dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 58
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1159
  1. #881
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk On Zobacz post


    Deska testowa
    Po jakim czasie od nałożenia tego tynku wyrównywałeś te zadziory?
    Dziś robiłem coś takiego: Klej na ścianę cienka warstwa i pojechałem wałkiem takim pluszowym - z długim włosiem. Powstał bardzo ładny baranek. Po około 15-20 minutach zagładziłem zadziory szpachelką 10cm. Struktura wyszła mi zupełnie inna. Zastanawiam się jak by ta struktura wyglądała po jeszcze dłuższym czasie??
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  2. #882
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robertino2

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luk On Zobacz post


    Deska testowa
    Dokładnie taką samą strukturkę zrobiłem, ale u Ciebie wyszedł ładny równy kolor, a u mnie wyszły plamy. Nie wiem, czy to dlatego, że gruntowałem i grunt nierówno złapał, czy co?. A tak w ogóle to malujecie strukturkę przed bejcowaniem jakąś białą farbą?? A może to wina bejcy??

  3. #883
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Luk On
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    JGA
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dokładnie taką samą strukturkę zrobiłem, ale u Ciebie wyszedł ładny równy kolor, a u mnie wyszły plamy. Nie wiem, czy to dlatego, że gruntowałem i grunt nierówno złapał, czy co?. A tak w ogóle to malujecie strukturkę przed bejcowaniem jakąś białą farbą?? A może to wina bejcy??
    Akurat na tej desce nie nakładałem gruntu wogóle, tylko pędzlem nałożyłem farbę, myślę że to zalety farby lateksowej. Na ścianach oczywiście będzie nałożony grunt śnieżki i dopiero na to farbę śnieżki. Mam nadzieję że nie popełniłeś błędu malując tynk jakimś gruntem podtynkowym typu uni grunt, do tego celu są Grunty podkładowe i raczej należy stosować grunt tej samej firmy co farby.

    Po jakim czasie od nałożenia tego tynku wyrównywałeś te zadziory?
    Dziś robiłem coś takiego: Klej na ścianę cienka warstwa i pojechałem wałkiem takim pluszowym - z długim włosiem. Powstał bardzo ładny baranek. Po około 15-20 minutach zagładziłem zadziory szpachelką 10cm. Struktura wyszła mi zupełnie inna. Zastanawiam się jak by ta struktura wyglądała po jeszcze dłuższym czasie??
    A więc to po jakim czasie robisz zadziory zależy tylko od ciebie, od tego jak dużą powierzchnię tynku nakładasz na raz, jak grubo nakładasz tynk, i od tego czym robisz te zadziory. No wiadomo czas też ma znaczenie bo tynk zastyga. Ja najpierw nakładałem tynk na około 2m ściany dość grubo i jechałem od góry w dół małym wałkiem (12cm szer) szybko jednak zmieniłem technikę i nakładałem 1 metr ściany i w sumie od razu krótkimi ruchami w dół zaciągałem tynk robiąc zadziory, po czym zamaczałem sam wałek w zaprawie i poprawiałem tam gdzie chciałem więcej i większe zadziory, okazało się że im wałek był bardziej oblepiony zadziory wychodziły lepsze przeszlifowałem dopiero po konkretnym przeschnięciu.

  4. #884
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Luk On
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    JGA
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    7

    Domyślnie



    przed szlifowaniem i malowaniem

  5. #885
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Luk On
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    JGA
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    7

    Domyślnie



    to już na ścianach i większe zadziory

  6. #886
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Luk On
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    JGA
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    7

    Domyślnie



    kolorki z bliska

  7. #887
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lothus

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    No to teraz ja. ;]
    Przy tym efekcie proponuje walek strukturalny czyli taki nietypowy,generalnie nie ma nazwy jest to walek do tynku z cekowa z taka folia.strukture powinno sie robic odrazu po nalozeniu tynku a zeby nie wysychal tynk na łaczenia bo w tedy bedza widoczne te łaczenia.Jeżeli chodzi o uni grunt (uni grunt nazwa zastrzeżona dla Atlas) rozwieje mit ktory krazu w srud ludzi on nie nadaje sie pod farby ze wzgledu na duze sterzebie szkła wodnego ktory powoduje slizganie sie farby i brak przyszepnosci powoduje odpadanie farby płatami.Proponuje stosowac grunty typowe pod farbe ktore sa produkowane przez producentow farb np.Śnieżka grunt akurat ja ten grunt zawsze stosuje i moim zdaniem jest jak narazie najlepszym gruntem lateksowym(tak na markinesie jedynym na rynku).Kolejnym mitem jest fakt ze niby Śnieżka ma slabe farby i tutaj was zaskocze puki co 16% rynku polskiego zajmuja wlasnie oni co najlepsze jedyna Polska firma na rynku ktora sie utrzymuje pozatym na medal wymyslili innowacje technologiczne dodatkow do farb i co jest w tym najlepsze za o wiele nizsza cene niz konkurecja.Jeżeli chodzi o Bejce do scian poplamic sciane jest bardzo latwo ze wgledu na to iż bejce te sa z reguly silnie transparentne tz. kazda roznica grubosci warstwy powoduje przyciemnienie tego miejsca dlatego tez w z zaleznosci od efektu nalezy uzyc takiego nazedzie a zeby roznomiernie rozetrzec bejce jezeli ma to byc w miere jednolity kolor proponuje gabke.

  8. #888
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lothus Zobacz post
    Jeżeli chodzi o uni grunt (uni grunt nazwa zastrzeżona dla Atlas) rozwieje mit ktory krazu w srud ludzi on nie nadaje sie pod farby ze wzgledu na duze sterzebie szkła wodnego ktory powoduje slizganie sie farby i brak przyszepnosci powoduje odpadanie farby płatami.
    Podsumowując:
    UNI GRUNT z ATLASA nie nadaje się pod farby typu śnieżka, dulux i te inne...
    Kupiłem już Atlasa i co teraz.... ????
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #889
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lothus

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Pod żadne farby sie nie nadaje.Propozycja do sklepu i oddac ewentualnie istnieje mozliwosc rozcieczenia z woda z godnie z proporcja podana na opakowaniu a żeby zlikfidowac szklo wodne.Jest rewelasyjnym gruntem ale pod plytki czy pod gladz.

  10. #890
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Luk On
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    JGA
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pod żadne farby sie nie nadaje.Propozycja do sklepu i oddac ewentualnie istnieje mozliwosc rozcieczenia z woda z godnie z proporcja podana na opakowaniu a żeby zlikfidowac szklo wodne.Jest rewelasyjnym gruntem ale pod plytki czy pod gladz.
    W pełni masz rację Ale ja i tak w żadnym razie pod żadną farbę bym uni gruntu nie kładł.

    Przy tym efekcie proponuje walek strukturalny czyli taki nietypowy,generalnie nie ma nazwy jest to walek do tynku z cekowa z taka folia.strukture powinno sie robic odrazu po nalozeniu tynku a zeby nie wysychal tynk na łaczenia bo w tedy bedza widoczne te łaczenia



    Takie wałki koszt około 17zł w popularnych marketach Ale osobiście nie próbowałem ich na tynku.

  11. #891
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lothus

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    No dokladnie o taki waleczek mi chodzilo robi taka strukture jaka jest na z
    djeciu i sprawuje sie calkiem niezle szybko sprawnie i bez bulu ;]

  12. #892

    Domyślnie

    Takie pytanie kontrolne...czyli nakladam zwykla paca metalowa mojego baranka na sciane i potem walcuje go jednym z powyzszych walkow? (po jakim czasie?)

  13. #893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Najlepiej odrazu. Tynk nie może być suchy bo wtedy nie wyciśniesz w nim wzoru. Wałkujesz tylko świeży, mokry tynk.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #894

    Domyślnie

    Jeszcze mam taka niepewnosc a propo efektu koncowego...sam tynk strukturalny typu baranek w koncowej postaci na scianie ma forme tzw "baranka" Pytanie czy takie dodstkowe uformowanie go w inny wzorek walkiem bedzie ladnie wygladalo? Masz moze jakas fotke przedstawiajaca ten przypadek?
    Qrcze..to moj pierwszy raz gdy bede sie bral za "mokra robote" i mam co krok watpliwosci... :>
    PS. Fajny kontrast w ilosci twoich postow a moich...a rejestrowalismy sie na forum niemal w tym samym czasie
    Musze troszke sie sprezyc i ci dogonie... he he

  15. #895
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Albo baranek albo wzorek-ja bym tego nie łaczyła, za duzo dobrego.

    Co do postów to oboje mamy 2 z przodu
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #896

    Domyślnie

    sek w tym ze zostaly mi 3 wory baranka i szukajac porad jak poprawnie go polozyc natknalem na na "To" miejsce, ktore jak kazdego spokojnie moge powiedziec, zauroczylo mozliwosciami i latwoscia :> w tworzeniu wzorkow na scianie...wiec tak chcialbym mimo wszystko cos z tego baranka jakims waqlkiem uformowac, ciekawe czy to wyjdzie

    PS. W postach, spoko spoko u mnie wkrotce 3 z przodu...nie dogonisz mnie tak latwo

  17. #897
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eesti70

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    dab baranek nie nadaje się do robienia innych tynków niż .....baranek.
    Kiedyś próbowałem zrobić z niego jakieś wzorki ale efekt był mizerny .
    Jest jednak jeden sposób na zrobienie z tego tynku w dodatku bardzo mocnego,a mianowicie suchy tynk trzeba przesiać przez sito (np durszlak do makaronu) aby pozbyć się kamyczków.
    Jeśli to zrobisz to w ten sposób uzyskasz tynk o wiele lepszy od gotowców za 150-200 zł z jedną wadą że gorzej się go nakłada.
    Ostatnio edytowane przez eesti70 ; 20-10-2010 o 19:36
    nawet totalne beztalencie ma jakiś ukryty talent.

  18. #898

    Domyślnie

    hmmmmmm no coz...w takim razie nie bede kombinowal jak kon pod gorke tylko zrobie scianki po Bozemu...szkoda, bo myslalem ze skorzystam z ktoregos pomyslu o ktorym tu przeczytalem....
    zostawie sobie to na scianki "domowe" przy najblizszym remoncie.
    dzieki za uwagi
    pozdrawiam
    dab

  19. #899

    Domyślnie

    Witajcie strukturalniacy ;]
    Uff,przebrnełam przez wszystkie stronice wątku. Jestem wlaśnie przed remontem, stąd pytań para do bardziej doświadczonych.
    Na ścianach salonu mam sztruksik, glęboki na 3-4 mm, (w rozne strony, z przewaga pionow , łuków i krzywych) pomalowany jakaś zwykla akrylowka, całkiem fajny, ale już się przejadł. Więc pora na nowe struktury.
    1. Czy można zagruntowac istniejącą strukturę np. unigruntem i na to naniesc, powiedzmy umiejetnie, Goldbanda? No troche babrania by bylo, bo rowki trzebaby no jakby pozapychac.
    nie chce jakiejs duzej struktury, li tylko delikatna. Bo, moze sie myle, w ten sposob omineloby mnie skrobanie do wzglednie niezabkowanej powierzchni.
    2. zostalo mi pol paczki Goldbanda sprzed 5 lat - czy sie nada, czy lepiej nowy?
    Będę wdzięczna za fachowe rady;]
    Ostatnio edytowane przez mamamajki ; 21-10-2010 o 19:50

  20. #900
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar inwent
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    148

    Domyślnie

    Uniflot Knaufa ma przydatność 6m-cy po otworzeniu opakowania. Używając kilkuletniego tynku (5lat), gdzie nowy worek 30kg kosztuje 30-40 pln, mija się z celem. Najprawdopodobniej nic by się nie stało, ale warto ryzykować?

Strona 45 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony