dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sarni

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie warunki wodne ===czy to podmokła dziłka?

    W dniu przeprowadzenia badań tj 27 kwietnia 2007 w otworach badawczych nr 1i nr 2 wykonanych na głębokości 4 i 2,2 mppt stwierdzono wystepowanie na głębokości od 1,9-3,7 m saczeń wody o srednim natężeniu.W otworze nr 1/a wykonanio w styczniu 2007 do głębokości 4,0 m ppt stwierdzono wystepowanie wody gruntowej na głębokości 3,6 m ppt w postaci sączenia o srednim natęzeniu .W okresie długotrwałych opadów atmoswerycznych i wiosennych roztopów nalezy liczyc z natezeniem występowania saczeń wód wsiąkowych

    Coś takiego pisze w badaniach gruntu ..czy mogę szukac domu z czesciowa piwnica (spadek terenu)czy sobie odpuścic?To jest podmokła dziłka czy nie ?

    Przepraszam ale jestem nowym na tym forum

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie Re: warunki wodne ===czy to podmokła dziłka?

    Cytat Napisał sarni
    W dniu przeprowadzenia badań tj 27 kwietnia 2007 w otworach badawczych nr 1i nr 2 wykonanych na głębokości 4 i 2,2 mppt stwierdzono wystepowanie na głębokości od 1,9-3,7 m saczeń wody o srednim natężeniu.W otworze nr 1/a wykonanio w styczniu 2007 do głębokości 4,0 m ppt stwierdzono wystepowanie wody gruntowej na głębokości 3,6 cm ppt w postaci sączenia o srednim natęzeniu .W okresie długotrwałych opadów atmoswerycznych i wiosennych roztopów nalezy liczyc z natezeniem występowania saczeń wód wsiąkowych

    Coś takiego pisze w badaniach gruntu ..czy mogę szukac domu z czesciowa piwnica (spadek terenu)czy sobie odpuścic?To jest podmokła dziłka czy nie ?

    Przepraszam ale jestem nowym na tym forum
    no jeśli 3,6 cm ppt to ja bym piwnicy nie robiła u mnie było 40 cm po bardzo śnieżnej zimie w badaniu w 2005

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Jeśłi woda występuje na 1,9 m to jeśli nie masz zbyt zasobnego portfela to bym się zastanowił nad piwnicą a nad piwnicą częściową w szczególności bo to jest dosyć zwykle problematyczna sprawa.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sarni

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przepraszam zle wpisane chodziło o 3,6 m ppt

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sarni

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Jeśłi woda występuje na 1,9 m to jeśli nie masz zbyt zasobnego portfela to bym się zastanowił nad piwnicą a nad piwnicą częściową w szczególności bo to jest dosyć zwykle problematyczna sprawa.
    Czyli robił byś piwnice ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarni
    Cytat Napisał Geno
    Jeśłi woda występuje na 1,9 m to jeśli nie masz zbyt zasobnego portfela to bym się zastanowił nad piwnicą a nad piwnicą częściową w szczególności bo to jest dosyć zwykle problematyczna sprawa.
    Czyli robił byś piwnice ?
    Nie.

    Jeśli wahania dojdą do poziomu 1,9 m i wyżej będa problemy. Trzeba by zawczasu zastosować inne izolacje i inną konstrukcję np. posadzki piwnicy tak aby zapewnić szczelność.

    Doidatkowo piwnica częściowa to nieszczęśliwy pomysł bo są problemy z nierównym osiadaniem a tutaj dodatkowo potencjalnie zwiększone ryzyko ze względu na wahania poziomu wód gruntowych a co za tym idzie zmiany charakterystyk gruntu.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sarni

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kurcze to nie wiem co robić bo działka z spadem ..
    od frontu podniesiona 45cm a w tyle domu wyjdzie jakies 2m i 20 -30 cm

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarni
    Kurcze to nie wiem co robić bo działka z spadem ..
    od frontu podniesiona 45cm a w tyle domu wyjdzie jakies 2m i 20 -30 cm
    Chyba,że masz możliwość wykonania drenażu i odprowadzenia wód. Wtedy sprawa może wyglądać inaczej.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sarni

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Mówisz drenaz
    Przez moją działkę idzie kanalizacja deszczowa .Ale nie wiem czy to dobry pomysł z rynien chyba mozna by było tam wode wpuścic ,ale musze chyba wystapic o jakis pozwolenie do gminy

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał sarni
    Mówisz drenaz
    Przez moją działkę idzie kanalizacja deszczowa .Ale nie wiem czy to dobry pomysł z rynien chyba mozna by było tam wode wpuścic ,ale musze chyba wystapic o jakis pozwolenie do gminy
    Jeśli by się udało to mozna obniżyć lokalnie zwierciadło wód gruntowych. Niemniej jednak nie posadawiałbym tej piwnicy zbyt głeboko tylko raczej obsypał później.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sarni

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziekuję
    Czy czy w jakiś inny sposób mozna obniżyc wody gruntowe na działce?Nie liczac drenażu?Moze jakis oczko wodne ?

    Bardzo derdecznie dziękuje za rady

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony