dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    kolejny raz uważam, że duża część ludzi piszących na forum popada w przesadę ... naczytają się, nasłuchają, a potem zaczynają kombinować... żeby mieć najwięcej, najlepiej, najdrożej .... wiele wyborów niekoniecznie jest uzasadnionych logiką a tylko powtarzanymi stereotypami oraz nie do końca sprawdzonymi newsami

    ale oczywiście jeśli ktoś ma nadmiar gotówki i chce w to wchodzić ...to prosze bardzo ... tylko czasem należy pokierować się własnym rozumem , żeby nie przedobrzyć

    mercik...... nie mówię, żeby wcale nie dawać styropianu, tylko żeby kierować się rozwagą ...oczywiście nikomu nie bronię... zadając swoje pytanie ciekawa byłam tylko pobudek dla których ludzie wdają większą kasę na coś co ogólnie przyjęte jest jako "ponad normę"
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #22

    Domyślnie

    Ja zrobiłem w 3 warstwach - 3, 4 i 3 cm. Na poziomie środkowej warstwy poprowadziłem rury od CO i wody. Dzięki temu są dodatkowe ocieplone od zimnej, dolnej strony.

  3. #23

    Domyślnie

    daggulka, generalnie sie z Tobą zgadzam. Niby ludziska liczą kasę, a ładują ją bez sensu, bez przemyślenia, i najczęściej nie tam gdzie trzeba. Ulegają modom, stereotypom. A później mówią że drogo wyszło. Do tego oglądają reklamy i myślą że rzeczywistość jest tak samo różowa...

    Ale wiesz też dobrze, ze zmieniając całą filozofię budynku, architekturę itd - co nie oznacza że ze stratą dla niej, ale czasami wręcz przeciwnie (jeśli to i owo przemyślane), to te 15 czy 20 cm styropianu w posadzce może mieć uzasadnienie. Dla idei, zgadzam się - bez sensu.

    Podejście "bo wszyscy tak mają" jest obarczone takim samym błędem logicznym jak podejście "żeby mieć więcej/inaczej/lepiej niż inni".

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    kolejny raz uważam, że duża część ludzi piszących na forum popada w przesadę ... naczytają się, nasłuchają, a potem zaczynają kombinować... żeby mieć najwięcej, najlepiej, najdrożej .... wiele wyborów niekoniecznie jest uzasadnionych logiką a tylko powtarzanymi stereotypami oraz nie do końca sprawdzonymi newsami

    ale oczywiście jeśli ktoś ma nadmiar gotówki i chce w to wchodzić ...to prosze bardzo ... tylko czasem należy pokierować się własnym rozumem , żeby nie przedobrzyć

    mercik...... nie mówię, żeby wcale nie dawać styropianu, tylko żeby kierować się rozwagą ...oczywiście nikomu nie bronię... zadając swoje pytanie ciekawa byłam tylko pobudek dla których ludzie wdają większą kasę na coś co ogólnie przyjęte jest jako "ponad normę"
    Popieram. Myślę, że 20 cm na chudziaka to już lekka przesada.
    Oby zaraz nie znalazł się ktoś, kto idąc tropem podnoszenia temperatury w domu wyda kasę na 50 albo 100 cm styropianu, myśląc, że zaoszczędzi np. nie kupując kotła CO. Zresztą autorka postu już swoje wie

  5. #25

    Domyślnie

    [/quote]A jak zmieni sie norma, to wszyscy będą mieli w projektach 15cm...[/quote]

    Mój projektant chyba już stosuje zmienione normy, bo u mnie właśnie 15 cm (3 x 5) styro + 7 cm wylewka

  6. #26

    Domyślnie

    jeśli ogrzewanie podłogowe to minimum 15 centymetrów bo w końcu podłogówka ma 30 kilka stopni jeśli bez niej to pewnie 8-10 starczy - ale to tylko moja skromna opinia

  7. #27

    Domyślnie

    U nas jest 20 cm w projekcie - podłogówka po całości. Jedyne co mnie trochę niepokoi, to żeby się ten styropian za bardzo nie uginał.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    U nas jest 20 cm w projekcie - podłogówka po całości. Jedyne co mnie trochę niepokoi, to żeby się ten styropian za bardzo nie uginał.
    I tu jest pies pogrzebany. Powinno się zachować proporcję styro/wylewka. A jakie to już zależy jaka szkoła (np. 60% styro i 30% wylewka) więc przy 20 cm powinno być minimum 10 cm wylewki. Poza tym styropian różnych producentów nawet w tej samej klasie eps ma różną twardość...

    ps. nie robię podłogówki i zrobię 8 cm styro (4+4) i 5-6 cm wylewki

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał basia_z_lasu
    U nas jest 20 cm w projekcie - podłogówka po całości. Jedyne co mnie trochę niepokoi, to żeby się ten styropian za bardzo nie uginał.
    I tu jest pies pogrzebany. Powinno się zachować proporcję styro/wylewka. A jakie to już zależy jaka szkoła (np. 60% styro i 30% wylewka) więc przy 20 cm powinno być minimum 10 cm wylewki. Poza tym styropian różnych producentów nawet w tej samej klasie eps ma różną twardość...

    ps. nie robię podłogówki i zrobię 8 cm styro (4+4) i 5-6 cm wylewki

    A skąd te proporcje (?), co się stanie gdy będzie np. 75% styro a 25% posadzki?
    Jaka jest różnica pomiędzy 10 cm styro i np. 10 cm posadzki na nim a między 30 cm styro i 10 cm posadzki na nim?
    Wg mnie- nic jeśli jest styropian o odpowiedniej wytrzymałości na ściskanie.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał basia_z_lasu
    U nas jest 20 cm w projekcie - podłogówka po całości. Jedyne co mnie trochę niepokoi, to żeby się ten styropian za bardzo nie uginał.
    I tu jest pies pogrzebany. Powinno się zachować proporcję styro/wylewka. A jakie to już zależy jaka szkoła (np. 60% styro i 30% wylewka) więc przy 20 cm powinno być minimum 10 cm wylewki. Poza tym styropian różnych producentów nawet w tej samej klasie eps ma różną twardość...

    ps. nie robię podłogówki i zrobię 8 cm styro (4+4) i 5-6 cm wylewki

    A skąd te proporcje (?), co się stanie gdy będzie np. 75% styro a 25% posadzki?
    Jaka jest różnica pomiędzy 10 cm styro i np. 10 cm posadzki na nim a między 30 cm styro i 10 cm posadzki na nim?
    Wg mnie- nic jeśli jest styropian o odpowiedniej wytrzymałości na ściskanie.
    pzdr
    Nawet najtwardzszy styropian się ugina. Teoretyzując:
    Co bardziej pójdzie w dół w milimetrach - 20 kg odważnik na 2 cm styropianu czy ten sam na paczce 60 cm styropianu? Skrajność ale jednak...
    Jak większość tu, nie mam zbyt dużej wiedzy praktycznej, pozostaje teoretyzowanie i zdrowy rozsądek oraz poleganie na doświadczeniach forumowiczów...

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    20 kg na 2 cm styro, hmm to zależy na jakiej powierzchni jeszcze ale wiem o co Ci chodzi.
    Już o uginaniu styro byl temat gdzie doklądnie o tym dyskutowalśmy.
    Nie chce mi sie powtarzać wszystkiego ale
    wg mnie te proporcje to nieprawda.
    to linik do tematu:
    http://forum.muratordom.pl/38-cm-sty...ie,t122812.htm

    Ważne aby nie był to za słaby styro dla odpowiedniej obciążonej posadzki.
    Dlatego dla podłóg przemysłowych jest inny typ i dla mieszkaniówki też i dla ekstremalnych obciążeń też itp.
    30 cm styro EPS100 może bym nie polecał ale EPS200 spokojnie.
    Jednak wszystko zależy jak obciążona posadzka.

    Połóż sobie na danym typie bloczek betonowy i sprawdź ugięcie.
    Ja kładłem ok 8 bloczków betonowych na EPS200 o gr. 12 cm przez 1 dobę i nie siadło prawie nic (ok. 1-2 mm).
    Policz ciężar 8 bloczków a posadzka waży jednostkowo tyle co ok. jeden bloczek (14 cm wysokości).

    Tak dla ciekawości, widzę że problem z grubością posadzki ciągle jest, w związku z powyższym, może jutro, zarzucę na 36 cm EPS200, 3 bloczki betonowe i postaram się dokładnie zmierzyć ile siadł.
    3 bloczki to i tak za dużo jak na warunki mieszkaniowe (bo to tak jakbyśmy dali 0,14m*3 szt.=42 cm posadzki betonowej ).

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    20 kg na 2 cm styro, hmm to zależy na jakiej powierzchni jeszcze ale wiem o co Ci chodzi.
    Już o uginaniu styro byl temat gdzie doklądnie o tym dyskutowalśmy.
    Nie chce mi sie powtarzać wszystkiego ale
    wg mnie te proporcje to nieprawda.
    to linik do tematu:
    http://forum.muratordom.pl/38-cm-sty...ie,t122812.htm

    Ważne aby nie był to za słaby styro dla odpowiedniej obciążonej posadzki.
    Dlatego dla podłóg przemysłowych jest inny typ i dla mieszkaniówki też i dla ekstremalnych obciążeń też itp.
    30 cm styro EPS100 może bym nie polecał ale EPS200 spokojnie.
    Jednak wszystko zależy jak obciążona posadzka.

    Połóż sobie na danym typie bloczek betonowy i sprawdź ugięcie.
    Ja kładłem ok 8 bloczków betonowych na EPS200 o gr. 12 cm przez 1 dobę i nie siadło prawie nic (ok. 1-2 mm).
    Policz ciężar 8 bloczków a posadzka waży jednostkowo tyle co ok. jeden bloczek (14 cm wysokości).

    Tak dla ciekawości, widzę że problem z grubością posadzki ciągle jest, w związku z powyższym, może jutro, zarzucę na 36 cm EPS200, 3 bloczki betonowe i postaram się dokładnie zmierzyć ile siadł.
    3 bloczki to i tak za dużo jak na warunki mieszkaniowe (bo to tak jakbyśmy dali 0,14m*3 szt.=42 cm posadzki betonowej ).

    pzdr
    Dzięki za link. Jestem przed tym etapem i jak zwykle piszę trochę prowokacyjnie, chociaż wszystko już zostało powiedziane. Ja przy swoich 8 cm styro i 6 wylewki dam eps 100

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie Podłogówka

    A ja z innej beczki: jak robię podłogówkę, ale tylko na częsci podłogi to znaczy że będę miał uskok np miedzy kuchnią a salonem?

    I drugie to co zrobić jak nadproża są już dobrane do styro 10 a chcemy włożyć podłogówkę?
    P.

  14. #34

    Domyślnie

    Daggulka, argumenty w stulu ja tak mam, mój sąsiad tak ma nie przemawiają do mnie, nie ma w tym nic rzeczowego. Faktycznie uświadomiłaś mi prawdziwe pobudki jakimi się kierwałam... tak naczytałam się forum i chce mieć najlepiej, najdrożej, wszyscy maja 10 cm styropianu, a co zaszaleje będe mieć 20!! I dzięki temu mój dom będzie wyjątkowy . I kto tu popada w przesadę? A ponad normę lubię być jak najbardziej
    Będe mieć ogrzewanie podłogowe, być może dlatego architekt zaprojektował taką grubość. Widzę, że pojawiają się również głosy o 15, a nawet 20cm, oby nie okazało się, że jest nas większość, bo co zrobią poniektórzy
    Z inżynierami budownictwa jako laik nie polemizuje, być może wartość ta jest przewymiarowana, w tym momencie nic na to nie poradzę.
    Dziękuje bardzo za rzeczowe argumenty
    Pozdrawiam,
    Anet

  15. #35

    Domyślnie

    Anet1, nie mogę się oprzeć, źeby nie zapytać jakiej grubości i jakiego rodzaju masz ocieplenie ściany fundamentowej? Napisz proszę, bo to może wiele wyjaśnić

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Anet1... ja też będę mieć częściowo ogrzewanie podłogowe ...architekt zaprojektował standardowo-pod posadzki na parterze 10cm styro, na poddaszu 5cm.

    Od popadania w przesadę jestem daleka.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    20 cm posadzka to dzisiaj dom energooszczędny
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    20 cm posadzka to dzisiaj dom energooszczędny
    wg mnie zależy gdzie się budujesz

    jak na Podlasiu to dom energooszczędny

    jak w Wielkopolsce to głupota bo szkoda kasy - tutaj średnia temp zimą oscyluje wokół 0 oC ze wskazaniem na +1

    wg mnie to się po prostu nie opłaca.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  19. #39

    Domyślnie

    Ja również obecnie przerabiam temat izolacji posadzki (w całym domu tylko podłogówka). Ściany już rozpracowane - mamy ścianę trójwartwową w tym 20 cm wełny.
    Mam kilka pytań:

    - jaka jest optymalna grubość dla domu energooszczędnego (pułap powyżej którego inwestycja jest ekonomicznie nieuzasadniona)

    - chcę zastosować matę do podłogówki rolljet (jakaś specjalna mata o gr 3,5 cm też ze styropianu tylko nie wiem o jakich paramentrach...) a pod spód dać zwykły styropian EPS 100-038 - czy można np. dać 6+6 zwykłego i na to ów rolljet jako 3 warstwę, czy raczej dac zwykły 4+4+4 plus rolljet? Może ktoś z Was ma doświadczenie z tą matą?

    Na to chyba 8 cm wylewki, czy to nie siądzie? Znajomi straszą, że każdy stryropian się utlenia i nie ma bata - siądzie na pewno... Co Wy na te rewelacje?

    Blanka

  20. #40

    Domyślnie

    tylko nie przyklejajcie na razie listew... jak siądzie podłoga to będą wisieć na ścianie...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony