dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar bm_mi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie Strop porotherm, thermopor, teriva itd

    Cześć!
    Zamierzałem zakupić na stropy porotherm 19/50, ale niestety nigdzie go nie mogę dostać
    I teraz mam dylemat bo mogę albo wybrać porotherm 19/62.5 ( szersze pustaki ) albo thermopor 45.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi stropami? Dodam, że największe rozpiętości belek (długość) w moim domu będzie wynosić 6m, dlatego też obawiam się użyć porothermu 62.5?

    Ostation dowiedziałem się też o innych stropach Teriva, gdyby ktoś mógł opisać ich zalety ( z własnego doswiadczenia) byłbym wdzięczny.

    Proszę o radę i pomoc w wyborze odpowiedniego stropu.

    Pozdrawiam.

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    a nie masz projektu

  4. #4

    Domyślnie

    ja tam bym olał ładowanie ceramiki (kasy) w strop ....

  5. #5

    Domyślnie

    a ile kosztuje taki jeden pustak wienerbergera na strop?

    bo zwykły żużlowo-betonowy podejrzewam około 3,2zł/szt

  6. #6

    Domyślnie

    i ile trzeba sztuk na m2 ....

  7. #7

    Domyślnie

    Roznica w cenie pomiedzy teriva i porothermem dla stropu o powierzchni ca.80m2 latem zeszlego roku wyniosla nas 2.400PLN. Czy to duzo,czy malo?

  8. #8

    Domyślnie

    wg mnie o 2400 za duzo ....
    a 80m2 strop to w sumie sredni, jesli nie maly format.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Roznica w cenie pomiedzy teriva i porothermem dla stropu o powierzchni ca.80m2 latem zeszlego roku wyniosla nas 2.400PLN. Czy to duzo,czy malo?
    to jakaś masakra jest...

    jak kupowałem terive żużlowo-betonową w maju 2007 to były problemy i chcieli mi wcisnąć keramzytobetonową - różnica w cenie była 1zł/pustaku czyli 1000zł na stropie 120m2. Akurat okazało się, że dało się jednak załatwić te tańsze.

    różnica 2400zł na stropie 80m2 to masakra

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Ja robłem strop cermaniczny firmy LEIER CERAM 45B.
    Zdecydowałem się ze względu na rozmowę z moim ojcem (który bardzo dobrze się zna na stropach wie już robił ich).
    A dwa że róznice miedzy ceramiką a żużlowo-betonowym są znaczące np.
    Cena przemawia za terivą
    Jakość za ceramiką
    Oba są tak samo kruche jednak bardzie teriva.
    Wytrzymałość lepszą ma ceramika
    Wygłuszenie stropu lepsze ma ceramika.

    Mój strop wyniósł mnie około 120zł za m2 w lipcu 2007 z betonem
    bez betonu około 100zł m2. Miałem około 150m2 stropu.
    A porównywałem ceny terivy to różnica na metrze wychodziła około 10 zł.

    Wiec wybrałem według mnie lepszy choć trochę droższy materiał na strop.

    Mozecie się zgodzić lub nie, to są moje spostrzeżenia po zrobieniu stropu ceramicznego.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruz23
    Mój strop wyniósł mnie około 120zł za m2 w lipcu 2007 z betonem bez betonu około 100zł m2.
    nie wiem ile płaciłeś za 1 pustak ale tak na szybko 1m2 pustaka Ceram 45B 200 200 kosztuje wg cennika 57zł

    ja za terive1 płaciłem 3,2zł/1szt x 6,7szt = 21,5zł x150m2 = 3225zł

    zakładając że miałeś upusty ze 20-25% od cen katalogowych to i tak Twój strop był 2 x droższy od stropu robionego z pustaków żużlobetonowych
    czyli same pustaki kosztowały ponad 3000zł więcej

    (biorąc pod uwagę tylko pustaki) belek nie liczę ale jeżeli też brałeś Leiera to też nie było zbyt tanio.

    teraz beton

    dla terivy 1 beton liczy się 0,0465 m3 /1m2 stropu dla 150m2 daje to 7m3 betonu
    dla stropu Leiera beton to 0,065 m3 /1m2 stropu daje to 9,75m3 betonu

    różnica 2,75m3 betonu na niekorzyść Leiera (2,75x240zł = 660zł)

    to jest nadbeton liczony tylko nad stropem - do tego trzeba doliczyć wieniec ale tego nie liczę bo przy obu stropach będzie tak samo

    dalej twierdzisz że strop Leiera 150m2 jest droższy od terivy1 z pustaków żużlobetonowych o 1500zł?



    być może Leier wart jest tej swojej (droższej) ceny ale na pewno nie jest to mała różnica w porównaniu do zwykłej terivy 1 z bloczków żużlobetonowych

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Kruz23
    Mój strop wyniósł mnie około 120zł za m2 w lipcu 2007 z betonem bez betonu około 100zł m2.
    nie wiem ile płaciłeś za 1 pustak ale tak na szybko 1m2 pustaka Ceram 45B 200 200 kosztuje wg cennika 57zł

    ja za terive1 płaciłem 3,2zł/1szt x 6,7szt = 21,5zł x150m2 = 3225zł

    zakładając że miałeś upusty ze 20-25% od cen katalogowych to i tak Twój strop był 2 x droższy od stropu robionego z pustaków żużlobetonowych
    czyli same pustaki kosztowały ponad 3000zł więcej

    (biorąc pod uwagę tylko pustaki) belek nie liczę ale jeżeli też brałeś Leiera to też nie było zbyt tanio.

    teraz beton

    dla terivy 1 beton liczy się 0,0465 m3 /1m2 stropu dla 150m2 daje to 7m3 betonu
    dla stropu Leiera beton to 0,065 m3 /1m2 stropu daje to 9,75m3 betonu

    różnica 2,75m3 betonu na niekorzyść Leiera (2,75x240zł = 660zł)

    to jest nadbeton liczony tylko nad stropem - do tego trzeba doliczyć wieniec ale tego nie liczę bo przy obu stropach będzie tak samo

    dalej twierdzisz że strop Leiera 150m2 jest droższy od terivy1 z pustaków żużlobetonowych o 1500zł?



    być może Leier wart jest tej swojej (droższej) ceny ale na pewno nie jest to mała różnica w porównaniu do zwykłej terivy 1 z bloczków żużlobetonowych
    Mozliwe że masz rację wzgledem ceny, kiedys w muratorze było porównanie stropów i ceny za m2 leier wychodził drożej około 20/30zł za m2 jednak ja wolałem dać więcej za leiera niz no name teriva. Najdrożej wychodził strop porotherm (wineberger itp)
    Strop ma byc mocny, trwały i wytrzymały. Ma służć na długie lata.
    W moim przypadku jak ktoś chdzoił po stropie (przed położeniem styropainu) nie było słychać stukania itp, przy terivie spotkałem się że było słychać.

    Mój ojciec robiąc stropy już kilka krotnie zleciał bo pustaki nie wytrzymywały cięzaru opierając się jedną nogą.

    Ceramika jest lepsza od terivy żużlowo-betonowych jeżeli chodzi o przepuszaczanie ciepła.

    Ps
    Poczekajcie jeszcze trochę a teriva bedzie w podobnej cenie co leier lub poroterm (zbyt duże zapotrzebowanie będzie na nie i fabryki nie dadzą rady robic)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruz23
    Strop ma byc mocny, trwały i wytrzymały. Ma służć na długie lata.
    oczywiście, że tak - strop jak go nazywasz "noname" też taki będzie (akurat ja kupiłem strop firmowany przez lokalnego wytwórcę TERMAT ale są też inni np. Betard) są też mniejsi i z tego co wiem też robią dobre stropy
    W moim przypadku jak ktoś chdzoił po stropie (przed położeniem styropainu) nie było słychać stukania itp, przy terivie spotkałem się że było słychać.
    u mnie nie słychać - podobno keramzytobetonowe są cichsze co do ceramiki to nie wiem
    Mój ojciec robiąc stropy już kilka krotnie zleciał bo pustaki nie wytrzymywały cięzaru opierając się jedną nogą.
    fakt, pustaki są kruche, ale ma to znaczenie tylko przy układaniu - po zalaniu betonem już nie
    Ceramika jest lepsza od terivy żużlowo-betonowych jeżeli chodzi o przepuszaczanie ciepła.
    nie ma to znaczenia i tak daje się warstwę styro na strop pod wylewkę

    większe znaczenie ma czy trop zostanie dobrze podparty i zazbrojony oraz jaki beton zostanie na niego wylany niż to jakie będą w nim pustaki

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruz23


    Strop ma byc mocny, trwały i wytrzymały. Ma służć na długie lata.
    Według tego kryterium nigdy bym nie brała żadnej odmiany terivy... Jedynie dobrze zbrojony beton. Reszta to jedna rybka.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruz23
    Mój ojciec robiąc stropy już kilka krotnie zleciał bo pustaki nie wytrzymywały cięzaru opierając się jedną nogą.
    Ojciec przypuszczam analfabetą nie jest więc wypada aby kiedyś przeczytał instrukcję. Można włożyć palec pod pilarkę i się złościć,że ucięło.
    Cytat Napisał Kruz23
    Ceramika jest lepsza od terivy żużlowo-betonowych jeżeli chodzi o przepuszaczanie ciepła.
    Rzeczywiście. Istotne to jest jak na parterze trzymasz mrożone świńskie tusze w -15'C.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Kruz23
    Mój ojciec robiąc stropy już kilka krotnie zleciał bo pustaki nie wytrzymywały cięzaru opierając się jedną nogą.
    Ojciec przypuszczam analfabetą nie jest więc wypada aby kiedyś przeczytał instrukcję. Można włożyć palec pod pilarkę i się złościć,że ucięło.
    Nie masz chyba zielonego pojecia o praktyce.
    Chyba budujesz domy ale z drewna.

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Kruz23
    Ceramika jest lepsza od terivy żużlowo-betonowych jeżeli chodzi o przepuszaczanie ciepła.
    Rzeczywiście. Istotne to jest jak na parterze trzymasz mrożone świńskie tusze w -15'C.
    Jestes tylko teoretykiem.

    PS
    Chyba że ty u siebie w domu bo ja nie mam takie potrzeby gromadzenia.


    Ale bystrzacha i mondrala twoje wypowiedzi mozesz zachowac dla siebie, a obrażac możesz swoją rodzinę.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruz23
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Kruz23
    Mój ojciec robiąc stropy już kilka krotnie zleciał bo pustaki nie wytrzymywały cięzaru opierając się jedną nogą.
    Ojciec przypuszczam analfabetą nie jest więc wypada aby kiedyś przeczytał instrukcję. Można włożyć palec pod pilarkę i się złościć,że ucięło.
    Nie masz chyba zielonego pojecia o praktyce.
    Chyba budujesz domy ale z drewna.


    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Kruz23
    Ceramika jest lepsza od terivy żużlowo-betonowych jeżeli chodzi o przepuszaczanie ciepła.
    Rzeczywiście. Istotne to jest jak na parterze trzymasz mrożone świńskie tusze w -15'C.
    Jestes tylko teoretykiem.

    PS
    Chyba że ty u siebie w domu bo ja nie mam takie potrzeby gromadzenia.


    Ale bystrzacha i mondrala twoje wypowiedzi mozesz zachowac dla siebie, a obrażac możesz swoją rodzinę.
    Oczywiście, oczywiście. Położyć deske na belkach to jest problem porównywalny z startem promu Columbia. Niestety naooglądałem się w życiu i czasami aż dziw bierze jak można być tak bezmyślnym na budowie.

    Argument co do izolacyjności termicznej stropu i jej przydatności - I klasa.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    oczywiście, że tak - strop jak go nazywasz "noname" też taki będzie (akurat ja kupiłem strop firmowany przez lokalnego wytwórcę TERMAT ale są też inni np. Betard) są też mniejsi i z tego co wiem też robią dobre stropy
    Co do firmowych to wiadome jest że muszą być lepsze jednak wiekszośc inwestorów patrzy na koszty by zapłacić jak najtaniej a to nie idzie z jakością w parze.
    Cytat Napisał pierwek
    fakt, pustaki są kruche, ale ma to znaczenie tylko przy układaniu - po zalaniu betonem już nie
    W późniejszym okresie nie ma to znaczenia faktycznie czy sa pustaki żużlow-betonowe czy ceramiczne czy strop jest monolityczny


    Cytat Napisał pierwek
    większe znaczenie ma czy trop zostanie dobrze podparty i zazbrojony oraz jaki beton zostanie na niego wylany niż to jakie będą w nim pustaki
    Zgadzam się całkowicie wykonanie jest bardzo ważne.
    Co do materiału można pokazywac argumenty za i przeciw na projekcie bedzie tak a inwestor i tak zrobi po swojemu (wybierze to na co go stać)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Oczywiście, oczywiście. Położyć deske na belkach to jest problem porównywalny z startem promu Columbia. Niestety naooglądałem się w życiu i czasami aż dziw bierze jak można być tak bezmyślnym na budowie.

    Argument co do izolacyjności termicznej stropu i jej przydatności - I klasa.
    Za dużo ksiązek na czytałes się chyba.
    Co do argumentu o izalcyjność cieplną to najmniejszy problem zgadza się a to dla tego że i tak większośc osób kładzie sytro jeszcze.
    Inwestor i tak zrobi po swojemu biorąc pod uwagę koszty materiału.

    PS
    U mniesz tylko krytykowac kogoś chyba w ten sposób nabiłes sobie tyle postów - jak tak to gratuluje

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruz23
    Cytat Napisał Geno
    Oczywiście, oczywiście. Położyć deske na belkach to jest problem porównywalny z startem promu Columbia. Niestety naooglądałem się w życiu i czasami aż dziw bierze jak można być tak bezmyślnym na budowie.

    Argument co do izolacyjności termicznej stropu i jej przydatności - I klasa.
    Za dużo ksiązek na czytałes się chyba.
    Co do argumentu o izalcyjność cieplną to najmniejszy problem zgadza się a to dla tego że i tak większośc osób kładzie sytro jeszcze.
    Inwestor i tak zrobi po swojemu biorąc pod uwagę koszty materiału.

    PS
    U mniesz tylko krytykowac kogoś chyba w ten sposób nabiłes sobie tyle postów - jak tak to gratuluje
    Misiu Złoty właśnie za duzo to się naogladałem jak ludziki sobie teoretycznie skracają robotę. Druga rzecz aby skontrolować zbrojenie to wyobraź sobie ,że się wchodzi na strop i zapewniem Cię,że nie chodziłem nigdy po pustakach, do tego nie trzeba być Newtonem aby wpaść,że można po nich nie stąpać.

    Co do izolacji , ważna jest akustyczna np. odpowiedni styropian. Niemniej jednak można polegać na Twojej wiedzy pokroju "bo baby tak w sklepie mówiły".

    Co do krytyki, krytykuję bezmyslność. Wskaż proszę jeśli skrytykowałem za coś innego.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony