dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 58
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 1159
  1. #901
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eesti70

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    mamamajki jeśli farba dobrze trzyma sie tego sztruksiku to nic nie trzeba robić przed zaciągnięciem tego na gładko .
    Gruntuje się tynki,płyty gk czyli wszystkie chłonne podłoża ,a farba takim nie jest więc gruntowanie farby mija się z celem .
    Co do tego starego goldbanda to zgadzam się z przedmówcą że lepiej go wyrzucić niż później żałować za głupie kilkadziesiąt zł.
    Co do wyboru tynków to na tym forum jest ich wiele i nie powinno byc problemu ze znalezieniem czegoś odpowiedniego bo dziewczyny (głownie one robią cudeńka) napewno coś doradzą.
    Samo zrobienie tynku nie jest wielką sztuką ( nie mówię tu o jakichś bajeranckich) .Sztuka jest umiejętne nadanie odpowiedniego koloru (cienie .brokaty itp)
    Pozdrowionka
    nawet totalne beztalencie ma jakiś ukryty talent.

  2. #902

    Domyślnie

    Dziękuję za rady;]

  3. #903
    Administrator ADMINISTRATOR FORUM Avatar admin
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Murator
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uwaga, kolejna szansa na zdobycie superwiertarki w konkursie !!!

    Skomentuj artykuł opublikowany na stronie głównej Muratordom.pl. Inni już to zrobili. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają superwiertarki

    Na ciekawe komentarze czekamy tylko do środy. Tytuł artykułu wskazaliśmy w ostatnim newsletterze Muratordom nr 417.

    Jeżeli jeszcze nie jesteś naszym subskrybentem, zapisz się ! (www.muratordom.pl/newsletter).
    Ostatni już konkursowy newsletter z informacją, pod którym artykułem zamieścić komentarz by wygrać, wyślemy jeszcze tylko 4 listopada. Wskazówki szukaj TYLKO w newsletterze Muratordom.pl !

    Szczegóły i regulamin na stronie konkursowej.

    Pozdrawiamy
    Redakcja Muratordom.pl
    Kontakt z adminem: [email protected]

    Portal: www.murator.pl

  4. #904
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lothus

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał eesti70 Zobacz post
    Gruntuje się tynki,płyty gk czyli wszystkie chłonne podłoża ,a farba takim nie jest więc gruntowanie farby mija się z celem .
    Tutaj się nie zgodzie grunt nie tylko ogranicza chłonność podłoża ale również zwiększa przyczepność produktu do danej powierzchni oraz wyrównuję chłonność podłoża.
    Druga sprawa jest taka ze nie powinno się stosować gruntów uniwersalnych czy tez gruntów pod farbę jako grunty pod tynki.
    "sztruksik" tutaj nie wiem za bardzo co autor miał na myśli proponuje zastosowac na stara powierzchnie grunt sczepny z Foxa bądź farbę podglądową z Magnat style które zawierają drobinki kwarcu dzięki czemu powłoka staje się chropowata i ma wspaniale predyspozycje do położenia tynku.

  5. #905
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eesti70

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lothus Zobacz post
    Tutaj się nie zgodzie grunt nie tylko ogranicza chłonność podłoża ale również zwiększa przyczepność produktu do danej powierzchni oraz wyrównuję chłonność podłoża.
    Druga sprawa jest taka ze nie powinno się stosować gruntów uniwersalnych czy tez gruntów pod farbę jako grunty pod tynki.
    "sztruksik" tutaj nie wiem za bardzo co autor miał na myśli proponuje zastosowac na stara powierzchnie grunt sczepny z Foxa bądź farbę podglądową z Magnat style które zawierają drobinki kwarcu dzięki czemu powłoka staje się chropowata i ma wspaniale predyspozycje do położenia tynku.
    Zdaje mi się że czytasz tylko to co chcesz . Od ponad 2 lat tworzę tynki strukturalne nie z gotowców lecz z produktów o wieeeeeele tańszych co nie znaczy że gorszych.
    Jeśli proponujesz komuś grunt Foxa to odrazu zaproponuj tynk Fox w wiaderku 16 kg w cenie 180-200 zł ,który starczy na (zależnie od faktury ) 10-15 m2 .
    To forum zostało stworzone przez wspaniałych ludzi ,którzy podobnie jak ja chcą zrobić remont za niewielkie pieniądze ,a w dodatku nie chcą mieć czegoś co ma pół miasta.
    Piszę jeszcze raz ;jeśli podłoże jest mocne (np wspomniany wcześnie malowany sztruksik ) to nie trzeba go niczym gruntować bo gruntowanie farby nie ma sensu(chodzi mi o wyrównanie tego sztruksiku).Podłoża typu farba olejna też przed nałożeniem tynku (cały czas mówię o tynku wyrównującym) nie trzeba zdzierać ,a jedynie ponakłuwać np młotkiem i wtedy trzeba zagruntować gruntem typu unigrunt.
    Jeśli ktoś chce położyć tynk strukturalny na malowaną ścianę ,na której farba dobrze się trzyma to trzeba zagruntować podłoże gruntem pod tynki cienkowarstwowe czyli taki jaki stosuje się na np elewacje pod kornika lub baranka. Jeśli ktoś ma dużo kasy to może kupić grunt np Fox ,który nie różni się absolutnie niczym od np Cerplasta .Chodzi mi o właściwości bo cenowo Fox kosztuje jeszcze raz tyle ,ale wtedy rady z tego forum na nic się nie zdadzą .
    Ostatnio edytowane przez eesti70 ; 20-11-2010 o 18:38 Powód: błąd
    nawet totalne beztalencie ma jakiś ukryty talent.

  6. #906

    Question

    Witam,
    wow..... coz moge powiedziec wow!!! wow!! wow!!
    naprawdę super efekty uzyskujecie!!!
    mam swoich faworytów, ale wszystkietynki sa b.ladne!

    w naszym przedpokoju i salonie chcielismy najpierw klasc kamien elewacyjny, ale stwierdzilismy ze bedzie za ciezko, ze bedzie sie kurz osiadal, ze drogo tez to wyjdzie [material plus robocizna] i pomyslielismy o tynkach strukturalnych... i myslimy intensywnie o paskach - takich jak na zdjeciach ponizej.
    pytanie moje - czego najlepiej uzyc jako "masy" do robienia takiego tynku?

    sprawa obecnie wyglada tak ze na tej scianie jest boazeria, zerwiemy ja i nie wiemy do konca co podspodem zastaniemy. Ale podejrzewam, ze sciane trzeba bedzie moze troche wytynkowac, podrownac i potem rzucic ta "mase" i zrobic paski packą. Oprócz tego ze nie wiem do konca z czego zrobic "mase" - wybaczcie jesli to juz było wspomniane w tym wątku - to jeszcze nie wiem jak grube maja być rowki na pacce. Bo pewnie im szersze tym surowszy efekt się uzyska.

    Co planujemy z tego zrobic?
    W przedpokoju jedną ściane. To chyba najmniejszy pikuś.
    Ale chcielibyśmy tez z tego wzoru zrobić kominek oraz takie 2 ścianki za tv.
    potem będziemy to chcieli pomalować na jakiś kolorek.
    różne opinie tutaj widziałam nt gruntu - ale wydaje mi się że lepiej takowy będzie zastosować na tą "masę" ... ? czy mam racje? i potem malowanie pędzlem, bo wałkiem to nie zawojuję za dużo.






    Dzięki wielkei za podpowiedzi!

  7. #907

    Domyślnie

    witam, przeczytałam calość materiału i nie doczytałam się istotnej dla mnie info. czy przed położeniem strukturki konieczne jest wyrównanie ścian - moje mają "brzuchy i wklęśnięcia" - patrząc po całości ścian. Czy strukutrką zniweluje się te wizualne niedociągnięcia murarzy? pozdrawiam

  8. #908

    Domyślnie imitacja kamienia własnej roboty

    zabudowany wystajacy szyb komina a wneka wykorzystana do zrobienia ozdobnej sciany pokrytej imitacja kamienia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0348..jpg
Wyświetleń:	1196
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	35802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0340..jpg
Wyświetleń:	1421
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	35803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0346..jpg
Wyświetleń:	1146
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	35804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P111210_12.440001..jpg
Wyświetleń:	1108
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	35805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P101210_19.220001..jpg
Wyświetleń:	1101
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	35806  


  9. #909

    Domyślnie c.d

    reszta fotek w tym albumie
    Kod html:
    http://igorek1980.fotosik.pl/albumy/806868.html
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P101210_19.210002..jpg
Wyświetleń:	612
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	35807   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P111210_12.110001..jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	35808   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P111210_16.010001..jpg
Wyświetleń:	653
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	35809   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P111210_17.260001..jpg
Wyświetleń:	672
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	35810   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia P111210_12.1&#5.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	35811  


  10. #910
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał igorek1980 Zobacz post
    ... wnęka ...pokryta imitacją kamienia
    Jaki materiał służył do odlewu, klej gips czy co to to jest ???
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #911

    Domyślnie

    Fajny efekt możemy uzyskać, jeżeli po w miarę równym nałożeniu tynku przykleimy do niego delikatnie folię strecz a następnie ją powoli zerwiemy. Po wyschnięciu należy nałożyć bejcę i efekt będzie wyglądał mniej więcej tak:

  12. #912

    Domyślnie hi

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Jaki materiał służył do odlewu, klej gips czy co to to jest ???
    naszybsza metoda to gips budowlany i gorąca woda , moża tez taniej troche ze zwykłego gipsu lub cementu próbowałem wielu rzeczy nawet gips tynkarski moze byc ale najlepsze efekty wyszły na gipsie budowlanym.

  13. #913
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    że jak????
    Cytat Napisał igorek1980 Zobacz post
    ...naszybsza metoda to gips budowlany i gorąca woda...
    Czyli do gipsu lejemy gorącą wodę (ile stopni???) całość mieszamy i do formy??
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #914

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    że jak????

    Czyli do gipsu lejemy gorącą wodę (ile stopni???) całość mieszamy i do formy??
    ja lałem poprostu cipła wode prosto z kranu aby przyspieszyc wiązanie zimna tez moze byc na poczatek bo jak sie leje goraca wode to trzeba sie szyko uwijac bo ekspresowo gips wiąze

  15. #915

    Domyślnie

    pomalowałe tez całość biała emulsja z dodatkiem zmielonego na drobno szkła z butelki wyszła mi taka tania wersja strukturalnej farby "piaski sahary" a tania nie jest, a potem z nudów pocieniowałem sobie aerografem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0374..jpg
Wyświetleń:	1258
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	36335   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0377..jpg
Wyświetleń:	995
Rozmiar:	43,6 KB
ID:	36336   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_0375..jpg
Wyświetleń:	809
Rozmiar:	39,4 KB
ID:	36337  

  16. #916

    Domyślnie

    igorek1980, jestem pod wrażeniem! A skąd wziąłeś formy?

  17. #917

    Domyślnie

    Podpowiedz jak zorganizowałeś formę do tych płytek. Liczyłeś koszt m2? Gratuluję fajnego efektu.

  18. #918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland Zobacz post
    dokładnie te kupiłem na allegro
    płytki maja dosc spore rozmiary 54cm na 19cm czyli 10 płytek na m2 wychodzi (mniej wiecej)
    moja proporcja to po wielu próbach róznych materiałów
    to 1,5kg gipsu i 1,1l wody na jedną płytke ale można mieszać cement,piasek z gipsem itp
    mi konkretnie wyszło ma m2 ok18-20zł przycenie takich płytek w sklepie zaczyjnających sie od 40zł za paczke czyli 0.5 -0,6 m2 oszczędność jest oczywista ale dodaje że ja akurat wybrałem najdroższa forme produkcji ale i najszybszą czyli z gipsu budowlanego 5kg za 6,5zł w leroyu można dużo taniej to robic np z cementu lub zwykłego gipsu.

  20. #920
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stonka0812

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    dzięki Wam u mnie struktura wyszła w pokoju tak ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201011261022..jpg
Wyświetleń:	1119
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	36496   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201101021106..jpg
Wyświetleń:	1035
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	36497   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201011261019..jpg
Wyświetleń:	1325
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	36498   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201011261021..jpg
Wyświetleń:	897
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	36499  

Strona 46 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony