dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 58
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1159
  1. #821

    Domyślnie Dziękuję 30Agulka

    Cytat Napisał 30Agulka Zobacz post
    Alterka suuuuuuuuuuuuuuuuper Wam to wyszło
    Dzięki! Nie wyszłoby nic gdyby nie Wy. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy bezinteresownie dzielą się wiedzą i doświadczeniem. A zaraziliście mnie, że teraz ciągle coś kombinuję!!!!!!!!!

  2. #822
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar nika3077
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    65
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Kilka lat temu popełniliśmy z Małżem takie oto dzieło w zupełności amatorskie. Bardzo fajny wątek właśnie szukam nowych inspiracji

  3. #823

    Domyślnie

    Cały czas Was podglądam i nabieram odwagi ....
    na razie zakupiłam w końcu klej taki jaki polecała Celtus tzn. Kreakoll Special biały - rzeczywiście w zwykłym sklepie budowlanym , cena 35 zł. Już się nie mogę doczekać jak go wypróbuję choć nie będę miała żadnego porównania - nigdy wcześniej nie bawiłam się takimi strukturami .
    Szpachlowałam jedynie ubytki przed malowaniem ale to gotową szpachlą z Atlasa .
    Jeszcze pytanie - czym mieszacie te kleje / tynki - specjalną wiertarą elektryczną czy macie jakiś inny "domowy" sposób ?
    Boję sie że mi się to źle wymiesza a Zelmera mi jakoś szkoda poświęcić
    I czy rozrabiać tak jak na worku napisane czy dajecie troszkę mniej wody ?
    Celtus - czy ten klej szybko zastyga , czekałaś czy od razy robiłaś strukturę i jaką dużą powierzchnię jednorazowo pokrywałaś ?

    dzięki z góry za podpowiedzi

  4. #824

    Domyślnie

    Szczerze przyznam, że nie czytałam instukcji na worku, a teraz nie mam w domu akurat, ale podejrzewam że wody musisz dać więcej niż na opakowaniu bo do płytek to mają bardzo gęste. Ja rozrabiam wiertarką, konsystencję mam tak na oko, więc ciężko mi coś powiedzieć ile wody dodać, po prostu mam tak żeby trzymało się ściany i nie spadało, jak jest gęściejsze to się szybciej zastyga i trudniej zrobić wzorek. Ja nakładam tak po około 2-3m i robię od razu wzorek. Jak masz możliwość to gdzieś popróbuj, ja mam w kotłowni wszystkie wzorki i kolory na jednej ścianie

  5. #825

  6. #826

    Domyślnie

    30Agulka, jestem totalnie pod wrażeniem Odwaliłaś kawał niezłej, WIELKIEJ roboty! I na dodatek wszystko wyszło tak równo
    Szacun
    I jak w końcu robiłaś? W jakiej kolejności?

  7. #827
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus Zobacz post
    30Agulka, jestem totalnie pod wrażeniem Odwaliłaś kawał niezłej, WIELKIEJ roboty! I na dodatek wszystko wyszło tak równo
    Szacun
    I jak w końcu robiłaś? W jakiej kolejności?
    Bardzo miło jest mi czytać ten komentarz.

    Na ścinie jest po kolei:
    farba piaszczysta plaża
    bejca perłowa + odrobina farby w kolorze czekolady+ litr matowej+ werniks srebrny .................. wykorzystałam wszystkie resztki jakie posiadałam........... a przecierki werniksem złotym.

    Teraz jakbym miała robić to bym farby na samym początku nie dawała........... chyba jednak minęło sie to z celem............

    Robię jeszcze taką samą na ścinie w hollu tzn jest juz zrobiona, ale w stanie surowym

  8. #828

    Domyślnie

    Cytat Napisał 30Agulka Zobacz post
    Teraz jakbym miała robić to bym farby na samym początku nie dawała........... chyba jednak minęło sie to z celem.......
    Rzeczywiście, przy żadnej mojej strukturze którą robiłam białym klejem, nie malowałam żadną farbą, jedynie gruntowałam jakimś gruntem. Malowałam jedynie na biało "cegiełki" ale je robiłam szarym klejem...

  9. #829
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eesti70

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Witam.

    Od dawna czytam Wasze forum i muszę powiedzieć że jako człowiek ,który zajmuje się takimi "bajerami" zawodowo jestem pod wielkim wrażeniem Waszych dzieł.Tym większym że w przewadze robionymi przez kobiety (no wiadomo że kobiety są dokładniejsze
    Jako że mieszkam na terenie gdzie zarobek przeciętnego Kowalskiego to 1200-1500 zł sytuacja zmusiła mnie do szukania materiałów zastępczych (bo nikt nie da 170 zł za wiadro gotowego tynku) Dobrze wykombinowaliście żeby tynk zrobić z białego kleju (ja sam robię z białego Webera za około 38 zł za 25 kg )..Na początku tynki robiłem z gładzi ,goldbanda itp itd ale biały klej jest najlepszy ,a Weber dodatkowo elasytczny ,dlatego nadaje się na każde podłoże.
    Dziś nie mam zbyt wiele czasu żeby wstawić fotki moich prac,ale w wolnej chwili postaram się je zamieścić.
    Pozdrawiam Wszystkich domorosłych fachowców.
    Ostatnio edytowane przez eesti70 ; 09-05-2010 o 21:05 Powód: błąd
    nawet totalne beztalencie ma jakiś ukryty talent.

  10. #830

    Domyślnie

    eesti70, bardzo czekam na zdjęcia Twoich prac Też jestem zdania, że biały klej jest the best

  11. #831

    Domyślnie

    witam

    mam pytanie do Was mam mały problem zrobiłem sobie jakaś tam strukturę i nie wiem jak ją teraz pomalować by był jakiś efekt (np przenikanie kolorów lub coś podobnego ) a tak wygląda z bliska
    nie wiem czym drugi raz pomalować bejca jakimś woskiem ktoś ma może pomysł

    a oto moje inne dzieło które jest już prawie skończone




  12. #832

    Domyślnie

    Witam, ja chcialem sie pochwalić swoją pracą. Użyłem masy cekol c-45 i do struktury wałek a do kwiatków szablon primacolu. Później pomalowałem to bejcą perłową primacol z dodatkiem pigmentu karmelowego alpiny a kwiaty pomalowałem werniksem stare złoto promacolu, pozdrawiam
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...622052b8e.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3afa2f430.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bb342746c.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1312af4cb.html
    Ostatnio edytowane przez dayzee ; 17-05-2010 o 18:08

  13. #833
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaroslaw32

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pytanie mam: chcę zrobić strukturę na ścianie, którą najpierw musiałem wyrównać, gdyż na ścianie były kafelki, które ledwie już trzymały się podłoża. Zrobiłem to Cekolem-09. Pytanie co dalej.. czy teraz należy powierzchnię zagruntować, a potem zacząć nakładać gips (myślałem o Goldbandzie)? Czy po nałożeniu gipsu i uformowaniu struktury taką powierzchnię należy ponownie zagruntować i następnie pokryć farbą? Osobnym wątkiem jest jakiej farby użyć ? Bo możliwości jest wiele....

  14. #834

    Domyślnie

    Polecam Alpina Accent Brilant, rewelacja.

  15. #835

    Domyślnie

    Na początek wklejam zdjęcia swoich cegiełek które kiedyś zamieściłem już na jednej z początkowych stron. Były za czerwone, więc przemalowałem je bo za każdym razem gdy wchodziłem do piwnicy, szlak mnie trafiał. Później wkleję zdjęcia nowej ściany - z rumiankami.





    Ostatnio edytowane przez volder1 ; 16-06-2010 o 22:24

  16. #836

    Domyślnie

    Volder1 teraz Twoje cegiełki bardzo przypominają moje
    Bardzo ciekawa jestem rumianków

  17. #837
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja znów szukam tynku lub kleju w szarym kolorze, takiego, aby po wyschnieciu najlepiej przypominał surowy beton i był na tyle twardy, zeby można było go wypolerować nieco. Polecicie coś?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #838

    Smile

    [QUOTE=LeoAureus;4170030]Volder1 teraz Twoje cegiełki bardzo przypominają moje

    To dowód na to, że to forum jest przydatne.

    Rumianki zrobiłem w zejściu do piwnicy /tej z cegiełkami/ .Podczas pracy sam bałem się swoich pomysłów.









    Kolory zupełnie nie przypominają oryginału. Tu widać trochę lepiej. O kurcze, muszę poprawić ramkę.



    Na dole są trawy



    Listek


    A na górze moja córka ułożyła szlaczek z ......fistaszków

    Ostatnio edytowane przez volder1 ; 19-06-2010 o 10:36

  19. #839

    Domyślnie

    Volder1, szczęka to mi lekko opadła
    Bardzo mi się podoba, skąd czerpiesz pomysły?? U mnie z pomysłem kiepsko, z wykonaniem lepiej
    Nie masz zdjęć z etapów realizacji? Opisz chociaż pliiiis jak to robiłeś.

    mayland, myślę, że każdy zwykły klej do glazury powinien dać efekt betonu, tylko że domyślam się że chodzi o to polerowanie... Kolega ma ściany w łazience zrobione z betonu właśnie i one są takie gładkie (tam gdzie nie ma celowych ubytków), nie wiem czy taki efekt dałoby się zrobić z kleju

  20. #840

    Domyślnie

    Witam.
    Pomysł autorski w 100%. Struktura z wykorzystaniem siatki do styropianu, która została z budowy. Wklejałem w świeży tynk i odrywałem. Kwiaty z wyciętych z kartonu szablonów, podobnie ramki. Reszta to radosna twórczość. Następna ściana to będą bambusy w wiatrołapie, którą podpatrzyłem gdzieś w necie.

Strona 42 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony