dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    ja nie mam nic przeciw firmowym rozwiązaniom szkoda tylko, że często są dużo droższe. To że przy nich kultura pracy jest wyższa jest plusem ale tylko w przypadku gdy budujemy dom własnoręcznie - jeżeli robi to tzw ekipa to prawdę mówiąc mi jest wszystko jedno czy pracuje im się łatwiej (bo więcej dałem za materiał) czy trochę gorzej - wolę zapłacić mniej i tak zabraknie kasy przy wykończeniówce

    BTW: wybór technologii i materiałów jest teraz ogromny a w końcowym rezultacie - po otynkowaniu czy zalaniu docelową posadzką rozwiązania te różnią się tylko ceną bo jakość każdego z nich jest wystarczająco dobra dla przeciętnego inwestora bez wygórowanych wymagań.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał Kruz23
    Cytat Napisał Geno
    Oczywiście, oczywiście. Położyć deske na belkach to jest problem porównywalny z startem promu Columbia. Niestety naooglądałem się w życiu i czasami aż dziw bierze jak można być tak bezmyślnym na budowie.

    Argument co do izolacyjności termicznej stropu i jej przydatności - I klasa.
    Za dużo ksiązek na czytałes się chyba.
    Co do argumentu o izalcyjność cieplną to najmniejszy problem zgadza się a to dla tego że i tak większośc osób kładzie sytro jeszcze.
    Inwestor i tak zrobi po swojemu biorąc pod uwagę koszty materiału.

    PS
    U mniesz tylko krytykowac kogoś chyba w ten sposób nabiłes sobie tyle postów - jak tak to gratuluje
    Misiu Złoty właśnie za duzo to się naogladałem jak ludziki sobie teoretycznie skracają robotę. Druga rzecz aby skontrolować zbrojenie to wyobraź sobie ,że się wchodzi na strop i zapewniem Cię,że nie chodziłem nigdy po pustakach, do tego nie trzeba być Newtonem aby wpaść,że można po nich nie stąpać.

    Co do izolacji , ważna jest akustyczna np. odpowiedni styropian. Niemniej jednak można polegać na Twojej wiedzy pokroju "bo baby tak w sklepie mówiły".

    Co do krytyki, krytykuję bezmyslność. Wskaż proszę jeśli skrytykowałem za coś innego.
    O bossu (bo tak chyba trzeba do ciebie się zwracać, jestes zbyt zadufany w sobie i zbyt pewny swojej wiedzy) dzieki że mnie uświadomiłeś że gdzieś usłyszałem, twoja pewność zgubi cię na budowie.

    A czy ja gdzieś napisałem że ktos chodził po tym. Wystarczyło nogę postawić.
    Co do chodzenia to nie jeden wie że nie należy chodzi po ułożonych pustakach.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kruz23

    O bossu (bo tak chyba trzeba do ciebie się zwracać, jestes zbyt zadufany w sobie i zbyt pewny swojej wiedzy) dzieki że mnie uświadomiłeś że gdzieś usłyszałem, twoja pewność zgubi cię na budowie.
    Jak na razie sobie radzę i nic mnie nie zgubiło, wręcz przeciwnie.
    Cytat Napisał Kruz23
    A czy ja gdzieś napisałem że ktos chodził po tym. Wystarczyło nogę postawić.
    Co do chodzenia to nie jeden wie że nie należy chodzi po ułożonych pustakach.
    Jeśli się wie,że stawiać nie należy to się chyba nie stawia? Na budowie jest wystarczająca liczba potencjalnie niebezpiecznych miejsc aby sobie jeszcze dokładać następne.

    BTW. NIe wszyscy chyba wiedzą jak betonować pompą bo widziałem mistrzów ,którzy tak betonowali,że poniszczyli pustaki.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony