dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budocom
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Festung Breslau
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    26

    Domyślnie EKOFIBER - jakie macie .......

    Witam.

    Kolejne moje zapytanie

    Jak w temacie : Jakie macie doświadczenia z tego rodzaju materiałem na docieplenie.
    Może ktoś wie czy da się tym ocieplić dach ???

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    mam ocieplany dach ekofibrem i jestem baaaaaaaaaaaaaaaardzo zadowolona. Nie było potrzeby zakladania folii. Cenowo wychodziło podobnie jak wełna. Na płytach karton-gips leży tego 25 cm, co daje 30 cm wełny.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar budocom
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Festung Breslau
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    26

    Domyślnie

    dzięki za info.
    Rozumiem, że suma sumarum, wyszło taniej niż wełna, odpada koszt folii i jakaś minimalna różnica na samym materiale.
    Ciekaw jestem jak dużo biorą za robociznę firmy wykonawcze takiego ocieplenia.
    Ja porócz dachu chciałbym ocieplić tymjeszcze sciany (mur trójwarstwowy).
    Zastanawiam się czy nie zgrozi mi jakieś zbicie się tego materiału inp. jego opadnięcie go.

    Jak długo już masz ten ekofiber ??? Dach Twojego domu jest nachylony pod kątem 15%, a u mnie ma być około 40%.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Ekofiber jest od października. 200 mkw powierzchni wraz z robocizną kosztowało nas 7 tyś. Nad jednym pomieszczeniem dali trochę mniej niż miało być i w tym tygodniu przyjeżdżąją uzupełnić.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domel-17

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Przepraszam,że si ę wtrącam ale czy możesz dać namiary na firmę od ekofibru?
    Z góry dziękuję

  6. #6

    Domyślnie

    Również prosze o namiary na firmę.
    Z pozdr, Filo.

  7. #7

    Domyślnie

    Powitać.
    Deskowanie pełne dachu robiliście czy nie? Bo sie zastanawiam jak to wyjdzie przy braku deskowania, czy przy wdmuchiwaniu nie "wyprze" folii pod blachą.....
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  8. #8

    Domyślnie

    Witam !

    Ja jestem zdecydowany na ocieplenie makulaturą (raczej termexem lub celterem - to wybierze wykonawca) natomiast mam problem z wykonawcą regipsów. Po konsultacjach z doradcami technicznymi, twierdzi, że bez folii po jakimś czasie (rok, półtora) płyty pod wpływem wilgoci się mogą pofalować. A nawet dając folię nie gwarantuje, że płyty mechanicznie wytrzymają obciążenie makulaturą. Mam 35 stopni nachylenia a wykonawca ocieplenia chce wdmuchać ok. 45-50 kg/m3 przy 30 cm warstwie.
    Czy ktoś z Was ma dłuższe niż 1-2-letnie doświadczenia z makulaturą sypaną bezpośrednio na płyty GK ? A może z folią ?
    pzdr, KK
    _________________
    budowa w trakcie ... i nie ma tu litości !!!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał domel-17
    Witam
    Przepraszam,że si ę wtrącam ale czy możesz dać namiary na firmę od ekofibru?
    Z góry dziękuję
    proponuję pogooglać trochę - firm jerst dosyć dużo na polskim rynku: click

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Witam!
    Ja również interesuje się tym tematem.Dzwoniłem do firmy z pod Warszawy i otrzymałem wiadomość dotycząca ceny tego typu usługi....
    1. Wełna to 55 zł za m kwadratowy ( dot. 30 cm )
    2. Celuloza czyli makulatura to 65 zł za M kwadratowy (dot. 30 cm )
    Chcę ocieplić strop drewniany i taką cenę mi zaproponowano wraz z dojazdem i robocizną.( Okolice Leżajska , 280 kilometrów od Warszawy)
    Wyszło mi że zapłacę za wełnę 5 tyś a jeśli zamówię ekofiber to 6,5 - 8 tyś w zależności od materiału.....
    Myślę że ta różnica to bardziej dojazd bo prawie 300 kilometrów a to nie mało!
    Ogólnie jestem przekonany że to dobry pomysł i pewnie ocieplę Ekofibrem

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał prokowal
    Witam !

    Ja jestem zdecydowany na ocieplenie makulaturą (raczej termexem lub celterem - to wybierze wykonawca)?
    też interesowalem sie termexem, ale podobno finowie wycofali sie z naszego rynku. masz jakies inne informacje?

    Co prawda jestem jeszcze daleko w tyle, ale .... rozglądam i przymierzam sie.

  12. #12

    Domyślnie

    Mi przed świętami wykonawca wrzucił ten produkt do przemyśleń - http://www.celter.pl/danetechniczne.htm. Jakaś nowinka i wygląda chyba gorzej od Termexu, czy Ekofibru - przynajmniej porównując parametry lambdy. Ale jest podobno tańszy. Wydzwonię ich i porozmawiam, może wtedy czegoś więcej się dowiem.
    pzdr, KK
    _________________
    budowa w trakcie ... i nie ma tu litości !!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony