dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 58
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1159
  1. #1061

    Post łazienka

    Witam
    Od dłuższego czasu przeglądam ten temat. Przeszukałam od początku i od końca w poszukiwaniu inf. o tynku strykturalnym w łazience. Właśnie się wprowadziłam do mieszkania po babci a wcześniej tu rodzina jeszcze mieszkała. Mieszkanie hmm od 30 lat nie było remontowane porządnie, jedynie jakieś poprawki kosmetyczne. Łazienka i kuchnia są w całości do wymiany wraz z kanalizą i podłogami. Na ścianach rozgościła sie wilgoć i grzyb, zwłaszcza w kuchni. Remont chcemy jednak zacząć od łazienki. Nie mogłam znaleźć inf . jak dobrze zrobić taki tynk w łazience, zwłaszcza przy wannie i umywalce. Nie zależy mi tu jakoś strasznie nad jakimiś naciekami, przenikaniem sie kolorów, ale głównie na teksturze ściany (żeby ukryć te masakryczne nierówności ) i dobrą farbą i zabezpieczeniem przed wchłanianiem wody. W tej chwili od połowy w góre jest pomalowana farba, wygląda na zwyczajną taką, od połowy w dół różne tapety łazienkowe.
    Czy wystarczy je zerwać, zagruntować, nałożyć tynk/gips i nadać fakturę, zagruntować pod farbę i pomalować farbą (i tu nie wiem jaką, silikonową, jakąś emulsją, akrylową?) czy lepiej jeszcze czymś dodatkowo zabezpieczyć ścianę przy wannie i umywalce?
    serdecznie dziękuję:*

  2. #1062
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewazych
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Gruntowanie pod tynk,
    Witam przeczytałam cały wątek i teraz już wszystko chyba wiem tylko mam jeden problem otóż, już mam zagruntowaną ścianę ale obawiam się że nie unigrutem tylko gruntem śnieżką lateksową czy to się spiszę pod strukture z kleju?
    PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ, TYNKOWANIE JUŻ JUTRO.

  3. #1063
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    WItam,
    Czy do tynków strukturalnych można by uzyć tynku zewnętrznego silikatowo-silikonowego baranek 1.5mm? Zostało mi go kilkanaście kg z elewacji w róznych odcieniach. Zastanawiałem sie zeby to zemieszać i położć na scianę? RObił tak ktoś? Czy trzeba dołozyć jakieśgoś gipsu/masy aby było to lepiej urabialne na sciannie?
    Jakie efekty możemy uzyskać z takiej masy?
    Pozdrawiam

  4. #1064

    Domyślnie Tego się od Was nauczyłam

    Zrobione przeze mnie i mojego męża z Goldbanda wg Waszych rad.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00121.jpg
Wyświetleń:	737
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	113651   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00122.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	113652   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00123.jpg
Wyświetleń:	450
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	113653   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00124.jpg
Wyświetleń:	443
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	113654   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00125.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	113655  


  5. #1065
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LAZARUS1985

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, czytałem wasze posty i jestem pod wrażeniem rzeczy, których dokonujecie.
    Osobiście tez czeka mnie remont, dlatego tez sie tu znalazłem, a mianowicie chciałem wykonać imitacje marmuru mniej wiecej coś takiego jak na filmiku
    http://www.youtube.com/watch?v=JaPaIzYnwRw
    chciałem sie was poradzic co krok po kroku powinienem zrobic, ściana jest wytynkowana zaprawą cementowo wapienną.
    Jakiego materiału użyć do uzyskania takiego efektu?? gips, tynk czy jakiś klej, prosiłbym o szczegółowe dane,
    i małe pytanko odnośnie bejcy i werniksu
    bejca przypuszczam to lakier ścienny do barwienia pigmentami, a werniks nanosi sie na bejce czy pod bejcę??

  6. #1066
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja "układałem na ścianie " relief w 3 warstwach. Użyłem do zagruntowania ściany gruntu szczepnego - po wyschnięciu ma doskonałą strukturę do nanoszenia czy to reliefu, glinki weneckiej czy stiuków. Grunt szczepny (jego struktura) po wyschnięciu przypomina w dotyku siatkę do wklejania na styropian z tym, że jest bardziej ostry.

  7. #1067
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar avenss
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    MMz
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam serdecznie,
    podczytuję Was od jakiegoś czasu i szczerze mówiąc jestem pełna uznania dla Waszych prac.
    Podziwiając Wasze prace postanowiłam z mężem odmienić lekko nasze ściany.
    Nie robiliśmy całych ściany, tylko obkleiliśmy elementy i zrobiliśmy takie a la "płaskorzeźby" z tynku dekoracyjnego EFFECTO.
    Oczywiście wcześniej zagruntowaliśmy, odczekaliśmy nałożyliśmy, zrobiliśmy wzorki.
    Resztę ścian odświeżyliśmy i teraz zależałoby nam na efekcie srebra, ale nie chciałabym wydawać za dużo kasy na werniks.
    I moje pytanie - czy mogę to pomalować farbą akrylową na ciemniejszy kolor niż ściana i np. spryskać jakimś spreyem, który da połysk? może jakiś grafficiarski?
    Miał ktoś takie doświadczenia?

    Ewentualnie co polecacie zamiast werniksu? u nas sporo byśmy musieli go kupić a z kasą krucho.
    Jest jakiś mocno metaliczny, który by podkreślił strukturę pigment lub inny specyfik?

    Pomocy

    A to jeden z naszych elementów ścianowych


  8. #1068
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar avenss
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    MMz
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    może ktoś jednak pomoże jaką tą farbę wybrać ???

    czy przy pomalowaniu jednym kolorem bez tych przecierek i bejc będzie widać strukturę???

  9. #1069
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar avenss
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    MMz
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    taki rewelacyjny wątek, a widzę słabe zaangażowanie a może nie chcecie pomóc nowicjuszowi?, hmmm

    tak czy siak powiem co kupiłam
    otóż zakupiłam 1L werniksu metalicznego dekoracyjnego Primacol kolor-złoto

    Pani w sklepie powiedziała, że jest najlepszy do tego typu efektów, no i cena też przemawiająca

    Teraz mam kolejny dylemat - czy malować te wypukłe części na ścianie farbą i na to, ten werniks,
    czy werniks od razu na tynk.

    Chcę uzyskać efekt jasnego złota.

    Wiadomo werniks jest transparentny, stąd ta wątpliwość.

    Zmieniła mi się koncepcja i teraz już nie ciemne będą te strukturki tylko jasne. Nie srebrne ale złote

    Kobieta zmienną jest

    Może znajdzie się jakaś dobra dusza i mi pomoże, bo jestem zielona

  10. #1070

    Domyślnie

    Avenss możesz zrobić tak...
    1. Kupujesz bejcę Primacola (jest tania i wystarczająco dobra), jeden lub dwa barwniki o odcieniu żółci i wykonujesz przecierkę. Następnie kładziesz werniks Złoto (lepszy byłby innej firmy... ale nie będzie to co kupiłaś) i przecierasz nim tynk 1-3 razy. Werniks jest transparenty i przetarcie białej ściany nie da wystarczającego efektu. Żółcie wzmocnią kolor.
    2. Pokrywasz bejcą jak w pkt.1 a następnie przecierasz patyną Złoto. Patyna jest mocniejsza od werniksu i jej grubsza warstwa może mieć prawie pełne krycie.
    3. Pokrywasz bejcą i werniksem jak w pkt.1 a następnie wzmacniasz cienką warstwą „lokalnie” patyną lub patyną rozcieńczoną z werniksem.
    4. Zabarwiasz werniks barwnikiem (oczywiście nie cały litr) i wykonujesz tym przecierkę.

    Sorki ale możliwości jest jeszcze więcej. I wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. A efektów różnych rozwiązań nie da się opisać. I najważniejsze... nigdy nie próbuj na ścianie.

  11. #1071
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar avenss
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    MMz
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Gonti, baaaaardzo Ci dziękuję.
    Strasznie mi pomogłeś/aś. Jasno, schematycznie i rzeczowo - tego potrzebowałam
    Jak tylko coś tam wymodzę na tych ścianach to wrzucę, chociaż patrząc na Wasze prace to nie wiem czy nie będzie wstyd

  12. #1072

    Domyślnie

    Cześć. A czy ktoś z Was używał gotowych mas do struktur? Widziałem ostatnio w kawiarni taką piękną ścianę (głęboka struktura zrobiona pewnie pacą zębatą) w kolorze jasnego beżu - ale to jakiś taki lekki, perłowy połysk miało - ładne to to było i wydawało się nienajgorsze do sprzątania - bo w dotyku to właśnie jakby perłowe - lakierem pokryte, może jakąś specjalną farbą..... a jednak z 2-3 metrów wyglądało surowo... Kurcze, chyba następnym razem zrobię fotkę i tu wrzucę...

  13. #1073
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michalska

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałabym się Was poradzić, poprosić o podpowiedzi.
    Obiecałam, że pomogę swojej mamie wyremontować stare mieszkanie z wielkiej płyty(ograniczone środki $). Zważywszy, że ściany są mocno po przejściach (już od nowości nie wyglądały najlepiej). chciałabym zrobić sama na nich strukturę. Na pierwsze kopyto ruszam w przyszłym tygodniu z przedpokojem. Przeraża mnie, gdyż jest ogromny, w dodatku długi. Typowy wagon, ciemny, wąski, długi. Chciałabym go optycznie zmniejszyć i wyrównać ściany. O ile z kolorem sobie poradzę (wymalowane własne mieszkanie, i kilku znajomym - ale przy prostych ścianach), tak z wyrównywaniem tych krzywielcy już nie bardzo. Stąd pomysł na strukturę, która optycznie zakryje niedoskonałości. Szkopuł w tym, że wcześniej była tam tapeta. I teraz jak się do tego zabrać ?
    Rozumiem tapetkę żdzieramy, do gładkiego.
    Myjemy ścianę.
    Gruntujemy ?
    I bawimy się tynkiem ?
    Jak przy tak dużej powierzchni (nawet przyznam nie wiem ile tam może być metrów), wydaje mi się, że 8m długości, jak przy takiej dużej powierzchni robicie struktury ? Posuwanie się stopniowo (najpierw nakładanie np. na pół długości ściany i zabawa z wałkiem ?), czy jeszcze inaczej ?
    Przeraża mnie to, że porywam się z motyką na słońce mam ''podobno'' zdolności plastyczne ale boję się, że technicznie nie dam rady tego zrobić, więc jeśli ktoś mógłby mi to jakoś łopatologicznie przedstawić krok po kroku byłabym bardzo wdzięczna za każdą cenną radę.

    Pozdrawiam serdecznie.

  14. #1074
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    słomka86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Lazura Alpina

    Wydaliśmy kupę kasy na nowe ściany.. pięknie wyszły, aż mnie serce boli jak pomyślę jak teraz wyglądają! Po pomalowaniu lazurą, która miała być transparentna - czekoladowa ściana jest teraz perłowo biała!! Właściwie to srebrzysto perłowa mimo, że lazura jest gold! Coś strasznego! Mazy wszędzie.. wszystko zgodnie z instrukcją a wyszło Dramatycznie!!. WSZYTSKO ZASMAROWANE NA BIAŁO.

    Do tego z farby na 2,5l wychodzi 17m2 powierzchni.. a my pokryliśmy tym 32!!
    Co można z ty,m zrobić

  15. #1075
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalska Zobacz post
    ...
    Jak przy tak dużej powierzchni (nawet przyznam nie wiem ile tam może być metrów), wydaje mi się, że 8m długości, jak przy takiej dużej powierzchni robicie struktury ? Posuwanie się stopniowo (najpierw nakładanie np. na pół długości ściany i zabawa z wałkiem ?), czy jeszcze inaczej ?
    Kleju nakładasz na ścianę dokładnie tyle ile jesteś w stanie obrobić i potem następna powierzchnia i znowu następna. Jak zrobisz za dużą powierzchnię to ci zaschnie i nie zdążysz jej obrobić. Wszystko jeszcze zależy od tego jaki to klej.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  16. #1076

    Domyślnie

    Volder1 jestem tu nowa i bardzo podobają mi się cegiełki z kwiatami możesz napisać jakich bejc i kolorów używałeś chciała bym tak zrobić przedpokój i korytarz[/B]

  17. #1077

    Domyślnie

    Cytat Napisał andzia19796 Zobacz post
    Volder1 jestem tu nowa i bardzo podobają mi się cegiełki z kwiatami możesz napisać jakich bejc i kolorów używałeś chciała bym tak zrobić przedpokój i korytarz[/B]
    Witam.
    Dawno już nie zaglądałem na to forum gdyż dom skończony i ścianę pewnie już pomalowałaś. Ja po zrobieniu struktury i zagruntowaniu zwykłym gruntem malowałem bejcą Primacola z dodatkiem różnych barwników / brązowy, zielony, czerwony, żółty, pomarańczowy/. Rozrabiałem je z bejcą w małych pojemnikach a potem radosna twórczość.
    Na innej ścianie po zagruntowaniu najpierw pomalowałem ścianę śnieżką z dodatkiem jasnobeżowego barwnika, a potem dopiero po wyschnięciu farby - bejcą perłową z barwnikiem. Efekt lepszy, bejca na gładszej powierzchni/ farbie/ lepiej się rozprowadzała.

  18. #1078
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krysia-m

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pierwszy raz robiliśmy na ścianie strukturę.
    Tynk z bezpyłowej gładzi, nakładany pacą i paca formowany wzór.
    Zagruntowany.
    Głupotą jednak było pomalowanie go farbą lateksową, ponieważ cała struktura gdzieś się "zgubiła" pod jednolitym kolorem
    No więc... lekkie przeszlifowanie i na ten tynk cieniutka warstwa kolejnego.
    Ponownie grunt i tym razem już bejca z pigmentem.
    Pierwsze bejcowanie i przecieranie: rewelacyjny efekt.
    Jedynym szkopułem był kolor... miała być soczysta i głęboka czerwień a wyszedł.... róż.
    Kolejne dwie warstwy bejcy dodały koloru ale jednocześnie mniej widoczne stały się przetarcia...
    W ruch poszedł drobny papier ścierny i po wytarciu przeszlifowanej ściany mokrą ścierką już o wiele lepiej.
    Efekt jednak nie jest taki, jak się nam wymarzył - kolor nadal za jasny no i tego przecierania wciąż mało widać.
    Dodam jeszcze, że tynk był kładziony na dwóch sąsiadujących ścianach w sposób niesymetryczny - to znaczy część ściany jest tynkowana a cześć gładka i pomalowana farbą.
    Teraz pytania i prośba o poradę.
    Mam w zamyśle nasz tynk polakierować z jakimś "brokatowym" akcentem ale chciałabym jeszcze jakoś uwypuklić tą strukturę i sprawić, by zagłębienia były ciemniejsze. Czego miałabym użyć? Dodam, że czerwień tylko połączona jest z żółtą (taka jakby biszkoptową) ścianą, na której zamontowane są kinkiety z stylu starego złota z miedzią.
    Kolejny mój dylemat to miejsca połączenia tynku u ściany - nie wygląda to ciekawie - jakie są możliwości wykończenia?
    Postaram się wieczorem wrzucić tu jakieś zdjęcia ale może w tej chwili tez znajdzie się ktoś, kto doradzi?

  19. #1079

    Domyślnie

    jak zrobić taki tynk i jakimi kolorami Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08787.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	140147Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08944.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	140148
    czekam na odpowiedz i jade do sklepu po towar i do pracy

  20. #1080

    Domyślnie

    jak uzyskać taką fakturę ściany?????Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08944.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	140149

Strona 54 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony