dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 58
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1159
  1. #981
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodz11 Zobacz post
    ZAKUPIŁEM takie foremki....I LECIMY...zwykły najtańszy gips budowlany, rozrobiony do przesady czyli wody o wiele więcej niż ustawa przewiduje mieszany w wiaderku mieszadłem do zapraw nałożonym na wiertarkę, konsystencja taka, by lało się z wiadra... wlewamy do forem jedna osoba leje gips a druga natychmiast wstrząsa troszkę foremkami uderzając o posadzkę i deseczką zbiera nadmiar gipsu...
    Poleciałeś z gipsem i poleciałeś po mnie, albo pojechałeś po mnie w odpowiednim czasie
    o czymś takim myślałem na zewnątrz dokoła drzwi oraz okien i coraz bardziej oswajałem się z ceną gotowych kamieni w NOMI.
    Teraz już wiem co będę robił jak skończę środek domu
    Dzięki Wilekie
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  2. #982
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodz11 Zobacz post
    Po kolei...:ZAKUPIŁEM takie foremki... wymagają przed użyciem pewnego drobnego dopracowania ale warto było...
    Jak już zacząłeś mówić to teraz śpiewaj do końca
    Czym smarujesz foremki aby ten gips się nie kleił no i same foremki aby się nie brudziły.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  3. #983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    wodz11 a zona cie nie przeklnie za te "kamienie" w kuchni. To sie musi koszmarnie myc.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #984
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    wodz11 a zona cie nie przeklnie za te "kamienie" w kuchni. To sie musi koszmarnie myc.
    Odpowiem wstępnie za wodz11.
    Oto chodzi aby koszmarnie się myło, sprzątało i czyściło.
    Zmęczona sprzątaniem żona, to najbardziej kochana żona
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Poleciałeś z gipsem i poleciałeś po mnie, albo pojechałeś po mnie w odpowiednim czasie
    o czymś takim myślałem na zewnątrz dokoła drzwi oraz okien i coraz bardziej oswajałem się z ceną gotowych kamieni w NOMI.
    Teraz już wiem co będę robił jak skończę środek domu
    Dzięki Wilekie
    Jeśli nie wliczymy ceny foremek to koszt produkcji jednego metra kw. kamieni zamknie się w granicach 13-16 zł.
    Czasu nie liczymy bo.... to sama przyjemność
    ...nie ma głupich pytań - bywają jedynie głupie odpowiedzi...

  6. #986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Zmęczona sprzątaniem żona, to najbardziej kochana żona
    Sądzę, że gdybyś zapytała mojego męża miałby na ten temat zupełnie odmienne zdanie. Jestem nie do życia jak mam robić coś czego można było uniknąć (np sprzątać taką trudną do czyszczenia ścianę skoro mogła być gładka)
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #987
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi Zobacz post
    wodz11 a zona cie nie przeklnie za te "kamienie" w kuchni. To sie musi koszmarnie myc.
    JoShi - zapewniam cię że nie ma żadnego kłopotu z utrzymaniem ściany w czystości, poza tym to życzenie mojej najdroższej
    Próbuje nadal prowokować forumowiczów żeby pomogli coś wymyślić na moją futrynę ale chyba ludziska jeszcze nie przebudzili się po zimie
    ...nie ma głupich pytań - bywają jedynie głupie odpowiedzi...

  9. #989
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Qli

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    4

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qli Zobacz post
    Po pierwsze - wstawiajmy zdjęcia takie, które da sie obejrzeć a nie fototapety (rozmiarowo
    Po drugie - nie róbmy zdjęć telefonami ponieważ nie da się uzyskać ostrości robiąc fotkę "z ręki"

    Po trzecie wreszcie - ciemniejsze miejsca na łączeniach mogą wynikać z dwóch powodów:
    1. nierówne wymieszanie albo niejednakowa konsystencja zaprawy (w co wątpię)
    2. jeśli kładziemy strukturkę partiami (a tak powinno być) to łączymy "mokre na mokre" a w przypadku stiuku przy drugiej warstwie "suche na mokre"
    Jeśli więc partie materiału były kładzione "mokre na suche" to w miejscach łączeń będziemy mieli różnicę w odcieniu.
    Chodzi o to, że jeśli położymy np. metr kwadratowy zaprawy na scianę i kładziemy następny fragment, to może się zdarzyć że brzegi poprzysychają a to nie jest korzystne zjawisko. Należy wówczas zwilżyć miejsca łączeń wodą (sprayem).
    Czy nie nazbyt skomplikowane wyjaśnienie ??
    ...nie ma głupich pytań - bywają jedynie głupie odpowiedzi...

  11. #991
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Qli

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sory za jakoś zdjęć, ale nie miałem nic innego pod ręką;/ pstrykałem tak na szybkiego

    po 1 nie jest to żaden gotowy stiuk ani tynk tylko sam kształtowałem faktury itp cekolem. Nie było to łatwe na tak dużej ścianie bo wszystkie 3 mają razem prawie 25 m
    po 2 ściana jest barwiona bejcą dekoracyjną stąd te ciemniejsze miejsca, ale może nie da się tego ominąć właśnie bejcą. Kładłem 2 warstwy bejcy po kawałkach i nie wiem gdzie zrobiłem błąd;/ robiłem to pędzlem. Mam dopiero 22 lata i wgl nie znam się na budownictwie bo to nie jest mój fach tylko tyle co ojciec mi coś tam podpowiedział:] próbowałem zrobić coś ala tynk retro, coś tam mi wyszło "chyba"...

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qli Zobacz post
    Sory za jakoś zdjęć, ale nie miałem nic innego pod ręką;/ pstrykałem tak na szybkiego

    po 1 nie jest to żaden gotowy stiuk ani tynk tylko sam kształtowałem faktury itp cekolem. Nie było to łatwe na tak dużej ścianie bo wszystkie 3 mają razem prawie 25 m
    po 2 ściana jest barwiona bejcą dekoracyjną stąd te ciemniejsze miejsca, ale może nie da się tego ominąć właśnie bejcą. Kładłem 2 warstwy bejcy po kawałkach i nie wiem gdzie zrobiłem błąd;/ robiłem to pędzlem. Mam dopiero 22 lata i wgl nie znam się na budownictwie bo to nie jest mój fach tylko tyle co ojciec mi coś tam podpowiedział:] próbowałem zrobić coś ala tynk retro, coś tam mi wyszło "chyba"...
    Zapewniam cię że efekt jest rewelacyjny (przynajmniej tak wskazują fotki). Jestem przekonany że tata jest w siódmym niebie.
    Czy bejcę miałes zabarwioną w całości jednym kolorem czy dolewałeś ?
    ...nie ma głupich pytań - bywają jedynie głupie odpowiedzi...

  13. #993
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Qli

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bejca była biała, ale zabarwiłem ją 2 pigmentami na 1 litr bejcy;] firma bejcy "primacol" i tak samo pigmenty. Zużyłem tylko nie całe 2 litr bejcy co mnie zaskoczyło

  14. #994

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Jak już zacząłeś mówić to teraz śpiewaj do końca
    Czym smarujesz foremki aby ten gips się nie kleił no i same foremki aby się nie brudziły.
    PliP - foremki smaruję prostym i najtańszym (wg mojej opinii) sposobem:
    - kropeleczka oleju jadalnego na gąbeczkę i rozsmarowuję, naprawdę kropeleczka - niec więcej żeby nie zatłuścić - zwracam uwagę aby przede wszystkim w zagłębieniach i w rogach olej był obecny
    - używam do tego najtańszych gąbeczek do zmywania naczyń, tych z tesco czy z lidla dwustronnych (gąbka plus ścierniwo)
    POWTARZAM Z NACISKIEM (i pewnie narażę się teraz sprzedawcom wszelkich płynów antyadhezyjnych i innych cudów od nie przylegania masy do foremek) - wystarczy zwykły olej jadalny, który mamy w domu - jest przezroczysty, nieinwazyjny i.....eko
    Od siebie dodam że na wszystkie kamienie które widać na zdjęciach mojej kuchni (około 8 mkw.) zużyłem niespełna nakretkę oleju.
    TO WSZYSTKO - żona nawet nie zauważy
    ...nie ma głupich pytań - bywają jedynie głupie odpowiedzi...

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodz11 Zobacz post
    ============
    Po kolei...:
    ZAKUPIŁEM takie foremki: http://allegro.pl/formy-do-plytki-ka...528557291.html wymagają przed użyciem pewnego drobnego dopracowania ale warto było...

    I LECIMY...
    - zwykły najtańszy gips budowlany, rozrobiony do przesady czyli wody o wiele więcej niż ustawa przewiduje mieszany w wiaderku mieszadłem do zapraw nałożonym na wiertarkę, konsystencja taka, by lało się z wiadra
    - wlewamy do forem (ja miałem ich 8 różnej wielkości) i tu ważna uwaga:jedna osoba leje gips a druga natychmiast wstrząsa troszkę foremkami uderzając o posadzkę i deseczką zbiera nadmiar gipsu (brudzi się troszkę
    - gips schnie szybko jeśli w otoczeniu nie jest zbyt wilgotne powietrze (teraz jest idealna pogoda - jednak jeśli zbyt krótko schnie gips, tym większe ryzyko że wyjmiesz z formy kamień w kilku częściach a tego nie chcemy - wobec tego pomny początkowych niepowodzeń (czyt. rozwalonych kamieni) metodą prób i błędów nie wyjmowałem kamieni szybciej niż po dwóch godzinach, a specyfika wyjmowania kafli z forem również ma znaczenie - jeśli cię to zainteresuje to opiszę to szczegółowo jeśli będzie taka konieczność
    - kamienie po wyjęciu z forem odstawiam na minimum dwa tygodnie (szlag mnie trafiał z niecierpliwości ale inaczej się nie dało w jesieni by perfekcyjnie wyschły
    - kolejny etap (mówię tu o swojej kolejności działań) to klejenie kamieni na ścianę na klej gipsowy
    - teraz impregnacja - NAJTAŃSZY grunt (bez sensu wydawać pieniążki na super wynalazki ponieważ skład wszystkich gruntów jest analogiczny) rozrobiony pół na pół z wodą (jeśli chcesz kamienie matowe) lub bez rozcieńczania jeśli kamienie mają być lekko błyszczące (satynowe) i znowu uwaga:jeśli z góry wiemy jakim kolorem kamienie będą wybarwiane to dobrze jest do gruntu dodać już pigment wówczas pięknie się wybarwia poprzez obfite malowanie pędzlem (natychmiast robi się efekt przecierki
    - kolejny etap to przemalowanie bejcą (w moim przypadku matową) - ja użyłem bejcy dekoracyjnej matowej firmy.....(nie wiem czy wolno na tym forum więc się wstrzymam z podaniem marki i nazwy)
    JEŚLI NIE WALISZ W KAMIENIE PIŁKĄ to spokojnie - trwałość jest bez zarzutu i można myć, szorować itp.

    Uff, rozpisałem się, ale nie da się w kilku słowach przekazać tego w sposób praktyczny.
    Na fotce poniżej pokazuję jak wyglądają (inne) kamienie zaimpregnowane gruntem bez rozcieńczania wodą - są satynowe jakby były pociągniete lakierem a lakieru nie widziały ani kropelki

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...07b2ff633.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...faa670319.html

    Załącznik 50515Załącznik 50516Załącznik 50517Załącznik 50518

    Wstawiam również fotki by zaprezentować jak wyglądało moje stanowisko "gipsowe" na strychu i proces składowania do suszenia
    ...nie ma głupich pytań - bywają jedynie głupie odpowiedzi...

  16. #996
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    No i wszystko jasne a tym temacie
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  17. #997

    Domyślnie

    Kochani, znlazłem kiedyś w necie takie oto zdjęcie łazienki, teraz przyszedł czas na realizację. Bardzo podoba mi się widoczny na zdjęciu tynk, tylko nie wiem w jaki sposób go wykonać. Nie wiem czy pacą czy jakąś formą, czy ... Możecie pomóc?

    Uploaded with ImageShack.us

  18. #998
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KyRO

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    1

    Domyślnie Moja Praca

    Witam serdecznie

    Kochani to dzięki wam zrobiłem pierwszy tynk, malowanie, itd. pragnę podziękować serdecznie za wszystkie rady.

    Tutaj przedstawiam moja pracę, która bez was nie mogła by się rozpocząć.











    Pozdrawiam majsterkowiczów

  19. #999

    Domyślnie

    KyRo - super Ci to wyszło.

    A w moim problemi nikt mi nie pomoże.... Czy ktoś tu zagląda?

  20. #1000
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Tak, ja zaglądam... ...bo, to fantastyczny wątek - prześledziłam wszystkie wpisy.
    Znalazłam tu wiele ciekawych i prostych rad i wskazówek w temacie tynków strukturalnych. O inspiracji już nie wspominam... ech...
    Są gotowe takie tynki, za które trzeba słono zapłacić. Przez te ceny gotowców, niemalże zrezygnowałam z ładnej ściany w łazience. A teraz? Nie dość, że w łazience będę miała strukturę - to jeszcze zamarzyła się mi struktura w przedpokoju i werandzie (wiatrołapie, jak kto woli).
    Ten wątek, to perełka...
    Pozdrawiam Wszystkich ...
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

Strona 50 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony