dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 58
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1159
  1. #1001
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dany172

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    I ja tynkuję z wami .Położyłem strukturę z cekolu na jednej ścianie i zastanawiam się właśnie czym to pomalować.W mojej wiosce mogę zamówić coś od tikkurili ale nie wiem czym mam to wykończyć .Pozostałe 3 ściany są pomalowane bardzo jasnym odcieniem szarości.Zaproponujcie mi coś,mam na to położyć lateks i jakąś bejcę?Tak to wygląda,oświetlenie LED będzie oczywiście we wnęce za matowym szkłem.

  2. #1002

    Domyślnie

    A mógłbyś zrobić fotkę w dzień, bez oświetlenia i z bliższej odległości?? tak abym mógł zobaczyć strukturę tego tynku

  3. #1003
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dany172

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    W dzień i z bliższej odległości wygląda to tak.


  4. #1004

    Domyślnie

    No to powiem Ci że wygląda to naprawdę extra

  5. #1005
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dany172

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    I mnie się podoba,tylko co z nim dalej robić?.Może mnie ktoś ukierunkować z osób które mają jakieś doświadczenie w malowaniu tynków strukturalnych?Proszę .Wnętrze w jasnym szarym to może bejca perłowa.Nie widziałem jej w realu,uzyskam dzięki niej matowe wykończenie?Chcę uzyskać efekt raczej rustykalnego wnętrza.Kusi mnie jeszcze pomalować te belki na biało

  6. #1006

    Domyślnie

    dany172
    bejce występują o różnym wykończeniu (mat też jest). Ja używam bejcy fox (dostępna w castoramie). Do tego kup barwnik aby uzyskać właściwy kolor, wymieszaj i maluj
    W razie niepowodzenia/niezadowolenia z efektu można wszystko przykryć farbą i zacząć od nowa. Tego nie da się zepsuć.
    Co do belek, to może zastosować efekt przecierania?
    <><><><><><><>
    C77b

  7. #1007
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dany172

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czyli ta bejca jest biała i mogę dodać do niej zwykły pigment aby uzyskać satysfakcjonujący mnie kolor?Trzeba się wybrać do dużego miasta i wstąpić do marketu budowlanego.Jak nie zobaczę na próbce to nie wybiorę.Tu jest ciekawa strona ale nie mam odwagi aby wybrać kolor z ekranu http://tikkurila.pl/files/2900/broszura_Taika_maly.pdf

  8. #1008

    Domyślnie

    Najpierw pomaluj ścianę na wybrany kolor jakąś farbą, rozcieńczoną wodą w stosunku 1:1. Dzięki temu nie "zalejesz" konturów tynku. Bejca jest transparentna, po dodaniu barwnika uzyskuje się ciekawe efekty, gdy przetrzesz ją po farbie.
    Przeglądnij ten wątek od początku - wiele można się dowiedzieć i łatwiej zdecydować się na wybór. Choć przy 50 stronach to może być problem
    <><><><><><><>
    C77b

  9. #1009

    Domyślnie

    Witam. W związku z pytaniami dotyczącymi stosowania bejc wykonałem zdjęcia próbek obrazujących kolejne etapy malowania. Bejca jest podstawowym pokryciem do przecierania tynków strukturalnych (u różnych producentów produkt o tych samych właściwościach może mieć różną nazwę). Ma charakter farby transparentnej tzn. kryjącej przy kolejnych warstwach częściowo. Konsekwencje tej właściwości są dwojakie. Po pierwsze podłoże powinno być białe (wszelkie „brudy” nie zostaną pokryte) lub zabarwione w masie na określony kolor. Po drugie ciekawie wygląda kładzenie kilku warstw bejcy o tym samym kolorze lub o innych kolorach.
    Zdjęcia 1-3: barwienie trzema różnymi kolorami przy pomocy przecierki wykonanej gąbką.






    Zdjęcia 4-5: barwienie analogicznymi kolorami jak poprzednio jednak od drugiej warstwy bejca była nakładana przy pomocy japonki. Japonka pozostawia więcej barwnika w zagłębieniach przez co wybarwienie staje się bardziej kontrastowe.



    W przedstawionych przykładach można oczywiście zatrzymać się na każdym etapie, a zabarwione struktury możemy „wzmocnić” np. werniksem lub patyną. Przecierając gąbką cienkimi warstwami minimalizujemy ryzyko przygotowania zbyt ciemnej lub zbyt jasnej bejcy.

  10. #1010

    Domyślnie koniec

    Cytat Napisał igorek1980 Zobacz post
    reszta fotek w tym albumie
    Kod html:
    http://igorek1980.fotosik.pl/albumy/806868.html
    to efekt końcowy !

    AVE SATAN.....

  11. #1011
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ruda_grazyna

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie- od kliku dni czytam ten watek z zaciekawieniem, bo na dniach chcemy remontować kuchnie i przedpokój i chcemy zrobić tynk strukturalny.
    I mam wiele pytań do znawców tematu, bo chcemy w kuchni zrobić takie ściany.

    Mieszkamy w starej kamienicy i są to ściany niestety nie równe i w dodatku bardzo wysokie.
    Moje pytanko, bo próbowaliśmy wyliczyć ile nam pójdzie gotowego tynku knauf i wyszło nam grubo ponad 350kg przy 42 m2. Czy to nie za dużo?
    I moje pytanie kolejne jaka farbe wystarczy by uzyskać kolor jak na zdjęciu?
    Teraz pragnę zapytac o przedpokój, bo chcemy zrobić ściany takim wałkiem jak jedna z koleżanek na tym wątku przedstawiła
    Cytat Napisał Aga - Żona Facia Zobacz post
    i w w momencie kiedy zagruntujemy ściany, położymy tynk strukturalny i znów zagruntujemy, to czym pomalować wystarczy sama bejcą czy werniksem? chciałabym uzyskać kolor a'la stare złoto bądź miedz i by to tak właśnie błyszczało.
    Dziś rozglądaliśmy się jak to cenowo wszystko wygląda w OBI
    Za wszystkie dobre rady pięknie dziękuję

  12. #1012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jeśli chcecie użyć gotowego tynku, to musicie wziąć poprawkę na wydajność materiału na m2, jaka jest zawsze podawana na opakowaniach - zwłaszcza, że (jak sama podkreśliłaś) ściany są nierówne. Do wydajności z opakowania trzeba dołożyć lekko 30% więcej. Poza tym, gotowe struktury są bardzo drogie - przynajmniej, dla mnie są bardzo drogie. Dlatego, ja zrezygnowałam z gotowców. Szczerze mówiąc, wolę włożyć w ściany więcej pracy niż kasy - a bałagan i tak jest taki sam.
    Co do koloru pigmentu, by uzyskać "kolor jak na zdjęciu" nic nie doradzę - monitory z lekka oszukują.
    Bejca jest bezbarwna - trzeba do niej dodać pigment, by pozyskać odpowiedni kolor. Werniks dodaje "błysku".
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  13. #1013
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ruda_grazyna

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    mając na mysli gotową tynk, myślałam o gipsową zaprawe tynkarską więc będzie rozrabiać sami, bo wiadomo gotowy tynk to kupe kasy kosztuje.
    kupimy w składzie budowlanym.
    Kupiłam werniks - stare złoto, czy powinnam jeszcze cos kupic by otrzymac własnie kolor stare złoto. jakaś farbę? czy sam werniks wystarczy by połozyć i otrzymam kolor + błysk??

  14. #1014
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ismen76

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam Wszystkich

    Wczoraj wieczorem znalazłam to forum i dotarłam do połowy wątku z opadniętą szczęką - potem padłam tylko na poduszkę
    Podziwiam Wasze zamiłowanie do improwizacji i chciałabym uzyskać poradę. Chcę na jednej ze ścian położyć sobie tynk dekoracyjny, a w zasadzie jego tańszy substytut Cekol ..jak widać na powyższych zdjęciach "dany" dał radę i jest to możliwe Chcę uzyskać podobną strukturę jak on ..ale jeśli wyjdzie mi coś jak "Gonti" - też będzie dla mnie OK, ale problem pojawia się u mnie później. Chcę na tak przygotowanym "tle" zrobić jakby płaskorzeźbę - drzewo. I teraz pytanie: czy na suche tło z Cekolu przyklei mi się struktura drzewa -(też z Cekolu) czy muszę się uwijać i formować to drzewo jeszcze na mokrym tle? Nie chcę aby odpadło ..coś czytałam o zasadzie "mokre na mokre" ale czy to się tyczyło Cekolu czy gotowych tynków strukturalnym to nie wiem. Będę wdzięczna za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez ismen76 ; 13-07-2011 o 07:47

  15. #1015
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ismen76

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    aloo.. czy wszyscy wyjechali na wakacje?

  16. #1016
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dany172

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cekol przyklei się do suchego cekolu bez problemu . Jeżeli masz plan wykonać to drzewo za pomocą szablonu to inaczej nie da się tego zrobić.

  17. #1017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Najlepszą przyczepność do podłoża gwarantuje GRUNT KRZEMIANOWY.
    Mozna nim pomalować malowane farbami ściany i na to dać strukture. Podobno trzyma nawet na szkle
    Więc żadne tam unigrunty itp. tylko grunt krzemianowy jak ktos ma wątpliwości o niestabilość podłoża np. stare tynki, powłoki farb itp.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #1018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ismen76

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie dany ..ufff kamień z serca. Mayland nie obawiam się, że cekol mi odpadnie od ściany tylko, że od tła z cololu przyklejone drzewo, ale dobrze, że podsuwasz mi pomysł gruntu, bo właśnie szukałam czegoś dobrego ..skoro twierdzisz, że wszystko się tego trzyma, to na pewno skorzystam Właśnie miałam dylemat czy farby kłaść już jak będzie przyklejone drzewo czy malować tło osobno a drzewo osobno - teraz już mam odpowiedz, dzięki Co do sposobu nałożenia tego drzewka to nadal kombinuję ..chcę aby było mocno strukturalne coś jak w tym linku - zwróćcie uwagę na 30-tą sekundę filmiku
    http://www.youtube.com/watch?v=7DxIC...feature=fvwrel
    i nie mam pojęcia jak by to wyszło szablonem, ale ja wymyśliłam coś takiego:
    Do utworzenia pnia rozrobić odrobinkę gęstszą masę, włożyć ( tylko się nie śmiejcie ) w rękaw cukierniczy do formowania np. bez i jadąc od dołu nakładać na ścianę po kawałku ok. 50cm. Następnie jeśli kora drzewka wyjdzie zbyt gładka przyłożyć folię i formować większe i mniejsze bruzdy pilnując aby pień (później poszczególne gałązki) nie spłaszczyły się, a kora nadal miała strukturę mocno odstającą tj. do 3cm. Liście/korona to już prosta sprawa ..nałożyć kilka warstw w jednym miejscu formując mocne nierówności jak widać w linku. Co Wy na to, da się tak? ..jeśli ma ktoś inny pomysł to śmiało proszę piszcie ..z chęcią poczytam.
    Ostatnio edytowane przez ismen76 ; 16-07-2011 o 19:42

  19. #1019
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    apson

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    2

    Domyślnie

    Pytanie:
    Czy struktura przed nałożeniem bejcy musi być pomalowana na biało?

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał apson Zobacz post
    Pytanie:
    Czy struktura przed nałożeniem bejcy musi być pomalowana na biało?
    Nie musi być pomalowana ale pamietaj, ze bejca to pokrycie półtransparętne i podłoże będzie prześwitywać, miejscami może bardzo. Jeśli o taki efekt chodzi to ok.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 51 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony