miarę małym kosztem i własnymi rękoma? jestem raczej amatorką i prosiłabym o ewentualną pomoc a języku dyletantów budowlano-remontowych
    dziękuje za wszelką pomoc
    Jeśli coś może się nie udać, to się nie uda

  19. #779

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    mayland - pytałam cię wcześniej o zdjęcie tej imitacji kory drzewa - poszukałam w necie i znalazłam fotki oraz opis jak to zrobić - efekt fantastyczny a z opisu wynikało, że niezbyt trudny w wykonaniu . wklejam link dla innych zainteresowanych, facet w prosty sposób opisuje jak wykonać dany efekt - mam nadzieję, że autor strony sie nie obrazi i od razu mówię, że nie mam z nim nic wspólnego, żeby nie było, że reklamę robię .
    http://tynki-strukturalne.blog.onet.pl/1,0,0,album.html
    Na sam początek to sory, że mi takie długie wyszło...

    Na początek może się przywitam ze wszystkimi, bo to mój pierwszy post -
    WITAM WSZYSTKICH!

    A, i jeszcze też w ramach wstępu - powtórzę niejednokrotnie powiedziane słowa przez wielu, że jak jasna cholera warto zrobić sobie tynki i inne rzeczy samemu, bo po krótkim szkoleniu w sieci okazuje się to być naprawdę proste, dodatkowo można zrobić samemu dokładnie tak, jak się będzie podobało (satysfakcja bezcenna), a już chyba najważniejszy powód, który ktoś pięknie napisał, to że nie warto płacić zdziercom kasy, którzy biorą za to niewiadomo jakie pieniądze tylko dlatego, bo to bardzo ładne, mimo że bardzo proste i stosunkowo tanie (akurat stety/niestety znajomy kumpla razem z ekipą posługują się wiaderkami z gotowych, jednych z najdroższych mas tynkowych, w których sami wyrabiają masę z jednego z najtańszych produktów wymieszanego z wodą...).

    Sie rozpisałem... Teraz moje pytanie .
    Chciałbym zrobić w swoim przedpokoju imitację opisywanej powyżej kory drzewa. W linku, który zacytowałem, pan Grzegorz opisuje:

    - Po nałożeniu masy i lekkim podsychaniu przeciągnięte jest to wałkiem do malowania ścian - takim starym babciowym, potem pomalowane, przetarte i jeszcze raz pomalowane[...]

    - ale jak wygląda ten wałek?

    - [...] tworzywo lekko podgumowane , ewentualnie wałek okręcony folią i gumkami recepturkami.


    Dajcie proszę znać, czy można gdzieś kupić taki wałek, jeśli może niedokładnie taki, to jak zmodyfikować świeżo kupiony, który jeszcze nie ma efektu babciowego, żeby wywałkował taki wzór kory? Ręcznie w gumie nożykiem jakimś wycinać nierównomierne rowki, w odstępie 1-1,5 cm, głębokości 2-3-4 mm? Albo ponakładać nierównomiernie te gumki z robieniem przerw co 1-1,5 cm? I żeby wzór kory się nie powtarzał co kilka cm, to obwód wałka musi być chyba stosunkowo duży? I czy można co jakiś czas odrywać i przesuwać wałek, żeby zmienić wzór? Ale to wtedy będą przerwy w śladzie kory i nie będzie to chyba takie naturalne i extra fajne jak na obrazku...

    Hmm... Sam sobie odpowiedziałem chyba?...

    No ale mimo to dajcie znać, jeśli ktoś popełnił już taką korę, dozgonnie wdzięczny będę za każdą radę.

    Pozdrowienia .

  20. #780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie wiem czym ta kora jest zrobiona. Paski są regularne więc wyglądają na wałek ale ja takiego nie widziałam w sklepie. Mozesz poszukać w marketach. W LM mają dośc spory wybór tych wałków ale u mnie nie ma LM.

    Najprostrzy efekt, ale tylko podobny do tego ze zdjęcia można uzyskać rozciągając dość plastyczny tynk szeroką packą w dół. Trzeba dołożyć i ciągnąć paskę w dół. Wtedy powstają podobne słoje i nierówności. No ale nie są takie równe i przemyślane. A malowanie to juz jak zwykle, tak jak opisywane to było wyżej niejeden raz. Farba, na to bejca lub werniks.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 39 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony