dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 149
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1

    Cytat Napisał kubaimycha
    Zima trwa, całe szczęście, że nie taka jak 2 lata temu, grzać trzeba...
    Różnica między pomieszczeniami, gdzie subiektywnie nie wieje a tymi nieszczęsnymi z piachem i "kołami" dochodzi do 6-7 stopni. Postawiłam w odległości ok. 1 m od moich HS-ów termometr...Nie zgadniecie, jaką mam tam temp. całe 15 stopni, podczas gdy w pokojach z oknami bez zarzutu 21...
    Tragedia...
    przy różnicy temperatur powyżej 4 stopni będziemy ja odczuwać jak zimny przeciąg, nawet jak okna będą szczelne.
    Tutaj nie chodzi o odczuwanie, bo owa zapalniczka łopocze, jak proporzec na wietrze...Pewnie, gdyby za oknem wiało zupełnie by zgasła...
    Zresztą, nie ma się co dziwić, jak prześwity są takie, że da się wsunąć kartkę papieru i wsypać do domu zawartość ogrodu...

    Koszt termowizji, nie jest mały ( ok 1500 dla całego domu) , ale to i tak kropla w morzu z kosztami, jakie poniosłam na okna, które, mówiąc delikatnie nie spełniają standardów...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  2. #22

    Domyślnie

    kubaimycha

    Zacznijcie od wystosowania reklamacji pisemnej lub skorzystaj z niezgodnosci towaru z umowa i zazadaj usuniecia usterki. Dopiero wtedy zobaczysz czy musisz brac rzeczoznawce sadowego i zadac wymiany okien. Jak widac nie chca zajac sie powaznie sprawa takze musisz sie przygotowac na walke bo cos ewidentnie jest nie tak.

    Dokumentacje zdjeciowa juz masz.

    Zona byla w Tomstolu i byla 5 osoba z Forum, ktora pytala o Twoje drzwi
    Oczywiscie jak tak zalatwiaja Twoja reklamacje to nie mam zamiaru u nich wydawac kasy.

    pozdrawiam
    Zonzi

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zonzi
    kubaimycha

    Zacznijcie od wystosowania reklamacji pisemnej lub skorzystaj z niezgodnosci towaru z umowa i zazadaj usuniecia usterki. Dopiero wtedy zobaczysz czy musisz brac rzeczoznawce sadowego i zadac wymiany okien. Jak widac nie chca zajac sie powaznie sprawa takze musisz sie przygotowac na walke bo cos ewidentnie jest nie tak.

    Dokumentacje zdjeciowa juz masz.

    Zona byla w Tomstolu i byla 5 osoba z Forum, ktora pytala o Twoje drzwi
    Oczywiscie jak tak zalatwiaja Twoja reklamacje to nie mam zamiaru u nich wydawac kasy.

    pozdrawiam
    Zonzi
    Tak, chyba czas najwyższy na poważniejsze kroki. Dotychczas sytuacja wyglądała tak:
    Dzwoniłam informując, że wypadła uszczelka...Jeden z panów T. odbierał moje zgłoszenie i kazał czekać na serwisanta. Po kilku dniach ( mieszkam może 10 km od firmy ), a przypominam, że mamy jednak zimę, przyjeżdżał pan serwisant, wymieniał uszczelkę, "coś-tam" regulował i miało być ok.
    Po następnych kilku dniach znowu uszczelka wypadła ( z tego lub innego okna) ,więc znowu telefon i...j.w.
    Potem znowu telefon, że mam lód wzdłuż całego skrzydła i znowu powtarza sie sytuacja z serwisantem. Zawsze po kilku dniach, a grzać przecież trzeba...
    I tak na okrągło...
    Po moim kolejnym telefonie, że parują okna, jeden z panów T. przypomina mi, że nie uregulowałam w całości płatności za montaż. Wtedy już nie wytrzymałam, mówiąc, że zapłaciłam za okna, które nie spełniają wymogów zawartych w umowie, a za montaż ( zostało do dopłaty ok 5 tys.) dopłacę dopiero, kiedy będzie on wykonany prawidłowo...
    Od czasu, kiedy tak postawiłam sprawę, nie czekam na serwisanta kilka dni, tylko kilkanaście, po kilkakrotnym przypominaniu...Zgroza.
    W miedzy czasie próbują winą za zaparowane "koła" obarczyć Tradex, jako wykonawcę szyb...
    Sytuacja mnie przerosła, kiedy po moim telefonie, że mam piasek granitowy wwiany do domu, pan T. na moje pytanie, co z tym "fantem" zrobić...każe mi go usunąć , tak po prostu...Nawet nie pofatygował się zobaczyć, skąd taka sytuacja...
    Od tego czasu, minęło kilka tygodni i nic...Z premedytacją piach dalej jest, gdzie był ...do dziś.

    Zresztą "wpadek" było kilka wcześniej typu źle zamocowane klamki, klamki inne niż w umowie, zamontowanie okien w wykuszu każde na innym poziomie...
    Nie wszystkie dało się usunąć. Ale zawsze sobie powtarzam "nikt nie jest doskonały"...

    Teraz jednak mam dosyć. Chyba całe szczęście, że przy montażu ostatnich sztuk okien mnie nie było i w związku z tym nie została dopłacona w/w suma...Inaczej w ogóle firma miałaby mnie w dalekim poważaniu...

    Być może mój post powinien być przeniesiony do działu o wykonawcach...

    Jak myślicie powinnam jeszcze wierzyć firmie, że prawidłowo wykona to, co w umowie ? Jak to sprawdzić, nim się rozliczę ostatecznie ? A może po wykonaniu usługi wziąć do ekspertyzy jakiegoś speca od okien ?
    I w końcu ...może badanie kamerą termowizyjną, od której wziął się mój post ?
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #24

    Domyślnie

    fakt tej histori jest jeden jest umowa za wykonanie dzieła i sposób zapłaty za wykonaną usługę z terminem.Jest protokół odbioru odebrania usługi jeżeli to wszystko jest to proponuję zwrócić się na piśmie o usunięcie usterek napisać poleconym i czekac na odpowieź a potem pismo od adwokata o wczęciu postępowania i dalej to już walka o przetrwanie czyli loteria zależy od papugi
    kontakt 502080438

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    przede wszystkim musisz mieć dokumentację na piśmie. Bo inaczej obarczą cię jeszcze odsetkami za niezapłaconą usługę! Jeżeli podpisałaś protokół odbioru, obawiam się, że mogą cię szarpać, bo oni swoje wykonali a ty odebrałaś. Potem zrobiło się źle ale od tego jest reklamacja. Też powinna być na piśmie. Jeżeli nie podpisałaś odbioru, to też ich musisz zawiadomić dlaczego. Na piśmie, z kopią u siebie. Pamiętaj, duże firmy stać na prawnika...

  6. #26

    Domyślnie

    kubaimycha,

    U nas przed chwila byl serwis Jezierskiego. W wiejacym oknie balkonowym poprawiono uszczelki i docisk. Teraz jest idealnie

    Zycze Ci rownie dobrego rozwiazania wiejacego problemu.
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    oprócz tego i tak występuję wcześniej wspomniane przez mnie "koła"
    w któym miejscu występuje wilgoć:
    - od zewnątrz
    - wewnątrz szyby
    - od wewnątrz?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec1
    Cytat Napisał kubaimycha
    oprócz tego i tak występuję wcześniej wspomniane przez mnie "koła"
    w któym miejscu występuje wilgoć:
    - od zewnątrz
    - wewnątrz szyby
    - od wewnątrz?
    Wilgoć na jednym z HS-ów od wewnątrz pomieszczenia. Okno ze szparą na grubość kartki papieru wzdłuż całego środkowego słupka. Wilgoć tym większa im zimniej na zewnątrz. Czasem się po prostu leje !
    Ale wszystkie HS-y mają szpary, a paruje tylko jeden. Firma tłumaczy to ubytkiem argonu...i zrzuca winę na producenta szyb Tradex.
    W domu wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z reku. Wilgotność na poziomie 49-50%

    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    - szyba do wymiany i nie ma zrzucania na producenta szkła- chwyć za dup..ę producenta okien
    - niedopłate musisz uregulować - przykro mi , tutaj mozesz przegrać na etapie nakazowego
    co dalej ?
    musisz skutecznie powiadomić producenta o swojej reklamacji, jasno określic rządania do ew naprawy
    dać im czas zgodnie z umowa lub czas ustawowo na odpowiedx i naprawe
    wynająć rzeczoznawcę najlepiej organizacji prod stolarki lub budowlanki
    powiadomić producenta dając czas na odpowiedź ( wystarczy 7 dni)
    naprawić na swój koszt
    złożyć wniosek sądowy o zwrot kosztów
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  10. #30

    Domyślnie

    Rezi
    - szyba do wymiany i nie ma zrzucania na producenta szkła- chwyć za dup..ę producenta okien
    - niedopłate musisz uregulować - przykro mi , tutaj mozesz przegrać na etapie nakazowego
    co dalej ?
    musisz skutecznie powiadomić producenta o swojej reklamacji, jasno określic rządania do ew naprawy
    dać im czas zgodnie z umowa lub czas ustawowo na odpowiedx i naprawe
    wynająć rzeczoznawcę najlepiej organizacji prod stolarki lub budowlanki
    powiadomić producenta dając czas na odpowiedź ( wystarczy 7 dni)
    naprawić na swój koszt
    złożyć wniosek sądowy o zwrot kosztów
    Popieram w całości twój post podaj PW do naczelnego forum branzowego i myślę że potoczy to się właściwym torem
    kontakt 502080438

  11. #31

    Domyślnie

    Dzięki, Rezi...mam nadzieję, że do sądu nie dojdzie...
    Ale już wiem, że muszę "patrzeć na ręce" panów od serwisu, bo za każdym razem słyszę " będzie dobrze"... , a potem wieje/cieknie woda/sypie piach/wypada uszczelka...*
    * wybierz dowolne...
    Brak słów, jak na firmę z ISO przystało...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    Dzięki, Rezi...mam nadzieję, że do sądu nie dojdzie...
    Ale już wiem, że muszę "patrzeć na ręce" panów od serwisu, bo za każdym razem słyszę " będzie dobrze"... , a potem wieje/cieknie woda/sypie piach/wypada uszczelka...*
    * wybierz dowolne...
    Brak słów, jak na firmę z ISO przystało...
    u nas na produkcji utarło sie : mamy iso to nam zwiso
    na sadzie się skończy, za dużo obiecanek, gdyby chcieli dawno by to naprawili

    pesymistą jest dobrze poinformowany optymista
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    kolejna sprawa to kontrola jakości
    poproś o ksiazke jakości ( musza ci ją udostępnić) i sprwadź procedury jakościowe dot produkcji, i reklamacji

    jak postapili niezgodnie z procedura powiedz że poinformujesz na piśmie jednostke certyfikująca o odstępstwie od procedur.
    nie wypłaca sie na audyty przez 3 kolejne lata
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    kolejna sprawa to kontrola jakości
    poproś o ksiazke jakości ( musza ci ją udostępnić) i sprwadź procedury jakościowe dot produkcji, i reklamacji

    jak postapili niezgodnie z procedura powiedz że poinformujesz na piśmie jednostke certyfikująca o odstępstwie od procedur.
    nie wypłaca sie na audyty przez 3 kolejne lata
    To znaczy co ?
    Sprawdzam książkę, czego szukając, co sprawdzając ? Zupełnie się na tym nie znam...
    Straciliby prawo do ISO na 3 lata ?
    Możesz coś więcej mi przybliżyć ?
    Jestem już zdesperowana...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    minimum raz do roku sprawdza się czy firma stosuje procedury ISO
    w przypadku zasadnej skargi na niestosowanie procedur albo sie traci albo ogranicza prawo do posługiwania ISO
    co 3 lata robi się audyty wtórne
    każdy audyt powtórny kosztuje od kikunastu do kilkudziesięciu tysiecy złotych

    Księga ISO to zbór procedur stosowanych w firmie ( pomiar kontrola jakości zamówienia, dostawcy, odpowiedzialność poszczególnych ludzi, obowiązki etc)
    Firma mając iso musi jest stosować
    ta książka jest jawna i każdy kontrahent ma prawo ja przejrzeć
    sprawdź ( zapytaj) kto ich certyfikował, porozmawiaj z nimi moze ci pomoga
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    minimum raz do roku sprawdza się czy firma stosuje procedury ISO
    w przypadku zasadnej skargi na niestosowanie procedur albo sie traci albo ogranicza prawo do posługiwania ISO
    co 3 lata robi się audyty wtórne
    każdy audyt powtórny kosztuje od kikunastu do kilkudziesięciu tysiecy złotych

    Księga ISO to zbór procedur stosowanych w firmie ( pomiar kontrola jakości zamówienia, dostawcy, odpowiedzialność poszczególnych ludzi, obowiązki etc)
    Firma mając iso musi jest stosować
    ta książka jest jawna i każdy kontrahent ma prawo ja przejrzeć
    sprawdź ( zapytaj) kto ich certyfikował, porozmawiaj z nimi moze ci pomoga
    Jeśli piszą "ISO" to rozumiem, że je mają, chyba nie jest to bezpodstawne...
    Jeśli przynajmniej raz w roku ISO-wcy są sprawdzani to, co ja powinnam jeszcze w takiej książce sprawdzać i czego szukać ?
    Sorry, ale czy mógłbyś mi wytłumaczyć, co, mając w rękach te księgę, mam z niej wyczytać ?
    Czy nie jest tak, że ktoś kto ich certyfikował niejako "trzyma stronę" sprawdzanego ?
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Księga ISO to zbór procedur stosowanych w firmie ( pomiar kontrola jakości zamówienia, dostawcy, odpowiedzialność poszczególnych ludzi, obowiązki etc)
    Firma mając iso musi jest stosować
    ta książka jest jawna i każdy kontrahent ma prawo ja przejrzeć
    sprawdź ( zapytaj) kto ich certyfikował, porozmawiaj z nimi moze ci pomoga
    Tak brzmi teoria, polskie firmy w praktyce dobrze sobie radzą z "nabywaniem praw" do iso jednocześnie nie stosując się do nich
    Ew. raz wyrabiają certyfikat, a potem wisi on 5 lat bez problemu pomimo braku audytów sprawdzających.

    Poza tym zależy jakie iso mają, bo nie muszą (przynajmniej kiedyś tak było) mieć iso z wszystkiego.
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    Taki sposób zamykania przez dociskanie dotyczy HKS-ów, nie HS-ów
    Dotyczy HS.
    Np. okucie podnośno-przesuwne HS 300 firmy Winkhaus.

    Sprawdzałem jak działa. W momencie zamykania całe okno osiada na wózku.
    Najsłabszym punktem tego rozwiązania jest uszczelka na górze.
    Co do dołu to tam może przemarzać próg aluminiowy chociaż już robią jakieś progi z "termo" w nazwie.

    MCB

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał Rezi
    Księga ISO to zbór procedur stosowanych w firmie ( pomiar kontrola jakości zamówienia, dostawcy, odpowiedzialność poszczególnych ludzi, obowiązki etc)
    Firma mając iso musi jest stosować
    ta książka jest jawna i każdy kontrahent ma prawo ja przejrzeć
    sprawdź ( zapytaj) kto ich certyfikował, porozmawiaj z nimi moze ci pomoga
    Tak brzmi teoria, polskie firmy w praktyce dobrze sobie radzą z "nabywaniem praw" do iso jednocześnie nie stosując się do nich
    Ew. raz wyrabiają certyfikat, a potem wisi on 5 lat bez problemu pomimo braku audytów sprawdzających.

    Poza tym zależy jakie iso mają, bo nie muszą (przynajmniej kiedyś tak było) mieć iso z wszystkiego.

    Oczywiście, że nie muszą mieć iso na wszystko. Mogą mieć tylko produkcję lub sprzedaż lub ochronę środowiska lub bhp...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    minimum raz do roku sprawdza się czy firma stosuje procedury ISO
    w przypadku zasadnej skargi na niestosowanie procedur albo sie traci albo ogranicza prawo do posługiwania ISO
    Dla mnie ISO to chwyt marketingowy i tyle. Malowałem kiedyś poprzedni samochód w ASO blacharsko lakierniczej posiadającej ISO.

    Tragedia. Zacieki, łezki, niedomalowania. Pan Stasio w stodole zrobiłby to samo bez ISO.
    pozdrawiam,
    M

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony