dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia 2,95x3,09m - półotwarta na jadalnię/salon - w domu jednorodzinnym, parterowym

    Proszę o rady i ocenę mojej obecnej koncepcji.

    Budynek stawiamy metodą bardzo gospodarczą. Do tej pory praktycznie 100% to praca moja i mojego taty, dlatego do wykończenia jeszcze daleko. Jeżeli dobrze pójdzie to może uda się z przeprowadzką na zimę 2020, ale to plany bardzo 'pi razy drzwi'. Ale w związku z tym, że na wiosnę ruszamy z kanalizację, chcę mieć już rozplanowane w miarę dokładnie kuchnię i łazienkę żeby wiedzieć gdzie kopać i nie musieć później robić poprawek. Ten temat tyczy się kuchni, będę również zakładał taki sam nt. łazienki.

    Projekt: Sfinks GL-498 studia Atrium (Link)
    Obecny stan zaawansowania budowy: Obsypany i zasypany fundament (bez kanalizacji i podłogi na gruncie).
    Następne prace: Wiosna 2019/Jak tylko znikną mrozy. Startujemy z kanalizacją.

    Moje przemyślenia nt. kuchni:

    Spiżarka: Gdy kupowałem ten projekt byłem pewien, że będę ją robił. Chciałem mieć sporo miejsca na 'graciarnie' kuchenną i m-sce do trzymania zgrzewek napojów. Ale po przemyśleniu kwestii, chyba jednak zrezygnuję ze spiżarki, kosztem powiększenia powierzchni samej kuchni.
    Lodówka i piekarnik w zabudowie: Głównie z subiektywnych powodów estetycznych. Chcę mieć całą ścianę (albo jej większość) w wysokiej zabudowie. I po prostu bardzo podoba mi się taka jednolita, zabudowana ściana z lodówką i piekarnikiem.
    Wysokość blatu/Okna: Jestem dość wysoki (187cm). Chcę mieć powierzchnię blatu na wysokości 1m. Chcę żeby blat był jednocześnie parapetem okna. W projekcie dół otworu okiennego jest na 82cm. Zmienię rozmiar okna tak, aby parapet/blat wyszły na poziomie 100cm.
    Okno: W domu będzie wentylacja mechaniczna i spora część okien będzie nieotwieralna. W kuchni planuję również wyciąg (nie tylko pochłaniacz) nad indukcją. W związku z tym wydaje mi się, że montaż okna FIX w kuchni nie jest złym pomysłem. Ale nie jestem tego pewien jeszcze na 100%. Głównym argumentem mieszającym mi w głowie jest "A co jak coś przypalisz albo będziesz gotował coś o 'intensywnym' zapachu?".
    Zlew pod oknem: Sam już nie wiem czy jest to dobry pomysł. W mojej obecnej koncepcji (którą pokażę poniżej) zlew znajduje się właśnie przy oknie.
    Płyta indukcyjna: Bo słyszałem o niej wiele dobrego. Bo od zawsze mam zwykłą gazową i chcę coś innego. Bo lubię technologiczne 'bajery', a to mi się właśnie subiektywnie z czymś takim kojarzy. Bo nie będę musiał doprowadzać gazu do kuchni (a tylko do kotłowni bo źródłem ciepła będzie u mnie właśnie kocioł gazowy). Bo podobno czyści się o wiele łatwiej. Bo wg. mnie wygląda ładnie, minimalistycznie i schludnie.
    Półwyspa (nie wiem jak to inaczej nazwać): Chodzi o tą 'wypustkę', która w połowie domyka blat przy wejściu do kuchni. Widać o co mi chodzi w albumach z inspiracjami, które zlinkuję poniżej i w filmie z moim projektem. Nie wiem czy w tak małej (chyba jak na standardy kuchenne domków to jednak jest mała kuchnia - chociaż przy tym co mam teraz w bloku to i tak będzie moloch) kuchni ma to sens. Nie wiem też czy ma to sens z punktu widzenia jadalni i stołu, które będą przecież zaraz przy kuchni. Z jednej strony takie coś po prostu mi się podoba wizualnie. Ale nie wiem czy ma to jakieś uzasadnienie praktyczne/użytkowe.
    Lód do napojów: Niby drobnostka, ale codziennie zużywam sporo kostek lodu. Chciał bym mieć lodówkę z kostkarką, ale wiem, że nie ma lodówek w zabudowie z kostkarkami. A lodówka w zabudowie wygrywa z chęcią posiadania lodu instant (ale to bardzo zacięta walka i zabudowa wygrała wynikiem 51 do 49). Znacie jakieś inne rozwiązania na szybki lód do drinków na żądanie?
    Jak często i jak korzystam z kuchni: Kuchnia będzie użytkowana głównie przeze mnie. Średnio przyrządzam coś raz dziennie wieczorem. W weekendy częściej. Głównie piekę i smażę (WOK, patelnie żeliwne, własne wędliny, pieczenie w rękawie itp.). Raczej nie potrzebuję dużo miejsca do codziennej pracy. Potrzebuję za to więcej miejsca do przechowywania, bo mam sporo 'gratów' (maszyna do chleba, woki, patelnie żeliwne, toster, wolnowar itp.) i chciał bym żeby nie były na widoku.

    Inspiracje
    o Album inspiracja #1: https://imgur.com/a/wwzJK4h


    o Album inspiracja #2: https://imgur.com/a/BwZkCdD

    [img][/img]
    Umiejscowienie na działce i względem stron świata (jeżeli ma to jakieś znaczenie):
    o Link: https://imgur.com/Qqj33sY

    Obecna koncepcja mojej kuchni
    o Film YouTube z moim projektem w SketchUp: https://youtu.be/Rf62uy-pwrM
    o Screenshoty z mojego SketchUp'a z kuchnią - czyli obecna koncepcja:






    Film jest ustawiony jako prywatny, więc można się do niego dostać tylko poprzez podany link.
    Albumy są na znanej stronie hostującej obrazki - kiedyś królował imageshack, teraz mamy erę imgur.
    W razie problemów z wyświetlaniem/dostępem, dajcie proszę znać żebym mógł to poprawić.

    To chyba wszystko
    Wszelkie rady czy uwagi mile widziane. Jeżeli czegoś wg. was oczywistego w ogóle nie uwzględniłem, to też proszę o informację. Być może popełniłem jakieś kuchenne faux pas i trzeba mnie w tym uświadomić.

    Edit: Zapomniałem dodać link do rzutu z wymiarami domu: https://imgur.com/rcrJZEw
    Ostatnio edytowane przez Maciek85 ; 22-11-2018 o 20:57 Powód: Dodałem zdjęcia

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wklej normalnie zdjęcia na forum

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wklej normalnie zdjęcia na forum
    Wkleiłem. Myślałem, że z linkami będzie bardziej czytelnie - tak 'samoobsługowo'

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Potrzebny ci ten minipółwysep?
    Jeśli chcesz optycznie zamknąć kuchnię to może szafki od strony salonu?

    Ciemny pasek drewna na górnych szafkach może przytłaczać.

    Są kostkarki do zabudowy:
    https://www.gort.pl/produkty/kostkarka-do-zabudowy/

    spiżarka - jest bardzo fajnym elementem, ale w projekcie to była jakaś karykatura.

    zlew pod oknem - zwiększasz częstotliwość mycia okna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-11-2018 o 21:23

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Potrzebny ci ten minipółwysep?
    Jeśli chcesz optycznie zamknąć kuchnię to może szafki od strony salonu?
    Masz na myśli po prostu lustrzane odbicie i zabudowaną ścianę przerzucić na drugą stronę?
    Chyba nie przejdzie, bo z tej strony od ściany do okna jest 45cm. Natomiast z drugiej jest już 100cm.

    Nie jest mi on do niczego potrzebny. Jedzenie na szybko to i tak przy stole w jadalni. Raczej nie widzę tam stołków barowych. Jedynie bym to rozstrzygał w kategorii przestrzeni roboczej i trochę wizualnego odgraniczenia kuchni.

    Jeżeli bym wywalił ten półwysep, to myślałem też po prostu nad małą ścianką.
    Tak jak to zaproponowali na stronie studia:




    Ale też nie wiem czy to ma sens.
    Z jednej strony fajnie jakoś wizualnie odgraniczyć kuchnię. Ale z drugiej to jest jednak mała kuchnia w relatywnie małym domku i chcę też postawić na poczucie otwartości i przestrzeni.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ciemny pasek drewna na górnych szafkach może przytłaczać.
    Ta kolorystyka to po prostu moja zabawa na szybko w SketchUp, bazująca na jednej z inspiracji. Chcę zrobić minimalistycznie i na biało z drobnymi elementami drewna. Ale nad dokładną kolorystyką się jeszcze nie zastanawiałem.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    No proszę - czego to ludzkość nie wymyśli

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    spiżarka - jest bardzo fajnym elementem, ale w projekcie to była jakaś karykatura.
    No właśnie, straszne maleństwo. Ale na coś większego (chociażby żeby wejść do środka na ćwierć kroku) to tam raczej by mi było szkoda m-sca.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zlew pod oknem - zwiększasz częstotliwość mycia okna.
    No i jeszcze myślałem nad wywaleniem zlewu spod okna żeby uzyskać dużą przestrzeń roboczą. Ale wtedy nie mam gdzie przerzucić tego zlewu. Na blat z płytą i zmieścić płytę i zlew w jednym ciągu?
    Ostatnio edytowane przez Maciek85 ; 23-11-2018 o 13:15 Powód: Źle podałem jeden wymiar

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamiast półwyspu z siedziskiem, myślałam o wąskim kredensie o wysokości nieco wyższym od szafek kuchennych, dostępnym od strony jadalni, a który przesłaniały widok na kuchnię.

    Niestety, przesuniecie zlewu spod okna spowoduje ciasnotę przy płycie
    Szkoda, że nie zgłosiłeś się z projektem na etapie projektowania a kiedy już dom się buduje. Bo starczyłoby np. pozmieniać układ okien.

    ***
    Zastanawia mnie idea dwóch okien w pralni i garażu - przecież to podraża koszty budowy. jedno większe byłoby i cieplejsze i tańsze niż dwa małe.
    Nie masz też wentylacji mechanicznej tylko wielką liczbę kominków wentylacyjnych.

    Warto by nieco poprzesuwać otwory drzwiowe (np. garaż) i ścianki (wc, salon):

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zastanawia mnie idea dwóch okien w pralni i garażu - przecież to podraża koszty budowy. jedno większe byłoby i cieplejsze i tańsze niż dwa małe.
    Nie masz też wentylacji mechanicznej tylko wielką liczbę kominków wentylacyjnych.

    Warto by nieco poprzesuwać otwory drzwiowe (np. garaż) i ścianki (wc, salon):
    Zdjęcie z projektem, które wkleiłem, to zdjęcie zrobione zaraz po zakupie. Jeszcze przed adaptacją.
    Te okna w garażu i pokoju/łazience to faktycznie straszne popierdółki były i chcę zrobić 70/150 (czyli jeszcze większe niż na poniższym obrazku).
    Tutaj część adaptacji, które zleciłem:



    Reszta adaptacji, które nie są wylistowane na powyższym obrazku:
    • W rogu salonu jednak nie będzie 'kozy'. Zdecydowałem się na jedynie podłogówkę.
    • Dach nie będzie standardowy (więźba). Będzie prefabrykowany z wiązarów kratownicowych. Bardzo mi na tym zależało, ponieważ mogłem dzięki temu zlikwidować 6 słupów podtrzymujących więźbę (dachy wiązarowe są samonośne do bodaj 16m rozpiętości). Jeden z tych słupów wypadał na granicy salonu i jadalni. Przez to mogłem też usunąć tą ściankę i otrzymałem większą otwartą powierzchnię.
    • Komina/Szachtu wentylacyjnego w ścianie pomiędzy wiatrołapem i kuchnią nie będzie w ogóle.
    • Komina przy oryginalnie zaprojektowanym wkładzie piecowym nie będzie w ogóle.
    • Jedyny komin będzie w kotłowni i będzie to komin z jednokomorowych pustaków wentylacyjnych do którego wsadzę później (na etapie montażu kotła) kwasówkę.
    • Kotłownia/Pralnia: Zastanawiam się jeszcze czy jest sens robić dwa oddzielne pomieszczenia. Czy może wywalić ściankę i zrobić jedno większe. Pozycji komina już nie zmienię, bo stopa kominowa zrobiona. Ale nie będzie to to bardzo duże i da się na pewno jakoś sensownie zabudować żeby to jedno pomieszczenie jakoś szkaradnie nie wyglądało.


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zamiast półwyspu z siedziskiem, myślałam o wąskim kredensie o wysokości nieco wyższym od szafek kuchennych, dostępnym od strony jadalni, a który przesłaniały widok na kuchnię.
    Możesz proszę zamieścić jakieś zdjęcie poglądowe tego co masz na myśli? Niekoniecznie w kuchni o takim układzie. Po prostu takiego mebelka.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Niestety, przesuniecie zlewu spod okna spowoduje ciasnotę przy płycie
    No właśnie tak myślałem. Tylko jak do tego wywalę półwysep, to boję się, że będzie za mało m-sca roboczego.
    Ostatnio edytowane przez Maciek85 ; 23-11-2018 o 16:31 Powód: Język polski trudny jest...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego budujesz komin w kotłowni, zamiast wypuścić rure przez ścianę?
    Mi w tym układzie przeszkadza wejście do wc, które jest przy jadalni.
    Niestety, może być słychać chlupiąca "dwójeczkę".

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlaczego budujesz komin w kotłowni, zamiast wypuścić rure przez ścianę?
    Też się nad tym zastanawiałem. Gdybym miał płaski dach to prawie na pewno bym tak zrobił. Ale przy kopertowym wolę komin standardowy. A to dlatego, że po prostu mieć wystającej 'z boku' rury.
    No i jako przestroga są takie fotki:



    Oczywiście skrajny przypadek i można takie coś zrobić dobrze. Także bardziej chodzi o mój subiektywny argument, że 'wolę' klasyczny komin.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mi w tym układzie przeszkadza wejście do wc, które jest przy jadalni.
    Niestety, może być słychać chlupiąca "dwójeczkę".
    Szczerze to nigdy o tym nie pomyślałem. Przy długim stole i dużej ilości gości faktycznie niektórzy będą siedzieć praktycznie przy wejściu do WC. No cóż. Całe życie w blokach, większość rodziny/znajomych też. Tam bywa podobnie/gorzej. Nie znaczy to, że tak jest dobrze, ale nie widzę tu też jakiejś tragedii.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Jak masz blat do samego okna to po co tam zlew, szkoda miejsca, bez niego masz powierzchnię roboczą ok. 150x90. Dla zlewu poszukaj miejsca jak w projekcie.
    Wokół kuchenki dobrze jest mieć wolne blaty o szerokości ok. 40cm na odstawienie naczyń.
    Od jadalni kuchnię można oddzielić szafkami od strony jadalni z blatem (barkiem).
    Co mnie najbardziej denerwuje to wejście do WC. Aż się prosi by zrobić je od przedsionka.
    Jak zabudujesz kuchnię to od strony jadalni wysoką część przy wejściu dobrze by zabudować GK by nie widzieć bebechów. W Ikei są też takie panele zasłaniające.
    Projekt ustawienia kuchni chyba zrobiony w programie Ikei, uważaj mają inne standardy wymiarowe np. blaty są 63,5 cm głębokości, dolne szafki dosunięte do ściany itp.
    Jak masz wentylację mechaniczną to wywal kominy ewentualnie zrób jeden z nierdzewki dla pieca gazowego.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    O wc Elfir napisała. Teoretycznie jest na to sposób, lecz nie do końca. Rodzina ogląda film, zalega cisza pełna skupienia a tu salwa niehonorowa zza drzwi lub chlup! Akustyka jest bardzo ważna!! Gniazdka elektryczne - zamiast pięciu "w kupie", lepiej po trzy w kilku miejscach. Najlepiej po pięc w kilku (, lodówka, zmywarka, czajnik, podgrzewacz dla dziecka lub wnuka, micro, robot, sokowirówka, ładowarka tel., radyjko małe do kuchni do wiadomości i na wypadek klęsk żywiołowych) jest co podłączać.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    O wc Elfir napisała. Teoretycznie jest na to sposób, lecz nie do końca. Rodzina ogląda film, zalega cisza pełna skupienia a tu salwa niehonorowa zza drzwi lub chlup! Akustyka jest bardzo ważna!!
    Z kanapy jest w linii prostej bliżej to łazienki, gdzie też będzie toaleta. O kurcze, to chyba muszę z domu wywalić WC zupełnie i zrobić wychodek. Będzie srogo w zimowe wieczory, ale czego się nie robi dla akustyki

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Gniazdka elektryczne - zamiast pięciu "w kupie", lepiej po trzy w kilku miejscach. Najlepiej po pięc w kilku (, lodówka, zmywarka, czajnik, podgrzewacz dla dziecka lub wnuka, micro, robot, sokowirówka, ładowarka tel., radyjko małe do kuchni do wiadomości i na wypadek klęsk żywiołowych) jest co podłączać.
    Gniazdek u mnie na bank będzie pod dostatek. Będę celował w tego typu rozwiązania:






  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Jak masz blat do samego okna to po co tam zlew, szkoda miejsca, bez niego masz powierzchnię roboczą ok. 150x90. Dla zlewu poszukaj miejsca jak w projekcie.
    Czyli idąc tym tropem to coś takiego by miało więcej sensu?



    Czyli krótsza ściana w zabudowie (powiedzmy trzy segmenty, albo i nawet tylko dwa) i na tej właśnie ścianie indukcja (albo zlew). A po drugiej stronie zlew (albo indukcja). Wtedy cała ściana okienna zostaje 'pusta'.

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Projekt ustawienia kuchni chyba zrobiony w programie Ikei, uważaj mają inne standardy wymiarowe np. blaty są 63,5 cm głębokości, dolne szafki dosunięte do ściany itp.
    Projekt robiłem sobie sam w SketchUp. Programem Ikea też się bawiłem, ale wolę sobie sam cały dom w 100% 'zbudować' - Ikea tej możliwości nie daje.
    W moim projekcie zabudowa ma 560mm głębokości, szafki wiszące 540mm, a blaty 600mm.

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Jak masz wentylację mechaniczną to wywal kominy ewentualnie zrób jeden z nierdzewki dla pieca gazowego.
    Pisałem o tym wcześniej - dokładnie tak zrobię. Zostanie tylko jeden komin (w kotłowni) z pustaków wentylacyjnych z kwasówką do kotła.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Z tym, że jak zrobisz zlew zaraz w narozniku, przy wysokiej zabudowie, to gdzie będzie zmywarka?

    Problem wc można rozwiązać np. tak:

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Ja proponowałem blat do okna a u ciebie jest okno z parapetem. Indukcje są przeważnie szersze (szkło) niż 60 cm więc sprawdź jej wymiary i dodaj te 40 cm po bokach.
    Tylko nie rób okna w kuchni od strony południowej bo cię "ugotuje" w tej kuchni.
    Do WC chyba najlepiej z przedsionka, nic nie trzeba zmieniać w układzie tylko drzwi i podejście zmienić.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Ja proponowałem blat do okna a u ciebie jest okno z parapetem.
    Będę robił blato-parapet

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Tylko nie rób okna w kuchni od strony południowej bo cię "ugotuje" w tej kuchni.
    Będzie tylko to okno z projektu - będzie zaczynało się trochę wyżej żeby blat miał 100cm, ale jego pozycja w kuchni pozostaje (czyli na zachód - też nie optimum, ale tak musi zostać).

    Pobawiłem się właśnie trochę w SketchUp, uzwględniając Wasze ostatnie uwagi i wyszło mi coś takiego:

    Pierwsza wersja - ta zaprezentowana oryginalnie gdy pisałem ten temat
    Cała ścianka zabudowana
    Zlew pod oknem
    Indukcja naprzeciwko zabudowy



    Druga wersja - zrobiona dzisiaj, po Waszych uwagach
    Tylko dwa 'segmenty' zabudowane (120cm w sumie)
    Przerwa 40cm
    Zlew 78cm sz. x 50cm gł.
    Ściana okienna cała pusta (przestrzeń robocza)
    Indukcja 57cm sz. x 52 gł.



    Jak to wygląda teraz?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zastanów się gdzie będzie zmywarka

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zastanów się gdzie będzie zmywarka
    Przy zlewie, jakoś tu:


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony