dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 83
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1654
  1. #1

    Domyślnie projekt RETRO pracownia KRAJOBRAZY

    .....

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    Hej!

    więc jednak nie diament?

    wizualnie bardzo ładny projekt!

    już kupiony?

    pozdrawiam!

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    no tak, z tym dachem to problemy są...

    Cytat Napisał Anulkaa
    A jak u Was postępują prace?
    u nas prace postępują baaaardzo wooolno, ale jednak!

    a gdzie się budujecie? i dużą macie działkę?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jasia
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    161

    Domyślnie

    hej, coś kiepsko z tymi pomysłami, chyba to wina majowego rozpasania

    mi osobiście podoba się kolorystyka z projektu, jest pogodna, dachówka ładnie współgra z kolorystyką okien i bramy

    jeśli chodzi o rozmieszczenie pomieszczeń to wydaje się to dobrze przemyślane, zarówno na dole jak i na górze, wystarczające dla dwóch osób (włącznie z inwentarzem ), nawet spiżarnia jest ! (co mi wydaje się nieodzowne!)

    czyżby projekt bez zarzutów? oby w praktyce też takim się okazał!

  5. #5

    Domyślnie

    WITAM,
    my również zakupilismy projekt retro. Zamierzamy w tym roku wylać fundamenty no i może postawić ściany. Co do kwestii adaptacji to planujemy podwyższyć piętro o wysokość 2 cegieł i wstawić dodatkowe okno w dachu żeby doświetlić poddasze.
    Czy orientowaliście się w kwestii kosztów, my mamy nadzieje że zmieścimy się w 400 tys. Budujemy w okolicach Łodzi.

  6. #6

    Domyślnie

    CZEŚĆ
    mam nadzieje że Twoje prognozy n.t stanu surowego zamknietego są nieco zawyżone. My dowiadywaliśmy się jaki jest średni koszt budowy domu, no i z tego wynika, że w oklicach 200 tys chyba się zmieścimy. Drugie tyle albo i wiecej za wykonczeniówke.
    Co do elewacji to podoba się nam taka jak w projekcie, a dach może grafitowy.
    jakie okna planujecie zamontować? drewniane czy plastikowe. Ja po przeczytaniu kilku forów i artykułach w przeróznych gazetach doszłam do wniosku że plastikowe tylko ze nie białe ale np. w kolorze mahoniu.
    My jeszcze nie złozylismy pozwolenia na budowę. Mamy do załatwienia papierkowe sprawy. Potzrebujemy na tą chwilę instalatora wod-kanal. do przydomowej oczyszczalni scieków. Ale podejrzewam że "procedura" czekania na pozwolenia są podobne w całym kraju. Jak dobrze pójdzie to złozymy pozwolenia na budowę w sierpniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Anulkaa
    czy Wasz architekt "wyłapał" błedy w projekcie?. Oprócz tego co otrzymalismy od Krajobrazów(sprostowanie błedu) jest jeszcze jeden. Jak dostanę dokładne wskazówki od architekta to podam. Wiem jedynie że dotyczy konstrukcji przy garażu, jakiejs wolnej przestrzeni. Niestety nie moja branża wiec nie mam o tym pojęcia. W każdym razie jak będe dokładnie wiedziec to przekaze to również Krajobrazom.
    Poweidz mi jaką wybraliście przydomową oczyszczalnie (jeżeli oczywiście macie) , my jeszcze nie wybralismy firmy.
    pozdrawiam gośka

  8. #8

    Domyślnie

    nie musi być jeśli masz szambo albo masz kanalizacje do której się podłaczysz. U nas niestety kanalizacji niet. tak więc zostaje oczyszczalnia bo dzięki niej odzyskamy wodę II kategorii czystosci do podlewania kwiatków.
    pozdrawiam gośka

  9. #9

    Domyślnie

    hej
    jak możesz to się wstrzymaj. najprawdopodobniej dzisiaj będe się widziała z naszym architektem to dokładnie powie o co chodzi. Napisze Tobie co jest nie tak.
    pozdrowionka gośka

  10. #10

    Domyślnie

    O.K mam poprawki. "Sprawdzenie i korekta rys. 5 . Podciąg PZ-5 wymiary i osie."
    Ponieważ okazało się że bardziej bedzie odpowiadało nam lustrzane odbicie projektu ze względu na ukształtowanie działki to zwracamy pocztą cały komplet ( tj 4 projeky katalogowe) a Krajobrazy. prześlą nam lustrzane odbicie projektu domu. Do tego dołącze informacje o pomyłce (mam nadzieje że mój architekt się nie pomylił, ale to raczej łebski facet). Tak więc nie musisz już do nich jechać. Jeśli się okaże że jest błąd na pewno to skorygują.
    pozdrawiam gośka

  11. #11

    Domyślnie

    hej
    projekt wysłany z info n.t błedu. Czekam na lustrzane odbicie. Mam Aniu pytanie z czego budujecie dom? z cegły, z bloczków betonowych? i czy zastanawialiście się nad ogrodzeniem. My myslimy o ogrodzeniu kamiennym (podmurówka) z drewnianymi szczebelkami lub kutymi elementami, ale nie znam kosztów mogą być spore.
    pozdrawiam goska

  12. #12

    Domyślnie

    hej !
    myślałam że trochę zabawisz na tym urlopie.
    A u nas sprawy papierkowe w toku. Krajobrazy skorygowały błąd, nasz architekt zabierze się za adaptacje. Już jestesmy po analizie geologa. Ziemia nadaje się na oczyszczalnię przydomową (hurra).
    Dzisiaj jedziemy pokazać projekt tj całą dokumentację naszemu wykonawcy, który dokona dzieła wybudowania.
    A ja trochę chodzę po internecie, podpatruje projekty ogrodów.

  13. #13

    Domyślnie

    hej
    Mysle że krajobrazy przeslą poprawki, a gdyby nie no to bedziesz musiała sie upomniec. Ale mysle że to kwestia czasu.
    Po moim ostatnim buszowaniu w necie i w okolicach Łodzi mamy koncepcje taką: czerwony dach ale nie taka intensywna czerwień, elewacja "kremik " + beż i kamienne wykończenia. (piaskowiec). Myslelismy o altanie i tam ewentaualnie umiescimy grila ale jescze nie wiemy czy to ma być taki "stacjionarny" czy przenosny.
    Nasz działka liczy sobie 1800 m. Ma różnice 5 m pomiędzy najnizszym a najwyzszym punktem. Tak więc w rachubę wchodzic będzie ogród kaskadowy.

    pozdrowionka Gośka

  14. #14

    Domyślnie

    czesć Aniu!
    próbowałam wkleic zdjęcia (kilka) ale chyba nie dam rady. Jak nie jest to aż tak skomlikowane to napisz jak to się robi. Co do obrazków to swietne. Podoba mi się kamień w I rzędzie nr 2 i 3. To chyba piaskowiec. Mój faworyt.
    co do wystroju wnętrz to mam pomysł (na dzień dzisiejszy bo jeszcze moze mi się zmienić koncepcja) na salon i kuchnie.
    salon: ciemne (czekoladowe kanapa i fotele) ciemna egzotyczna podłoga, ściany- jasny beż lub kremowe, kominek b. prosty. widziałam u znajomego kominek wykonany w całości z blachy. dzięki swojej prostocie pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i stylizowanch. kuchnia (poniewaz otwarta na salon) to również w ciemnym kolorze, fronty raczej proste bez rzeźbień. Podobaja mi się (i do tego opisywanego stylu by pasował )żyrandole z kryształków.
    pozdrawiam gośka

  15. #15

    Domyślnie

    Cześć Aniu
    przepraszam że nie odpisałam wczoraj ale niestety padł serwer w pracy. Dziś odpisuje b. szybko bo wyjeżdzamy na urlop ( 7 dni ) zdjęcia prześle za tydzień, musze je przesłać sobie z pracy na domowy. Przepraszam że tak krótko ale mam urwanie głowy.
    pozdrawiam Cię gorąco gośka

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar reniaS
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Witam
    Ja także należę do sympatyków projektu retro - wersja lustro.
    A właściwie to jestem już właścicielką tego projektu od miesiąca.
    Z wielka uwagą będę śledzić ten wątek.
    U nas architekt zbiera resztę papierów na ZUD. A co z budowa ??? Zobaczmy jak znajdziemy ekipę i wybierzemy materiał na ściany, bo ten podany w projekcie nie odpowiada nam (gazobeton).

    pozdrawiam

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar reniaS
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Witam
    Tak, mam trochę zmian. Największa dotyczy powiększenia kuchni o pomieszczenie nr 8 (czyli spiżarnię) i trochę kotłowni.
    Spiżarnię przenoszę do ciut mniejszej wówczas kotłowni, za to kotłownię robię w garażu (wejście z holu do garażu) Pomieszczenie będzie mieć szer. około 2 metrów. I nie będzie na całą szerokość garażu. Wstawiam ściankę i od ściany zewnętrzenj nośnej robię składzik na narzędzia ogrodnicze z wejściem z zewnątrz.
    W związku z tymi zmianami wydłużam garaż o około 2 metry i nie mam bezpośredniego wejścia z garażu do holu a poprzez kotłownię, która tworzy śluzę.
    Innych zmian narazie nie mam.

    Przy kupnie projektu nie było żadnych korekt z Krajobrazów. Czy wiesz już coś na temat ewentualnych błędów o których była mowa wyżej ?

    pozdrawiam
    Renata

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar reniaS
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cześć
    Co do garażu to planuję go nie poszerzyć lecz wydłużyć od frontu właśnie dlatego, że od tyłu garażu przylegającego do łazienki daję kotłownię i suszarnię z pralnią/ pom.na narzędzia. Jak będę mieć już gotowe te zmiany od architekta to wkleję rzut parteru.
    Co do elewacji, dachu i innych szczegółów to wogóle nad tym nie myślałam.
    Mam na to całą zimę. Narazie szukam ekipy do stanu zero na ten rok. Zobaczymy czy damy radę kogoś jeszcze znaleźć.

    pozdrawiam. ufffff jak gorąco
    Renata

  19. #19

    Domyślnie retro

    Witam serdecznie! Ja tez przymierzam sie do tego projektu, bo jest prosty i elegancki. Pytanie do ludzi ktyorzy juz maja projekt: czy na poddaszu sa jakies slupy podtrzymujace dach, ktore stoja w pokojach? Pozdrawiam

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar reniaS
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Witam kolejnego sympatyka Retro. Calvus.
    Na górze nie ma słupów. Dach opiera się na stropie.

    pozdrawiam
    Renata

Strona 1 z 83

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony