dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149
  1. #141

    Domyślnie HS - a HKS - współczynnik U i cena

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    idealnie zamontowany ma tylko plusy no ok cena jest minusem
    Istotnie...
    Za to okienko o które pytałem czyli 2,70 x 2,25 dzielone na 3 części - 20k bez kilku złotych brutto.
    Ten sam HKS, również z meranti jest o połowę tańszy - 10k z małym okładem.
    Nie spodziewałem się natomiast aż tak dużej różnicy współczynnika U. Przy HS ponad 1,8, w HKS - 1,2.

    Pozdrawiam.

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie wiem tylko po co dzielisz tak mała szerokość na 3/3
    generuje to tylko koszty i zwiększa straty ciepła z racji dużej zawartości % profila w całej powierzchnia
    wybór podziału co najmniej bez sensu - sorki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    nie wiem tylko po co dzielisz tak mała szerokość na 3/3
    generuje to tylko koszty i zwiększa straty ciepła z racji dużej zawartości % profila w całej powierzchnia
    wybór podziału co najmniej bez sensu - sorki
    Dzięki Jareko.
    Miałem ciut więcej czasu na prześledzenie kilku wątków. Wyrastasz na Krzyżowca który HS-y wypaliłby żywym ogniem Czytając też inne wypowiedzi dochodzę powoli do wniosku, że... powinienem był tu zajrzeć zanim kazałem takie coś zaprojektować
    Z budową ruszam dopiero na wiosnę, jeszcze wszystko można zmienić na szczęście.
    A dlaczego 3 równe części? Dwa prozaiczne powody: symetria oraz obawa przed skrzydłem na 1,35 w przypadku podziału na 2 równe części. Inna sprawa, że nie miałbym miejsca na tyle, żeby zapewnić pełne otwarcie tak gigantycznego skrzydła i zostawić tam jeszcze kilka centymetrów na komunikację.
    A gdybyś miał wybór HKS a harmonijka w tym "moim" wymiarze? (ze wstępnej wyceny wynika że cena jest prawie identyczna, oba okna mają U 1,2).
    Z góry dzięki.

    Pozdr.

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wysuwasz błędne wnioski. Dobrze że czytasz od początku, ale często są tam informacje nieaktualne.
    Jareko - z HS`ami się już dawno przeprosił (tak wynika z jego postów), a i wg mnie nie miał do końca racji krytykując je wcześniej.
    Pierwszego HS`a zamontowałem prawie 7 lat temu. Miał ponad 6m długości i nie mam problemów, ale dlatego, że wstawiala go najlepsza ekipa jaką znam (Monterpol z Lublina).
    Szerokość 2,7m jest wymarzona do podziału na dwa skrzydła. Symetria, praktyka, wygoda.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to nie tak. Już kiedyś tłumaczyłem dlaczego przed HS-mi przestrzegam. Powtarzać tego nie będę.
    Sprzedaję HS wykonane na profili Schuco i nie mam z nimi żadnych kłopotów. Warunkiem powodzenia jest producent i montaż. HS nie toleruje błędów wykonawczych i montażowych jak i część opracowanych systemów jest hmmm... lekko mówiąc do d....
    Ale wracamy to głównego tematu
    podział 3/3 uważam za *&%$&* i przyznasz mi szybko rację jak zamieszkasz. Z podziału wynika ci skrzydło szerokości 90 cm ale.. ale światło przejścia będzie mniej więcej 80 cm i jak w barach jesteś za szeroki nie wyjdziesz
    Kolejna sprawą jest zachowanie się takiego wąskiego skrzydła na sankach w HKS-ie - będzie latać na boki, nawet jak będzie miało ciężką szybę
    Hs-y z założenia szerokość powinny mieć co najmniej 2 metry w podziale 2/2 i 3 w podziale 3/3
    Cóż.... zrobisz jak zechcesz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #146

    Domyślnie

    Jarek - rozmawiamy po to, aby nie obudzić się z ręką w nocniku jak się już zamieszka, tylko żeby uniknąć potencjalnych błędów. (Chyba m.in. po to jest każde forum?)
    Napiszę na e-m w sprawie szczegółów, żeby nie zanudzać innych i nie być posądzonym o uprawianie jakiejś prywaty, natomiast powiedz jak te sprzedawane przez Ciebie okna wypadają choćby w takim teście jak kilka postów wcześniej - czyli w oku kamery termowizyjnej. Czy można się w ogóle czarować, że jakiś HS osiągnie taką szczelność jak standardowe okno?
    I kolejna sprawa. Ostatnie okna zamawiałem już jakiś czas temu (14 lat). Firma na U Wtedy jako jedyni chcieli się podjąć zrobienia okien balkonowych na 2,30 wysokości i metr szerokości (każde ze skrzydeł) z meranti bez szprosów - dając przy tym pełną gwarancję. Rozumiem, że teraz technologia na tyle poszła do przodu, że ten problem nie istnieje? Choć nikt mnie pewnie nie przekona, że drewno w ogóle nie pracuje i się nie odkształca mniej lub bardziej po jakimś czasie...

    Pozdr.

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał comeon Zobacz post
    .....Czy można się w ogóle czarować, że jakiś HS osiągnie taką szczelność jak standardowe okno?....
    odpowiem ci tak. Zamontowane przeze mnie HS na Schuco szczelność gwarantują i nic się z nimi nie dzieje, a ileś tam tego sztuk ma się na rozkładzie przez te kilkanaście lat.
    Ale też odpowiem ci że nie uzyskasz w HS nigdy takiego Uw całego okna jak w HKS w porównywalnych wymiarach i podziale
    Dlaczego? Różnica w gabarytach profili na niekorzyść HS-a i ograniczenie grubości pakietu szyb - znów na niekorzyść HS-a
    Do pasywnego HS nie wstawisz bo nie spełni wymagań ale... ale najpierw odpowiedz sobie na pytanie - co jest dla ciebie ważniejsze: czy wydasz na sezon 100-200 zeta więcej za ogrzewanie czy będziesz miał lekką łatwą i przyjemną obsługę wyjścia na taras? Ja wybieram to drugie, niech mnie nawet kosztuje i tysiąc złotych więcej to cholerne ogrzewanie ale nie wyobrażam sobie by co chwila żona wołała mnie do zamknięcie HKS-a w wersji WK-2 szerokości 3,0, ze skrzydłem ważącym 150 i więcej kilo, bo choćbyś nie wiem jak się starał klamka będzie chodzić ciężko na tyle, że cherlawa istota sobie z zamknięciem nie poradzi, o dziecięciu kilkuletnim nie wspomnę
    W dobie wszechobecnej termowizji nie mam ani jednego zgłoszenia do zamontowanych przez siebie HS-ów. Faktem jest, że podstawowo u mnie każdy HS, jak i każdy balkon czy cokolwiek do samej podłogi, montowane jest na poszerzeniach więc problemów z nieociepleniem dołów nie ma
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    no i teraz konflikt cieplejsze vs łatwiejsze w działaniu.
    mówisz o zajmowaniu miejsca przez skrzydło przy podziale na 2.to chciałeś taras 270w podziale na pół?pewnie nikt takiego nie zrobi!!!
    przy suwnace czy hs tylko 2 skrzydła ! 270 na 3 to miałbyc 900 przy tej wysokosci telepiące się przy otwieraniu/zamykaniu (100cm min) a pozatym cały fekt przeszklenia zabiorą słupki i skrzydła

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    aj no i przy wyborze cena tez jest waznym czynnikiem

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony