dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 58
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1159
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.Jar
    Hej, LeoAureus !!!

    Zasnęłaś czy cegiełki lepisz ???
    Napisz co tam na powstańczym froncie.
    Nie, nie zasnęłam tylko komputer mi siadł w domu Cierpię
    Na powstańczym froncie bez zmian, robią nam taras i grilla, więc z zaciśniętymi zębami czekam aż ten syf się skończy, żebym mogła w spokoju skupić się nad wyrwą

  2. #102

    Domyślnie

    Witam

    Na prawdę fajnie się rozpisaliście byle tak dalej. Słuchajcie nigdzie nie mogę dostać gładzi wapiennej. Może wiecie gdzie to nabyć drogą kupna w Wawie

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Zrób sama gładź wapienną Oto porada ze stronu muratora skopiowana:
    Gładź wapienna
    Jak przygotować i w jaki sposób kłaść gładź wapienną?

    Jeśli jest to gładź fabryczna (kupowana w worku na składzie lub w supermarkecie), to proszę się zastosować do zaleceń producenta, szczególnie jeśli chodzi o: ilość dodawanej wody, czas mieszania, czas powtórnego mieszania, stosowanie mieszarki wolnoobrotowej. W przypadku gładzi wykonywanej na budowie, to jej receptura jest następująca (proporcje objętościowe): 1:3:10 (cement/wapno/piasek). Piasek do 1 mm. Technika nakładania podobna do tynkowania. Jeśli masa tężeje, można do niej dodać niewielką ilość wody, lecz powtórne zamieszanie kielnią zwykle wystarcza
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Przyniosłam trochę gładzi Może po symbolach i z nazwami będzie łatwiej Ci znaleść. Niestety nie znam na tyle Wawy by wiedzieć gdzie gładź sprzedają

    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #105

    Domyślnie

    Witam

    Mayland jesteś wielka! Nie muszę iść do sklepu bo wszystko mi przyniosłaś A tak na poważnie we wszystkich marketach budowlanych nie znalazłam tego produktu więc może rzeczywiście sama sobie zrobię tą gładź.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  6. #106

    Domyślnie

    Łoł wypadł mi w tym wątku 1000 post
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Gratulacje Żeby nie powiedzieć: związałaś się z forum jak tynk ze ścianą
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #108

    Domyślnie


    tylko że ja naprawdę wole czytać niż pisać...
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  9. #109

    Domyślnie

    Nie mówiąc już o tym że ciebie nie mam szansy dogonić podziwiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Masz Podobnie myślałam na początku mojej bytności na forum Wydawało mi się, ze jak 100 wpisów zrobię to będzie sukces i potrwa conajmniej 2 lata
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #111
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosia_p

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    1

    Domyślnie jak usunąć?

    Mam pytanko. Czy ktoś z może mi powiedzieć czy łatwo taki tynk sie usuwa jak sie po latach znudzi. Czy wtedy ma znaczenie czy był robiony gładzią czy zwykłym tynkiem gipsowym?

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Tynk ma grubosć ok 1-5mm. Pewnie mozna do skuć ale wtedy trzeba równać ścianę. Można też taki tynk pokryć nowym tynkiem usuwając tylko farbe (lub czyniac podłoze chropowatym i łatwo przyczepnym). Ja wybrałabym ponowne wygładzenie sciany zamiast kucia.

    Nie wiem co lepsze - gładź czy tynk. Tynk jest pewnie twardszy.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #113

    Domyślnie

    Przed poważną robotą z wyrwą powstańczą zrobiłam strukturę w pokoju komputerowym, niejako na rozgrzewkę
    Nakładałam Knaufa dużą pacą na ścianę, warstwa tak około 3-5 mm, a następnie pracowałam wałkiem takim:








  14. #114

    Domyślnie

    Następnie pomalowałam kolorem aksamitny burgund, gdzieniegdzie maziając bardziej rozcieńczoną farbą, coby nierówno było, coś na zasadzie przecierania.









    Ponieważ jest to pokój komputerowy to wiadomo, że będę w nim spędzała dużo czasu, i wiadomo że będą tam spędzały równie dużo czasu pieski (no bo mnie kochają!)
    Długo myślałam co by tu dać na ścianę tam gdzie będą leżały, bo wiadomo że ściana będzie tam brudna. Pewnego ranka kiedy siedziałam sobie na leżaku, męskie ramię (to od pacy) rzuciło we mnie kamykiem... I dosłownie jak w 'Pomysłowym Dobromirze' olśniło mnie
    A oto jeszcze niewykończony efekt:





    Najpierw spędziłam kilka godzin na ręcznym sortowaniu kamyków z pozostałego żwiru, później umyłam je, no a potem kładłam fragmentami klej szpachelką na ścianę i wklejałam kamyczki. PO JEDNYM
    Klej musi być gęsty, żeby kamyki nie spływały.
    Jak już skończę nakładanie to zaimpregnuję.

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Kawał dobrej roboty!!!! Aż cżłowiek załuje, że wiecej scian nie ma Ściana w burgundzie ekstra! A z tymi kamykami podziwiam za cierpliwość
    No tym burgundem to chyba zachęciłaś sporo osób bo tynkowania
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #116

    Domyślnie

    mayland dziękuję za słowa uznania
    Burgund na dwóch dolnych zdjęciach wygląda jakoś blado, prawdziwy to raczej ten z pierwszego zdjęcia.

    A jeszcze na migdałowej ścianie wzorek rzuciłam



    I na suficie, coby nudno nie było



    A układanie kamyków wciąga, tylko kolana bolą

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus

    Najpierw spędziłam kilka godzin na ręcznym sortowaniu kamyków z pozostałego żwiru, później umyłam je, no a potem kładłam fragmentami klej szpachelką na ścianę i wklejałam kamyczki. PO JEDNYM
    Klej musi być gęsty, żeby kamyki nie spływały.
    Jak już skończę nakładanie to zaimpregnuję.
    Jestem pod wrażeniem !!!
    Twoja ręczna kamykowa wygrywa na razie z "wyrwą powstańczą". Ciekawy jestem co jeszcze fajnego wymyślisz?
    Bo, w to, że coś nowego wymyślisz to nie wątpię.

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    A wzorek to pierdyknęłaś na pewno ręcznie - pędzelkiem.
    Oświeć mnie - i nie pisz, że z użyciem szablonu (bo nie uwierzę )

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja miałam tak zrobić z łazience na podłodze kamyki. Na juz przyklejone miała być położona żywica epoksydowa by powierzchnia była bardziej gładka i lśniąca. Jednak nie bardzo mi te kamyki pasowały i pomysł umarł śmiercią naturalną
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.Jar
    Jestem pod wrażeniem !!!
    Twoja ręczna kamykowa wygrywa na razie z "wyrwą powstańczą". Ciekawy jestem co jeszcze fajnego wymyślisz?
    Bo, w to, że coś nowego wymyślisz to nie wątpię.
    A wiesz jak uciążliwe jest sortowanie kiedy jakieś tam owady latają, bzyczą, a nawet gryzą! I kręgosłup boli
    Ja się sama boję co jeszcze wymyślę, sporo już wymyśliłam ale jakiś opór i protesty słyszę To i kreatywności swojej wykazać nie mogę
    Ścian mam jeszcze sporo (dwa przedpokoje no i salon) więc na pewno coś jeszcze tutaj pokażę.

Strona 6 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony