dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 58
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1159
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr.Jar
    A wzorek to pierdyknęłaś na pewno ręcznie - pędzelkiem.
    Oświeć mnie - i nie pisz, że z użyciem szablonu (bo nie uwierzę )
    Szablonik, szablonik pod nazwą 'mimoza' Gąbeczką leciałam.
    Jakbym miała na suficie ręcznie malować to chyba umarłabym

    Zapomniałam napisać, że po nałożeniu 'struktury' oczywiście gruntowałam. Po pomalowaniu też, ale chyba niepotrzebnie, bo ściana prawie gruntu nie przyjmowała i tam gdzie więcej poleciało to musiałam 'sprzątać' Farba chyba dobra czy co?

    mayland dlaczego wcześniej nie napisałaś, że chciałaś taką podłogę???
    Oczami wyobraźni widzę ją i PODOBA MI SIĘ Ale za późno...
    A! Gdzie kupić żywicę epoksydową?? W kuchni raczej będę miała trawertyn na ścianach, z dziurskami, i chciałabym te dziurska właśnie tą żywicą potraktować. Nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat. O, przepraszam, gdzieś tam znalazłam, ale żywicowanie metra kamienia kosztowało jakieś koszmarne pieniądze

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Te kamyczki na podłogę, to dobrze, że ich nie robiłyście

    Bo z żywicą jest tak, że jest przeźroczysta i miękka, czyli rysuje się jak diabli, a jak się ją utwardzi to z kolei żółknie

    A gdzie kupić to nie wiem Ale pogadaj z Luboszem od mozajek, może on będzie wiedział

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Ścian mam jeszcze sporo (dwa przedpokoje no i salon) więc na pewno coś jeszcze tutaj pokażę.
    To prawda, ścian masz jeszcze sporo. Gdyby tak wziąć pod uwagę moje "gwoździkowe" przemyślenia to ścian Ci starczy na 25000 postów.
    Tylko nie wiem jak Cię namówić na pomoc w adaptacji fabryki ..............

    ...................Już wiem


    kupię od Ciebie kilka "leonów"

    PS. Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.leoaureus.com/i.php?v=glowna

  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wiem, że żółknie ale nadal jest przeźroczysta. Żółtnie w niewielkim stopniu. Mozna kupić podobno w Castoramie. Myslę, ze trzeba popytać po sklepach. Produkują ją np. Zakłady chemiczne w Sarzynie http://www.zch.sarzyna.pl/ Jak robisz sama to drogo nie wyjdzie. Firmy jak zawsze biora krocie jak coś jest nowe, oryginalne a jeszcze szczególnie wtedy jak dochodzi do tego obróbka betonu bo to się wiąże ze specjamnymi maszynami np. do polerowania.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #126

    Domyślnie

    mayland bardzo Ci dziękuję za linki Jak tylko dorwę się do jakiegoś normalnego neta (czyt. z prędkością większą niż 10 kilo ) to wszystko przeczytam. Znaczy jutro przeczytam.

    Mr.Jar a czy ja odmówiłam Ci jakiejkolwiek pomocy? Pytaj, pytaj, jak tylko będę w stanie to z przyjemnością odpowiem a psów i tak nie odsprzedam

    Tak sobie kombinuję, że jakby tą żywicę na ścianę na moje kamyki... Chyba nie da rady

  7. #127

    Domyślnie

    Stanowisko pracy, nieco zmęczone



    I ciekawostka, elewacja zrobiona tym samym wałkiem co strukturka burgundowa, tylko że więcej kleju i bardziej zamaszyste ruchy


  8. #128

    Domyślnie

    Struktura stara, bo ta:



    ale kolorek się znudził i jakoś tak nie pasował..
    Pojechałam więc po ścianie gąbeczką namoczoną w bejcy, zacierając nierówno i teraz mam tak:







    i wieczorem



    Oczywiście jak pomaluję sufit i resztę ścian to wyrównam łączenia z pozostałymi ścianami.
    Teraz zrobiło się 'szlachetniej'

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Efekt fajny ... ale myślę, że na jedną ścianę tylko, bo będzie za mroczno, .................chyba, że taki masz zamiar.

  10. #130

    Domyślnie

    Reszta ścian albo będzie taka jak teraz - jasna, albo zabejcuję ale tylko jedną warstwą (tamto jest dwoma) i dodam mniej barwnika do bejcy

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Struktura stara, bo ta:



    ale kolorek się znudził i jakoś tak nie pasował..
    Pojechałam więc po ścianie gąbeczką namoczoną w bejcy, zacierając nierówno i teraz mam tak:







    i wieczorem



    Oczywiście jak pomaluję sufit i resztę ścian to wyrównam łączenia z pozostałymi ścianami.
    Teraz zrobiło się 'szlachetniej'
    jak dla mnie REWELACJA !!!!!!

  12. #132

    Domyślnie

    Witam!
    Też się zastanawiam nad kolorami we wnętrzach - żeby nie było nudno.
    Bardzo ciekawe kolorki.
    Czy to dobrze doświetlony pokój - od południa czy od północy?

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Świetnie dobrane kinkiety do tej ściany albo ściana do kinkietów
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #134

    Domyślnie

    mayland, przez przypadek

    BARKAJ, pokój jest dobrze doświetlony, ma trzy okna, jedno okno od północy i dwa od wschodu.

    JANINKI-AMORKI82, dzięki, warto do tej pory ręce domywać

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Leo
    O jakiej bejcy mowisz ?

    Bardzo ladny ten kolor na scianie z kinkietami.
    Chyba cos takiego zrobie u mnie w duzym holu .
    Od poniedzialku sie przybieram do pracy.

  16. #136

    Domyślnie

    rrmi, zwykła bejca do ścian, nazywała się dekoracyjna. Dolałam do niej barwnika i już

    Jak idzie?

  17. #137

    Domyślnie

    Hmm, bejca Niech zgadnę, to zwykły lakier akrylowy, w trzech odmianach mat, półpołysk i połysk, tylko firma fox decorator nazwała to bejcą (mat, satyna i perła) żeby nikt się nie kapnął i wyskakiwał chętniej z kasy. Każdy lakier akrylowy się nada + pigmenty do farb akrylowych. LeoAureus, nie przepłacaj za markieting.

  18. #138

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Wczoraj znalazłam ten wątek na forum i postanowiłam (po przeczytaniu go) o natychmiastowym rozpoczęciu remontu swojego wiatrołapu. Z tym zamiarem nosiłam się od pewnego czasu i w pierwotnej wersji miała to robić ekipa, jednak wiąże się to oczywiście z koniecznością czekania na termin, dodatkowymi kosztami, no i nie daje tyle satysfakcji co w przypadku samodzielnej pracy
    Jak dotąd moje osiągnięcia w temacie "remonotwej" to jedynie zrywanie tapet, mycie ścian, gruntowanie i malowanie.
    Teraz pora na prawdziwe wyzwanie:
    1. pozbycie się płyt ze ścian i sufitu
    2. skucie posadzki (nie będzie problemu - pokażę na zdjęciach)
    3. położenie płytek na podłodze
    4. sufit: gładź lub podwieszany z płyt kg z halogenami
    5. tynk na ścianach - wg wzoru mayland poziomych pasów lub "sztruksiku"

    Jak wrócę do domu to zrobię zdjęcia i podeślę Wam do oceny sytuacji.

    Pozdrawiam!!!

    ...nawet nie wiecie, jak dodajecie otuchy swoim entuzjazmem i możliwościami takim laikom jak ja... dzięki za to

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał voitek
    Hmm, bejca Niech zgadnę, to zwykły lakier akrylowy, w trzech odmianach mat, półpołysk i połysk, tylko firma fox decorator nazwała to bejcą (mat, satyna i perła) żeby nikt się nie kapnął i wyskakiwał chętniej z kasy. Każdy lakier akrylowy się nada + pigmenty do farb akrylowych. LeoAureus, nie przepłacaj za markieting.
    Takie coś miałam akurat w domu. Jak pisałam - jak coś chcę robić to muszę już i zaraz, korzystając z dostępnych produktów
    O ile pamiętam to nie była owa bejca droga...

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał octopi
    3. położenie płytek na podłodze
    4. sufit: gładź lub podwieszany z płyt kg z halogenami

    ...nawet nie wiecie, jak dodajecie otuchy swoim entuzjazmem i możliwościami takim laikom jak ja... dzięki za to
    Umiejętności zrobienia tych dwóch rzeczy mocno zazdroszczę Fotorelację poproszę krok po kroku Może się nauczę

Strona 7 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony