dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 58
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1159
  1. #781

    Domyślnie

    mayland czy Twój tynk na kominku jest już pomalowany ??
    czekam na efekt końcowy bo bardzo mi się podobała ta struktura...
    pisałaś że pracowałaś na Goldbandzie - czy on jest biały czy szary ? po jakim czasie od nałożenie robiłaś w nim strukturę

    i mam pytanko - czy już komuś się udało "popełnić " coś takiego jak na tej stronie opisuje jwbrzezinski ( nie wiem jak to przekleić - trzy reflektorki podświetlają trzy pasy struktury ) i inne osoby też deklarowały że zrobią - jak Wam poszło - pochwalcie się proszę i doradźcie jak to dokładnie zrobić - ja się nieśmiało przymierzam ale jakoś odwagi brak a czas nagli ....

  2. #782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Kominek bedzie pomalowany na szaro. Na to pójdzie turkus ale jako bardzo delikatna przecierka po samych grzbietach tych żłobień.
    Kolory dobrane do pozostałej kolorystyki z pomieszczeniu stąd taki zestaw. Z akacjowym parkietem i zółtawym wybarwieniu powinno grać

    Goldband jest tynkiem gipsowym, po wyschnieciu jest kremowy. Wzór jest robiony odrazu. Najpierw tynk położony packą i odrazu grzebieniem glazurniczym robiony wzór.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #783

    Domyślnie

    och dziękuję za tak szybką odpowiedź
    widze że ten dopisek przy Twoim niku nie jest bezpodstawny

    jeszcze się zastanawiam czy głubo tego trzeba nałożyć ( czytałam już z 5 razy to forum ale wszystko mi się miesza )

    wypróbuję sobie te dwa wzory Twój i ten o którym pisałam wcześniej no i zobaczę co mi z tego wyjdzie ...

    a i jeszcze jedno - wiem że trzeba zagruntować ścianę przed tynkiem - u nas po malowaniu scian został grunt Śnieżki taki z dodatkiem farby lateksowej - czy mogę to zastosować pod tego Goldbanda??

  4. #784
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Kurcze nie wiem czy sie nadaje.
    Ale skoro został to spróbuj
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #785

    Domyślnie

    witam wszystkich ....jestem z wami już od dłuższego czasu ale nigdy nie bylem aktywny zawsze jako obserwator....ja sam też wykonuje tynki dekoracyjne bardziej amatorsko ale wiem to i tamto na ten temat....
    bardzo podoba mi się ten temat który pomalutku się rozwija na tym forum....kilka prac które oglądałem są naprawdę godne uwagi....mozna sie dóżo dowiedziec z waszych doswiadczen z tynkiem dekoracyjnym...a to moja jedna z prac.


  6. #786

    Domyślnie

    zasadek121 o..oo..ooo... no pięknie ! ale jak się już chwalisz to proszę do końca czyli sposób wykonania .
    Ja właśnie taką fakturkę chcę uzyskać ( o ile dobrze widzę ) ale w poziomie - będę wdzięczna za podpowiedź
    Jak Ci te kółka tak równiutko wyszły - jestem pod wrażeniem
    i jak zaczyna się je rowić - od dołu ? od góry ?
    Wstaw jeszcze jakieś prace - niech nam szczęki opadną

    mayland to pewnie najlepiej wypróbować na kawałku niezbyt reprezentacyjnym i zaczekać czy się trzyma .
    dzięki

  7. #787

    Domyślnie

    dziekuje...
    to jest mój mały korytarzyk..robiłem to elastyczna gładzią gipsowa ...chodzi o to żeby nadać taką ładną fakturę koła musi być bardzo drobna, goldband jest moim zdaniem trochę za gruby do tego ale można spróbować..ja zrobiłem korytarzyk jesienią i wszystko się ładnie trzyma...najpierw zagruntowałem sciany które były wczesniej tynkowane tradycyjnie... narzędzia których użyłem to miotła tag zwana ulicznica do nadania faktury ,packa metalowa do nakładania gładzi na ścianę,gąbka do nakładania bejcy....rozrobiłem w wiaderku gładź gipsowa konsystencja tak żeby nie spadała z packi metalowej... zaciągałem gładzią metr kwadratowy na jakies 3 milimetry grubosci zaczynajac od górnego rogu ściany.. fakturę najpierw robiłem przy samym suficie i rogu ściany a dopiero potem robiłem koła na ścianie.przyłożyłem miotłę do ściany i śmiałym ruchem zrobiłem koło odstęp i następne.... następne......znowu zagruntowałem.
    z braku bejcy nie miałem jej za wiele rozcieńczyłem ja z woda ...bejca perłowa...
    najpierw robiłem jasny odcień ,nakładałem gąbką na ścianę a za kilka godzin ciemny i przecierka gąbka z woda...
    Ostatnio edytowane przez zasadek121 ; 16-04-2010 o 20:30

  8. #788

    Domyślnie

    Bardzo ładnie to zrobiłeś Elegancka fakturka , ladnie wycieniowane

  9. #789
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anik.

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam
    przejrzałam cały wątek ale mam kilka wątpliwości (amatorka!)

    zamierzam zrobić strukturę na ścianach w niedużym przedpokoju
    ma to być sztruks ale jeszcze nie wiem czy drobniutki czy gruby (będę używała grzebienia do kleju do kafli lub szczotki ryżowej)

    pytania do doświadczonych:

    czy lepiej (łatwiej) robić to knaufem goldbandem czy tynkiem strukturalnym Alpiny (do tego mam dostęp w dobrej cenie?

    nie chcę uzyskiwać tego efektu przetarcia, jedynie kolor i ewentualnie odrobinę połysku:

    czy mogę pomalować po zrobieniu struktury zwykłą farbą dekorala i dolać do niej werniksu, ew. jakiegoś delikatnego brokatu? czy konieczna jest bejca?

    czym pociągnąć gotową ścianę żeby była trwała na uszkodzenia (malutki przedpokój, wielki niebieski kociasty maine coon, w perspektywie dziecko)?

    pozdrawiam i gratuluję waszych wspaniałych ścian

  10. #790
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anik.

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    i jeszcze jedno pytanie:

    jak robić strukturę na większych powierzchniach (np. 2,5 x 3 m)? na całość nakładać tynk lub farbę a potem robić wzorek? czy może fragmentami nakładać
    i od razu robić wzór? czy nie będą widoczne przejścia między fragmentami ściany?

    pozdrawiam i niecierpliwie czekam na podpowiedzi

  11. #791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał anik.
    witam
    przejrzałam cały wątek ale mam kilka wątpliwości (amatorka!)

    zamierzam zrobić strukturę na ścianach w niedużym przedpokoju
    ma to być sztruks ale jeszcze nie wiem czy drobniutki czy gruby (będę używała grzebienia do kleju do kafli lub szczotki ryżowej)

    pytania do doświadczonych:

    czy lepiej (łatwiej) robić to knaufem goldbandem czy tynkiem strukturalnym Alpiny (do tego mam dostęp w dobrej cenie?

    Czy Alpina, nawet po upuscie, wyjdzie tnaiej niż goldband? Nie sądzę.

    nie chcę uzyskiwać tego efektu przetarcia, jedynie kolor i ewentualnie odrobinę połysku:

    czy mogę pomalować po zrobieniu struktury zwykłą farbą dekorala i dolać do niej werniksu, ew. jakiegoś delikatnego brokatu? czy konieczna jest bejca?

    Obawiam się, że farba nie "odda" połysku, raczje go zdominuje. Farba+werniks na farbę lub bejca z werniksem. Bejca jest transparentna, nie tak jak farba kryjąca.Lub wogóle sama bejca. Są takie też z połyskiem.

    czym pociągnąć gotową ścianę żeby była trwała na uszkodzenia (malutki przedpokój, wielki niebieski kociasty maine coon, w perspektywie dziecko)?

    Na jakie uszkodzenia? Na zabrudzenia czy obtłuczenie? Jeśli ma być twarda to lepiej zrobić ją np. z kleju do glazury niz z goldbanda. Kleje są znacznie twardsze. Jesli natomiast chodzi o powłokę łatwą do zmywania to farby lateksowe są zmywalne.

    pozdrawiam i gratuluję waszych wspaniałych ścian
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał anik.
    witam
    przejrzałam cały wątek ale mam kilka wątpliwości (amatorka!)

    zamierzam zrobić strukturę na ścianach w niedużym przedpokoju
    ma to być sztruks ale jeszcze nie wiem czy drobniutki czy gruby (będę używała grzebienia do kleju do kafli lub szczotki ryżowej)

    pytania do doświadczonych:

    cały czas amatorów

    czy lepiej (łatwiej) robić to knaufem goldbandem czy tynkiem strukturalnym Alpiny (do tego mam dostęp w dobrej cenie?

    Czy Alpina, nawet po upuscie, wyjdzie tnaiej niż goldband? Nie sądzę.

    nie chcę uzyskiwać tego efektu przetarcia, jedynie kolor i ewentualnie odrobinę połysku:

    czy mogę pomalować po zrobieniu struktury zwykłą farbą dekorala i dolać do niej werniksu, ew. jakiegoś delikatnego brokatu? czy konieczna jest bejca?

    Obawiam się, że farba nie "odda" połysku, raczje go zdominuje. Farba+werniks na farbę lub bejca z werniksem. Bejca jest transparentna, nie tak jak farba kryjąca.Lub wogóle sama bejca. Są takie też z połyskiem.

    czym pociągnąć gotową ścianę żeby była trwała na uszkodzenia (malutki przedpokój, wielki niebieski kociasty maine coon, w perspektywie dziecko)?

    Na jakie uszkodzenia? Na zabrudzenia czy obtłuczenie? Jeśli ma być twarda to lepiej zrobić ją np. z kleju do glazury niz z goldbanda. Kleje są znacznie twardsze. Jesli natomiast chodzi o powłokę łatwą do zmywania to farby lateksowe są zmywalne.

    pozdrawiam i gratuluję waszych wspaniałych ścian
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #793
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anik.

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    tynk Alpiny mam gratis, znajomym robił fachowiec i coś źle policzył, zostało tego tyle że spokojnie na moje ściany wystarczy
    więc Alpina czy goldban? co łatwiej połozyć za 1 razem?

    poproszę jeszcze raz o wskazówki, co do kolejności
    grunt
    alpina lub goldbam - wzór (jakimi partiami mam robić, masziać całe ściany tynkiem i potem czy po kawałeczku?)
    potem grunt
    farba
    na farbę bejca z werniksem?
    czym nakładać bejcę i werniks i czy mam to wymieszać czy nakładać oddzielnie?

    pozdrawiam serdecznie wdzięczna za wskazówki

  14. #794

    Wink

    Witam, jak mi się uda wkleić i oto coś z naszej "produkcji":
    no jakoś mi to poszło
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	?azienka.jpg
Wyświetleń:	1129
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	78   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	?azienka1.jpg
Wyświetleń:	1226
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	79   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokój.jpg
Wyświetleń:	1277
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	80  
    Ostatnio edytowane przez celtus ; 04-04-2010 o 19:50

  15. #795

    Domyślnie


    (zdjęcie zapożyczone z działu o oświetleniu od jednego z użytkowników )
    Opisywaliście kiedyś ten projekt. Interesuje mnie z jakiego knaufa zrobić te pasy oraz jakiego rodzaju szczotki użyć do wykonania "rys"??
    Planuję najpierw całą ścianę pociągnąć gładzią np. "Megaronem" i zagruntować. Po tym rozrysuję na ścianie pasy, "odetnę" je porządną taśmą (widziałem takie grube 0,5mm firmy Tessa). W odcięte miejsca nałożę jakiegoś dobrego knaufa, zrobię fakturę szczotką i jak będzie jeszcze mokre oderwę taśmę.
    Na kniec chciałbym pomalować pasy jakimś rodzajem farmy bezbarwnej (i tutaj też proszę o podpowiedzi) ale takiej żeby nie robiła połysku a pozwalała na bezproblemowe utrzymanie czystości w rowkach.

    Co wy na to? Dobry plan działania?

  16. #796

    Domyślnie

    Witam!
    Pomóżcie, nalożyłem cekol c-45, zrobilem strukturę walkiem kupionym w leroy-merlin i co dalej, czy pomalowac np lateksowa farba duluxa, a później bejca bo nie wiem, czy moze dodac bejce do farby, czy moze inaczej. Jesli bejca to ile bede potrzebowal na 40m2?

    pozdrawiam

  17. #797

    Domyślnie

    besfisz akurat mam tę strukturę za sobą Opisywałem juz w którym poście jak to zrobić ale mnie pokusiło zrobić samemu Zrobiłem podobną Nie chciałem takiej samej i ja zrobiłem ją gr. ok 3 mm Zrobiłem to Tynkiem gipsowym knaufa Zaciągniętty na gr ok 4 mm i od razu robisz przecier Ja rozebrałem szczotkę do włosów dziewczynie i tym sobie spokojnie poradziłem Taśma wystarczy Ci malarska Nie musisz mieć grubej ale Twoja wola I tak jak piszesz odrywaj na mokro Malowanie u mnie farbami lateksowymi 3 kolory rozcieńczone praktycznie na wodę i przemiennie malowane tak by były eleganckie przejścia Góra przetarta Ciemnym brązem nadmuchnięty brokat i gotowe Farby bezbarwnej raczej nie polecam Moja metoda farb lateksowych rozcienczonych wydaje mi się być trafna (jak dla mnie) jest mat, dobrze zamalowane, zmywalne, i mam nadzieję trwałe

  18. #798

  19. #799

    Domyślnie

    bodzis - na to czekałam - super Ci to wyszło !! - ja się do tego przymierzam ale jak mi ktoś w końcu nie da kopa to nie zacznę

    boje się że nie wyjdzie bo to będzie mój pierwszy raz ....

    ten knauf którym robiłeś to goldband często tu polecany czy jakiś inny jeszcze ??

    rozumie że teraz dziewczyna rozczochrana chodzi ale za ten efekt warto było !!

    ja chciałabym uzyskać może troszkę grubsze te smugi to muszę chyba jakieś grabie wytrzasnąć ..

    a Ty wykonywałeś jeden ruch tą szczotką czy tam i z powrotem?

    u mnie do pokrycia jest ściana klatki schodowej wysoka na dwie kondygnacje więc tak sobie myślę że te pasy zrobię w poziomie ( żeby dodatkowo jej nie wyciągać wizualnie w górę ) a przecierka pionowa na tym ....

    Jak ktoś się zmierzył jeszcze z jakimś projektem to wklejajcie proszę !
    oczywiście z opisem wykonania

  20. #800

    Domyślnie

    Kukluxik dziękuję.
    rozebranie szczotki dziewczynie ma pewne zalety "Artystyczny nieład na głowie" też ma swój urok
    Strukturka jest zrobiona na lekkim tynku gipsowym kanufa mp-75
    Rozmieszany do konsystencji bardzo gęstej śmietany
    Jak nałożysz sobie pas szeokości metra i długości dwóch spokojnie możesz sobie wrócic na początek by zrobić wzór bez obaw ze tynk zbyt szybko wyschnął
    Wzór pociągnięciami w jedną stronę by ręka tak samo się układała
    Najlepiej bez poprawek bo jak poprawisz ściągniesz sobie część tynku
    Wszelkie niechciane paprochy powstałe podczas modelowania usuń po wyschnięciu
    Chyba wszystko
    No pomysł masz ciekawy z tymi pasami poziomymi
    Nie spiesz się i powoli cierpliwie do przodu Jestem pewien że wyjdzie Ci elegancko !

Strona 40 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony