dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie lutowanie twarde

    witam zaczynam od niedawna zabawe z lutowaniem czy ma ktoś jakieś porady dotyczące lutowania twardego(ustawienia palnika, nagrzewanie rur, itp.) Dziekuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Najważniejszy jest właściwy topnik - reszta to"mały pikuś".

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki a czy przekroju rury np. fi15,18,22 wystarczy rure nagrzewać w jednym miejscu żeby lut wypełnił całe złącze?

  4. #4

    Domyślnie

    Przy lutowaniu na twardo musisz grzać dokłądnie w punkcie lutowania. A w ogóle to z jakiego materiału rury chcesz lutować i jakim spoiwem ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Przy lutowaniu na twardo musisz grzać dokłądnie w punkcie lutowania. A w ogóle to z jakiego materiału rury chcesz lutować i jakim spoiwem ?
    rury miedziane-lut twardy za pomocą lutu do miedzi

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    penio

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarnyf22
    Cytat Napisał NJerzy
    Przy lutowaniu na twardo musisz grzać dokłądnie w punkcie lutowania. A w ogóle to z jakiego materiału rury chcesz lutować i jakim spoiwem ?
    rury miedziane-lut twardy za pomocą lutu do miedzi
    Po co sobie utrudniasz życie? Ja jeszcze nie widziałem, żeby ktoś lutował na twardo instalację miedzianą.
    Rury z miedzi lutuje się na miękko. Kup najzwyklejszy palnik na naboje- koszt poniżej 100zł,do tego lut i pastę i jazda... Palnik nie da temp., która mogłaby zniszczyć miedź a ten nabój gazu starczy na dość długo.

  7. #7

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    a coz to jest lut twardy i do czego sie stosuje?
    Xiff..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał penio
    Cytat Napisał czarnyf22
    Cytat Napisał NJerzy
    Przy lutowaniu na twardo musisz grzać dokłądnie w punkcie lutowania. A w ogóle to z jakiego materiału rury chcesz lutować i jakim spoiwem ?
    rury miedziane-lut twardy za pomocą lutu do miedzi
    Po co sobie utrudniasz życie? Ja jeszcze nie widziałem, żeby ktoś lutował na twardo instalację miedzianą.
    Rury z miedzi lutuje się na miękko. Kup najzwyklejszy palnik na naboje- koszt poniżej 100zł,do tego lut i pastę i jazda... Palnik nie da temp., która mogłaby zniszczyć miedź a ten nabój gazu starczy na dość długo.
    a jeżeli chodzi o lutowanie insalacji solarnej? to cyna chyba raczej za słaba jest

  10. #10

    Domyślnie

    Są różne luty cynowe, niektóre mają temperaturę topnienia ok 400 C, sprawdzą się na pewno w instalacji solarnej.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xiff
    a coz to jest lut twardy i do czego sie stosuje?
    Teoretycznie luty miękkie - do 300 C, twarde - powyżej 550 C, w praktyce istnieją też luty pośrednie. Lutowanie miękkie stosuje się głównie do łączenia stopów miedzi, cynku, aluminium, a twarde do stali.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    Są różne luty cynowe, niektóre mają temperaturę topnienia ok 400 C, sprawdzą się na pewno w instalacji solarnej.
    jakbym chciał zrobić taki lut żeby wytrzymał 400 c to wystarczy rure podgrzać propanem?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał penio
    Cytat Napisał czarnyf22
    Cytat Napisał NJerzy
    Przy lutowaniu na twardo musisz grzać dokłądnie w punkcie lutowania. A w ogóle to z jakiego materiału rury chcesz lutować i jakim spoiwem ?
    rury miedziane-lut twardy za pomocą lutu do miedzi
    Po co sobie utrudniasz życie? Ja jeszcze nie widziałem, żeby ktoś lutował na twardo instalację miedzianą.
    a ja nie widziałem, żeby ktoś lutował rure od klimy inaczej....
    wszystko zależy co będzie w rurze a nie z czego rura !!!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarnyf22
    Cytat Napisał NJerzy
    Są różne luty cynowe, niektóre mają temperaturę topnienia ok 400 C, sprawdzą się na pewno w instalacji solarnej.
    jakbym chciał zrobić taki lut żeby wytrzymał 400 c to wystarczy rure podgrzać propanem?
    Lut do pracy w 400C musi mieć temperaturę topnienia ze 600C albo więcej, a to już propanem będzie ciężko, proponuję MAPP GAS lub acetylen.

  15. #15

    Domyślnie

    1.Palnik acetylenowo-tlenowy
    2.Boraks w proszku
    3.Drut mosiężny
    4.Okulary spawalnicze
    5.Najważniejsze- dobry spawacz.
    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    lut twardy - do instalacji gazowej zgodnie z przepisami
    lut mietki - do innych instalacji od lat tak robie i nie ma problemow
    oczywiscie mozna potraktowac ogrzewanie c.o. lutem twardym ale po co ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony