dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    mówisz serio czy raczej to sposób ustosunkowania się do kilkunastu centymentrów na podłożu?

    Blanka

  2. #42

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób które podzieliły 10 cm styropianu na trzy warstwy,
    Ja planuję 5cm od spodu, potem 3cm i na górę 2 cm, Czy instalacja wody w miedzi plus osłona termiczna (czerwona) zmieści się w 3 cm.? i czy te 2 cm górnej warstwy styropianu wystarczy pod wylewkę 5cm, żeby nic się nie działo z tą wylewką później???

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał zahir1000
    Mam pytanie do osób które podzieliły 10 cm styropianu na trzy warstwy,
    Ja planuję 5cm od spodu, potem 3cm i na górę 2 cm, Czy instalacja wody w miedzi plus osłona termiczna (czerwona) zmieści się w 3 cm.? i czy te 2 cm górnej warstwy styropianu wystarczy pod wylewkę 5cm, żeby nic się nie działo z tą wylewką później???

    Jak czerwona osłona termiczna? Peszel? W peszlach układa się rury PEX, rurki miedziane w otulinach. Standardowa otulina ma grubość ścianki 9 mm czuli rurka 15 mm ma średnicę w otulinie 15 +9 +9 = 33mm. do tego dochodzą nierówności (budowa to nie apteka) i już wiesz, że rurka miedziana w 3 cm się nie zmieści. Aha, rurka 15m to najcieńsza, przy systemie trójnikowym na początku sa grubsze.

  4. #44

    Domyślnie

    No to już wiem że musi być 4cm, dam w takim razie 4+4+2. Dzięki

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał zahir1000
    No to już wiem że musi być 4cm, dam w takim razie 4+4+2. Dzięki
    i tak sie nie zmiescisz w srodkowej warstwie...wez pod uwage skrzyzowania z inna rura badz inst. elektr.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    styropian w warstwach pomaga obłożyć rury w podłodze. Układałam sama, to wiem co to za cholerstwo. Jak miałam część płyt litych po 10 musiałam w nich drążyć korytarze pod te rury, jak miałam na części dwie warstwy, obkładanie rur szło piorunem, piątka obok, piątka na... Inna sprawa, ze mam 10 a nie 20. I jest całkiem ciepło. Ale jak macie kase i chęć, to można i 20. Tylko nie zapomnijcie potem o 25-30 cm wełny na poddaszu/stropie. Bo to trochę bez sensu 20 w podłodze a np 15 pod dachem
    Przy 20cm, stosowanie okien w domu ma mniejszy sens

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał zahir1000
    No to już wiem że musi być 4cm, dam w takim razie 4+4+2. Dzięki
    i tak sie nie zmiescisz w srodkowej warstwie...wez pod uwage skrzyzowania z inna rura badz inst. elektr.
    Zgadza się, ale dużo tego nie będzie, elektryka poszła górą w większości, pozostaje woda i co , ale tak ładnie się złożyło, że skrzyżowań prawie nie ma.

  8. #48

    Domyślnie

    He, he
    Jedni chca "czerpac ciepło" z ziemi gdzie jest ponoc zawsze +4 stopnie, dudzy chca dawac 30 cm styropianu.
    Zaleta ogrzewania podłogowego jest akumulacja ciepła w betonie to dlaczego nie dawac: chudy beton + 5 cm styro + 5 cm wylewki + 5 cm wylewki z zatopionymi rurkami podlogowki + 5m wylewki nad to + kafelki.
    Odejmujac 10 cm styro + dodajac 5 cm betonu miescimy sie w tych samych kosztach a zyskujemy na lepszej akumulacyjnosci cieplnej.
    Wszak ciepło ktore wpuscimy pod podłoge przedzej odzyskamy bo "pojdzie do gory" a nie "rozejdzie sie po bokach".
    A moze przejadłem sie na swieta i pisze głupoty .......

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Ja mam zamiar dać 15 cm. Uważam że to trochę mało bo mam złożenie podłogówka + GWC ale na więcej nie mam miejsca. Czy powinnam to jakoś podzielić?

  10. #50

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    A czemu aż trzy warstwy?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    P.S. W styropianie będzie też lecieć odkurzacz - 60mm

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Odejmujac 10 cm styro + dodajac 5 cm betonu miescimy sie w tych samych kosztach a zyskujemy na lepszej akumulacyjnosci cieplnej.
    Wszak ciepło ktore wpuscimy pod podłoge przedzej odzyskamy bo "pojdzie do gory" a nie "rozejdzie sie po bokach".
    A moze przejadłem sie na swieta i pisze głupoty .......
    Sporo musiałeś zjeść

    ciepło idzie do góry jak ma okazje skożystać ze zjawiska konwekcji

    pod posadzka ma małe szanse na wywołanie tego zjawiska i 'pojdzie sobie' tam gdzie bedą je najbardziej chcieli - tzn w strone najchłodniejsza - nie koniecznie do pokoju ;D

    [edit] dodam dla scisłosci ze nie tylko w strone chłodniejsza ale zwłaszcza chłodniejsza oraz z lepszym wspolczynnikiem przewodzenia - zeby nie bylo

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    P.S. W styropianie będzie też lecieć odkurzacz - 60mm
    Czyli akurat w dolnej warstwie by się zmieścił.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony