dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 149
  1. #1

    Domyślnie ...wieje...nie, skąd ?! czyli jak udowodnic swoje racje...

    Moimi oknami wieje...banał ... i tragedia. Przyjeżdża pan z serwisu, przystawia zapalniczkę i sprawdza zasadność moich "widzi-mi-się"...No tak, płomień mruga...trochę wieje...Poprawia uszczelki...płomień ...jak płomień...mruga i nie...

    Trochę się śmieję, ale sprawa nie jest mi tak bardzo do śmiechu...Od dłuższego czasu walczę z firmą Tomstol z Milanówka ( może powinnam napisać już w innym dziale niż wymiana doświadczeń ) o wykonanie i montaż okien...Ta zapalniczka to już standard, niedługo sama będę z nią biegać po domu...
    Dzisiaj przy kilku stopniach mrozu na zewnątrz zaczęłam sprawdzać, co się dzieje, że "wieje mi po głowie", siedząc w salonie...Po prostu wieje i już. W jednym z okien jest nawet szpara widoczna "na przestrzał" !!! . W drugim wwiało piach granitowy z kostki ułożonej na tarasie !!!
    Nie mam już siły na kolejne wizyty pana z zapalniczką.
    Czy celowe byłoby w moim przypadku skorzystać z firmy zajmującej się badaniami termowizji/termografii ? Łudzę się, że tylko w ten sposób jestem w stanie udowodnić swoje racje...
    Proszę o pomoc i radę, gdzie i czy w ogóle warto wydać ponad 1500 na takie badanie ?
    Z góry dziękuję
    Renata Jankowska
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  2. #2

    Domyślnie

    A czy moglibyście coś bliżej powiedzieć, któe okna są nieszczelne..?

    Napisałem kiedys taki wątek o moich nieszczelnych HS-ach i spytałem czy ktos też tak ma... i odpisaliscie mi, że tez macie HS-y i jesteście super zadowoleni i że są szczelne i w ogóle cacy...

    To o jakie chodzi okna..? HS-y..? To były wcześniej szczelne jak mi odpisywaliśćie a teraz nie są..? No bo czegos tutaj nie rozumiem...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    A czy moglibyście coś bliżej powiedzieć, któe okna są nieszczelne..?

    Napisałem kiedys taki wątek o moich nieszczelnych HS-ach i spytałem czy ktos też tak ma... i odpisaliscie mi, że tez macie HS-y i jesteście super zadowoleni i że są szczelne i w ogóle cacy...

    To o jakie chodzi okna..? HS-y..? To były wcześniej szczelne jak mi odpisywaliśćie a teraz nie są..? No bo czegos tutaj nie rozumiem...
    Tak, niestety właśnie o te okna m.in. chodzi. Wszystko wyglądało ok, kiedy na dworze panowały temp. jesienne. Problemy zaczęły się w styczniu, kiedy było -12, potem kiedy ostro wiało...Mimo, że obecnie jest tylko kilka stopni na minusie sytuacja jest patowa
    Zadowoleni możemy być tylko z wrażeń wizualnych i łatwości obsługi takich dużych okien. Reszta...no cóż...pozostawia wiele do życzenia...
    Ale nasze problemy nie dotyczą tylko HS-ów...Stąd moje pytanie postawione ogólnie...
    Znajomi mają również HS-y i ich okna są rzeczywiście pod każdym względem ok. Nawet w zimne wieczory...
    U nas, niestety zadowolenie dość szybko minęło...

    Nie dywaguje tutaj o zaletach/wadach HS-ów tylko o sposób rozmowy i udowodnienia swoich racji firmie, z której mam okna...
    Pisałam wcześniej o "zaparowanych kołach", firma zrzuciła to na ubytek argonu i potrzebę dopuszczenia go...
    Ale dziś widzę, że to nie tylko, jeśli w ogóle o to chodzi.

    Pozwalam sobie, więc pytać o celowość przeprowadzenia termowizji, aby udowodnić firmie, że okna nie spełniają, mimo zapewnień o ISO, żadnych standardów i móc wyegzekwować to, co zostało zawarte w umowie...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Wg normy PN-91/B-02020 „Ochrona cieplna budynków ” okna powinny być nieszczelne. Według tej normy współczynnik infiltracji powietrza dla okien powinien być mniejszy od 1,0, ale większy od 0,5 m3/(mhdaPa2/3).
    Jak jest zimno to czujesz, że ci wieje.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Wg normy PN-91/B-02020 „Ochrona cieplna budynków ” okna powinny być nieszczelne. Według tej normy współczynnik infiltracji powietrza dla okien powinien być mniejszy od 1,0, ale większy od 0,5 m3/(mhdaPa2/3).
    Jak jest zimno to czujesz, że ci wieje.
    Nie mierzę czy mieszczę się w przedziale 0,5 - 1,0...ale kiedy mam obiektywna szparę w oknie i odczucie wiania zimnego powietrza z zewnątrz poparte owa zapalniczką... lub czymkolwiek innym to znaczy, że coś jest nie tak...
    Infiltracja nie polega chyba na wwiewaniu piachu z zewnątrz ?
    Moje pytanie w dalszym ciągu dotyczy celowości badania termowizyjnego...
    Ale dzięki za w/w "sugestie"
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  7. #7

    Domyślnie

    witam
    re kubaimycha
    trochę za mało danych na temat domu, chodzi o wentylację, w jaki sposób dostarczane jest powietrze z zewnątrz oraz iloma otworami jest wyprowadzane z powrotem. Może masz wentylację mechaniczną z odzyskiem? Wbrew pozorom są to bardzo ważne dane, jeśli masz wentylację grawitacyjną oraz nie masz otworów doprowadzających świeże powietrze do domu to może ono być doprowadzane przez rozszczelnione okna, co można odczuwać jako wianie od okien.

  8. #8

    Domyślnie

    ja mam tak samo w przypadku HS-ów... zwracałem juz tutaj uwage, że widocznie HS jest konstrukcją do bani lub jest tak jak pisał jareko, że są to okna do wnętrz... Niestety producent mnie nie uprzedził... Złożyłem juz reklamacje i czekam co będzie dalej... Pierwsze pytanie producenta było, czy tynki były robione po oknach, jak przyznałem, że tak, to stwierdził "no to wszystko jasne"... Co ciekawe, na okna dostałęm 6 lat gwarancji, a okazuje się, że niby na HS-y jest tylko 12 miesiecy... ale tego w umowie nie mam, tak więc uznaję, że na HS-y jest również 6 lat...

    jedno jest pewne HS wymaga bardzo dokłądnej robocizny...jesli gdzieś rama nie trzyma wymairu, to juz jest nieszczelny... no i nie ma mozliwości żadnej regulacji...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    witam
    re kubaimycha
    trochę za mało danych na temat domu, chodzi o wentylację, w jaki sposób dostarczane jest powietrze z zewnątrz oraz iloma otworami jest wyprowadzane z powrotem. Może masz wentylację mechaniczną z odzyskiem? Wbrew pozorom są to bardzo ważne dane, jeśli masz wentylację grawitacyjną oraz nie masz otworów doprowadzających świeże powietrze do domu to może ono być doprowadzane przez rozszczelnione okna, co można odczuwać jako wianie od okien.
    Mam wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła. Stale kontroluję wilgoć, obecnie na poziomie 49-50%.
    Przyznam, że lepsze okna pod względem szczelności miałam wykonane 10 lat temu w poprzednim domu, gdzie wentylacja grawitacyjna pozostawiała wiele do życzenia...

    Poniżej wcześniej wspomniany przez mnie piasek granitowy wwiany do salonu



    Sytuacja braku szczelności nie dotyczy jednak tylko HS-ów. To samo jest np.w oknie balkonowym ...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  10. #10

    Domyślnie

    kubaimycha,

    Nie zazdroszcze W cholere te PN, gdy widac jak Ci dzialka migruje do salonu
    Nie mamy HS-ow, ale tez czekam na przyjazd przedstawiciela fabryki okien, aby zbadal uszczelki w oknie balkonowym. Subiektywnie mi wieje ...

    W zwiazku z ta PN nasuwa sie pytanie. W jaki sposob producent okien moze odrzucic reklamacje nieszczelnosci okien? Ze niby co, test z zapalniczka wypadl dla niego i okien pozytywnie?
    Ciekawe co by powiedzial sad i biegly na takowy argument. A jesli nie nalezy sie opierac na takich testach, to w co winien byc wyposazony spec od okien aby sprawdzic czy wianie miesci sie w normie, czy tez nie ...
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  11. #11

    Domyślnie

    nie ma czegoś takiego jak wianie w oknie chyba ,że dobrowolnie podpisałaliście zgodę na wycięcie części uszczelki w oknie wg PN coby wam okna nie parowały
    teraz trzeba się zastanowić kto zawinił czy ekipa montująca czy producent.
    Większośc okuć okiennych ma tzw regulację docisku skrzydła do ramy.

    prosta metoda zamiast zapalniczki włóz kartkę papieru pomiedzi ramę i skrzydło jezeli ją wyciągniesz to znaczy że coś jest nie tak
    Zapalniczaka służy do innych celów
    kontakt 502080438

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS
    Zapalniczaka służy do innych celów
    Tak, tak. W bloku mojej mamy (200 mieszkań) służyła fachowcom do sprawdzania szczelności instalacji gazowej. Nie żartuję. Instalacja była szczelna czego dowodem jest to że blok jeszcze stoi.

    Wracając do tematu. Trochę dziwne jest miejsce przewiewu w tych HS. Z tego co wiem to skrzydło takiego HSa podczas zamykania jest dociskane do ramy od strony klamki oraz osiada na wózku. Przynajmniej z tych stron powinno być szczelnie. Jako miejsca newralgiczne wskazywano raczej górę okna i stronę przeciwną do tej z klamką.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki,
    MCB

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB
    Cytat Napisał JacekS
    Zapalniczaka służy do innych celów
    Tak, tak. W bloku mojej mamy (200 mieszkań) służyła fachowcom do sprawdzania szczelności instalacji gazowej. Nie żartuję. Instalacja była szczelna czego dowodem jest to że blok jeszcze stoi.

    Wracając do tematu. Trochę dziwne jest miejsce przewiewu w tych HS. Z tego co wiem to skrzydło takiego HSa podczas zamykania jest dociskane do ramy od strony klamki oraz osiada na wózku. Przynajmniej z tych stron powinno być szczelnie. Jako miejsca newralgiczne wskazywano raczej górę okna i stronę przeciwną do tej z klamką.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki,
    MCB
    Taki sposób zamykania przez dociskanie dotyczy HKS-ów, nie HS-ów
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS
    nie ma czegoś takiego jak wianie w oknie chyba ,że dobrowolnie podpisałaliście zgodę na wycięcie części uszczelki w oknie wg PN coby wam okna nie parowały
    teraz trzeba się zastanowić kto zawinił czy ekipa montująca czy producent.
    Większośc okuć okiennych ma tzw regulację docisku skrzydła do ramy.

    prosta metoda zamiast zapalniczki włóz kartkę papieru pomiedzi ramę i skrzydło jezeli ją wyciągniesz to znaczy że coś jest nie tak
    Zapalniczaka służy do innych celów
    Firma produkująca była jednocześnie montującą okna, więc przynajmniej w tej kwestii nie ma potencjalnej "przepychanki"...
    Nie żartuj, uszczelki są i to nawet 2 czy 3-krotnie wymieniane...skutek taki sam. A oprócz tego i tak występuję wcześniej wspomniane przez mnie "koła"
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Wg normy PN-91/B-02020 „Ochrona cieplna budynków ” okna powinny być nieszczelne. Według tej normy współczynnik infiltracji powietrza dla okien powinien być mniejszy od 1,0, ale większy od 0,5 m3/(mhdaPa2/3).
    Jak jest zimno to czujesz, że ci wieje.
    A jak to się ma do innych przepisów o nie mieszaniu went. grawitacyjnej i mechanicznej ? Nie mówię, że na pierwszy rzut oka to zmuszanie inwestora do kupowania czegoś czego nie chce ... witamy w Polsce

    W myśl tej normy najlepiej zrobić same fixy
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmberWind
    w co winien byc wyposazony spec od okien aby sprawdzic czy wianie miesci sie w normie, czy tez nie ...
    Dobre pytanie...Jak sprawdzić czy nasze subiektywne odczucia to obiektywne fakty ? I jeszcze przekonać ( udowodnić !) sprzedawcę, że okna nie spełniają żadnych norm ?
    Była już zapalniczka, kartka papieru...
    Mnie interesuje coś konkretnego, stąd pomysł z termowizją...
    Piszcie, bo mam dziś z ich powodu po prostu doła...Zima trwa, całe szczęście, że nie taka jak 2 lata temu, grzać trzeba...
    Różnica między pomieszczeniami, gdzie subiektywnie nie wieje a tymi nieszczęsnymi z piachem i "kołami" dochodzi do 6-7 stopni. Postawiłam w odległości ok. 1 m od moich HS-ów termometr...Nie zgadniecie, jaką mam tam temp. całe 15 stopni, podczas gdy w pokojach z oknami bez zarzutu 21...
    Tragedia...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  17. #17

    Domyślnie

    kubaimycha,

    Hmmm ... nic z ta termowizja nie doradze, ale u mnie na wiejace okna pomogla 5cm tasma malarska ... Poki co na calej dlugosci okna balkonowego przykleilam ja tak, aby "uszczelnila" okno i tak pozbylam sie wiania.
    Zobaczymy jaki bedzie u nas efekt reklamacji ...
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekS
    prosta metoda zamiast zapalniczki włóz kartkę papieru pomiedzi ramę i skrzydło jezeli ją wyciągniesz to znaczy że coś jest nie tak
    Zapalniczaka służy do innych celów
    ...test z kartką papieru wypadł dodatnio, niestety...Ale to było do przewidzenia...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał Jezier
    Wg normy PN-91/B-02020 „Ochrona cieplna budynków ” okna powinny być nieszczelne. Według tej normy współczynnik infiltracji powietrza dla okien powinien być mniejszy od 1,0, ale większy od 0,5 m3/(mhdaPa2/3).
    Jak jest zimno to czujesz, że ci wieje.
    A jak to się ma do innych przepisów o nie mieszaniu went. grawitacyjnej i mechanicznej ? Nie mówię, że na pierwszy rzut oka to zmuszanie inwestora do kupowania czegoś czego nie chce ... witamy w Polsce

    W myśl tej normy najlepiej zrobić same fixy
    przepi ten dotyczy wyłącznie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej wywiewnej, nie dotyczy pomieszczeńklimatyzowanych i wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej (dla tych przyadków a<0,3)

    Napływ powietrza musi odbywać się w sposób kontrolowany (chciaż wycięcie uszczelki trudno tak nazwać) i musi być potwierdzony badaniem (Aprobaty Techniczne). Nie można tym przepisem wytłumaczyć każdej dziury!
    Posiadam HS o wymiarach 500 x 250 cm i nie mam żadnej nieszczelności. Problem z HS jest taki, że przeważnie mają duże gabaryty i wymagają bardzo precyzyjnego montażu ramy
    pzdr

    p.s.
    Jezier jesteś pewien, że reguluje to wspomnana norma? Według mnie jest to zgodnie z DU 75.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    Dobre pytanie...Jak sprawdzić czy nasze subiektywne odczucia to obiektywne fakty ? I jeszcze przekonać ( udowodnić !) sprzedawcę, że okna nie spełniają żadnych norm ?
    Była już zapalniczka, kartka papieru...
    Mnie interesuje coś konkretnego, stąd pomysł z termowizją...
    Badanie infiltracji metodą polową raczej odpada
    termowizja to koszt ok. 300PLN, a przy okazji mogą Ci zrobić również inne miejsca.

    Cytat Napisał kubaimycha

    Piszcie, bo mam dziś z ich powodu po prostu doła...Zima trwa, całe szczęście, że nie taka jak 2 lata temu, grzać trzeba...
    Różnica między pomieszczeniami, gdzie subiektywnie nie wieje a tymi nieszczęsnymi z piachem i "kołami" dochodzi do 6-7 stopni. Postawiłam w odległości ok. 1 m od moich HS-ów termometr...Nie zgadniecie, jaką mam tam temp. całe 15 stopni, podczas gdy w pokojach z oknami bez zarzutu 21...
    Tragedia...
    przy różnicy temperatur powyżej 4 stopni będziemy ja odczuwać jak zimny przeciąg, nawet jak okna będą szczelne.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony